Heřmanická OSMIČKA - 2015: děti a žactvo

Saturday, October 10, 2015 09:45 (GMT+2) - Final results

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Horní Heřmanice, Czech Republic
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By category
Racers: 79
Timed on: Xiaomi MI PAD
Timed with: Webscorer PRO 2.1
Updated: Saturday, October 10, 2015 19:20 (GMT+2)
Organized by: CROSS COUNTRY TEAM - HORNÍ HEŘMANICE
Race website: www.xct.cz
Race notes
Výsledky dětí a žactva

Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • mladší žáci, 1 km
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
131Gregora FilipActivity Lanškroun mladší žáci, 1 km2002M 3:48.7--100%15.13%11.95%
224Kolto MatějKB Letohrad mladší žáci, 1 km2003M 3:55.8+0:07.1+3.10%96.99%12.49%9.22%
3118Vebr DominikIscarex junior team Česká Třebová mladší žáci, 1 km2003M 4:09.7+0:21.0+9.18%91.59%7.34%3.87%
4128Kapoun JanPolička mladší žáci, 1 km2003M 4:29.8+0:41.1+17.97%84.77%-0.12%-3.87%
513Prokopec DavidTJ Spartak Letohrad mladší žáci, 1 km2003M 5:10.4+1:21.7+35.72%73.68%-15.19%-19.50%
612Slodičák RadekTJ Spartak Letohrad mladší žáci, 1 km2003M 5:22.4+1:33.7+40.97%70.94%-19.64%-24.12%
  • mladší žákyně, 1 km
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1117Pourová AlžbětaTJ Sokol Jaroměř mladší žákyně, 1 km2002F 4:09.4--100%13.71%13.55%
236Hanáková KláraAktivity Lanškroun mladší žákyně, 1 km2002F 4:35.6+0:26.2+10.51%90.49%4.65%4.47%
311Grossmannová TerezaTJ Spartak Letohrad mladší žákyně, 1 km2002F 4:48.5+0:39.1+15.68%86.45%0.19%0.00%
420Hejkrlíková MirkaTJ Jirskra Králíky mladší žákyně, 1 km2003F 5:07.1+0:57.7+23.14%81.21%-6.25%-6.45%
540Borková AgátaBrzdy Horní Čermná mladší žákyně, 1 km2002F 5:24.6+1:15.2+30.15%76.83%-12.30%-12.51%
  • mrňata, 30m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1116Doskočil JakubRokytnice mrňata, 30m2012M 0:04.1--100%69.85%72.85%
232Gregorová EliškaŽichlínek mrňata, 30m2012F 0:06.3+0:02.2+53.66%65.08%53.68%58.28%
322Foglová EliškaEliška mrňata, 30m2012F 0:07.8+0:03.7+90.24%52.56%42.65%48.34%
4121Jirásková LilianaBBB Lanškroun mrňata, 30m2013F 0:11.5+0:07.4+180.49%35.65%15.44%23.84%
53Bílá EmmaXCT.cz mrňata, 30m2013F 0:15.1+0:11.0+268.29%27.15%-11.03%0.00%
64Knápková RozálieXCT.cz mrňata, 30m2013F 0:16.8+0:12.7+309.76%24.40%-23.53%-11.26%
737Brychtová KristýnaCerekvice Nad Loučnou mrňata, 30m2013F 0:18.7+0:14.6+356.10%21.93%-37.50%-23.84%
8120Tempír JáchymHejčín mrňata, 30m2013M 0:20.5+0:16.4+400.00%20.00%-50.74%-35.76%
9105Dostálková Barbora AnnaSlunce mrňata, 30m2012F 0:21.6+0:17.5+426.83%18.98%-58.82%-43.05%
  • nejmladší žáci I., 500m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1102Barvínek DanielAtletika Žamberk nejmladší žáci I., 500m2006M 2:09.8--100%16.50%19.18%
2115Málek MichalKB Letohrad nejmladší žáci I., 500m2007M 2:12.3+0:02.5+1.93%98.11%14.89%17.62%
3127Mlynář MarekVencl team UnO nejmladší žáci I., 500m2007M 2:15.7+0:05.9+4.55%95.65%12.70%15.50%
4109Bureš JosefIscares junior nejmladší žáci I., 500m2006M 2:18.2+0:08.4+6.47%93.92%11.09%13.95%
534Gregora LukášActivity Lanškroun nejmladší žáci I., 500m2008M 2:32.8+0:23.0+17.72%84.95%1.70%4.86%
