Sound Rowers: Rat Island 2016

Saturday, June 25, 2016 9:00 AM (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Port Townsend, WA, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 57
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.1
Updated: Saturday, July 2, 2016 10:05 PM (GMT-7)
Organized by: Sound Rowers and Paddlers
Race website: http://soundrowers.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Long Course - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
155(TRAS) Fab FourSeattle/Port Townsend - Maas Open Water Quad 4x OWF/M 56:25.6--100%33.58%25.39%
259Paul Grigsby/Garett DieckmenMaas2x 2x OW52M 59:00.7+2:35.1+4.58%95.62%30.53%21.97%
334Nate Errez & Peter TurcanSeattle - Fenn Mako Elite HPK-2M 59:02.1+2:36.5+4.62%95.58%30.51%21.94%
49Oregon Rowing Unlimited-PDXPortland, OR - Vespoli Octuple 8x+F/M 59:19.0+2:53.4+5.12%95.13%30.17%21.57%
518Tyler PetersonBurien - Bay Shells Rowing/ Bay 21 1x OW-II39M 1:00:31.3+4:05.7+7.26%93.23%28.76%19.98%
62Frank C.Port Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF/M 1:00:39.5+4:13.9+7.50%93.02%28.60%19.80%
714Ken DeemTacoma - Maas 24 1x OW-III39M 1:00:44.7+4:19.1+7.65%92.89%28.49%19.68%
822KC Dietz/Susan KinneSeattle - Maas 2X 2x OWF 1:01:31.0+5:05.4+9.02%91.73%27.58%18.66%
98Tuf As Nails/Erica LynnPort Townsend - Sweep Eight 8+F 1:02:07.9+5:42.3+10.11%90.82%26.86%17.85%
1033Joost ZeegersBellingham - Twogood Mako HPK52M 1:02:23.1+5:57.5+10.56%90.45%26.56%17.51%
1160Jeff Bernard/Howard LeeMaas 2X 2x OW50M 1:03:18.8+6:53.2+12.20%89.12%25.47%16.28%
1250Peter HirtleLake Forest Park - Hudson 1X 1x Flatwater64M 1:04:32.4+8:06.8+14.38%87.43%24.03%14.66%
1324Tobin & KuntzPortland - Maas Double 2x OWF/M 1:04:45.4+8:19.8+14.76%87.14%23.77%14.38%
145Lorna SmithPort Townsend - Vespoli Quad 4xM 1:04:49.5+8:23.9+14.88%87.04%23.69%14.29%
157RiversidePort Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF 1:06:12.2+9:46.6+17.33%85.23%22.07%12.46%
1621Kimberly Nevala/Alex ParkmanSeattle - Maas OW 2X 2x OWF/M 1:08:07.6+11:42.0+20.73%82.83%19.80%9.92%
1720Erica STempe - Double Wherry 2x WherryM 1:08:16.0+11:50.4+20.98%82.66%19.64%9.74%
1865Mike KennedyMaas 24 1x OW-III65M 1:08:21.9+11:56.3+21.16%82.54%19.52%9.60%
1916Rod SternagelWoodinville - Maas 24 1x OW-III59M 1:09:58.9+13:33.3+24.02%80.63%17.62%7.47%
206FriendshipTempe - Sweep Eight 8+F 1:10:05.2+13:39.6+24.21%80.51%17.50%7.33%
2132Grays Harbor OC6Wood OC6 OC-6F/M 1:10:31.8+14:06.2+24.99%80.00%16.97%6.74%
224DosewallopPort Townsend - Quad 4xF 1:11:06.9+14:41.3+26.03%79.35%16.29%5.97%
2364Chris Johnston/Callie JacksonSeashell 24 2x OWF/M 1:11:25.4+14:59.8+26.58%79.00%15.92%5.56%
2423Liam LaverySeattle - Bay 21 1x OW-I49M 1:11:27.7+15:02.1+26.65%78.96%15.88%5.51%
251Kathy Lazara WhitmanPort Townsend - Pocock Wooden Octuple 8x+F/M 1:12:58.6+16:33.0+29.33%77.32%14.09%3.51%
2663Michael Lampi Pedalboat58M 1:18:16.9+21:51.3+38.73%72.08%7.85%-3.51%
2719BelugaPort Townsend - Double Wherry 2x WherryM 1:18:48.4+22:22.8+39.66%71.60%7.23%-4.20%
283BogiePort Townsend - Pocock Quad 4xF/M 1:18:57.0+22:31.4+39.92%71.47%7.06%-4.39%
