Results 12-11-20 Scratch Races

Thursday, November 12, 2020 18:00 (GMT+13) - Final results

Race info
Sport: Cycling - track
Location: Feilding, New Zealand
Start type: Mass start
Racers: 44
Timed on: Other
Timed with: By hand
Updated: Saturday, November 14, 2020 17:02 (GMT+13)
Organized by: Bike Manawatu
Race website: www.bikemanawatu.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 3 lap scratch - A Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Mike RichmondA Grade 0:01--100%77.78%77.78%
2-Ta CrawA Grade 0:02+0:01+100.00%50.00%55.56%55.56%
3-Jack OverweelA Grade 0:03+0:02+200.00%33.33%33.33%33.33%
4-Riley TunnicliffeA Grade 0:04+0:03+300.00%25.00%11.11%11.11%
5-Wilson HannonA Grade 0:05+0:04+400.00%20.00%-11.11%-11.11%
6-Harrison CrawA Grade 0:06+0:05+500.00%16.67%-33.33%-33.33%
7-Lochlan FooteA Grade 0:07+0:06+600.00%14.29%-55.56%-55.56%
8-Georgia SimpsonA Grade 0:08+0:07+700.00%12.50%-77.78%-77.78%
  • 3 lap scratch - B Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Ashleigh GunnB Grade 0:01--100%60.00%60.00%
2-Carl DickasonB Grade 0:02+0:01+100.00%50.00%20.00%20.00%
3-Kylah GunnB Grade 0:03+0:02+200.00%33.33%-20.00%-20.00%
4-Seth CousinsB Grade 0:04+0:03+300.00%25.00%-60.00%-60.00%
  • 3 lap scratch - C Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Jessie CoxonC Grade 0:01--100%60.00%60.00%
2-Gabi WildboreC Grade 0:02+0:01+100.00%50.00%20.00%20.00%
3-Lucy EvansC Grade 0:03+0:02+200.00%33.33%-20.00%-20.00%
4-Jo CoxonC Grade 0:04+0:03+300.00%25.00%-60.00%-60.00%
  • 3 lap scratch - Junior
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Sophie PetersJunior 0:01--100%66.67%66.67%
2-Caleb HamblynJunior 0:02+0:01+100.00%50.00%33.33%33.33%
3-Pyper NewtonJunior 0:03+0:02+200.00%33.33%0.00%0.00%
4-Zachery WoollettJunior 0:04+0:03+300.00%25.00%-33.33%-33.33%
5-Evelyn RichardsonJunior 0:05+0:04+400.00%20.00%-66.67%-66.67%
  • 4 lap scratch - C Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Mervyn ClarkeC Grade 0:05--100%0.00%0.00%
  • 5 lap scratch - Junior
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Caleb HamblynJunior 0:01--100%66.67%66.67%
2-Sophie PetersJunior 0:02+0:01+100.00%50.00%33.33%33.33%
3-Pyper NewtonJunior 0:03+0:02+200.00%33.33%0.00%0.00%
4-Zachery WoollettJunior 0:04+0:03+300.00%25.00%-33.33%-33.33%
5-Evelyn RichardsonJunior 0:05+0:04+400.00%20.00%-66.67%-66.67%
  • 6 lap scratch - B Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Ashleigh GunnB Grade 0:01--100%80.00%80.00%
2-Carl DickasonB Grade 0:02+0:01+100.00%50.00%60.00%60.00%
3-Kylah GunnB Grade 0:03+0:02+200.00%33.33%40.00%40.00%
4-Seth CousinsB Grade 0:04+0:03+300.00%25.00%20.00%20.00%
5-Gabi WildboreB Grade 0:05+0:04+400.00%20.00%0.00%0.00%
6-Jessie CoxonB Grade 0:06+0:05+500.00%16.67%-20.00%-20.00%
7-Lucy EvansB Grade 0:07+0:06+600.00%14.29%-40.00%-40.00%
8-Mervyn ClarkeB Grade 0:08+0:07+700.00%12.50%-60.00%-60.00%
9-Jo CoxonB Grade 0:09+0:08+800.00%11.11%-80.00%-80.00%
  • 8 lap scratch - A Grade
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Ta CrawA Grade 0:01--100%77.78%77.78%
2-Riley TunnicliffeA Grade 0:02+0:01+100.00%50.00%55.56%55.56%
3-Mike RichmondA Grade 0:03+0:02+200.00%33.33%33.33%33.33%
4-Jack OverweelA Grade 0:04+0:03+300.00%25.00%11.11%11.11%
5-Harrison CrawA Grade 0:05+0:04+400.00%20.00%-11.11%-11.11%
6-Lochlan FooteA Grade 0:06+0:05+500.00%16.67%-33.33%-33.33%
7-Wilson HannanA Grade 0:07+0:06+600.00%14.29%-55.56%-55.56%
8-Georgia SimpsonA Grade 0:08+0:07+700.00%12.50%-77.78%-77.78%