Irish Coast Paddling Championships

Saturday, September 22, 2018 10:00 (GMT+0)

Event info
Sport: Paddling
Location: Greystones, Ireland
Registrations: 99
Registration closes: Thursday, September 20, 2018 23:59 (GMT+0)
Organized by: Irish Coast Paddling Championships
Event website: www.irishcoastpaddling.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Add event to your profile

Select your name below then click 'Add to profile' to add this event to your profile page.

Add to profile  Cancel
  • Summary »
  • Confirmation list
  • » Long Course 20-25km
Name
Affiliation
Distance Category Gender
Ali Donald Galway Kayak Club Long Course 20-25km SK1 Men M
Alice B GB Ocean Racing Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Age 18-23 F
Antonin Hales SK Vltava Cesky Krumlov Long Course 20-25km SUP1 Men M
Austin Kieffer FENN Kayaks - N/A Long Course 20-25km SS1 Men M
Axel Kempf CKC Limoux Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Age 18-23 M
Ben Beachell Dyffryn Conwy Paddlers Long Course 20-25km SUP 1 Masters 35+ M
Bernard Cahill Watersafety Clare Long Course 20-25km SS1 Men M
Brian Fanning Na Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Bridgitte Hartley NCC Long Course 20-25km SS1 Women F
Chloë Bunnett Club Amigos Del Piraguismo Long Course 20-25km SS1 Women F
Colin Smith Woolacombe S.L.S.C Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Contrast Contrast - Fergus Cooper/Steve Froese Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Cooper Brothers Celbridge Paddlers - Aisa Cooper,Morgan Cooper Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Cork ICU - Ciaran Cooke, Don O Brien Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Cory Hill ZCHILL Long Course 20-25km SS1 Men M
David Horkan IRE Long Course 20-25km SK1 Men M
DAWID MOCKE FISH HOEK Long Course 20-25km SS1 Men M
Dermot Hudson SLCC Long Course 20-25km SS1 Men M
Eddie O'Shea East Coast Sea Kayak Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Edmund Hawkins Wild Rover Adventures Long Course 20-25km SUP 1 Masters 35+ M
Egan- Pederson Salmon Leap Canoe Club - Peter Egan, Mads Brandt Pederson Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Emma Broberg Klampenborg Kajakklub Long Course 20-25km SS1 Women F
ESTEBAN MEDINA OJEDA LIVINGSEA - DANIEL VILORIA & ESTEBAN MEDINA Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Gary Mawer SLCC Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Gordan Harbrecht Rostocker Kanu Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Graeme Borthwick Pittwater Paddling Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Greg Tonetti Bristol Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Hank McGregor Kingfisher Long Course 20-25km SS1 Men M
Hayley-Jo Nixon Kingfisher Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Women F
Henot Brothers Pont Aven - Valentin Henot, Hector Henot Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Huntingford Glashier GB U23 Squad - Dougal Glashier, Francis Huntingford Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Ignacio Soler Solihull Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Iomhar Mac Salmon Leap Long Course 20-25km SK1 Men M
Irwin-Mescal WWKC-Moy - Willie Irwin, Jim Mescal Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Jasper Mocke PCC - Cape Town Long Course 20-25km SS1 Men M
Jenna Ward Kingfisher Long Course 20-25km SS1 Women F
Jenny Egan Salmon Leap Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Women F
Jim Taylor-Ross Exeter CC Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Joe Kelly No Club - None Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
John Gallagher Galway Kayak Club Long Course 20-25km SS1 Men M
John Langan Killiney - Killiney Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Jon Hynes Cork Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Jonathan Simmons Salmon Leap Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Julie Doyle Carlow Surfski Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ F