2912Charley KanieskiPort Townsend - Peinert Dolphin 1x OW-III62M 1:18:58.7+22:33.1+39.97%71.45%7.03%-4.43%
3037Shane Baker/Steve BennettPort Orchard - Kamanu Pueo. OC-267M 1:19:27.4+23:01.8+40.81%71.02%6.47%-5.06%
3113David McwethySeattle - Maas 24 1x OW-III69M 1:21:36.0+25:10.4+44.61%69.15%3.94%-7.89%
3245Herbie WeisseMukilteo - Pienert Dolphin 1x OW-III64M 1:23:27.6+27:02.0+47.91%67.61%1.75%-10.35%
3348Watson, Kelly, ThomasPort Townsend SK-3F/M 1:24:09.1+27:43.5+49.13%67.05%0.94%-11.27%
3411Robert CunardMission Viejo, CA - Maas 24 1x OW-III56M 1:28:06.7+31:41.1+56.15%64.04%-3.72%-16.50%
3528Tom CartmillSeattle - Epic 16 SK65M 1:29:24.6+32:59.0+58.45%63.11%-5.25%-18.22%
3653Jeff Cunard SK52M 1:31:15.0+34:49.4+61.71%61.84%-7.42%-20.65%
3731Sara PoorLake Forest Park, WA - Single Wherry 1x OW-I51F 1:34:21.3+37:55.7+67.22%59.80%-11.07%-24.76%
3849Ryan TrailPort Townsend - Mariner II FSK45M 1:34:27.4+38:01.8+67.40%59.74%-11.19%-24.89%
3952Matt TylerPort Townsend - Necky Elkhorn HV SK50M 1:37:11.8+40:46.2+72.25%58.05%-14.42%-28.52%
4056Luke Burritt SUP32M 1:37:54.3+41:28.7+73.51%57.63%-15.25%-29.45%
4129Gordon CameronEverett - Seda Glider FSK47M 1:40:16.2+43:50.6+77.70%56.27%-18.03%-32.58%
4226Linda RoubikSeattle - Mariner Coaster SK58F 1:41:34.6+45:09.0+80.02%55.55%-19.57%-34.31%
4315Pat JohnsonBayview - Maas 24 1x OW-III65F 1:42:05.8+45:40.2+80.94%55.27%-20.18%-35.00%
4444Carrie WeisseMukilteo - Maas/Aero 1x OW-II65F 1:42:07.3+45:41.7+80.98%55.25%-20.21%-35.03%
4558Tim Lawson 1x Wherry62F/M 1:44:12.1+47:46.5+84.67%54.15%-22.66%-37.78%
4640Arran StarkPort Townsend - 14' Sup SUP45M 2:00:24.7+1:03:59.1+113.39%46.86%-41.74%-59.21%
4742Bruce CunardIssaquah - Amundson SUP54M 2:43:44.7+1:47:19.1+190.19%34.46%-92.75%-116.51%
4839Alison CunardIssaquah - Naish SUP54F 2:43:55.0+1:47:29.4+190.50%34.42%-92.96%-116.74%
4946Katy Davis SUP28F 3:02:30.1+2:06:04.5+223.43%30.92%-114.83%-141.31%
5047Sarah HoltmanNordland, WA - SUP SUP26F 3:02:34.5+2:06:08.9+223.56%30.91%-114.92%-141.41%
  • Long Course Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
122KC Dietz/Susan KinneSeattle - Maas 2X 2x OWF 1:01:31.0--100%41.42%37.21%
28Tuf As Nails/Erica LynnPort Townsend - Sweep Eight 8+F 1:02:07.9+0:36.9+1.00%99.01%40.84%36.58%
37RiversidePort Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF 1:06:12.2+4:41.2+7.62%92.92%36.96%32.42%
46FriendshipTempe - Sweep Eight 8+F 1:10:05.2+8:34.2+13.93%87.77%33.26%28.46%
54DosewallopPort Townsend - Quad 4xF 1:11:06.9+9:35.9+15.60%86.50%32.28%27.41%
631Sara PoorLake Forest Park, WA - Single Wherry 1x OW-I51F 1:34:21.3+32:50.3+53.38%65.20%10.15%3.69%
726Linda RoubikSeattle - Mariner Coaster SK58F 1:41:34.6+40:03.6+65.12%60.56%3.28%-3.69%
815Pat JohnsonBayview - Maas 24 1x OW-III65F 1:42:05.8+40:34.8+65.97%60.25%2.78%-4.22%
944Carrie WeisseMukilteo - Maas/Aero 1x OW-II65F 1:42:07.3+40:36.3+66.01%60.24%2.76%-4.24%
1039Alison CunardIssaquah - Naish SUP54F 2:43:55.0+1:42:24.0+166.46%37.53%-56.09%-67.32%
1146Katy Davis SUP28F 3:02:30.1+2:00:59.1+196.67%33.71%-73.78%-86.29%
1247Sarah HoltmanNordland, WA - SUP SUP26F 3:02:34.5+2:01:03.5+196.79%33.69%-73.85%-86.37%
  • Long Course Female - 1x OW-I
