2015 John Sims Junior Race

Sunday, May 3, 2015 07:28 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - kayak
Location: Ascot, Australia
Start type: Mass start
Racers: 15
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 1.7
Updated: Saturday, May 16, 2015 16:58 (GMT+8)
Organized by: Ascot Kayak Club
Race website: http://www.ascot.canoe.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 3 km guppy - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1707Raffi Good-GerneGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 19:25.5--100%11.49%8.97%9.3
2712Aiden BootsGK1/U12 - AKC Male Guppy/U10M 19:30.0+0:04.5+0.39%99.62%11.15%8.62%9.2
3705Hunter FlorissonGK1/U10 - AKC Male Guppy/U10M 20:19.4+0:53.9+4.62%95.58%7.40%4.76%8.9
4713Gabriel StevensGK1/U10 - AKC Male Guppy/U10M 20:42.1+1:16.6+6.57%93.83%5.68%2.99%8.7
5703Daniel OconnorGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 21:20.4+1:54.9+9.86%91.03%2.77%0.00%8.4
6706Koby Good-GerneGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 21:46.6+2:21.1+12.11%89.20%0.78%-2.05%8.3
7708Mitchell SimGK1/U10 - BPC Male Guppy/U10M 21:48.5+2:23.0+12.27%89.07%0.64%-2.19%8.3
8701Gillian MacdougallGK1/U10 - AKC Female Guppy/U10F 22:17.7+2:52.2+14.77%87.13%-1.58%-4.48%8.1
9704Dean HeartcliffeGK1/U10 - Event Male Guppy/U10M 30:21.6+10:56.1+56.29%63.98%-38.33%-42.27%5.9
  • 3 km guppy - Female Guppy/U10
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1701Gillian MacdougallGK1/U10 - AKC Female Guppy/U10F 22:17.7--100%0.00%0.00%8.1
  • 3 km guppy - Male Guppy/U10
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1707Raffi Good-GerneGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 19:25.5--100%11.32%7.59%9.3
2712Aiden BootsGK1/U12 - AKC Male Guppy/U10M 19:30.0+0:04.5+0.39%99.62%10.98%7.23%9.2
3705Hunter FlorissonGK1/U10 - AKC Male Guppy/U10M 20:19.4+0:53.9+4.62%95.58%7.22%3.32%8.9
4713Gabriel StevensGK1/U10 - AKC Male Guppy/U10M 20:42.1+1:16.6+6.57%93.83%5.49%1.52%8.7
5703Daniel OconnorGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 21:20.4+1:54.9+9.86%91.03%2.58%-1.52%8.4
6706Koby Good-GerneGK1/U10 - CLBC Male Guppy/U10M 21:46.6+2:21.1+12.11%89.20%0.58%-3.60%8.3
7708Mitchell SimGK1/U10 - BPC Male Guppy/U10M 21:48.5+2:23.0+12.27%89.07%0.44%-3.75%8.3
8704Dean HeartcliffeGK1/U10 - Event Male Guppy/U10M 30:21.6+10:56.1+56.29%63.98%-38.60%-44.43%5.9
  • 4 km guppy - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1702Ryan BootsGK1/U10 - AKC Male Guppy/U12M 28:23.0--100%7.98%6.98%8.5
2709Angelina Good-GerneGK1/U12 - CLBC Female Guppy/U12F 28:47.3+0:24.3+1.43%98.59%6.67%5.66%8.3
3710Annalise StevensGK1/U12 - AKC Female Guppy/U12F 30:17.5+1:54.5+6.72%93.70%1.80%0.73%7.9
4711Tayla DiqueGK1/U12 - BPC Female Guppy/U12F 30:44.2+2:21.2+8.29%92.34%0.35%-0.73%7.8
5715Andrew SimGK1/U12 - BPC Male Guppy/U12M 33:03.2+4:40.2+16.45%85.87%-7.16%-8.32%7.3
6714Finlay PattenGK1/U12 - Event Male Guppy/U12M 33:49.2+5:26.2+19.15%83.92%-9.64%-10.83%7.1
  • 4 km guppy - Female Guppy/U12
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1709Angelina Good-GerneGK1/U12 - CLBC Female Guppy/U12F 28:47.3--100%3.84%4.96%8.3
2710Annalise StevensGK1/U12 - AKC Female Guppy/U12F 30:17.5+1:30.2+5.22%95.04%-1.18%0.00%7.9
3711Tayla DiqueGK1/U12 - BPC Female Guppy/U12F 30:44.2+1:56.9+6.77%93.66%-2.66%-1.47%7.8
  • 4 km guppy - Male Guppy/U12
Place Bib Racer name Affiliation Category Gender Finish time
1702Ryan BootsGK1/U10 - AKC Male Guppy/U12M 28:23.0--100%10.61%14.13%8.5
2715Andrew SimGK1/U12 - BPC Male Guppy/U12M 33:03.2+4:40.2+16.45%85.87%-4.10%0.00%7.3
3714Finlay PattenGK1/U12 - Event Male Guppy/U12M 33:49.2+5:26.2+19.15%83.92%-6.51%-2.32%7.1