Race progress: 2018 November 12

  • Race started:
    Monday, November 12, 2018 18:32 (GMT+13)
  • Race location:
    Hamilton, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
13:51.8 (2)
24:52.5 (3)
36:00.6 3--100%19.60%20.69%
2 56 Kris Snow Master mens (30-39)
13:46.8 (1)
24:49.4 (1)
36:06.2 3+0:05.6+0.26%99.74%19.39%20.48%
3 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
13:58.2 (5)
25:07.6 (5)
36:11.9 3+0:11.3+0.52%99.48%19.18%20.27%
4 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under
13:56.3 (4)
25:01.4 (4)
36:13.8 3+0:13.2+0.61%99.39%19.11%20.20%
5 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
13:54.3 (3)
24:50.5 (2)
36:31.0 3+0:30.4+1.41%98.61%18.47%19.57%
6 84 Ben Mcleod Senior mens (19-29)
14:24.2 (6)
26:50.0 (6)
39:18.4 3+3:17.8+9.15%91.61%12.24%13.43%
7 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
15:28.5 (8)
27:58.9 (7)
40:52.1 3+4:51.5+13.49%88.11%8.75%9.99%
8 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39)
15:07.3 (7)
28:18.0 (8)
41:02.3 3+5:01.7+13.96%87.75%8.37%9.61%
9 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
15:47.1 (11)
28:21.1 (9)
41:11.9 3+5:11.3+14.41%87.41%8.01%9.26%
10 36 Kerry Johansen Master mens (40-49)
15:44.6 (10)
28:35.3 (10)
41:27.0 3+5:26.4+15.11%86.88%7.45%8.71%
11 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
15:53.9 (12)
28:52.3 (11)
42:11.2 3+6:10.6+17.15%85.36%5.81%7.08%
12 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under
16:12.9 (16)
29:13.1 (13)
42:27.0 3+6:26.4+17.88%84.83%5.22%6.50%
13 31 Braydyn Smith Master mens (40-49)
15:43.3 (9)
28:58.0 (12)
42:29.7 3+6:29.1+18.01%84.74%5.12%6.41%
14 1 Steve Newlove Veteran mens (50+)
17:05.7 (20)
30:19.0 (15)
43:34.7 3+7:34.1+21.02%82.63%2.70%4.02%
15 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
16:08.2 (15)
30:17.0 (14)
44:07.1 3+8:06.5+22.52%81.62%1.49%2.83%
16 45 George Gray Master mens (40-49)
16:04.7 (14)
30:21.9 (16)
44:28.3 3+8:27.7+23.50%80.97%0.71%2.05%
17 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
16:53.6 (18)
30:52.3 (17)
45:15.1 3+9:14.5+25.66%79.58%-1.04%0.33%
18 33 Richard Taylor Master mens (40-49)
17:46.2 (25)
31:44.5 (20)
45:33.3 3+9:32.7+26.51%79.05%-1.71%-0.33%
19 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
18:57.9 (28)
32:09.0 (23)
45:39.6 3+9:39.0+26.80%78.87%-1.95%-0.57%
20 38 Emma Lord Junior girls under 18
17:25.4 (22)
31:47.7 (21)
46:01.9 3+10:01.3+27.83%78.23%-2.78%-1.38%
21 10 Brett Herdman Veteran mens (50+)
16:30.2 (17)
30:56.3 (18)
46:17.6 3+10:17.0+28.56%77.79%-3.36%-1.96%
22 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
17:30.8 (23)
32:20.7 (25)
47:31.3 3+11:30.7+31.97%75.78%-6.10%-4.67%
23 82 Kelly Glover Master mens (40-49)
19:44.4 (34)
33:11.5 (27)
47:46.7 3+11:46.1+32.68%75.37%-6.68%-5.23%
24 208 Matilda Female open (18-39)
27:28.7 (60)
32:06.5 (22)
47:49.5 3+11:48.9+32.81%75.30%-6.78%-5.33%
25 73 Coralie Oconnell Female masters (40+)
19:41.4 (33)
33:32.1 (31)
48:10.0 3+12:09.4+33.76%74.76%-7.54%-6.09%
26 41 Ian Thomas Veteran mens (50+)
19:36.7 (31)
33:30.2 (30)
48:33.6 3+12:33.0+34.85%74.16%-8.42%-6.95%
27 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under
18:54.5 (27)
33:22.9 (28)
49:08.6 3+13:08.0+36.47%73.28%-9.72%-8.24%
28 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under