Keith Gorman Dublin Bay SUP Club Long Course 20-25km SUP 1 Masters 35+ M
Keith McGuirk DBSC/WWKC Long Course 20-25km SUP1 Men M
Kenneth Rice Peninsula Canoe Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Age 18-23 M
Kevin Cahill CI Long Course 20-25km SK1 Men M
Kliplaats Milnerton Canoe Club - Kevin Bouwer ,Andre Van Heerden Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Lawrence Buckley BSFKCC - Lawrence Buckley Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Le Roux Angie Canoe Club Brest Long Course 20-25km SS1 Women F
Lee Mussi VRC Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Lewis Kirton St Ives Long Course 20-25km SS1 Men M
Malcolm Banks Salmon Leap Canoe Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Marius Jaraminas Codespace Long Course 20-25km SS1 Men M
Mark Farrugia Royal Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Mark Williiams Wales Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Martin Friedrichsen Maribo Long Course 20-25km SK1 Men M
Matthew Burke Salmon Leap Canoe Club Long Course 20-25km SK1 Men M
Mayers Marnell Runcorn Canoe Club - James Mayers, Stephen Marnell Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Michael Brennan Thomastown Paddlers Long Course 20-25km SK1 Men M
Michael Doyle Carlow Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Michael Lambert Wey Long Course 20-25km SS1 Men M
Michael O'Farrell ECSKC - Michael O'farrell Long Course 20-25km SK1 Men M
Morrissey Bros Dollymount Sea Scouts - Tim Morrissey, Jim Morrissey Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN M
Nick Barnes VRC Long Course 20-25km SS1 Men M
Nordin Sparmann DLRG Harsewinkel Long Course 20-25km SS1 Men M
Oisin McGrath Clare Surf Lifesaving Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Oscar Chalupsky 510 Paddling Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Patrick Mccormack Pure Adventure.Ie Long Course 20-25km SUP1 Men M
Patrick Winterton Oban Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Peter Connor Salmon Leap Canoe Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Phillip Smith St Francis Bay - Dawid Mocke Long Course 20-25km SK1 Men M
Rebecca Newson Royal Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Women F
Roisin Cahill Watersafety Clare Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Age 18-23 F
Ronan Browne 12Th Port - Ronan Browne Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Ronan Foley KCC Long Course 20-25km SS1, SK1, OC1, Age 16-18 M
Ross Mc Garry Dublin Bay SUP Club Long Course 20-25km SUP1 Men M
Roswitha Wagenknecht No Club Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ F
Sandra Bickerdyke H2O Sea Kayaking Long Course 20-25km SK1 Women F
Sean Cahill Watersafety Clare Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 55+ M
Sean McCarthy Richmond Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Men M
Sean Rice Paddlelife Long Course 20-25km SS1 Men M
Shawn Bruins VRC Long Course 20-25km SS1 Men M
Simon Derham Runcorn CC Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Steve Graham None Long Course 20-25km SUP 1 Masters 35+ M
Stewart O'Regan North Bondi Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Stien Verlinden Kccm Long Course 20-25km SS1 Women F
Stracomer Queen Marine Club Durban - Russel Sadler/Carmel Billson Long Course 20-25km OC2, SK2, SS2 OPEN F/M
Tadhg De Barra Tramore Surf Life Saving Long Course 20-25km SS1 Men M
Teneale Hatton North Shore Canoe Club Long Course 20-25km SS1 Women F
Thomas Zachert Kanusport Im VFB FN Long Course 20-25km SS1 Men M
Tom Brennan Salmon Leap Canoe Club - Tom Brennan Long Course 20-25km SS1 Men M
Tomas Vanecek BUDE SPORT Long Course 20-25km SUP1 Men M
Tomas Walsh N/A Long Course 20-25km SK1 Men M
Tony Broderick Fourth Port Sandycove - Tony Broderick Long Course 20-25km SS1,SK1, OC1 Masters 35+ M
Tony O’Mahony N/A Long Course 20-25km SK1 Men M
Tristram Turner Royal Long Course 20-25km SS1 Men M
William O'Donnell N/A Long Course 20-25km SUP 1 Masters 35+ M