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
131Sara PoorLake Forest Park, WA - Single Wherry 1x OW-I51F 1:34:21.3--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - 1x OW-II
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
144Carrie WeisseMukilteo - Maas/Aero 1x OW-II65F 1:42:07.3--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - 1x OW-III
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
115Pat JohnsonBayview - Maas 24 1x OW-III65F 1:42:05.8--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - 2x OW
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
122KC Dietz/Susan KinneSeattle - Maas 2X 2x OWF 1:01:31.0--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - 4x
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
17RiversidePort Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF 1:06:12.2--100%3.58%3.58%
24DosewallopPort Townsend - Quad 4xF 1:11:06.9+4:54.7+7.42%93.09%-3.58%-3.58%
  • Long Course Female - 8+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
18Tuf As Nails/Erica LynnPort Townsend - Sweep Eight 8+F 1:02:07.9--100%6.02%6.02%
26FriendshipTempe - Sweep Eight 8+F 1:10:05.2+7:57.3+12.80%88.65%-6.02%-6.02%
  • Long Course Female - SK
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
126Linda RoubikSeattle - Mariner Coaster SK58F 1:41:34.6--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female - SUP
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
139Alison CunardIssaquah - Naish SUP54F 2:43:55.0--100%7.04%10.18%
246Katy Davis SUP28F 3:02:30.1+18:35.1+11.34%89.82%-3.50%0.00%
347Sarah HoltmanNordland, WA - SUP SUP26F 3:02:34.5+18:39.5+11.38%89.78%-3.54%-0.04%
  • Long Course Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
159Paul Grigsby/Garett DieckmenMaas2x 2x OW52M 59:00.7--100%27.44%25.12%
234Nate Errez & Peter TurcanSeattle - Fenn Mako Elite HPK-2M 59:02.1+0:01.4+0.04%99.96%27.41%25.09%
318Tyler PetersonBurien - Bay Shells Rowing/ Bay 21 1x OW-II39M 1:00:31.3+1:30.6+2.56%97.51%25.58%23.20%
414Ken DeemTacoma - Maas 24 1x OW-III39M 1:00:44.7+1:44.0+2.94%97.15%25.31%22.92%
533Joost ZeegersBellingham - Twogood Mako HPK52M 1:02:23.1+3:22.4+5.72%94.59%23.29%20.84%
660Jeff Bernard/Howard LeeMaas 2X 2x OW50M 1:03:18.8+4:18.1+7.29%93.21%22.15%19.66%
750Peter HirtleLake Forest Park - Hudson 1X 1x Flatwater64M 1:04:32.4+5:31.7+9.37%91.43%20.64%18.10%
85Lorna SmithPort Townsend - Vespoli Quad 4xM 1:04:49.5+5:48.8+9.85%91.03%20.29%17.74%
920Erica STempe - Double Wherry 2x WherryM 1:08:16.0+9:15.3+15.68%86.44%16.06%13.37%
1065Mike KennedyMaas 24 1x OW-III65M 1:08:21.9+9:21.2+15.85%86.32%15.94%13.25%
1116Rod SternagelWoodinville - Maas 24 1x OW-III59M 1:09:58.9+10:58.2+18.59%84.32%13.95%11.20%
1223Liam LaverySeattle - Bay 21 1x OW-I49M 1:11:27.7+12:27.0+21.10%82.58%12.13%9.32%
1363Michael Lampi Pedalboat58M 1:18:16.9+19:16.2+32.65%75.38%3.74%0.67%
1419BelugaPort Townsend - Double Wherry 2x WherryM 1:18:48.4+19:47.7+33.54%74.88%3.10%0.00%
1512Charley KanieskiPort Townsend - Peinert Dolphin 1x OW-III62M 1:18:58.7+19:58.0+33.84%74.72%2.89%-0.22%
1637Shane Baker/Steve BennettPort Orchard - Kamanu Pueo. OC-267M 1:19:27.4+20:26.7+34.65%74.27%2.30%-0.82%
