Frank Harrison Memorial Race 2016

Sunday, February 21, 2016 09:59 (GMT+11) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling
Location: South Albury, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 14
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.2
Updated: Sunday, February 21, 2016 12:36 (GMT+11)
Organized by: Mitta Mitta Canoe Club
Race website: www.mittacanoe.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1304Alex BoydFairfield Canoe Club U18 Junior K1M 1:04:00.3--100%15.56%12.22%10:51:43.7
2315Sean JonesCoaching Evolution U16 Junior K1M 1:04:01.6+0:01.3+0.03%99.97%15.53%12.19%10:51:43.7
3310Jack OsborneCoaching Evolution U16 Junior K1M 1:04:02.4+0:02.1+0.05%99.95%15.51%12.17%10:51:43.7
4312Joseph BurtonALBURY - Mitta Mitta Canoe Club U16 Junior K1M 1:06:55.1+2:54.8+4.55%95.65%11.72%8.22%10:51:43.7
5517Hayden Collins Open K1M 1:08:19.7+4:19.4+6.75%93.67%9.86%6.29%10:55:20.8
6508Gregory Parker And Rodney GangeGeelong Canoe Club VET 55+ TK2M 1:08:57.4+4:57.1+7.74%92.82%9.03%5.43%10:55:20.8
7316Will JessupMitta Mitta Canoe Club U16 Junior K1M 1:12:35.2+8:34.9+13.41%88.18%4.24%0.45%10:51:43.7
8511Neil Offner And Brett BaringWodonga - Mitta VET 55+ TK2M 1:13:14.3+9:14.0+14.43%87.39%3.38%-0.45%10:55:20.8
9311Jacob MillerMitts Mitta Canoe Club U18 Junior K1M 1:24:35.8+20:35.5+32.17%75.66%-11.61%-16.02%10:51:43.7
10308Cody MillerMitta Mitta Canoe U18 Junior K1M 1:24:50.2+20:49.9+32.55%75.44%-11.92%-16.35%10:51:43.7
11516Anthony Duffin Open K1M 1:25:20.0+21:19.7+33.32%75.01%-12.58%-17.04%10:55:20.8
12506Donald Campbell And TbaFairfield VET 55+ K2M 1:25:51.3+21:51.0+34.14%74.55%-13.27%-17.75%10:55:20.8
13317James Watt U16 Junior K1M 1:27:57.0+23:56.7+37.41%72.77%-16.03%-20.62%10:51:43.7
14402Bob Berridge And Christine BerridgeBerridge - Bonville Creek Kayak Club VET TC2M 1:30:30.3+26:30.0+41.40%70.72%-19.40%-24.13%10:55:20.8