Kiembaum 6 Hour

Saturday, September 28, 2019 09:00 (GMT-4) - Final results

Race info
Sport: Skateboarding
Location: Grünheide (Mark), Germany
Start type: Mass start
Racers: 24
Timed on: Notepad
Timed with: Other software
Updated: Saturday, October 26, 2019 09:31 (GMT-4)
Organized by: Skate International distance and supercross association
Race website: SkateIDSA.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-David Pabian30-39M 1:00--100%89.52%88.89%
1-Jonathan Koning30-39M 1:00--100%89.52%88.89%
3-Sacha Contarini19-29M 2:00+1:00+100.00%50.00%79.04%77.78%
4-Adi Sieker40-49M 3:00+2:00+200.00%33.33%68.56%66.67%
5-Mathieu Bon30-39M 4:00+3:00+300.00%25.00%58.08%55.56%
5-Maciej Ostrokotowicz19-29M 4:00+3:00+300.00%25.00%58.08%55.56%
7-Holger Witzel40-49M 5:00+4:00+400.00%20.00%47.60%44.44%
8-Stefan Gransow30-39M 6:00+5:00+500.00%16.67%37.12%33.33%
9-Amila Perumbala Gedaia30-39M 7:00+6:00+600.00%14.29%26.64%22.22%
10-Yannick Freudel19-29M 8:00+7:00+700.00%12.50%16.16%11.11%
11-Michal Wasilewski30-39M 9:00+8:00+800.00%11.11%5.68%0.00%
11-Laura Deinhardt19-29F 9:00+8:00+800.00%11.11%5.68%0.00%
11-Lena Meringdal19-29F 9:00+8:00+800.00%11.11%5.68%0.00%
14-Sebastian Spengler19-29F 10:00+9:00+900.00%10.00%-4.80%-11.11%
15-Wojciech Warcinski50+M 11:00+10:00+1000.00%9.09%-15.28%-22.22%
16-Ralf Merz30-39M 12:00+11:00+1100.00%8.33%-25.76%-33.33%
17-Joschua Politowski30-39M 13:00+12:00+1200.00%7.69%-36.24%-44.44%
18-Stefan Pantelman50+M 14:00+13:00+1300.00%7.14%-46.72%-55.56%
19-Andrea Coppola30-39M 15:00+14:00+1400.00%6.67%-57.21%-66.67%
20-Niekohle Tzanakis40-49F 16:00+15:00+1500.00%6.25%-67.69%-77.78%
20-Torsten Scheel40-49M 16:00+15:00+1500.00%6.25%-67.69%-77.78%
22-Astrid Kracke50+F 17:00+16:00+1600.00%5.88%-78.17%-88.89%
23-Daniel Kuchenbecker30-39M 18:00+17:00+1700.00%5.56%-88.65%-100.00%
24-Friedhelm Wuppermann50+M 19:00+18:00+1800.00%5.26%-99.13%-111.11%
  • Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Laura Deinhardt19-29F 9:00--100%26.23%10.00%
1-Lena Meringdal19-29F 9:00--100%26.23%10.00%
3-Sebastian Spengler19-29F 10:00+1:00+11.11%90.00%18.03%0.00%
4-Niekohle Tzanakis40-49F 16:00+7:00+77.78%56.25%-31.15%-60.00%
5-Astrid Kracke50+F 17:00+8:00+88.89%52.94%-39.34%-70.00%
  • Female - 19-29
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Laura Deinhardt19-29F 9:00--100%3.57%0.00%
1-Lena Meringdal19-29F 9:00--100%3.57%0.00%
3-Sebastian Spengler19-29F 10:00+1:00+11.11%90.00%-7.14%-11.11%
  • Female - 40-49
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Niekohle Tzanakis40-49F 16:00--100%0.00%0.00%
  • Female - 50+
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Astrid Kracke50+F 17:00--100%0.00%0.00%
  • Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-David Pabian30-39M 1:00--100%88.69%87.50%
1-Jonathan Koning30-39M 1:00--100%88.69%87.50%
3-Sacha Contarini19-29M 2:00+1:00+100.00%50.00%77.38%75.00%
4-Adi Sieker40-49M 3:00+2:00+200.00%33.33%66.07%62.50%
5-Mathieu Bon30-39M 4:00+3:00+300.00%25.00%54.76%50.00%
5-Maciej Ostrokotowicz19-29M 4:00+3:00+300.00%25.00%54.76%50.00%
7-Holger Witzel40-49M 5:00+4:00+400.00%20.00%43.45%37.50%
8-Stefan Gransow30-39M 6:00+5:00+500.00%16.67%32.14%25.00%
9-Amila Perumbala Gedaia30-39M 7:00+6:00+600.00%14.29%20.83%12.50%
10-Yannick Freudel19-29M 8:00+7:00+700.00%12.50%9.52%0.00%
11-Michal Wasilewski30-39M 9:00+8:00+800.00%11.11%-1.79%-12.50%
12-Wojciech Warcinski50+M 11:00+10:00+1000.00%9.09%-24.40%-37.50%
13-Ralf Merz30-39M 12:00+11:00+1100.00%8.33%-35.71%-50.00%
14-Joschua Politowski30-39M 13:00+12:00+1200.00%7.69%-47.02%-62.50%
15-Stefan Pantelman50+M 14:00+13:00+1300.00%7.14%-58.33%-75.00%
16-Andrea Coppola30-39M 15:00+14:00+1400.00%6.67%-69.64%-87.50%
17-Torsten Scheel40-49M 16:00+15:00+1500.00%6.25%-80.95%-100.00%
18-Daniel Kuchenbecker30-39M 18:00+17:00+1700.00%5.56%-103.57%-125.00%
19-Friedhelm Wuppermann50+M 19:00+18:00+1800.00%5.26%-114.88%-137.50%
  • Male - 19-29
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Sacha Contarini19-29M 2:00--100%57.14%50.00%
2-Maciej Ostrokotowicz19-29M 4:00+2:00+100.00%50.00%14.29%0.00%
3-Yannick Freudel19-29M 8:00+6:00+300.00%25.00%-71.43%-100.00%
  • Male - 30-39
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-David Pabian30-39M 1:00--100%88.37%87.50%
1-Jonathan Koning30-39M 1:00--100%88.37%87.50%
3-Mathieu Bon30-39M 4:00+3:00+300.00%25.00%53.49%50.00%
4-Stefan Gransow30-39M 6:00+5:00+500.00%16.67%30.23%25.00%
5-Amila Perumbala Gedaia30-39M 7:00+6:00+600.00%14.29%18.60%12.50%
6-Michal Wasilewski30-39M 9:00+8:00+800.00%11.11%-4.65%-12.50%
7-Ralf Merz30-39M 12:00+11:00+1100.00%8.33%-39.53%-50.00%
8-Joschua Politowski30-39M 13:00+12:00+1200.00%7.69%-51.16%-62.50%
9-Andrea Coppola30-39M 15:00+14:00+1400.00%6.67%-74.42%-87.50%
10-Daniel Kuchenbecker30-39M 18:00+17:00+1700.00%5.56%-109.30%-125.00%
  • Male - 40-49
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Adi Sieker40-49M 3:00--100%62.50%40.00%
2-Holger Witzel40-49M 5:00+2:00+66.67%60.00%37.50%0.00%
3-Torsten Scheel40-49M 16:00+13:00+433.33%18.75%-100.00%-220.00%
  • Male - 50+
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Wojciech Warcinski50+M 11:00--100%25.00%21.43%
2-Stefan Pantelman50+M 14:00+3:00+27.27%78.57%4.55%0.00%
3-Friedhelm Wuppermann50+M 19:00+8:00+72.73%57.89%-29.55%-35.71%