1713David McwethySeattle - Maas 24 1x OW-III69M 1:21:36.0+22:35.3+38.28%72.32%-0.34%-3.54%
1845Herbie WeisseMukilteo - Pienert Dolphin 1x OW-III64M 1:23:27.6+24:26.9+41.43%70.71%-2.62%-5.90%
1911Robert CunardMission Viejo, CA - Maas 24 1x OW-III56M 1:28:06.7+29:06.0+49.31%66.97%-8.34%-11.81%
2028Tom CartmillSeattle - Epic 16 SK65M 1:29:24.6+30:23.9+51.51%66.00%-9.94%-13.45%
2153Jeff Cunard SK52M 1:31:15.0+32:14.3+54.63%64.67%-12.20%-15.79%
2249Ryan TrailPort Townsend - Mariner II FSK45M 1:34:27.4+35:26.7+60.06%62.47%-16.15%-19.86%
2352Matt TylerPort Townsend - Necky Elkhorn HV SK50M 1:37:11.8+38:11.1+64.71%60.71%-19.52%-23.34%
2456Luke Burritt SUP32M 1:37:54.3+38:53.6+65.91%60.27%-20.39%-24.23%
2529Gordon CameronEverett - Seda Glider FSK47M 1:40:16.2+41:15.5+69.92%58.85%-23.29%-27.24%
2640Arran StarkPort Townsend - 14' Sup SUP45M 2:00:24.7+1:01:24.0+104.05%49.01%-48.06%-52.79%
2742Bruce CunardIssaquah - Amundson SUP54M 2:43:44.7+1:44:44.0+177.48%36.04%-101.34%-107.78%
  • Long Course Male - 1x Flatwater
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
150Peter HirtleLake Forest Park - Hudson 1X 1x Flatwater64M 1:04:32.4--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - 1x OW-I
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
123Liam LaverySeattle - Bay 21 1x OW-I49M 1:11:27.7--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - 1x OW-II
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
118Tyler PetersonBurien - Bay Shells Rowing/ Bay 21 1x OW-II39M 1:00:31.3--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - 1x OW-III
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
114Ken DeemTacoma - Maas 24 1x OW-III39M 1:00:44.7--100%19.96%23.09%
265Mike KennedyMaas 24 1x OW-III65M 1:08:21.9+7:37.2+12.54%88.85%9.92%13.44%
316Rod SternagelWoodinville - Maas 24 1x OW-III59M 1:09:58.9+9:14.2+15.21%86.80%7.79%11.39%
412Charley KanieskiPort Townsend - Peinert Dolphin 1x OW-III62M 1:18:58.7+18:14.0+30.02%76.91%-4.07%0.00%
513David McwethySeattle - Maas 24 1x OW-III69M 1:21:36.0+20:51.3+34.33%74.44%-7.52%-3.32%
645Herbie WeisseMukilteo - Pienert Dolphin 1x OW-III64M 1:23:27.6+22:42.9+37.39%72.78%-9.97%-5.67%
711Robert CunardMission Viejo, CA - Maas 24 1x OW-III56M 1:28:06.7+27:22.0+45.05%68.94%-16.10%-11.56%
  • Long Course Male - 2x OW
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
159Paul Grigsby/Garett DieckmenMaas2x 2x OW52M 59:00.7--100%3.52%3.52%
260Jeff Bernard/Howard LeeMaas 2X 2x OW50M 1:03:18.8+4:18.1+7.29%93.21%-3.52%-3.52%
  • Long Course Male - 2x Wherry
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
120Erica STempe - Double Wherry 2x WherryM 1:08:16.0--100%7.17%7.17%
219BelugaPort Townsend - Double Wherry 2x WherryM 1:18:48.4+10:32.4+15.44%86.63%-7.17%-7.17%
  • Long Course Male - 4x
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
15Lorna SmithPort Townsend - Vespoli Quad 4xM 1:04:49.5--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - FSK
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
149Ryan TrailPort Townsend - Mariner II FSK45M 1:34:27.4--100%2.99%2.99%
229Gordon CameronEverett - Seda Glider FSK47M 1:40:16.2+5:48.8+6.15%94.20%-2.99%-2.99%
