2019 Singles - Masters & Juniors

Saturday, May 18, 2019 08:02 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Ascot, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 175
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Sunday, May 19, 2019 15:11 (GMT+8)
Organized by: Marathon WA
Race website: http://www.paddlewa.asn.au/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Masters (Non Selection) - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1703Joe WilsonWA 75-79 M K/SKI (11.5km)1942M 1:09:47.4--100%33.92%33.87%08:09:31.9
2602Terry PooleVIC 65-69 M K/SKI (15.2km)1951M 1:22:36.3+12:48.9+18.36%84.49%21.79%21.73%08:08:46.0
3504Jane LiddleWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:25:49.6+16:02.2+22.98%81.32%18.74%18.68%08:06:02.9
4615Johan DreyerWA 70-74 M K/SKI (15.2km)1947M 1:26:59.3+17:11.9+24.64%80.23%17.64%17.58%08:08:46.0
5614Lloyd NoelWA 70-74 M K/SKI (15.2km)1947M 1:27:03.3+17:15.9+24.74%80.17%17.57%17.51%08:08:46.0
6702Ray E SmithWA 75-79 M K/SKI (11.5km)1940M 1:27:09.8+17:22.4+24.89%80.07%17.47%17.41%08:09:31.9
7516Judy DARBYSHIREWA 55-64 W K1 (15.2km)1954F 1:29:30.3+19:42.9+28.25%77.97%15.25%15.19%08:06:02.9
8508Wendy BurdettWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1964F 1:29:50.9+20:03.5+28.74%77.68%14.93%14.87%08:06:02.9
9506Anne WargerWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:32:41.0+22:53.6+32.80%75.30%12.24%12.18%08:06:02.9
10404John LeeNSW/ACT 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:34:24.6+24:37.2+35.28%73.92%10.61%10.54%08:04:53.7
11428Peter CurrieVIC 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:34:29.9+24:42.5+35.40%73.85%10.53%10.46%08:04:53.7
12401Chris WatsonWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1961M 1:37:30.2+27:42.8+39.71%71.58%7.68%7.61%08:04:53.7
13502Deb BuchanNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1957F 1:38:10.4+28:23.0+40.67%71.09%7.05%6.98%08:06:02.9
14402Thomas PawlowskiWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1963M 1:38:15.1+28:27.7+40.78%71.03%6.97%6.90%08:04:53.7
15403Mark TurnbullWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:38:17.8+28:30.4+40.85%71.00%6.93%6.86%08:04:53.7
16505Robyn BingleNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:39:12.8+29:25.4+42.16%70.34%6.06%5.99%08:06:02.9
17405Francis NolanWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:39:41.7+29:54.3+42.85%70.00%5.61%5.54%08:04:53.7
18429Peter LiddleWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1959M 1:40:20.5+30:33.1+43.78%69.55%4.99%4.92%08:04:53.7
19426David BerglundWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:40:37.7+30:50.3+44.19%69.35%4.72%4.65%08:04:53.7
20507Lisanne EdgarSA 55-64 W K/SKI (15.2km)1962F 1:41:26.3+31:38.9+45.35%68.80%3.95%3.88%08:06:02.9
21501Elisabeth Woodhart O'farrellNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1954F 1:42:49.6+33:02.2+47.34%67.87%2.64%2.57%08:06:02.9
22427Jeff BuchanNSW/ACT 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:45:32.3+35:44.9+51.22%66.13%0.07%0.00%08:04:53.7
23601Patrick IrwinWA 65-69 M K/SKI (15.2km)1950M 1:45:35.0+35:47.6+51.29%66.10%0.03%-0.04%08:08:46.0
24308Anne HarrisWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1972F 1:46:50.4+37:03.0+53.09%65.32%-1.16%-1.23%08:04:03.2
25307Agnes PajorWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1969F 1:49:23.0+39:35.6+56.73%63.80%-3.57%-3.64%08:04:03.2
26406David WorthyWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:51:28.5+41:41.1+59.73%62.61%-5.55%-5.63%08:04:53.7
27430Ross BurdettWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1959M 1:51:33.8+41:46.4+59.86%62.56%-5.63%-5.71%08:04:53.7
28422Robin JacobWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M 1:52:48.2+43:00.8+61.63%61.87%-6.81%-6.88%08:04:53.7
29106Kristian MaliphantWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1975M 1:53:06.3+43:18.9+62.06%61.70%-7.09%-7.17%08:02:14.7
30213Michael McKeoghNSW/ACT 50-54 M K/SKI (22.6km)1965M 1:53:16.5+43:29.1+62.31%61.61%-7.25%-7.33%08:03:13.5
31201Jonas Blandford 45-49 M K/SKI (22.6km)1972M 1:53:28.6+43:41.2+62.60%61.50%-7.44%-7.52%08:03:13.5
32424Doug HodsonWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1956M 1:53:35.0+43:47.6+62.75%61.44%-7.54%-7.62%08:04:53.7
33202Terence BrookeWA 45-49 M K/SKI (22.6km)1972M 1:54:11.4+44:24.0+63.62%61.12%-8.12%-8.20%08:03:13.5
