TNR - Race #6 - Bedwell Bay Light

Tuesday, August 11, 2020 6:59 PM (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Greater Vancouver A, BC, Canada
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 43
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 4.3
Updated: Tuesday, August 11, 2020 10:43 PM (GMT-7)
Organized by: Coast Outdoors
Race website: http://www.deepcovekayak.com/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • 4km - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
150David MorrisHPKM 35:32.6--100%26.41%25.36%9.318:59:41.4
2114Martin JuranovicsHPKM 44:46.7+9:14.1+25.98%79.38%7.30%5.97%7.418:59:41.4
3121Sean GibsonSUP 14M 46:10.5+10:37.9+29.91%76.98%4.40%3.04%7.119:00:11.1
  • 4km - HPK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
150David MorrisHPKM 35:32.6--100%15.84%20.62%9.318:59:41.4
2114Martin JuranovicsHPKM 44:46.7+9:14.1+25.98%79.38%-6.03%0.00%7.418:59:41.4
3323James WatsonHPKM 46:22.5+10:49.9+30.47%76.64%-9.81%-3.57%7.118:59:41.4
  • 4km - SUP 12'6
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
146Julie MayorSUP 12'6F 50:45.2--100%6.61%9.25%6.519:00:11.1
2410Hong ChinSUP 12'6M 55:55.6+5:10.4+10.19%90.75%-2.91%0.00%5.919:00:11.1
368Laris GrikisSUP 12'6M 56:21.0+5:35.8+11.03%90.07%-3.69%-0.76%5.919:00:11.1
  • 4km - SUP 14
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1121Sean GibsonSUP 14M 46:10.5--100%4.46%3.04%7.119:00:11.1
221John MartinSUP 14M 47:37.3+1:26.8+3.13%96.96%1.47%0.00%6.919:00:11.1
326Sarah SinananSUP 14F 51:11.9+5:01.4+10.88%90.19%-5.93%-7.51%6.419:00:11.1
  • 7.5km - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
120Ben HaywardHPKM 31:58.7--100%17.68%13.38%12.218:59:41.4
22Seth PutnamHPKM 32:03.0+0:04.3+0.22%99.78%17.49%13.18%12.218:59:41.4
3305Tony HodanicHPKM 32:04.4+0:05.7+0.30%99.70%17.43%13.12%12.218:59:41.4
  • 7.5km - DSK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1343Anika Adie / KahlynDSKF 52:09.6--100%0.00%0.00%7.518:59:41.4
  • 7.5km - HPDK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1350Brian Page / Trista BilmerHPDKF/M 33:34.0--100%3.27%1.66%11.618:59:41.4
2116Shane Linda And AlexHPDKF/M 34:06.8+0:32.8+1.63%98.40%1.70%0.05%11.418:59:41.4
378Steve Juranovics / VeronicaHPDKF/M 34:09.0+0:35.0+1.74%98.29%1.59%-0.05%11.418:59:41.4
  • 7.5km - HPK
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
120Ben HaywardHPKM 31:58.7--100%10.80%10.63%12.218:59:41.4
22Seth PutnamHPKM 32:03.0+0:04.3+0.22%99.78%10.60%10.42%12.218:59:41.4
3305Tony HodanicHPKM 32:04.4+0:05.7+0.30%99.70%10.53%10.36%12.218:59:41.4
  • 7.5km - OC1
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
11000Ken AsanoOC1M 40:21.3--100%0.00%0.00%9.718:59:41.4
  • 7.5km - PRONE UL
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
144Mike BremnerPRONE ULM 53:39.9--100%1.57%1.57%7.319:00:11.1
225Shauna MagowanPRONE ULF 55:22.9+1:43.0+3.20%96.90%-1.57%-1.57%7.019:00:11.1
  • 7.5km - SUP 14
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
19Adam GerbrechtSUP 14M 41:49.7--100%8.06%9.45%9.319:00:11.1
215Evan GerbrechtSUP 14M 43:12.2+1:22.5+3.29%96.82%5.04%6.47%9.019:00:11.1
327Doug MacGowanSUP 14M 46:11.6+4:21.9+10.44%90.55%-1.54%0.00%8.419:00:11.1