Race progress: 2018 November 5

  • Race started:
    Monday, November 5, 2018 18:36 (GMT+13)
  • Race location:
    Hamilton, New Zealand
Total laps: Time-limited | Race finished
Place Bib Racer name Category After   Finish time
1 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under
16:22.8 (1)
30:28.7 (2)
45:29.4 3--100%11.60%13.35%
2 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under
16:26.3 (3)
31:27.1 (3)
46:48.5 3+1:19.1+2.90%97.18%9.04%10.84%
3 56 Kris Snow Master mens (30-39)
16:28.6 (4)
31:29.3 (4)
46:57.6 3+1:28.2+3.23%96.87%8.74%10.55%
4 37 Samuel Lord Junior boys 17+18
16:23.7 (2)
32:05.2 (6)
47:51.3 3+2:21.9+5.20%95.06%7.00%8.85%
5 19 Hamish Lane Master mens (40-49)
16:31.0 (5)
32:02.7 (5)
47:52.6 3+2:23.2+5.25%95.01%6.96%8.81%
6 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29)
16:31.8 (6)
32:08.7 (7)
47:54.1 3+2:24.7+5.30%94.97%6.91%8.76%
7 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under
16:35.8 (7)
32:14.4 (8)
47:57.5 3+2:28.1+5.43%94.85%6.80%8.65%
8 66 Scotty Howarth Master mens (40-49)
21:38.8 (28)
25:24.1 (1)
49:46.1 3+4:16.7+9.40%91.40%3.28%5.20%
9 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39)
17:50.4 (9)
35:15.1 (9)
52:30.0 3+7:00.6+15.41%86.65%-2.02%0.00%
10 51 Darren Hurst Junior boys 17+18
17:29.7 (8)
35:49.6 (10)
52:31.6 3+7:02.2+15.47%86.60%-2.08%-0.05%
11 54 Gareth Osmond Master mens (40-49)
18:21.9 (12)
35:54.0 (11)
53:35.9 3+8:06.5+17.82%84.87%-4.16%-2.09%
12 45 George Gray Master mens (40-49)
18:13.7 (10)
36:15.5 (12)
54:14.7 3+8:45.3+19.25%83.86%-5.42%-3.32%
13 31 Braydyn Smith Master mens (40-49)
18:31.9 (13)
36:28.1 (13)
54:25.9 3+8:56.5+19.66%83.57%-5.78%-3.68%
14 36 Kerry Johansen Master mens (40-49)
19:16.7 (14)
36:30.1 (14)
55:06.8 3+9:37.4+21.15%82.54%-7.10%-4.98%
15 30 Gavin Searle Veteran mens (50+)
19:19.5 (15)
37:11.2 (16)
55:38.9 3+10:09.5+22.33%81.75%-8.14%-6.00%
16 48 Sam Hughes Master mens (30-39)
18:17.3 (11)
37:01.7 (15)
56:02.0 3+10:32.6+23.18%81.18%-8.89%-6.73%
17 20 Alan Mclean Veteran mens (50+)
20:22.5 (17)
39:28.3 (17)
1:00:04.5 3+14:35.1+32.06%75.72%-16.75%-14.43%
18 13 Tom Hoffart Junior boys 16 and under
20:23.7 (18)
39:49.6 (18)
-1 lap 2-----
19 69 Mark Lord Master mens (40-49)
22:21.3 (36)
40:02.0 (19)
-1 lap 2-----
20 10 Brett Herdman Veteran mens (50+)
20:43.3 (23)
40:18.2 (20)
-1 lap 2-----
21 35 Duncan Wilson Master mens (40-49)
20:29.6 (20)
40:29.5 (21)
-1 lap 2-----
22 201 Aaron Long Junior boys 16 and under
23:10.3 (37)
40:47.3 (22)
-1 lap 2-----
23 58 James Mctavish Master mens (30-39)
20:41.7 (22)
40:57.0 (23)
-1 lap 2-----
24 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under
21:07.9 (25)
41:01.6 (24)
-1 lap 2-----
25 204 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under
20:55.2 (24)
41:04.5 (25)
-1 lap 2-----
26 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+)
21:14.7 (27)
41:31.4 (26)
-1 lap 2-----
27 68 Steve Craven Master mens (40-49)
42:41.9 (54)
42:48.1 (27)
-1 lap 2-----
28 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under
20:27.4 (19)
42:52.8 (28)
-1 lap 2-----
29 12 Roger Hoebers Veteran mens (50+)
20:32.3 (21)
42:55.4 (29)
-1 lap 2-----
30 41 Ian Thomas Veteran mens (50+)
22:03.3 (32)
43:00.1 (30)
-1 lap 2-----
31 42 Kye Oldham Junior boys 17+18
21:11.8 (26)
43:01.0 (31)
-1 lap 2-----
32 61 George The Plumber Veteran mens (50+)
22:16.4 (35)
43:22.4 (32)
-1 lap 2-----
33 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+)
22:09.1 (34)
43:25.9 (33)
-1 lap 2-----
34 62 Connor Mccarthy Junior boys 16 and under
20:19.4 (16)
44:02.9 (34)
-1 lap 2-----
35 34 Peter Tilden Senior mens (19-29)
21:48.9 (29)
44:10.0 (35)
-1 lap 2-----
36 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18
21:57.3 (31)
44:33.8 (36)
-1 lap 2-----
37 3 Mia Calligham Junior girls under 18
22:05.1 (33)
44:58.3 (37)
-1 lap 2-----
38 57 Tyral Roach Master mens (30-39)
23:25.4 (39)
45:13.8 (38)
-1 lap 2-----
39 63 Cameron Ford Junior boys 16 and under
23:18.7 (38)
45:36.5 (39)
-1 lap 2-----
40 4 Jason Gabel Master mens (40-49)
23:34.1 (42)
45:42.3 (40)
-1 lap 2-----
41 67 Campbell Howarth Junior boys 16 and under
21:53.6 (30)
45:47.9 (41)
-1 lap 2-----
42 43 Greig Anderson Veteran mens (50+)
23:30.5 (41)
46:05.9 (42)
-1 lap 2-----
43 8 Asher Hart Junior boys 16 and under
23:26.8 (40)
46:51.9 (43)
-1 lap 2-----
44 224 Simon Oldham Master mens (40-49)
25:05.2 (47)
48:28.1 (44)
-1 lap 2-----
45 242 Ben Westenberg Junior boys 16 and under
24:09.3 (43)
48:29.2 (45)
-1 lap 2-----
46 44 Tom Baptist Senior mens (19-29)
25:20.1 (48)
50:12.4 (46)
-1 lap 2-----
47 18 Dan Kneebone Master mens (40-49)
24:53.0 (46)
51:04.6 (47)
-1 lap 2-----
48 27 Graham Richardson Veteran mens (50+)
26:17.0 (49)
51:53.2 (48)
-1 lap 2-----
49 49 Merv Hurst Master mens (40-49)
26:18.6 (50)
51:54.6 (49)
-1 lap 2-----
50 70 Steve Harrison Veteran mens (50+)
27:07.0 (53)
57:45.4 (50)
-1 lap 2-----
51 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under
24:26.0 (44)
-
-2 laps 1-----
52 55 Zavier Osmond Junior boys 16 and under
24:43.2 (45)
-
-2 laps 1-----
53 14 Alex Johnston Master mens (40-49)
26:32.3 (51)
-
-2 laps 1-----
54 65 Matt Williams Master mens (40-49)
26:59.0 (52)
-
-2 laps 1-----
55 245 Andy Cundy Master mens (40-49)
46:12.2 (55)
-
-2 laps 1-----