639Brychta JakubCerekvice Nad Loučnou nejmladší žáci I., 500m2008M 2:39.6+0:29.8+22.96%81.33%-2.67%0.62%
7101Tobiáš JachymKB Letohrad nejmladší žáci I., 500m2006M 2:40.6+0:30.8+23.73%80.82%-3.32%0.00%
816Bajt MarekTJ Jiskra Králíky nejmladší žáci I., 500m2007F 2:42.1+0:32.3+24.88%80.07%-4.28%-0.93%
98Nový TomášTJ Spartak Letohrad nejmladší žáci I., 500m2006M 2:43.9+0:34.1+26.27%79.19%-5.44%-2.05%
107Doskočil OndřejTJ Spartak Letohrad nejmladší žáci I., 500m2006M 2:44.5+0:34.7+26.73%78.91%-5.82%-2.43%
11103Kubeš FilipVýprachtice nejmladší žáci I., 500m2006M 2:48.2+0:38.4+29.58%77.17%-8.20%-4.73%
122Karel DavidIscarex Junior Česká Třebová nejmladší žáci I., 500m2008M 2:49.8+0:40.0+30.82%76.44%-9.23%-5.73%
13122Jirásek JiříBBB Lanškroun nejmladší žáci I., 500m2008M 3:03.3+0:53.5+41.22%70.81%-17.92%-14.13%
  • nejmladší žáci II., 750m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1104Gregor JanIscarexjuniorteam Česká Třebová nejmladší žáci II., 750m2004M 3:26.9--100%6.23%6.93%
226Jadrný TomášIscarex Junior Team ČT nejmladší žáci II., 750m2004M 3:31.3+0:04.4+2.13%97.92%4.23%4.95%
350Vetchý KryštofAktivity Lanškroun nejmladší žáci II., 750m2004M 3:42.3+0:15.4+7.44%93.07%-0.75%0.00%
441Borek ViktorBrzdy Horní Čermná nejmladší žáci II., 750m2004M 3:50.8+0:23.9+11.55%89.64%-4.60%-3.82%
5124Topinka JonášActivity Lanškroun nejmladší žáci II., 750m2005M 3:51.9+0:25.0+12.08%89.22%-5.10%-4.32%
  • nejmladší žákyně I., 500m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1131Klementová LuisaActivity Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2006F 2:16.7--100%16.85%15.80%
249Vetchá RozálieAktivity Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2007F 2:22.2+0:05.5+4.02%96.13%13.50%12.41%
323Matějková AnnaActivity Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2007F 2:30.6+0:13.9+10.17%90.77%8.39%7.24%
4130Chládková NikolaActivity Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2007F 2:36.1+0:19.4+14.19%87.57%5.04%3.85%
545Hájková ZuzanaVOTJ Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2008F 2:36.9+0:20.2+14.78%87.13%4.56%3.36%
644Hájková BarboraVOTJ Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2006F 2:39.5+0:22.8+16.68%85.71%2.98%1.76%
742Reslerová VeronikaVOTJ Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2006F 2:40.8+0:24.1+17.63%85.01%2.19%0.95%
817Martincová DenisaTJ Jiskra Králíky nejmladší žákyně I., 500m2008F 2:43.9+0:27.2+19.90%83.40%0.30%-0.95%
9111Čejková KláraIscarex Junior Team,Česká Třebová nejmladší žákyně I., 500m2008F 2:44.6+0:27.9+20.41%83.05%-0.13%-1.39%
109Grossmannová LucieTJ Spartak Letohrad nejmladší žákyně I., 500m2008F 2:46.6+0:29.9+21.87%82.05%-1.34%-2.62%
1118Martincová KamilaTJ Jiskra Králíky nejmladší žákyně I., 500m2006F 2:49.2+0:32.5+23.77%80.79%-2.92%-4.22%
1248Bilerová RozálieAktivity Lanškroun nejmladší žákyně I., 500m2007F 2:55.9+0:39.2+28.68%77.71%-7.00%-8.35%
131Kristenova AndreaIscarex Team Junior nejmladší žákyně I., 500m2007F 3:15.1+0:58.4+42.72%70.07%-18.68%-20.17%
1410Skalická EliškaTJ Spartak Letohrad nejmladší žákyně I., 500m2006F 3:23.4+1:06.7+48.79%67.21%-23.73%-25.28%
