2019 Marathon Series - Race 6 (Makai)

Saturday, June 1, 2019 10:45 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Mollymook Beach, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 113
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Saturday, June 1, 2019 21:08 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW
Race website: www.paddlensw.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Bib Racer name Affiliation Distance Age Gender Finish time
11307Brendan and Tom CowledMakai Div 13 5km45M 26:01.8--100%69.66%71.71%113
21305Scott and Lara ElliottMakai Div 13 5km45M 26:03.2+0:01.4+0.09%99.91%69.63%71.68%112
31308Danielle HoltMakai Div 13 5km17F 29:31.9+3:30.1+13.45%88.14%65.58%67.90%111
41309Simone ElliottMakai Div 13 5kmF 29:38.6+3:36.8+13.88%87.81%65.45%67.78%110
51303Peter Ryce JrOther Div 13 5km53M 32:22.0+6:20.2+24.34%80.42%62.27%64.82%109
61302Barry MarshallBurley Griffin Div 13 5km70M 32:43.7+6:41.9+25.73%79.53%61.85%64.43%108
71306Tarren Elliott and Zoe CowledMakai Div 13 5km13F 33:45.6+7:43.8+29.70%77.10%60.65%63.31%107
81300Kirra DaleWarilla Barack Point Slsc Div 13 5km15F 35:40.0+9:38.2+37.02%72.98%58.43%61.23%106
91301Tracy HoltMakai Div 13 5km52F 37:21.1+11:19.3+43.49%69.69%56.46%59.40%105
101310Shianne SmithMakai Div 13 5km18F 41:51.2+15:49.4+60.79%62.19%51.22%54.51%104
11903James HaighWollongong Paddlers Div 9 10km Under 1:0025M 48:18.3+22:16.5+85.57%53.89%43.70%47.50%103
12907Gary RakeBurley Griffin Div 9 10km Under 1:0047M 48:23.6+22:21.8+85.91%53.79%43.59%47.40%102
13901Callum ElliottMakai Div 9 10km Under 1:0015M 50:43.2+24:41.4+94.85%51.32%40.88%44.87%101
14902Adam GrayBrisbane Waters Div 9 10km Under 1:0049M 51:14.4+25:12.6+96.85%50.80%40.28%44.31%100
151011Peter Fane and Stephen IsonBurley Griffin Div 10 Ranking59M 52:16.8+26:15.0+100.85%49.79%39.06%43.18%99
16908Guy RobinsonManly Warringah Div 9 10km Under 1:0014M 52:42.5+26:40.7+102.49%49.38%38.56%42.71%98
17912Elliot HunterMakai Div 9 10km Under 1:0055M 52:52.6+26:50.8+103.14%49.23%38.37%42.53%97
18909Judy Greenidge and Jil ParkerWindsor Div 9 10km Under 1:0064F 56:00.2+29:58.4+115.15%46.48%34.72%39.13%96
191106Paul BurtonMakai Div 11 Ranking47M 56:33.8+30:32.0+117.30%46.02%34.07%38.52%95
201006Janet Small and Bruce SherlockSutherland Shire Div 10 10km 1:00-1:0460F 58:39.0+32:37.2+125.32%44.38%31.64%36.25%94
211002Peter HarrisLane Cove Div 10 10km 1:00-1:0472M 59:15.6+33:13.8+127.66%43.93%30.93%35.59%93
221000Robert BruceBurley Griffin Div 10 10km 1:00-1:0478M 59:37.6+33:35.8+129.07%43.65%30.50%35.19%92
231010Elizabeth PrattWindsor Div 10 10km 1:00-1:0456F 59:58.5+33:56.7+130.41%43.40%30.10%34.81%91
241001Peter FahertySutherland Shire Div 10 10km 1:00-1:0435M 1:00:26.4+34:24.6+132.19%43.07%29.55%34.31%90
251210Rob DaleWarilla Barack Point Slsc Div 12 Ranking43M 1:00:51.5+34:49.7+133.80%42.77%29.07%33.85%89
26916Jenny Baldry and Warren LopezWindsor Div 9 10km Under 1:0064F 1:01:19.2+35:17.4+135.57%42.45%28.53%33.35%88
271103Carl VandergraafSutherland Shire Div 11 10km 1:04-1:0815M 1:01:19.3+35:17.5+135.58%42.45%28.53%33.35%87
