2018 November 12

Monday, November 12, 2018 18:32 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Hamilton, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 62
Laps: 3
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Monday, November 26, 2018 16:54 (GMT+13)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2018 November 12

Place Bib Racer name Category Gender Lap 1
1 56 Kris Snow Master mens (30-39) M 13:46.8 -+0.00%100.00%
2 16 Luke Kivell Junior boys 16 and under M 13:51.8 +0:05.0+0.60%99.40%
3 37 Samuel Lord Junior boys 17+18 M 13:54.3 +0:07.5+0.91%99.10%
4 200 Kaia Dorr Junior boys 16 and under M 13:56.3 +0:09.5+1.15%98.86%
5 9 Tristran Haycock Senior mens (19-29) M 13:58.2 +0:11.4+1.38%98.64%
6 84 Ben Mcleod Senior mens (19-29) M 14:24.2 +0:37.4+4.52%95.67%
7 64 Anthony Van Depas Master mens (30-39) M 15:07.3 +1:20.5+9.74%91.13%
8 60 Cameon Mcguffie Junior boys 16 and under M 15:28.5 +1:41.7+12.30%89.05%
9 31 Braydyn Smith Master mens (40-49) M 15:43.3 +1:56.5+14.09%87.65%
10 36 Kerry Johansen Master mens (40-49) M 15:44.6 +1:57.8+14.25%87.53%
11 54 Gareth Osmond Master mens (40-49) M 15:47.1 +2:00.3+14.55%87.30%
12 48 Sam Hughes Master mens (30-39) M 15:53.9 +2:07.1+15.37%86.68%
13 201 Aaron Long Junior boys 16 and under M 16:01.4 +2:14.6+16.28%86.00%
14 45 George Gray Master mens (40-49) M 16:04.7 +2:17.9+16.68%85.71%
15 11 Troy Herdman Junior boys 16 and under M 16:08.2 +2:21.4+17.10%85.40%
16 50 Zane Hurst Junior boys 16 and under M 16:12.9 +2:26.1+17.67%84.98%
17 10 Brett Herdman Veteran mens (50+) M 16:30.2 +2:43.4+19.76%83.50%
18 30 Gavin Searle Veteran mens (50+) M 16:53.6 +3:06.8+22.59%81.57%
19 58 James Mctavish Master mens (30-39) M 17:04.9 +3:18.1+23.96%80.67%
20 1 Steve Newlove Veteran mens (50+) M 17:05.7 +3:18.9+24.06%80.61%
21 29 Cameron Ryder Junior boys 16 and under M 17:17.7 +3:30.9+25.51%79.68%
22 38 Emma Lord Junior girls under 18 F 17:25.4 +3:38.6+26.44%79.09%
23 20 Alan Mclean Veteran mens (50+) M 17:30.8 +3:44.0+27.09%78.68%
24 21 Andrew McLeod Master mens (40-49) M 17:40.1 +3:53.3+28.22%77.99%
25 33 Richard Taylor Master mens (40-49) M 17:46.2 +3:59.4+28.96%77.55%
26 78 Jyde Mcgarva Junior boys 16 and under M 18:51.7 +5:04.9+36.88%73.06%
27 53 Te maia Gage-Gray Junior boys 16 and under M 18:54.5 +5:07.7+37.22%72.88%
28 35 Duncan Wilson Master mens (40-49) M 18:57.9 +5:11.1+37.63%72.66%
29 68 Steve Craven Master mens (40-49) M 19:31.3 +5:44.5+41.67%70.59%
30 17 Harry Kneebone Junior boys 16 and under M 19:33.3 +5:46.5+41.91%70.47%
31 41 Ian Thomas Veteran mens (50+) M 19:36.7 +5:49.9+42.32%70.26%
32 79 Paul Mcgarva Master mens (40-49) M 19:38.3 +5:51.5+42.51%70.17%
33 73 Coralie Oconnell Female masters (40+) F 19:41.4 +5:54.6+42.89%69.98%
34 82 Kelly Glover Master mens (40-49) M 19:44.4 +5:57.6+43.25%69.81%
35 46 Dublin Cundy Junior boys 17+18 M 19:53.1 +6:06.3+44.30%69.30%
36 22 Paul Mcleod Veteran mens (50+) M 20:00.2 +6:13.4+45.16%68.89%
37 83 Riley Glover Junior boys 16 and under M 20:03.8 +6:17.0+45.60%68.68%
38 85 Eve Smith Junior girls under 18 F 20:19.2 +6:32.4+47.46%67.81%
39 57 Tyral Roach Master mens (30-39) M 20:38.8 +6:52.0+49.83%66.74%
40 61 George The Plumber Veteran mens (50+) M 20:39.5 +6:52.7+49.92%66.70%
41 207 James Wright Master mens (40-49) M 20:51.8 +7:05.0+51.40%66.05%
42 44 Tom Baptist Senior mens (19-29) M 20:58.4 +7:11.6+52.20%65.70%
43 86 Tui Hambrook Master mens (40-49) F 21:00.1 +7:13.3+52.41%65.61%
44 75 Benjamin Louie Junior boys 16 and under M 21:02.3 +7:15.5+52.67%65.50%
45 43 Greig Anderson Veteran mens (50+) M 21:03.8 +7:17.0+52.85%65.42%
46 81 Zavier Osmond Junior boys 16 and under M 21:07.0 +7:20.2+53.24%65.26%
47 4 Jason Gabel Master mens (40-49) M 21:17.7 +7:30.9+54.54%64.71%
48 80 Ben Westenberg Junior boys 16 and under M 22:28.7 +8:41.9+63.12%61.30%
49 72 Jack Derry Junior boys 17+18 M 22:36.0 +8:49.2+64.01%60.97%
50 34 Peter Tilden Senior mens (19-29) M 22:38.3 +8:51.5+64.28%60.87%
51 24 Chris Mitchell Veteran mens (50+) M 22:40.8 +8:54.0+64.59%60.76%
52 12 Roger Hoebers Veteran mens (50+) M 22:43.0 +8:56.2+64.85%60.66%
53 27 Graham Richardson Veteran mens (50+) M 23:03.8 +9:17.0+67.37%59.75%
54 18 Dan Kneebone Master mens (40-49) M 23:13.3 +9:26.5+68.52%59.34%
55 76 Aaven Mcgarva Junior boys 16 and under M 23:43.2 +9:56.4+72.13%58.09%
56 8 Asher Hart Junior boys 16 and under M 23:45.5 +9:58.7+72.41%58.00%
57 63 Cameron Ford Junior boys 16 and under M 24:04.8 +10:18.0+74.75%57.23%
58 7 Nick Gibbard Junior boys 16 and under M 24:11.7 +10:24.9+75.58%56.95%
59 205 Harrison Smith Junior boys 16 and under M 26:48.9 +13:02.1+94.59%51.39%
60 208 Matilda Female open (18-39) F 27:28.7 +13:41.9+99.41%50.15%
61 51 Darren Hurst Junior boys 17+18 M 27:34.3 +13:47.5+100.08%49.98%
62 26 Liam Powell Junior boys 16 and under M 27:50.9 +14:04.1+102.09%49.48%