  • Long Course Male - HPK
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
133Joost ZeegersBellingham - Twogood Mako HPK52M 1:02:23.1--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - HPK-2
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
134Nate Errez & Peter TurcanSeattle - Fenn Mako Elite HPK-2M 59:02.1--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - OC-2
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
137Shane Baker/Steve BennettPort Orchard - Kamanu Pueo. OC-267M 1:19:27.4--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - Pedalboat
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
163Michael LampiPedalboat58M 1:18:16.9--100%0.00%0.00%
  • Long Course Male - SK
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
128Tom CartmillSeattle - Epic 16 SK65M 1:29:24.6--100%3.46%2.02%
253Jeff Cunard SK52M 1:31:15.0+1:50.4+2.06%97.98%1.48%0.00%
352Matt TylerPort Townsend - Necky Elkhorn HV SK50M 1:37:11.8+7:47.2+8.71%91.99%-4.94%-6.52%
  • Long Course Male - SUP
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
156Luke Burritt SUP32M 1:37:54.3--100%23.12%18.69%
240Arran StarkPort Townsend - 14' Sup SUP45M 2:00:24.7+22:30.4+22.99%81.31%5.45%0.00%
342Bruce CunardIssaquah - Amundson SUP54M 2:43:44.7+1:05:50.4+67.25%59.79%-28.57%-35.99%
  • Long Course Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
155(TRAS) Fab FourSeattle/Port Townsend - Maas Open Water Quad 4x OWF/M 56:25.6--100%21.58%20.00%
29Oregon Rowing Unlimited-PDXPortland, OR - Vespoli Octuple 8x+F/M 59:19.0+2:53.4+5.12%95.13%17.57%15.90%
32Frank C.Port Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF/M 1:00:39.5+4:13.9+7.50%93.02%15.70%14.00%
424Tobin & KuntzPortland - Maas Double 2x OWF/M 1:04:45.4+8:19.8+14.76%87.14%10.01%8.19%
521Kimberly Nevala/Alex ParkmanSeattle - Maas OW 2X 2x OWF/M 1:08:07.6+11:42.0+20.73%82.83%5.32%3.41%
632Grays Harbor OC6Wood OC6 OC-6F/M 1:10:31.8+14:06.2+24.99%80.00%1.98%0.00%
764Chris Johnston/Callie JacksonSeashell 24 2x OWF/M 1:11:25.4+14:59.8+26.58%79.00%0.74%-1.27%
81Kathy Lazara WhitmanPort Townsend - Pocock Wooden Octuple 8x+F/M 1:12:58.6+16:33.0+29.33%77.32%-1.42%-3.47%
93BogiePort Townsend - Pocock Quad 4xF/M 1:18:57.0+22:31.4+39.92%71.47%-9.72%-11.94%
1048Watson, Kelly, ThomasPort Townsend SK-3F/M 1:24:09.1+27:43.5+49.13%67.05%-16.95%-19.31%
1158Tim Lawson 1x Wherry62F/M 1:44:12.1+47:46.5+84.67%54.15%-44.81%-47.74%
  • Long Course Female/Male - 1x Wherry
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
158Tim Lawson1x Wherry62F/M 1:44:12.1--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female/Male - 2x OW
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
124Tobin & KuntzPortland - Maas Double 2x OWF/M 1:04:45.4--100%4.91%4.95%
221Kimberly Nevala/Alex ParkmanSeattle - Maas OW 2X 2x OWF/M 1:08:07.6+3:22.2+5.20%95.05%-0.04%0.00%
364Chris Johnston/Callie JacksonSeashell 24 2x OWF/M 1:11:25.4+6:40.0+10.29%90.67%-4.88%-4.84%
  • Long Course Female/Male - 4x
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
12Frank C.Port Townsend - Pocock Wooden Quad 4xF/M 1:00:39.5--100%13.10%13.10%
