2019/2020 Summer Series race 8, December 9

Monday, December 9, 2019 18:32 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Papamoa, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 50
Laps: 3
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.2
Updated: Tuesday, December 10, 2019 21:33 (GMT+13)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2019/2020 Summer Series race 8, December 9

Place Bib Racer name Category Gender Lap 1
1 3 Angus Riordan Junior Boys 17-18 M 16:00.6 -+0.00%100.00%
2 4 Luke Kivell Junior Boys 17-18 M 16:03.9 +0:03.3+0.34%99.66%
3 2 Tristan Haycock Men's 19-29 M 16:04.7 +0:04.1+0.43%99.57%
4 88 Jason Reed Master Men's 1, 30-39 M 16:45.9 +0:45.3+4.72%95.50%
5 5 Zane Hurst Junior Boys 17-18 M 17:21.1 +1:20.5+8.38%92.27%
6 7 Anthony Van De Pas Master Men's 1, 30-39 M 17:43.6 +1:43.0+10.72%90.32%
7 8 Tom Hambrook Master men's 2, 40-49 M 17:56.3 +1:55.7+12.04%89.25%
8 11 Stephen Newlove Veteran men's 50+ M 18:07.4 +2:06.8+13.20%88.34%
9 105 Jack Gillingham Junior Boys under 16 M 18:10.6 +2:10.0+13.53%88.08%
10 74 Kerry Johanson Master men's 2, 40-49 M 19:02.9 +3:02.3+18.98%84.05%
11 20 Paul McLeod Veteran men's 50+ M 19:05.8 +3:05.2+19.28%83.84%
12 17 Duncan Wilson Master men's 2, 40-49 M 19:12.8 +3:12.2+20.01%83.33%
13 50 Glen Kivell Master men's 2, 40-49 M 19:20.1 +3:19.5+20.77%82.80%
14 19 Harry Kneebone Junior Boys under 16 M 19:20.9 +3:20.3+20.85%82.75%
15 12 Sam Hughes Master Men's 1, 30-39 M 19:50.4 +3:49.8+23.92%80.70%
16 25 Roger Hoebers Veteran men's 50+ M 20:04.7 +4:04.1+25.41%79.74%
17 55 Graham Muggridge Master men's 2, 40-49 M 20:13.3 +4:12.7+26.31%79.17%
18 18 Gavin Searle Veteran men's 50+ M 20:30.8 +4:30.2+28.13%78.05%
19 22 Paul McGarva Veteran men's 50+ M 20:55.3 +4:54.7+30.68%76.52%
20 70 Aaron Long Junior Boys 17-18 M 21:24.0 +5:23.4+33.67%74.81%
21 24 Chris Mitchell Veteran men's 50+ M 21:32.7 +5:32.1+34.57%74.31%
22 94 Patrick Barrett Master Men's 1, 30-39 M 21:53.6 +5:53.0+36.75%73.13%
23 29 Jason Gabel Master men's 2, 40-49 M 22:16.3 +6:15.7+39.11%71.89%
24 77 Pete Roden Veteran men's 50+ M 22:20.0 +6:19.4+39.50%71.69%
25 78 Mia Callingham Junior girls under 18 F 22:22.6 +6:22.0+39.77%71.55%
26 107 Jesse Morgan Master Men's 1, 30-39 M 22:26.5 +6:25.9+40.17%71.34%
27 23 Torin Bryant Junior Boys 17-18 M 22:38.4 +6:37.8+41.41%70.72%
28 27 Steve Craven Veteran men's 50+ M 23:08.7 +7:08.1+44.57%69.17%
29 68 Ben Westenberg Junior Boys under 16 M 23:09.9 +7:09.3+44.69%69.11%
30 104 Regan Doig Junior Boys under 16 M 23:21.4 +7:20.8+45.89%68.55%
31 98 Ian Miller Master men's 2, 40-49 M 23:29.0 +7:28.4+46.68%68.18%
32 36 Tui Hambrook Female masters 40+ F 23:30.4 +7:29.8+46.82%68.11%
33 30 Peter Tilden Men's 19-29 M 23:32.9 +7:32.3+47.09%67.99%
34 37 Christine Browne Female masters 40+ F 23:36.1 +7:35.5+47.42%67.83%
35 35 Nathan Hurst Men's 19-29 M 24:17.7 +8:17.1+51.75%65.90%
36 46 Graham Richardson Veteran men's 50+ M 24:30.4 +8:29.8+53.07%65.33%
37 114 Clive Fail (casual) Veteran men's 50+ M 24:50.8 +8:50.2+55.19%64.44%
38 43 Dan Kneebone Veteran men's 50+ M 25:25.0 +9:24.4+58.75%62.99%
39 44 Alex Johnston Master men's 2, 40-49 M 25:25.6 +9:25.0+58.82%62.97%
40 92 Ricardo Garcia Junior Boys under 16 M 27:26.3 +11:25.7+71.38%58.35%
41 69 Mark Lord Veteran men's 50+ M 28:21.3 +12:20.7+77.11%56.46%
42 73 Anita Lord Female masters 40+ F 28:24.1 +12:23.5+77.40%56.37%
43 48 Tony Jump Master Men's 1, 30-39 M 31:32.8 +15:32.2+97.04%50.75%
44 51 Anita Jump Female masters 40+ F 31:33.3 +15:32.7+97.10%50.74%
45 97 Abby Miller Junior girls under 18 F 31:53.8 +15:53.2+99.23%50.19%
46 96 Josh Miller Junior Boys under 16 M 32:11.0 +16:10.4+101.02%49.75%
47 86 Felix Bird Junior Boys under 16 M 33:45.4 +17:44.8+110.85%47.43%
48 28 Cameron Ford Junior Boys under 16 M 33:48.8 +17:48.2+111.20%47.35%
49 85 Arlo Cullwick Junior Boys under 16 M 35:08.4 +19:07.8+119.49%45.56%
50 95 Jeanette Miller Female masters 40+ F 39:18.4 +23:17.8+145.51%40.73%