2018, March 19

Monday, March 19, 2018 18:30 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Auckland, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 37
Laps: 3
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Wednesday, March 21, 2018 21:37 (GMT+13)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2018, March 19

Place Bib Racer name Category Gender Lap 1
1 2 Tristan Haycock 2 Male senior (19-29) M 12:03.3 -+0.00%100.00%
2 71 Hamish Lane 4 Male master 2 (40-49) M 12:31.2 +0:27.9+3.86%96.29%
3 7 Steve Newlove 5 Male Veteran (50+) M 13:15.0 +1:11.7+9.91%90.98%
4 61 Cole Bumester 3 Male masters (30-39) M 13:22.9 +1:19.6+11.01%90.09%
5 73 Pete Wilson 5 Male Veteran (50+) M 13:31.8 +1:28.5+12.24%89.10%
6 118 Kelly Glover 4 Male master 2 (40-49) M 13:38.4 +1:35.1+13.15%88.38%
7 55 Graham Muggridge 4 Male master 2 (40-49) M 13:46.7 +1:43.4+14.30%87.49%
8 209 Sam Hughes 2 Male senior (19-29) M 13:51.3 +1:48.0+14.93%87.01%
9 6 Kerry Johansen 4 Male master 2 (40-49) M 14:09.1 +2:05.8+17.39%85.18%
10 64 Zane Hurst 1 Junior boys 16 & under M 14:20.8 +2:17.5+19.01%84.03%
11 51 George Gray 4 Male master 2 (40-49) M 14:24.1 +2:20.8+19.47%83.71%
12 30 Alan Mclean 4 Male master 2 (40-49) M 14:31.1 +2:27.8+20.43%83.03%
13 23 Glen Kivell 4 Male master 2 (40-49) M 14:43.5 +2:40.2+22.15%81.87%
14 1 Samuel Lord 1 Junior boys 16 & under M 14:52.5 +2:49.2+23.39%81.04%
15 206 James Wright 4 Male master 2 (40-49) M 15:01.3 +2:58.0+24.61%80.25%
16 107 Ali Brownlee 3 Male masters (30-39) M 15:09.6 +3:06.3+25.76%79.52%
17 100 Aaron Long 1 Junior boys 16 & under M 15:23.8 +3:20.5+27.72%78.30%
18 32 Richard Galbraith 3 Male masters (30-39) M 15:25.5 +3:22.2+27.96%78.15%
19 226 Damian Pootjes 3 Male masters (30-39) M 15:55.8 +3:52.5+32.14%75.67%
20 69 Mark Lord 4 Male master 2 (40-49) M 16:01.1 +3:57.8+32.88%75.26%
21 19 Steve Craven 4 Male master 2 (40-49) M 16:05.0 +4:01.7+33.42%74.95%
22 35 Chris Mitchell 5 Male Veteran (50+) M 16:31.9 +4:28.6+37.14%72.92%
23 8 Troy Herdman 1 Junior boys 16 & under M 16:59.3 +4:56.0+40.92%70.96%
24 11 Luke Kivell 1 Junior boys 16 & under M 17:00.3 +4:57.0+41.06%70.89%
25 56 Jack Derry 1 Male (17&18) M 17:04.3 +5:01.0+41.61%70.61%
26 5 Brett Herdman 5 Male Veteran (50+) M 17:05.7 +5:02.4+41.81%70.52%
27 34 Greig Anderson 5 Male Veteran (50+) M 17:10.3 +5:07.0+42.44%70.20%
28 37 Ian Thomas 5 Male Veteran (50+) M 17:11.6 +5:08.3+42.62%70.11%
29 27 Mike Simonsen 4 Male master 2 (40-49) M 17:19.9 +5:16.6+43.77%69.55%
30 57 Merv Hurst 4 Male master 2 (40-49) M 18:18.6 +6:15.3+51.89%65.84%
31 36 Graham Richardson 5 Male Veteran (50+) M 18:21.4 +6:18.1+52.27%65.67%
32 9 Tracy Van Der Merwe Female 3 (masters 40+) F 18:27.3 +6:24.0+53.09%65.32%
33 10 Emma Lord Female 1 (17 and under) F 18:37.2 +6:33.9+54.46%64.74%
34 31 Alex Johnston 4 Male master 2 (40-49) M 18:44.4 +6:41.1+55.45%64.33%
35 106 Jason Gabel 4 Male master 2 (40-49) M 18:52.6 +6:49.3+56.59%63.86%
36 52 Frances Ramsay Female 2 (18-39) F 19:15.7 +7:12.4+59.78%62.59%
37 189 Lexus Jump Female 1 (17 and under) F 19:49.3 +7:46.0+64.43%60.82%