18:51.7 (26)
33:28.1 (29)
49:20.4 3+13:19.8+37.02%72.98%-10.16%-8.67%
29 34 Peter Tilden Senior mens (19-29)
22:38.3 (50)
33:36.5 (32)
49:25.1 3+13:24.5+37.24%72.87%-10.34%-8.84%
30 68 Steve Craven Master mens (40-49)
19:31.3 (29)
34:04.4 (34)
49:59.5 3+13:58.9+38.83%72.03%-11.62%-10.11%
31 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
22:40.8 (51)
34:27.1 (35)
50:21.7 3+14:21.1+39.85%71.50%-12.45%-10.92%
32 207 James Wright Master mens (40-49)
20:51.8 (41)
35:02.6 (38)
51:11.2 3+15:10.6+42.15%70.35%-14.29%-12.74%
33 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49)
19:38.3 (32)
34:58.4 (37)
52:31.9 3+16:31.3+45.88%68.55%-17.29%-15.70%
34 29 Cameron Ryder Junior boys 16 and under
17:17.7 (21)
35:06.6 (39)
57:56.9 3+21:56.3+60.92%62.14%-29.38%-27.63%
35 58 James Mctavish Master mens (30-39)
17:04.9 (19)
31:29.6 (19)
-1 lap 2-----
36 72 Jack Derry Junior boys 17+18
22:36.0 (49)
32:17.7 (24)
-1 lap 2-----
37 21 Andrew McLeod Master mens (40-49)
17:40.1 (24)
32:40.8 (26)
-1 lap 2-----
38 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
19:33.3 (30)
33:52.0 (33)
-1 lap 2-----
39 12 Roger Hoebers Veteran mens (50+)
22:43.0 (52)
34:47.9 (36)
-1 lap 2-----
40 51 Darren Hurst Junior boys 17+18
27:34.3 (61)
35:09.7 (40)
-1 lap 2-----
41 83 Riley Glover Junior boys 16 and under
20:03.8 (37)
35:38.5 (41)
-1 lap 2-----
42 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
20:00.2 (36)
35:42.6 (42)
-1 lap 2-----
43 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
20:39.5 (40)
36:17.3 (43)
-1 lap 2-----
44 85 Eve Smith Junior girls under 18
20:19.2 (38)
36:53.4 (44)
-1 lap 2-----
45 57 Tyral Roach Master mens (30-39)
20:38.8 (39)
37:01.9 (45)
-1 lap 2-----
46 86 Tui Hambrook Master mens (40-49)
21:00.1 (43)
37:26.9 (46)
-1 lap 2-----
47 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
20:58.4 (42)
37:30.1 (47)
-1 lap 2-----
48 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
21:03.8 (45)
38:07.4 (48)
-1 lap 2-----
49 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
21:17.7 (47)
38:12.1 (49)
-1 lap 2-----
50 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under
21:02.3 (44)
40:22.9 (50)
-1 lap 2-----
51 80 Ben Westenberg Junior boys 16 and under
22:28.7 (48)
40:57.3 (51)
-1 lap 2-----
52 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
23:13.3 (54)
41:06.0 (52)
-1 lap 2-----
53 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under
23:43.2 (55)
42:25.6 (53)
-1 lap 2-----
54 8 Asher Hart Junior boys 16 and under
23:45.5 (56)
42:44.7 (54)
-1 lap 2-----
55 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
23:03.8 (53)
43:00.2 (55)
-1 lap 2-----
56 205 Harrison Smith Junior boys 16 and under
26:48.9 (59)
45:01.8 (56)
-1 lap 2-----
57 63 Cameron Ford Junior boys 16 and under
24:04.8 (57)
45:36.2 (57)
-1 lap 2-----
58 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under
24:11.7 (58)
45:43.6 (58)
-1 lap 2-----
59 26 Liam Powell Junior boys 16 and under
27:50.9 (62)
52:00.0 (59)
-1 lap 2-----
60 201 Aaron Long Junior boys 16 and under
16:01.4 (13)
-
-2 laps 1-----
61 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18
19:53.1 (35)
-
-2 laps 1-----
62 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
21:07.0 (46)
-
-2 laps 1-----