Karlskrona Swimrun 2017

Saturday, August 12, 2017 12:00 (GMT+2) - LIVE results

Race info
Sport: Aquathlon - swim and run
Location: Karlskrona, Sweden
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 114
Laps: 3
Timing mode: Multi-device splits
Timed on: Lenovo Lenovo TB3-710F
Timed with: Webscorer PRO 2.7
Updated: Thursday, August 15, 2019 08:37 (GMT+2)
Organized by: Karlskrona Swimrun
Race website: www.karlskronaswimrun.se

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Långö
1 76 Karlskrona Simsällskap Emil Bornerheim - Lars Ekman  SR Spr H 28:30.1 -+0.00%100.00%
2 55 KSS Swimrun Jonas Wassdahl - Fredrik Augustsson  SR Spr H 29:16.9 +0:46.8+2.74%97.34%
3 61 Ebb Swimrun Robert Tollerud - Muris Abdurahmanovic  SR Spr H 30:28.2 +1:58.1+6.91%93.54%
4 64 Soda Streamers 1 Patrik Mårtensson - Fredrik Åkerlund  SR Spr H 30:30.9 +2:00.8+7.06%93.40%
5 90 Team D&S David Svensson - Simon Pettersson  SR Spr H 32:24.2 +3:54.1+13.69%87.96%
6 100 Arkipelaget Johan Porshult - Marcus Andréason  SR Spr H 32:30.5 +4:00.4+14.06%87.67%
7 126 Team Frolte Jonas Fries - Ingela Nolte  SR Spr Mix 33:16.9 +4:46.8+16.77%85.64%
8 107 Haldos hjältar Linnéa Estvik - Johan Estvik  SR Spr Mix 33:47.1 +5:17.0+18.54%84.36%
9 159 SkidOgettot Erik Johansson - Linda Danvind  SR Spr Mix 33:52.6 +5:22.5+18.86%84.13%
10 78 Modinios Filip Andersson - Erik Modin  SR Spr H 34:14.8 +5:44.7+20.16%83.22%
11 154 Güner/Nordvall Nuray Güner - Mikael Nordvall  SR Spr Mix 34:26.6 +5:56.5+20.85%82.75%
12 96 Team Torpederna Jörgen Philipsson - Daniel Lundström  SR Spr H 34:43.1 +6:13.0+21.81%82.09%
13 97 THT Forza Ronneby Fredrik Hedlund - Per Dahlgren  SR Spr H 34:44.4 +6:14.3+21.89%82.04%
14 72 Haren och Valrossen Philip Bratt - Johan Torudd  SR Spr H 35:19.5 +6:49.4+23.94%80.68%
15 82 Pålssons Anders Pålsson - Jonathan Pålsson  SR Spr H 35:20.4 +6:50.3+23.99%80.65%
16 67 1680 Carlscrona Staffan Svensson - Ulf Nilsson  SR Spr H 35:38.9 +7:08.8+25.07%79.95%
17 80 HR Konsulterna Sverige AB Magnus Ljunghäll - Mattias Lindhe  SR Spr H 35:43.8 +7:13.7+25.36%79.77%
18 109 Liket lever Viktoria Gadd - Ulf Ackmer  SR Spr Mix 36:02.1 +7:32.0+26.43%79.09%
19 131 LIMA Lisa Bengtsson - Mats Nilsson  SR Spr Mix 36:05.9 +7:35.8+26.65%78.96%
20 104 Snickarn och Rörmockarn Johan Löveborn - Staffan Preutz  SR Spr H 36:12.8 +7:42.7+27.06%78.70%
21 36 Team PauTom Pauline Jeppsson - Maria Petersson  SR Spr D 36:17.0 +7:46.9+27.30%78.55%
22 87 Team H-gården Kalle Djurström - Andreas Mattsson  SR Spr H 36:23.9 +7:53.8+27.71%78.30%
23 29 Tvingspinglorna Hanna Wikner - Therese Ericson  SR Spr D 36:26.9 +7:56.8+27.88%78.20%
24 26 Holmberg Johanna Holmberg - Malin Boström  SR Spr D 36:30.0 +7:59.9+28.06%78.09%
