2020 WWR #4 Upper Swan Teams

Saturday, August 8, 2020 09:51 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Aveley, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Distance: 2.25 Km
Racers: 28
Timing mode: Bib sync
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.3
Updated: Saturday, August 8, 2020 17:56 (GMT+8)
Organized by: Wildwater WA
Race website: https://wildwaterwa.paddle.org.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
138David WORTHYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK1M 10:42.3--100%25.30%22.87%12.6
239Luke DOOLEYDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK119M 10:48.3+0:06.0+0.93%99.07%24.60%22.14%12.5
334Wayne MARTINDOOLEY L / MARTIN / WORTHY - Team 12 WWK151M 10:53.4+0:11.1+1.73%98.30%24.01%21.53%12.4
47Andrew CROTHERSBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed38M 11:39.4+0:57.1+8.89%91.84%18.66%16.01%11.6
537David BURDETTBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed19M 11:41.4+0:59.1+9.20%91.57%18.43%15.77%11.5
627Harry LANGLEYBURDETT D / CROTHERS / LANGLEY H - Team 11 Mixed20M 11:52.2+1:09.9+10.88%90.19%17.17%14.47%11.4
725Cody POPEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK128M 12:46.8+2:04.5+19.38%83.76%10.82%7.91%10.6
829Peter LIDDLEGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK161M 12:55.7+2:13.4+20.77%82.80%9.78%6.85%10.4
932Peter GIGENGACKGIGENGACK / LIDDLE P / POPE - Team 09 WWK135M 12:56.9+2:14.6+20.96%82.67%9.64%6.70%10.4
1010Morgan BOLDYBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries16M 13:26.3+2:44.0+25.53%79.66%6.23%3.17%10.0
1111Noah BOLDYBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries16M 13:38.5+2:56.2+27.43%78.47%4.81%1.71%9.9
128Geraint MADDISONBOLDY M / COMBE / MADDISON - Team 02 Sundries49M 13:39.2+2:56.9+27.54%78.41%4.73%1.62%9.9
139Matthew JONESBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries48M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%3.46%0.31%9.8
1331Steven STASIUKBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK142M 13:50.1+3:07.8+29.24%77.38%3.46%0.31%9.8
1522Patrick IRWINDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 13:55.3+3:13.0+30.05%76.89%2.85%-0.31%9.7
1630Terry BOLLANDBOLLAND / ELSTON / STASIUK - Team 08 WWK169M 14:03.5+3:21.2+31.32%76.15%1.90%-1.30%9.6
174Brendan WELKERBOLDY N / BURDETT W / JONES / WELKER - Team 01 Sundries44M 14:05.4+3:23.1+31.62%75.98%1.68%-1.53%9.6
1828John DI NUCCIDI NUCCI / IRWIN - Team 07 WWK169M 14:29.9+3:47.6+35.44%73.84%-1.17%-4.47%9.3
1915Tom CANAVANBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper52M 14:42.4+4:00.1+37.38%72.79%-2.63%-5.97%9.2
2021John BREEDBREED / CANAVAN - Team 06 Wavehopper67M 14:47.1+4:04.8+38.11%72.40%-3.17%-6.53%9.1
2117Kristopher SMITHAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 14:54.6+4:12.3+39.28%71.80%-4.04%-7.43%9.1
2218Rafael AVIGADAVIGAD / BEDDEN / SMITH - Team 04 Wavehopper42M 15:05.5+4:23.2+40.98%70.93%-5.31%-8.74%8.9
2320Emanuel CARABOTTBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed42M 15:16.7+4:34.4+42.72%70.07%-6.61%-10.09%8.8
2416Doug HODSONBROWN / CARABOTT / HODSON - Team 05 Mixed64M 15:36.5+4:54.2+45.80%68.59%-8.92%-12.47%8.6
2512Timothy EDWARDSBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed50M 18:16.2+7:33.9+70.67%58.59%-27.49%-31.64%7.4
263Graham MCMAHONBUSCH / EDWARDS / MCMAHON - Team 03 Mixed60M 18:26.7+7:44.4+72.30%58.04%-28.71%-32.91%7.3
2735Matthew GREEDGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed20M 21:16.2+10:33.9+98.69%50.33%-48.42%-53.26%6.3
2833Nathan JAMIESONGREED M / JAMIESON / VANEK - Team 10 Mixed35M 21:38.6+10:56.3+102.18%49.46%-51.03%-55.95%6.2