23BogiePort Townsend - Pocock Quad 4xF/M 1:18:57.0+18:17.5+30.16%76.83%-13.10%-13.10%
  • Long Course Female/Male - 4x OW
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
155(TRAS) Fab FourSeattle/Port Townsend - Maas Open Water Quad 4x OWF/M 56:25.6--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female/Male - 8x+
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
19Oregon Rowing Unlimited-PDXPortland, OR - Vespoli Octuple 8x+F/M 59:19.0--100%10.33%10.33%
21Kathy Lazara WhitmanPort Townsend - Pocock Wooden Octuple 8x+F/M 1:12:58.6+13:39.6+23.03%81.28%-10.33%-10.33%
  • Long Course Female/Male - OC-6
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
132Grays Harbor OC6Wood OC6 OC-6F/M 1:10:31.8--100%0.00%0.00%
  • Long Course Female/Male - SK-3
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
148Watson, Kelly, ThomasPort Townsend SK-3F/M 1:24:09.1--100%0.00%0.00%
  • Short Course - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
117Francine RoseQuilcene - Maas Aero 1x OW-II66F 25:59.0--100%29.98%22.40%
262Ben PetersonPygmy Coho SK41M 29:22.0+3:23.0+13.02%88.48%20.86%12.30%
357Liz KanieskiBay 21 1x OW-II56F 30:31.7+4:32.7+17.49%85.11%17.73%8.83%
425Bronson WestPort Angeles - Feathercraft Kahuna SK75M 33:29.1+7:30.1+28.87%77.60%9.76%0.00%
541Harry OesterreicherSeattle - BOTE Drift SUP47M 44:10.8+18:11.8+70.03%58.81%-19.06%-31.94%
654Holly Cunard SUP17F 47:28.4+21:29.4+82.71%54.73%-27.93%-41.77%
761Marlene KeltnerKingston - Rogue Honu 11'2" Allwater SUP62F 48:44.3+22:45.3+87.58%53.31%-31.34%-45.55%
  • Short Course Female - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
117Francine RoseQuilcene - Maas Aero 1x OW-II66F 25:59.0--100%31.95%33.38%
257Liz KanieskiBay 21 1x OW-II56F 30:31.7+4:32.7+17.49%85.11%20.04%21.72%
354Holly Cunard SUP17F 47:28.4+21:29.4+82.71%54.73%-24.34%-21.72%
461Marlene KeltnerKingston - Rogue Honu 11'2" Allwater SUP62F 48:44.3+22:45.3+87.58%53.31%-27.65%-24.97%
  • Short Course Female - 1x OW-II
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
117Francine RoseQuilcene - Maas Aero 1x OW-II66F 25:59.0--100%8.04%8.04%
257Liz KanieskiBay 21 1x OW-II56F 30:31.7+4:32.7+17.49%85.11%-8.04%-8.04%
  • Short Course Female - SUP
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
154Holly Cunard SUP17F 47:28.4--100%1.31%1.31%
261Marlene KeltnerKingston - Rogue Honu 11'2" Allwater SUP62F 48:44.3+1:15.9+2.66%97.40%-1.31%-1.31%
  • Short Course Male - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
162Ben PetersonPygmy Coho SK41M 29:22.0--100%17.69%12.30%
225Bronson WestPort Angeles - Feathercraft Kahuna SK75M 33:29.1+4:07.1+14.02%87.70%6.14%0.00%
341Harry OesterreicherSeattle - BOTE Drift SUP47M 44:10.8+14:48.8+50.44%66.47%-23.83%-31.94%
  • Short Course Male - SK
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
162Ben PetersonPygmy Coho SK41M 29:22.0--100%6.55%6.55%
225Bronson WestPort Angeles - Feathercraft Kahuna SK75M 33:29.1+4:07.1+14.02%87.70%-6.55%-6.55%
  • Short Course Male - SUP
Place Bib Racer name Affiliation Category Age Gender Finish time
141Harry OesterreicherSeattle - BOTE Drift SUP47M 44:10.8--100%0.00%0.00%