281005Lachlan StokesSutherland Shire Div 10 10km 1:00-1:0414M 1:01:57.4+35:55.6+138.02%42.01%27.79%32.66%86
29914Graeme IsonBurley Griffin Div 9 10km Under 1:0068M 1:03:07.4+37:05.6+142.50%41.24%26.43%31.39%85
30911Craig DoddBrisbane Waters Div 9 10km Under 1:0065M 1:04:13.4+38:11.6+146.73%40.53%25.14%30.20%84
311212Dianne and Warren MasonOther Div 12 Ranking66F 1:04:20.2+38:18.4+147.16%40.46%25.01%30.07%83
321009Ayan MukherjeeWindsor Div 10 10km 1:00-1:0446M 1:05:02.7+39:00.9+149.88%40.02%24.19%29.30%82
331214Russell MurphyBurley Griffin Div 12 10km Over 1:0837M 1:05:45.8+39:44.0+152.64%39.58%23.35%28.52%81
341105Ian WrenfordLane Cove Div 11 10km 1:04-1:0856M 1:05:47.5+39:45.7+152.75%39.56%23.32%28.49%80
351108Barry LowePenrith Div 11 10km 1:04-1:0875M 1:05:53.1+39:51.3+153.11%39.51%23.21%28.39%79
361100Sue HuehnPenrith Div 11 10km 1:04-1:0864F 1:06:15.8+40:14.0+154.57%39.28%22.77%27.98%78
371206Kevin NettleCronulla Sutherland Div 12 10km Over 1:0879M 1:06:24.6+40:22.8+155.13%39.20%22.59%27.82%77
381213Alex ConleyManly Warringah Div 12 10km Over 1:0815M 1:07:15.7+41:13.9+158.40%38.70%21.60%26.89%76
391201Margaret DoddBrisbane Waters Div 12 10km Over 1:0863F 1:07:52.3+41:50.5+160.74%38.35%20.89%26.23%75
401203Rodney FlemingOther Div 12 10km Over 1:0855M 1:07:53.0+41:51.2+160.79%38.35%20.88%26.22%74
411104Elisabeth Woodhart O'farrellSutherland Shire Div 11 10km 1:04-1:0865F 1:08:27.4+42:25.6+162.99%38.02%20.21%25.60%73
421207Allan NewhouseBurley Griffin Div 12 10km Over 1:0873M 1:10:09.6+44:07.8+169.54%37.10%18.22%23.74%72
431211Frank PancerSutherland Shire Div 12 Ranking67M 1:10:53.3+44:51.5+172.33%36.72%17.37%22.95%71
44807Joy and Richard RobinsonManly Warringah Div 8 15km52F 1:14:27.2+48:25.4+186.03%34.96%13.22%19.08%70
451204Michael KeeganNewy Div 12 10km Over 1:0874M 1:15:52.7+49:50.9+191.50%34.30%11.56%17.53%69
461208Lachie WrenfordLane Cove Div 12 10km Over 1:0824M 1:15:55.4+49:53.6+191.68%34.28%11.51%17.48%68
47813Dion Carter and Damien SearleMakai Div 8 15km46M 1:16:02.8+50:01.0+192.15%34.23%11.36%17.35%67
48806Albert Cobb and Geoff DawesBrisbane Waters Div 8 15km69M 1:18:14.1+52:12.3+200.56%33.27%8.81%14.97%66
49810Sue Smith and Greg HillierHunter Valley Div 8 15km54F 1:22:27.4+56:25.6+216.78%31.57%3.89%10.38%65
50801Larissa CleverlyBurley Griffin Div 8 15km30F 1:24:15.4+58:13.6+223.69%30.89%1.79%8.42%64
51804Paul LewandowskiBurley Griffin Div 8 15km67M 1:25:10.8+59:09.0+227.24%30.56%0.72%7.42%63
52805Ian PurvesSutherland Shire Div 8 15km63M 1:25:16.5+59:14.7+227.60%30.52%0.61%7.32%62
53803Leslie HowardWindsor Div 8 15km63M 1:26:42.1+1:00:40.3+233.08%30.02%-1.06%5.77%61
54102Brett GreenwoodManly Warringah Div 1 20km Under 1:4055M 1:30:04.3+1:04:02.5+246.03%28.90%-4.98%2.10%60
55800Ruth BurgessBurley Griffin Div 8 15km45F 1:30:50.5+1:04:48.7+248.99%28.65%-5.88%1.27%59
56103James HarringtonManly Warringah Div 1 20km Under 1:4023M 1:31:59.8+1:05:58.0+253.43%28.29%-7.23%0.01%58