25 45 Team Kustjagaren Carina Turesson - Linn Berg  SR Spr D 36:35.7 +8:05.6+28.40%77.88%
26 135 TeamAndersson Amanda Andersson - Sebastian Andersson  SR Spr Mix 36:46.4 +8:16.3+29.02%77.51%
27 105 Team Gymhörnan Mikael Magnusson - Kenneth M Forsberg  SR Spr H 36:57.2 +8:27.1+29.65%77.13%
28 51 Fiat Panda 77 Claes Ketzenius - Martin Olander  SR Spr H 37:04.4 +8:34.3+30.07%76.88%
29 93 Team Sjunkbomb PA Pontus Wiridén - Axel Olsson  SR Spr H 37:17.4 +8:47.3+30.83%76.43%
30 133 Gå i mål Felix Trulsson - Frida Georgsson  SR Spr Mix 37:22.9 +8:52.8+31.16%76.25%
31 125 Team Titans Go Marcus Engdahl - Ida Josefsson  SR Spr Mix 37:29.0 +8:59.0+31.52%76.04%
32 163 Team Wolffpack Emeli Wolff - Filip Wolff  SR Spr Mix 38:19.7 +9:49.6+34.48%74.36%
33 85 #Pannben Victor Nordbäck - Pontus Lambrant  SR Spr H 38:28.0 +9:57.9+34.96%74.09%
34 70 Två Ankare Anton Rosenberg - Niklas Landberg  SR Spr H 38:37.9 +10:07.8+35.54%73.78%
35 73 SJÖAND Mikael Andersson - Vilhelm Sjöblom  SR Spr H 38:40.2 +10:10.1+35.68%73.70%
36 62 Jag vill inte! Anton Fredin - Emil Rudberg  SR Spr H 38:43.4 +10:13.3+35.86%73.60%
37 120 RockyMountainAquaholics Cecilia Gadd-Siegel - Joel Siegel  SR Spr Mix 38:51.2 +10:21.1+36.32%73.36%
38 74 Altenby/Lindh Anders Altenby - Adam Lindh  SR Spr H 39:06.1 +10:36.0+37.19%72.89%
39 54 Szopa Filip Szopa - Matteus Szopa  SR Spr H 39:38.1 +11:08.0+39.06%71.91%
40 47 Team SannaLinda Linda Krook - Susanne Ingemansson  SR Spr D 39:41.8 +11:11.7+39.28%71.80%
41 137 Barracudas Olof Leonardsson - Annelie Leonardsson  SR Spr Mix 39:47.6 +11:17.5+39.62%71.62%
42 44 Team Charles Harbour Sofie Cederquist - Christina Thiel  SR Spr D 39:53.2 +11:23.1+39.95%71.46%
43 132 Ekrötterna Mattias Ekroth - Maria Ekroth  SR Spr Mix 40:13.8 +11:43.7+41.15%70.85%
44 101 Team J5 Kristoffer Malmörn - Jens Justad  SR Spr H 40:18.8 +11:48.7+41.44%70.70%
45 71 DanJoh Daniel Hasselberg - Mattias Svedberg  SR Spr H 40:39.7 +12:09.6+42.66%70.09%
46 86 Fett Flyter John Olsson - Anders Marntell  SR Spr H 40:48.7 +12:18.6+43.19%69.84%
47 152 Patrulligan Stefan Frithiof - Johanna Juliusson  SR Spr Mix 41:04.9 +12:34.8+44.14%69.38%
48 34 The A-team Anna Granat - Anna Kläppe  SR Spr D 41:09.1 +12:39.0+44.38%69.26%
49 48 Actimate Anna Hull - Karolina Silfverberg  SR Spr D 41:11.0 +12:40.9+44.49%69.21%
50 88 Ballenas azules Erik Svensson - Carl Nilsson  SR Spr H 41:14.2 +12:44.1+44.68%69.12%
51 81 Lustjagarna Mårten Holmberg - Magnus Andersson  SR Spr H 41:18.5 +12:48.4+44.93%69.00%
52 53 Under Ytan Jörgen Larsson - Patrik Risberg  SR Spr H 41:25.5 +12:55.4+45.34%68.80%
53 43 Team Silverfiskarna Anna Johansson - Marie Algotsson  SR Spr D 41:30.2 +13:00.1+45.62%68.67%
54 121 Team EvAnton Eva Johnsson - Anton Jakupi  SR Spr Mix 41:40.0 +13:09.9+46.19%68.40%
