National Junior Titles U16 B/G OC1

Saturday, September 24, 2016 11:15 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Southport, Australia
Start type: Mass start
Racers: 17
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.3
Updated: Monday, October 16, 2017 07:50 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11522Ashton CullenGold Coast OCC 16UB OC1 34:10.5--100%17.46%16.65%
22425Cooper BlakeGold Coast OCC 16UB OC1 35:40.1+1:29.6+4.37%95.81%13.85%13.01%
32626Jack HarmanCradle Coast Outrigger Canoe Club 16UB OC1 36:25.6+2:15.1+6.59%93.82%12.02%11.16%
42869Zach CullenGold Coast OCC 16UB OC1 37:36.2+3:25.7+10.03%90.88%9.18%8.29%
51105Matthew WalshInland Outrigger Canoe Club Inc 16UB OC1 37:49.6+3:39.1+10.69%90.35%8.64%7.75%
62039Lily MitchellMooloolaba OCC 16UG OC1 39:30.5+5:20.0+15.61%86.50%4.58%3.65%
71101Johnson BellMaia Outrigger Canoe Club 16UB OC1 39:39.5+5:29.0+16.04%86.17%4.22%3.28%
81418Matthew MaherOutrigger Australia 16UB OC1 40:12.5+6:02.0+17.65%84.99%2.89%1.94%
9399Tegan CarpenterCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 41:00.2+6:49.7+19.98%83.35%0.97%0.00%
101461Millie SaundersCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 41:37.3+7:26.8+21.79%82.11%-0.52%-1.51%
111337Lucy SaundersCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 42:53.4+8:42.9+25.50%79.68%-3.59%-4.60%
121102Niana HaweaMaia Outrigger Canoe Club 16UG OC1 43:09.7+8:59.2+26.30%79.18%-4.24%-5.26%
131103Lachlan KeyFraser Coast OCC 16UB OC1 43:46.8+9:36.3+28.11%78.06%-5.74%-6.77%
142808Ella RevellCradle Coast Outrigger Canoe Club 16UG OC1 44:29.5+10:19.0+30.19%76.81%-7.46%-8.51%
153803Kianna PaineGold Coast OCC 16UG OC1 45:51.6+11:41.1+34.19%74.52%-10.76%-11.84%
161104Amber ForbesFraser Coast OCC 16UG OC1 48:05.1+13:54.6+40.70%71.07%-16.14%-17.27%
17888Leon PopePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club 16UB OC1 51:54.3+17:43.8+51.88%65.84%-25.36%-26.59%
  • 16UB OC1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11522Ashton CullenGold Coast OCC 16UB OC1 34:10.5--100%13.91%9.65%
22425Cooper BlakeGold Coast OCC 16UB OC1 35:40.1+1:29.6+4.37%95.81%10.14%5.71%
32626Jack HarmanCradle Coast Outrigger Canoe Club 16UB OC1 36:25.6+2:15.1+6.59%93.82%8.23%3.70%
42869Zach CullenGold Coast OCC 16UB OC1 37:36.2+3:25.7+10.03%90.88%5.27%0.59%
51105Matthew WalshInland Outrigger Canoe Club Inc 16UB OC1 37:49.6+3:39.1+10.69%90.35%4.71%0.00%
61101Johnson BellMaia Outrigger Canoe Club 16UB OC1 39:39.5+5:29.0+16.04%86.17%0.09%-4.84%
71418Matthew MaherOutrigger Australia 16UB OC1 40:12.5+6:02.0+17.65%84.99%-1.29%-6.30%
81103Lachlan KeyFraser Coast OCC 16UB OC1 43:46.8+9:36.3+28.11%78.06%-10.29%-15.74%
9888Leon PopePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club 16UB OC1 51:54.3+17:43.8+51.88%65.84%-30.76%-37.22%
  • 16UG OC1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12039Lily MitchellMooloolaba OCC 16UG OC1 39:30.5--100%8.82%8.18%
2399Tegan CarpenterCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 41:00.2+1:29.7+3.78%96.35%5.36%4.70%
31461Millie SaundersCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 41:37.3+2:06.8+5.35%94.92%3.94%3.26%
41337Lucy SaundersCanoe Point Outriggers Club inc. 16UG OC1 42:53.4+3:22.9+8.56%92.12%1.01%0.32%
51102Niana HaweaMaia Outrigger Canoe Club 16UG OC1 43:09.7+3:39.2+9.25%91.54%0.38%-0.32%
62808Ella RevellCradle Coast Outrigger Canoe Club 16UG OC1 44:29.5+4:59.0+12.61%88.80%-2.69%-3.41%
73803Kianna PaineGold Coast OCC 16UG OC1 45:51.6+6:21.1+16.08%86.15%-5.84%-6.59%
81104Amber ForbesFraser Coast OCC 16UG OC1 48:05.1+8:34.6+21.71%82.16%-10.98%-11.76%