57100Andrew BirkettBurley Griffin Div 1 20km Under 1:4030M 1:32:01.0+1:05:59.2+253.50%28.29%-7.25%-0.01%57
58104Jamie McCruddenIllawarra Div 1 20km Under 1:4046M 1:32:50.9+1:06:49.1+256.70%28.03%-8.22%-0.91%56
59105James PralijaManly Warringah Div 1 20km Under 1:4030M 1:36:16.4+1:10:14.6+269.86%27.04%-12.21%-4.64%55
60111Scott CarverMakai Div 1 20km Under 1:4044M 1:36:23.4+1:10:21.6+270.30%27.00%-12.35%-4.76%54
61802Geoffery HorsnellManly Warringah Div 8 15km70M 1:37:42.2+1:11:40.4+275.35%26.64%-13.88%-6.19%53
62211Simon StenhouseBurley Griffin Div 2 Ranking52M 1:39:10.2+1:13:08.4+280.98%26.25%-15.59%-7.79%52
63203Craig ElliottBurley Griffin Div 2 20km 1:40-1:4541M 1:39:12.0+1:13:10.2+281.10%26.24%-15.62%-7.82%-
64208David Little and Pauline FindlayManly Warringah Div 2 20km 1:40-1:4558F 1:39:13.8+1:13:12.0+281.21%26.23%-15.66%-7.85%51
65202John BurkettManly Warringah Div 2 20km 1:40-1:4550M 1:39:18.6+1:13:16.8+281.52%26.21%-15.75%-7.94%50
66207Matt WindonManly Warringah Div 2 20km 1:40-1:4550M 1:39:27.9+1:13:26.1+282.12%26.17%-15.93%-8.11%49
67205Peter HughesWindsor Div 2 20km 1:40-1:4545M 1:39:41.0+1:13:39.2+282.96%26.11%-16.19%-8.34%48
68808Jennifer Tjoe and Kim NaveraSutherland Shire Div 8 15km26F 1:40:19.1+1:14:17.3+285.40%25.95%-16.93%-9.03%47
69106Dylan Van Der MeulenMakai Div 1 20km Under 1:4037M 1:40:25.8+1:14:24.0+285.82%25.92%-17.06%-9.16%-
70209Peter Ryce and Todd MowbrayManly Warringah Div 2 20km 1:40-1:4553M 1:40:48.3+1:14:46.5+287.26%25.82%-17.49%-9.56%46
71204Ian HofstetterLane Cove Div 2 20km 1:40-1:4557M 1:41:53.1+1:15:51.3+291.41%25.55%-18.75%-10.74%45
72201Stephen BunneyBurley Griffin Div 2 20km 1:40-1:4551M 1:42:05.5+1:16:03.7+292.21%25.50%-18.99%-10.96%-
73300Dominic HidesBurley Griffin Div 3 20km 1:45-1:5048M 1:43:42.6+1:17:40.8+298.42%25.10%-20.88%-12.72%-
74305Stephen ShelleyWindsor Div 3 20km 1:45-1:5051M 1:43:58.4+1:17:56.6+299.44%25.04%-21.19%-13.01%44
75306Gareth StokesSutherland Shire Div 3 20km 1:45-1:5046M 1:44:13.6+1:18:11.8+300.41%24.97%-21.48%-13.28%43
76309Rob Hardy and Terry ReillyManly Warringah Div 3 20km 1:45-1:5072M 1:44:45.7+1:18:43.9+302.47%24.85%-22.11%-13.86%42
77312Montannah MurrayManly Warringah Div 3 Ranking23F 1:44:49.4+1:18:47.6+302.70%24.83%-22.18%-13.93%-
78107Tony Hystek and Alanna EwinLane Cove Div 1 20km Under 1:4053F 1:45:11.3+1:19:09.5+304.10%24.75%-22.60%-14.33%41
79303Michael LiebermanManly Warringah Div 3 20km 1:45-1:5057M 1:45:21.3+1:19:19.5+304.74%24.71%-22.80%-14.51%-
80301Naomi JohnsonLane Cove Div 3 20km 1:45-1:5030F 1:46:03.7+1:20:01.9+307.46%24.54%-23.62%-15.28%40
81302Don JohnstoneLane Cove Div 3 20km 1:45-1:5050M 1:47:14.6+1:21:12.8+312.00%24.27%-25.00%-16.56%39
82206Andrew ParkinsonBurley Griffin Div 2 20km 1:40-1:4548M 1:47:51.0+1:21:49.2+314.33%24.14%-25.71%-17.22%-
83308Scott TyersWindsor Div 3 20km 1:45-1:5045M 1:48:43.8+1:22:42.0+317.71%23.94%-26.73%-18.18%38
84304Matt SheatherSutherland Shire Div 3 20km 1:45-1:5050M 1:49:17.5+1:23:15.7+319.87%23.82%-27.39%-18.79%37
85307Daniela Angela TorreManly Warringah Div 3 20km 1:45-1:5051F 1:49:27.7+1:23:25.9+320.52%23.78%-27.58%-18.97%-