55 162 Accidental tourists Natalie Konradsson - Sebastian Konradsso  SR Spr Mix 41:43.7 +13:13.6+46.41%68.30%
56 63 Sjöstenarna Karl-Erik Sjösten - Tony Sjösten  SR Spr H 41:52.3 +13:22.2+46.91%68.07%
57 83 Runswimmers Tony Sztanski - Per-Ola Juliusson  SR Spr H 41:54.7 +13:24.6+47.05%68.00%
58 157 Team 1337 Emelie Wesseus - Anders Jönsson  SR Spr Mix 42:01.3 +13:31.2+47.44%67.83%
59 49 2XA Annie Eriksson - Alice Petersson  SR Spr D 42:07.4 +13:37.3+47.79%67.66%
60 160 Plupp och plums Lars Johansson - Katrine Hultqvist  SR Spr Mix 42:17.5 +13:47.4+48.38%67.39%
61 161 Skönheten & Odjuret Thomas Jahnsson - Sofia Löveborn  SR Spr Mix 42:24.4 +13:54.3+48.79%67.21%
62 69 Henrik och Mattias Henrik Gredehall - Mattias Svensson  SR Spr H 42:47.7 +14:17.6+50.15%66.60%
63 50 Team Ottinger/Henning Hans Ottinger - Petter Henning  SR Spr H 42:53.6 +14:23.5+50.49%66.45%
64 99 RVBC Anton Toll - Henrik Svilling  SR Spr H 42:58.1 +14:28.0+50.76%66.33%
65 89 Team Hibernal Jonas Ekestubbe - Christian Kjelllsson  SR Spr H 43:00.4 +14:30.3+50.89%66.27%
66 102 Team HEDA Henrik Hamrin-Daniel Alkeberg  SR Spr H 43:06.1 +14:36.0+51.23%66.13%
67 30 SaSa Zsu Sara Strandberg - Saga Sundblad  SR Spr D 43:10.1 +14:40.0+51.46%66.02%
68 66 Sea Turtles Fredrik Sandberg - Martin Hallden  SR Spr H 43:21.1 +14:51.0+52.10%65.75%
69 91 co-swimmers Ola Svensson - Darren Bonner  SR Spr H 43:33.4 +15:03.3+52.82%65.44%
70 2 Lag 2 Deltagare-Deltagare  SR Spr Mix 43:50.4 +15:20.3+53.82%65.01%
71 129 Team Schubert Johan Schubert - Felicia Schubert  SR Spr Mix 43:55.6 +15:25.5+54.12%64.88%
72 46 Syster Yster Jenny Norrby - Åsa Norrby  SR Spr D 44:03.1 +15:33.0+54.56%64.70%
73 123 Swennergren Hansen M Swennergren Hansen - T Gjøll Hansen  SR Spr Mix 44:08.5 +15:38.4+54.87%64.57%
74 27 HavsKutarna Annika Antonsson - Jeanette Werner  SR Spr D 44:13.0 +15:42.9+55.14%64.46%
75 68 Booya Filip Nilsson - Jacob Norström  SR Spr H 44:34.2 +16:04.1+56.38%63.95%
76 119 Team Öfvre Påtorp Alex Masmanidis - Jessica Masmanidou  SR Spr Mix 44:45.8 +16:15.7+57.06%63.67%
77 114 Tordmule Rickard Andrèn - Tove Kjellberg  SR Spr Mix 44:49.3 +16:19.2+57.26%63.59%
78 117 Team Oktober Magnus Hallström - Rebecka Talmid  SR Spr Mix 44:53.0 +16:22.9+57.48%63.50%
79 98 Ett fräckt lag Henrik Österström - Alexander Agnesson  SR Spr H 45:20.0 +16:49.9+59.06%62.87%
80 65 Team blysänkerna Jens Svendsen - Marcus Mattsson  SR Spr H 45:23.9 +16:53.8+59.28%62.78%
81 122 E&C Emma Girborn-Carl Bolin  SR Spr Mix 45:39.1 +17:09.0+60.17%62.43%
82 110 Lang / Martinsson Pär-Ola Martinsson - Isabella Lang  SR Spr Mix 45:45.6 +17:15.5+60.55%62.29%
83 40 Mickemask Annie Niklasson - Sanna Hedberg  SR Spr D 46:07.3 +17:37.2+61.82%61.80%
