2019 March 25

Monday, March 25, 2019 18:16 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Tauranga, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 41
Laps: 5
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Monday, April 1, 2019 08:42 (GMT+13)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2019 March 25

Place Bib Racer name Category Gender Lap 1
1 89 Angus Riordan Junior boys 16 and under M 11:41.4 -+0.00%100.00%
2 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under M 11:46.1 +0:04.7+0.67%99.33%
3 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under M 11:46.8 +0:05.4+0.77%99.24%
4 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29) M 11:50.1 +0:08.7+1.24%98.77%
5 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under M 12:37.7 +0:56.3+8.03%92.57%
6 37 Samuel Lord Junior boys 17+18 M 12:44.6 +1:03.2+9.01%91.73%
7 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under M 13:04.9 +1:23.5+11.90%89.36%
8 1 Steve Newlove Veteran mens (50+) M 13:10.3 +1:28.9+12.67%88.75%
9 33 Richard Taylor Master mens (40-49) M 13:21.5 +1:40.1+14.27%87.51%
10 48 Sam Hughes Master mens (30-39) M 13:22.8 +1:41.4+14.46%87.37%
11 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39) M 13:24.4 +1:43.0+14.68%87.20%
12 35 Duncan Wilson Master mens (40-49) M 13:53.2 +2:11.8+18.79%84.18%
13 30 Gavin Searle Veteran mens (50+) M 13:57.7 +2:16.3+19.43%83.73%
14 10 Brett Herdman Veteran mens (50+) M 13:58.4 +2:17.0+19.53%83.66%
15 88 Aaron Long Junior boys 16 and under M 14:01.6 +2:20.2+19.99%83.34%
16 97 Taine Larsen Junior boys 16 and under M 14:02.5 +2:21.1+20.12%83.25%
17 36 Kerry Johansen Master mens (40-49) M 14:26.4 +2:45.0+23.52%80.96%
18 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under M 14:27.4 +2:46.0+23.67%80.86%
19 77 Cullen Mcgarva Junior boys 17+18 M 14:30.2 +2:48.8+24.07%80.60%
20 95 Toby Mcguffie Junior boys 16 and under M 14:39.6 +2:58.2+25.41%79.74%
21 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under M 14:43.2 +3:01.8+25.92%79.42%
22 20 Alan Mclean Veteran mens (50+) M 14:55.8 +3:14.4+27.72%78.30%
23 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49) M 15:05.6 +3:24.2+29.11%77.45%
24 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18 M 15:06.5 +3:25.1+29.24%77.37%
25 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+) M 15:09.4 +3:28.0+29.65%77.13%
26 38 Emma Lord Junior girls under 18 F 15:39.1 +3:57.7+33.89%74.69%
27 28 Pete Roden Veteran mens (50+) M 15:41.6 +4:00.2+34.25%74.49%
28 4 Jason Gabel Master mens (40-49) M 15:43.2 +4:01.8+34.47%74.36%
29 69 Mark Lord Master mens (40-49) M 15:44.8 +4:03.4+34.70%74.24%
30 63 Paul Riordan Veteran mens (50+) M 15:46.7 +4:05.3+34.97%74.09%
31 3 Mia Calligham Junior girls under 18 F 15:48.5 +4:07.1+35.23%73.95%
32 57 Tyral Roach Master mens (30-39) M 16:22.5 +4:41.1+40.08%71.39%
33 43 Greig Anderson Veteran mens (50+) M 17:07.0 +5:25.6+46.42%68.30%
34 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under M 17:08.8 +5:27.4+46.68%68.18%
35 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under M 17:35.1 +5:53.7+50.43%66.48%
36 61 George The Plumber Veteran mens (50+) M 17:36.5 +5:55.1+50.63%66.39%
37 173 Cameron Ford Junior boys 16 and under M 17:47.2 +6:05.8+52.15%65.72%
38 93 Felix Bird Junior boys 16 and under M 17:53.8 +6:12.4+53.09%65.32%
39 27 Graham Richardson Veteran mens (50+) M 18:37.4 +6:56.0+59.31%62.77%
40 18 Dan Kneebone Master mens (40-49) M 18:50.5 +7:09.1+61.18%62.04%
41 94 Harrison Smith Junior boys 16 and under M 21:12.1 +9:30.7+81.37%55.14%