Rock around the Rock 2020__

Saturday, November 14, 2020 12:00 PM (GMT-5) - Final results

Race info
Sport: Skateboarding
Location: Dallas, TX, United States
Start type: Mass start
Racers: 18
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO
Updated: Sunday, December 27, 2020 9:33 PM (GMT-5)
Organized by: Skate International distance and supercross association
Race website: SkateIDSA.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Adam DrennanInline36 39:38.2--100%26.60%15.69%13.6
2-Damen Sistrunk40-4949 42:53.2+3:15.0+8.20%92.42%20.58%8.78%12.6
3-Jacob Rushing19-2922 43:22.0+3:43.8+9.41%91.40%19.69%7.76%12.5
4-Tyler Steudel19-2925 43:53.4+4:15.2+10.73%90.31%18.72%6.65%12.3
5-Thomas FinleyStand Up Paddle23 44:33.7+4:55.5+12.43%88.95%17.48%5.22%12.1
6-John Fisher40-4944 44:40.2+5:02.0+12.70%88.73%17.28%4.99%12.1
7-Damen Sistrunk Jr.14-1818 45:27.7+5:49.5+14.70%87.19%15.81%3.30%11.9
8-Zak WoodruffStand Up Paddle28 46:00.4+6:22.2+16.07%86.15%14.80%2.14%11.7
9-Andre Brown19-2924 46:05.5+6:27.3+16.29%86.00%14.65%1.96%11.7
10-Jonathan19-2927 47:56.3+8:18.1+20.94%82.68%11.23%-1.96%11.3
11-Erik SaenzInline35 55:22.9+15:44.7+39.72%71.57%-2.56%-17.80%9.8
12-Dave SiskInline42 1:02:59.0+23:20.8+58.90%62.93%-16.63%-33.96%8.6
13-Ted Sisk19-2927 1:03:15.0+23:36.8+59.57%62.67%-17.13%-34.53%8.5
14-Jesse Blessing19-2926 1:04:48.0+25:09.8+63.48%61.17%-20.00%-37.83%8.3
15-Ben BailyStand Up Paddle50 1:05:34.0+25:55.8+65.42%60.45%-21.42%-39.46%8.2
16-Doug HernandezInline26 1:10:04.0+30:25.8+76.77%56.57%-29.75%-49.03%7.7
17-Antonio Linares19-2920 1:10:12.0+30:33.8+77.11%56.46%-30.00%-49.31%7.7
18-Rob Tharp50+54 1:15:15.0+35:36.8+89.85%52.67%-39.35%-60.06%7.2
  • 14-18
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Damen Sistrunk Jr.14-1818 45:27.7--100%0.00%0.00%11.9
  • 19-29
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Jacob Rushing19-2922 43:22.0--100%20.02%9.54%12.5
2-Tyler Steudel19-2925 43:53.4+0:31.4+1.21%98.81%19.05%8.44%12.3
3-Andre Brown19-2924 46:05.5+2:43.5+6.28%94.09%14.99%3.85%11.7
4-Jonathan19-2927 47:56.3+4:34.3+10.54%90.46%11.58%0.00%11.3
5-Ted Sisk19-2927 1:03:15.0+19:53.0+45.85%68.56%-16.66%-31.94%8.5
6-Jesse Blessing19-2926 1:04:48.0+21:26.0+49.42%66.92%-19.51%-35.17%8.3
7-Antonio Linares19-2920 1:10:12.0+26:50.0+61.88%61.78%-29.47%-46.44%7.7
  • 40-49
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Damen Sistrunk40-4949 42:53.2--100%2.04%2.04%12.6
2-John Fisher40-4944 44:40.2+1:47.0+4.16%96.01%-2.04%-2.04%12.1
  • 50+
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Rob Tharp50+54 1:15:15.0--100%0.00%0.00%7.2
  • Inline
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Adam DrennanInline36 39:38.2--100%30.48%33.03%13.6
2-Erik SaenzInline35 55:22.9+15:44.7+39.72%71.57%2.87%6.42%9.8
3-Dave SiskInline42 1:02:59.0+23:20.8+58.90%62.93%-10.46%-6.42%8.6
4-Doug HernandezInline26 1:10:04.0+30:25.8+76.77%56.57%-22.89%-18.39%7.7
  • Stand Up Paddle
Place Bib Racer name Category Age Finish time
1-Thomas FinleyStand Up Paddle23 44:33.7--100%14.38%3.14%12.1
2-Zak WoodruffStand Up Paddle28 46:00.4+1:26.7+3.24%96.86%11.60%0.00%11.7
3-Ben BailyStand Up Paddle50 1:05:34.0+21:00.3+47.14%67.96%-25.98%-42.52%8.2