86407Lee Anne Andersen and Nigel CarsonManly Warringah Div 4 20km 1:50-1:5547F 1:50:46.0+1:24:44.2+325.53%23.50%-29.11%-20.39%-
87402Stephen BrettBrisbane Waters Div 4 20km 1:50-1:5563M 1:51:12.0+1:25:10.2+327.20%23.41%-29.61%-20.86%36
88311Roland LefevreOther Div 3 Ranking55M 1:51:28.8+1:25:27.0+328.28%23.35%-29.94%-21.17%35
89403John DenyerSutherland Shire Div 4 20km 1:50-1:5551M 1:51:46.7+1:25:44.9+329.42%23.29%-30.29%-21.49%34
90401Andy BodsworthBurley Griffin Div 4 20km 1:50-1:5554M 1:52:38.3+1:26:36.5+332.73%23.11%-31.29%-22.42%-
91503Andrew GiardiniSutherland Shire Div 5 20km 1:55-2:0053M 1:53:55.8+1:27:54.0+337.69%22.85%-32.79%-23.83%33
92511Ruby ArdrenManly Warringah Div 5 20km 1:55-2:0044F 1:53:59.1+1:27:57.3+337.90%22.84%-32.86%-23.89%-
93404Richard FoxBurley Griffin Div 4 20km 1:50-1:5555M 1:54:13.3+1:28:11.5+338.81%22.79%-33.13%-24.14%-
94408David LowePenrith Div 4 20km 1:50-1:5548M 1:54:43.7+1:28:41.9+340.75%22.69%-33.72%-24.70%32
95406Mark MoroSutherland Shire Div 4 20km 1:50-1:5561M 1:55:00.9+1:28:59.1+341.86%22.63%-34.06%-25.01%-
96508Danielle Winslow and Bob CollinsBurley Griffin Div 5 20km 1:55-2:0040F 1:55:39.9+1:29:38.1+344.35%22.50%-34.82%-25.71%-
97515Dallas Newman and Lorraine Harper-HorakCronulla Sutherland Div 5 20km 1:55-2:0063F 1:56:40.3+1:30:38.5+348.22%22.31%-35.99%-26.81%31
98514Louise VandergraafSutherland Shire Div 5 20km 1:55-2:0053F 1:56:45.0+1:30:43.2+348.52%22.30%-36.08%-26.89%-
99506John PrestonBurley Griffin Div 5 20km 1:55-2:0065M 1:57:00.0+1:30:58.2+349.48%22.25%-36.37%-27.16%-
100505Duncan JohnstoneLane Cove Div 5 20km 1:55-2:0066M 1:58:41.5+1:32:39.7+355.98%21.93%-38.34%-29.00%30
101400Geoff BaggettManly Warringah Div 4 20km 1:50-1:5570M 1:58:49.9+1:32:48.1+356.52%21.90%-38.51%-29.16%-
102513Bernie CraggsHunter Valley Div 5 20km 1:55-2:0064M 1:58:50.4+1:32:48.6+356.55%21.90%-38.52%-29.16%29
103504Jack JessenBurley Griffin Div 5 20km 1:55-2:0058M 2:00:00.1+1:33:58.3+361.01%21.69%-39.87%-30.43%-
104601Phillip GeddesLane Cove Div 6 20km 2:00-2:1073M 2:02:38.8+1:36:37.0+371.17%21.22%-42.95%-33.30%28
105700Adrian Di CesareSutherland Shire Div 7 20km Over 2:1040M 2:04:42.1+1:38:40.3+379.07%20.87%-45.35%-35.54%-
106512Brodie CambourneMakai Div 5 20km 1:55-2:0045F 2:05:27.5+1:39:25.7+381.98%20.75%-46.23%-36.36%-
107603David Abela and Scott MacWilliamBurley Griffin Div 6 20km 2:00-2:1057M 2:06:57.5+1:40:55.7+387.74%20.50%-47.98%-37.99%-
108702Gaye FosterManly Warringah Div 7 20km Over 2:1057F 2:08:15.7+1:42:13.9+392.75%20.29%-49.50%-39.40%-
109510Jeremy CookBurley Griffin Div 5 Ranking57M 2:09:26.3+1:43:24.5+397.27%20.11%-50.87%-40.68%-
110701Heidi DuncanCentral Coast Div 7 20km Over 2:1036F 2:12:16.7+1:46:14.9+408.18%19.68%-54.18%-43.77%27
111703Anjie LeesLane Cove Div 7 20km Over 2:1047F 2:15:00.3+1:48:58.5+418.65%19.28%-57.36%-46.73%26
112705Helen and David TongwayBurley Griffin Div 7 20km Over 2:1069F 2:20:27.2+1:54:25.4+439.58%18.53%-63.71%-52.66%-
-600Ken CollinsSutherland Shire Div 6 20km 2:00-2:1042M DNF-----25