84 35 Systrarna Jonsson Jessica Jonsson - Cecilia Cederström  SR Spr D 46:40.5 +18:10.4+63.76%61.06%
85 115 Skottén Jimmy Skottén - Emelie Skottén  SR Spr Mix 46:48.2 +18:18.1+64.21%60.90%
86 58 Team G Niclas Granlund - Petra Granlund  SR Spr Mix 46:51.5 +18:21.4+64.41%60.83%
87 118 Team Offroad Therese Berggren - Robert Månsson  SR Spr Mix 47:00.0 +18:29.9+64.90%60.64%
88 130 Flundrorna Lotta Kihlbert - Mikael Kihlbert  SR Spr Mix 47:01.9 +18:31.8+65.01%60.60%
89 38 Team Cervera Lisa Sandquist - Sara Eidmén  SR Spr D 47:14.9 +18:44.8+65.77%60.32%
90 156 Team Jebba Ebba Nilsson - Jesper Olsson  SR Spr Mix 47:52.6 +19:22.5+67.98%59.53%
91 113 Perssons Andreas Persson - Elin Persson  SR Spr Mix 48:00.4 +19:30.3+68.43%59.37%
92 32 Pinan Penguins Eva Nilsson - Catarina Olvedal  SR Spr D 48:06.6 +19:36.5+68.80%59.24%
93 25 Team Grannfruarna Lillemor Stjernholm - Sara Sandin  SR Spr D 48:39.4 +20:09.3+70.72%58.58%
94 116 Team Elofsson Madelene Elofsson - Johan Elofsson  SR Spr Mix 48:46.3 +20:16.2+71.12%58.44%
95 77 Team Aleris Magnus Kjellén - Raimo Roininen  SR Spr H 48:55.0 +20:24.9+71.63%58.27%
96 60 Team Jonsson Kim Jonsson - Sam Jonsson  SR Spr H 49:11.2 +20:41.1+72.57%57.95%
97 103 Föregångarna John Holthuis - Magnus Björk  SR Spr H 49:23.7 +20:53.6+73.31%57.70%
98 95 Team Bandyvägen Ulrik Lindahl - Peter Jonsson  SR Spr H 49:42.7 +21:12.6+74.42%57.33%
99 31 Lisanne Lisa Thorneus - Anne Grönqvist  SR Spr D 49:55.3 +21:25.2+75.15%57.09%
100 33 Flawless swimmers Elin Engqvist - Charlotte Svensson  SR Spr D 50:30.8 +22:00.7+77.23%56.42%
101 151 Sniglen&Valrossen Katarina Nordbeck - John Johansson  SR Spr Mix 50:57.4 +22:27.3+78.78%55.93%
102 111 Sturkö PMS Peter Johnsson - Linda Karlsson  SR Spr Mix 51:03.4 +22:33.3+79.14%55.82%
103 127 M&M Per Mårtensson - Maria Mårtensson  SR Spr Mix 51:08.8 +22:38.7+79.45%55.73%
104 41 Johansson 15 Camilla Johansson - Annie Johansson  SR Spr D 51:14.6 +22:44.5+79.79%55.62%
105 164 THT Andreas Hulten - Hanna Persson  SR Spr Mix 51:25.7 +22:55.6+80.44%55.42%
106 42 Bellatores Linda Isberg - Anna Rinaldo  SR Spr D 51:38.0 +23:07.9+81.16%55.20%
107 106 Lag Andersson Lina Andersson - Jonas Andersson  SR Spr Mix 51:50.8 +23:20.7+81.91%54.97%
108 56 J i kvadrat Jonas Norlander - Johan Liedberg  SR Spr H 52:01.0 +23:30.9+82.50%54.79%
- 37 Team Bökman Pernilla Bökman - Vanja Bökman  SR Spr D - ---
- 52 SOH Jakob Somehagen - Hampus Svensson  SR Spr H - ---
- 57 Team Orka Per Granberg - Daniel Larsson  SR Spr H - ---
- 84 Team Smöret Gustaf Samuelsson - Niclas Othén  SR Spr H - ---
- 112 Vi kom inte sist iallafall.. Johanna Landqvist - Daniel Andersson  SR Spr Mix - ---
- 124 Det första laget? Camilla Carlsson - Johan Edegård  SR Spr Mix - ---