Lakelockdown

Sunday, October 18, 2020 08:33 (GMT+11) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Nashdale, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 44
Race type: Flexible relay
Timed on: samsung SM-T580
Timed with: Webscorer PRO 4.4
Chip timing: RFID - LLRP
RFID reader: Radiant
Updated: Sunday, October 18, 2020 20:09 (GMT+11)
Organized by: Orange Mountain Bike Club
Race website: www.orangemountainbikeclub.com.au
Race notes
Perfect track conditions saw some great racing out at the lake!
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 4hr teams
Place Bib Racer name Category Finish time
1182, 183Aunty Sally and the Ashleys4hr teams 4:16:32.710--100%1.85%0.11%
2145, 180Gozzas4hr teams 4:16:50.410+0:17.7+0.11%99.89%1.74%0.00%
3147, 115Corcorans4hr teams 4:30:44.610+14:11.9+5.53%94.76%-3.58%-5.41%
4144, 422Lake Lockers4hr teams -1 lap9-----
5146, 27Mullion Mob4hr teams -1 lap9-----
6159, 193Lin Sue4hr teams -3 laps7-----
  • E bike 4hr
Place Bib Racer name Category Finish time
1149Patrick RourkeE bike 4hr 2:00:28.44--100%0.00%0.00%
  • F 2hr
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1199Janet MartinF 2hr48F 2:10:52.85--100%0.00%0.00%
2197Leanne BillingtonF 2hr -1 lap4-----
3181Nicole PartridgeF 2hr48F -2 laps3-----
  • F 4hr
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
116Kim BroadfootF 4hr44F 4:02:10.97--100%0.00%0.00%
2190Sarah TiongF 4hr32F -1 lap6-----
  • M 2hr
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1293David MitchellM 2hr33M 2:24:54.46--100%0.08%0.11%
2151Josiah CookeM 2hr 2:25:03.86+0:09.4+0.11%99.89%-0.03%0.00%
3158Luke BarbettiM 2hr40M 2:25:05.46+0:11.0+0.13%99.87%-0.05%-0.02%
4124Kirk BrownM 2hr48M -1 lap5-----
5111Bayden WillisM 2hr15M -1 lap5-----
6148Andrew JamesM 2hr32M -1 lap5-----
7198Ryan WardM 2hr -1 lap5-----
8189Samuel ChesworthM 2hr30M -1 lap5-----
9429Stu GreenM 2hr -2 laps4-----
1063John MullhallM 2hr -2 laps4-----
11188Ryan SmithM 2hr41M -2 laps4-----
12130Scott WillisM 2hr46M -2 laps4-----
13116Seth MullhallM 2hr -2 laps4-----
14120Gary TheissM 2hr56M -2 laps4-----
15154Ray SmithM 2hr49M -2 laps4-----
16184Rhys PowellM 2hr31M -2 laps4-----
17150Cameron CowanM 2hrM -3 laps3-----
18112Finn TaylorM 2hr14M -3 laps3-----
  • M 4hr
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1153Brett RobertsonM 4hr40M 4:03:23.110--100%2.51%0.78%
2156Steven ChinnerM 4hr49M 4:05:18.410+1:55.3+0.79%99.22%1.74%0.00%
3118Andrew LynchM 4hr45M 4:20:16.110+16:53.0+6.94%93.51%-4.25%-6.10%
4186Robert BennettM 4hr28M -1 lap9-----
5126Martin TinkM 4hr36M -1 lap9-----
672Joel BroadfootM 4hr48M -2 laps8-----
7161Finn QuirkM 4hr15M -2 laps8-----
8179Matt QuirkM 4hr39M -3 laps7-----
9157Peter WigginsM 4hr49M -3 laps7-----
  • U13 M 1hr
Place Bib Racer name Category Age Gender Finish time
1196Hunter BrownU13 M 1hr 1:00:55.05--100%0.38%0.38%
2195Baxter BrownU13 M 1hr 1:01:23.05+0:28.0+0.77%99.24%-0.38%-0.38%
3113Isaac De BruynU13 M 1hr13M -2 laps3-----
4194Will WardU13 M 1hr13M -3 laps2-----
5123Joshua De BruynU13 M 1hr13M -3 laps2-----