  • nejmladší žákyně II., 750
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
147Serbousková SáraIscarex junior team Česká Třebová nejmladší žákyně II., 7502004F 3:23.0--100%11.66%11.04%
2110Hamplová TerezaIscarex jun team ČT nejmladší žákyně II., 7502005F 3:36.5+0:13.5+6.65%93.76%5.78%5.13%
314Grossmannová KláraTJ Spartak Letohrad nejmladší žákyně II., 7502004F 3:40.8+0:17.8+8.77%91.94%3.91%3.24%
419Chlumecká BarboraTJ Jiskra Králíky nejmladší žákyně II., 7502004F 3:48.2+0:25.2+12.41%88.96%0.69%0.00%
529Gregorová MichaelaActivity Lanškroun nejmladší žákyně II., 7502004F 3:49.0+0:26.0+12.81%88.65%0.34%-0.35%
635Kumpoštová AndreaIscarex junior team Česká Třebová nejmladší žákyně II., 7502005F 3:56.1+0:33.1+16.31%85.98%-2.75%-3.46%
75Knápková KláraXCT.cz nejmladší žákyně II., 7502004F 4:34.9+1:11.9+35.42%73.85%-19.63%-20.46%
  • předškolní chlapci, 250m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
143Resler FilipRC Dětský svět Lanškroun předškolní chlapci, 250m2009M 1:10.9--100%27.90%31.03%
2107Mikula DaliborTJ Spartak Letohrad předškolní chlapci, 250m2010M 1:24.5+0:13.6+19.18%83.91%14.07%17.80%
3125Topinka TobiášLanškroun předškolní chlapci, 250m2010M 1:42.8+0:31.9+44.99%68.97%-4.54%0.00%
4119Tempír LukášHejčín předškolní chlapci, 250m2010M 1:54.8+0:43.9+61.92%61.76%-16.74%-11.67%
5106Dostálek Šimon JosefSlunce předškolní chlapci, 250m2010M 1:58.7+0:47.8+67.42%59.73%-20.70%-15.47%
  • předškolní dívky, 250m
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1113Málková LucieKB Letohrad předškolní dívky, 250m2010F 1:08.3--100%28.50%23.43%
238Brychtová VeronikaCerekvice Nad Loučnou předškolní dívky, 250m2010F 1:12.6+0:04.3+6.30%94.08%24.00%18.61%
333Gregorová AnnaŽichlínek předškolní dívky, 250m2010F 1:15.7+0:07.4+10.83%90.22%20.75%15.13%
4114Doskočilová NikolaŽamberk předškolní dívky, 250m2010F 1:19.6+0:11.3+16.54%85.80%16.67%10.76%
56Knápková AnežkaXCT Horní Heřmanice předškolní dívky, 250m2010F 1:29.2+0:20.9+30.60%76.57%6.62%0.00%
625Bílá EllaXCT.cz předškolní dívky, 250m2009F 1:33.3+0:25.0+36.60%73.20%2.33%-4.60%
715Martincová MonikaTJ Jiskra Králíky předškolní dívky, 250m2010F 1:46.2+0:37.9+55.49%64.31%-11.18%-19.06%
828Gregorová JanaActivity Lanškroun předškolní dívky, 250m2011F 2:15.8+1:07.5+98.83%50.29%-42.17%-52.24%
9112Beranová AnnaXCT.cz Horní Heřmanice předškolní dívky, 250m2011F 2:19.0+1:10.7+103.51%49.14%-45.52%-55.83%
  • starší žáci, 2 km
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
127Chlup TomášAktivity Lanškroun starší žáci, 2 km2000M 8:07.9--100%2.53%2.53%
246Gregora JanActivity Lanškroun starší žáci, 2 km2000M 8:33.2+0:25.3+5.19%95.07%-2.53%-2.53%
  • starší žákyně, 2 km
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1108Mikulová KarolínaTJ Spartak Letohrad starší žákyně, 2 km2001F 9:01.4--100%14.73%12.57%
2126DERKOVÁ MARTINAActivity Lanškroun starší žákyně, 2 km2001F 10:00.1+0:58.7+10.84%90.22%5.49%3.09%
3129Matyášová JitkaOrel Dolní Dobrouč starší žákyně, 2 km2001F 10:38.4+1:37.0+17.92%84.81%-0.54%-3.09%
421Movotná MichaelaTJ Jiskra Králíky starší žákyně, 2 km2001F 12:39.9+3:38.5+40.36%71.25%-19.68%-22.71%