34109Scott LacklisonWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1984M 1:54:36.7+44:49.3+64.22%60.89%-8.52%-8.60%08:02:14.7
35215Gavin CookQLD 50-54 M K/SKI (22.6km)1966M 1:54:56.1+45:08.7+64.69%60.72%-8.82%-8.90%08:03:13.5
36203Mike DrokWA 45-49 M K/SKI (22.6km)1973M 1:57:44.9+47:57.5+68.72%59.27%-11.49%-11.57%08:03:13.5
37306Erica McknightWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1968F 1:57:58.2+48:10.8+69.04%59.16%-11.70%-11.78%08:04:03.2
38425Ross BingleNSW/ACT 60-64 M K/SKI (18.9km)1957M 1:58:08.0+48:20.6+69.27%59.08%-11.85%-11.93%08:04:53.7
39216Ross LewinWA 50-54 M K/SKI (22.6km)1968M 1:59:10.5+49:23.1+70.76%58.56%-12.84%-12.92%08:03:13.5
40423David GriffithsWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M 2:01:25.4+51:38.0+73.98%57.48%-14.97%-15.05%08:04:53.7
41214Rob JarrettWA 50-54 M K/SKI (22.6km)1965M 2:09:47.9+1:00:00.5+85.98%53.77%-22.90%-22.99%08:03:13.5
42107Mitchell PearceWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1979M 2:29:58.9+1:20:11.5+114.90%46.53%-42.01%-42.11%08:02:14.7
43108Dominic D'lenoWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1980M 2:30:06.7+1:20:19.3+115.09%46.49%-42.13%-42.23%08:02:14.7
-421Neil TattersallVIC 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M DNF-----08:04:53.7
-509Maya ElstonWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1962F DNF-----08:06:02.9
  • Masters (Non Selection) - 35-44 M K/SKI (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1106Kristian MaliphantWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1975M 1:53:06.3--100%14.28%14.51%08:02:14.7
2109Scott LacklisonWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1984M 1:54:36.7+1:30.4+1.33%98.69%13.14%13.37%08:02:14.7
3107Mitchell PearceWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1979M 2:29:58.9+36:52.6+32.60%75.41%-13.66%-13.37%08:02:14.7
4108Dominic D'lenoWA 35-44 M K/SKI (22.6km)1980M 2:30:06.7+37:00.4+32.72%75.35%-13.76%-13.47%08:02:14.7
  • Masters (Non Selection) - 45-49 M K/SKI (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1201Jonas Blandford 45-49 M K/SKI (22.6km)1972M 1:53:28.6--100%1.44%0.62%08:03:13.5
2202Terence BrookeWA 45-49 M K/SKI (22.6km)1972M 1:54:11.4+0:42.8+0.63%99.38%0.82%0.00%08:03:13.5
3203Mike DrokWA 45-49 M K/SKI (22.6km)1973M 1:57:44.9+4:16.3+3.76%96.37%-2.27%-3.12%08:03:13.5
  • Masters (Non Selection) - 45-54 W K/SKI (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1308Anne HarrisWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1972F 1:46:50.4--100%4.09%2.33%08:04:03.2
2307Agnes PajorWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1969F 1:49:23.0+2:32.6+2.38%97.67%1.81%0.00%08:04:03.2
3306Erica McknightWA 45-54 W K/SKI (18.9km)1968F 1:57:58.2+11:07.8+10.42%90.57%-5.90%-7.85%08:04:03.2
  • Masters (Non Selection) - 50-54 M K/SKI (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1213Michael McKeoghNSW/ACT 50-54 M K/SKI (22.6km)1965M 1:53:16.5--100%5.05%3.23%08:03:13.5
2215Gavin CookQLD 50-54 M K/SKI (22.6km)1966M 1:54:56.1+1:39.6+1.47%98.56%3.66%1.81%08:03:13.5
3216Ross LewinWA 50-54 M K/SKI (22.6km)1968M 1:59:10.5+5:54.0+5.21%95.05%0.10%-1.81%08:03:13.5
4214Rob JarrettWA 50-54 M K/SKI (22.6km)1965M 2:09:47.9+16:31.4+14.59%87.27%-8.80%-10.89%08:03:13.5
  • Masters (Non Selection) - 55-59 M K/SKI (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1404John LeeNSW/ACT 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:34:24.6--100%5.53%3.93%08:04:53.7
2401Chris WatsonWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1961M 1:37:30.2+3:05.6+3.28%96.83%2.44%0.78%08:04:53.7
3402Thomas PawlowskiWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1963M 1:38:15.1+3:50.5+4.07%96.09%1.69%0.02%08:04:53.7
4403Mark TurnbullWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:38:17.8+3:53.2+4.12%96.05%1.64%-0.02%08:04:53.7
5405Francis NolanWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:39:41.7+5:17.1+5.60%94.70%0.24%-1.45%08:04:53.7
6406David WorthyWA 55-59 M K/SKI (18.9km)1964M 1:51:28.5+17:03.9+18.08%84.69%-11.54%-13.43%08:04:53.7
  • Masters (Non Selection) - 55-64 W K/SKI (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1504Jane LiddleWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:25:49.6--100%10.33%12.58%08:06:02.9
2508Wendy BurdettWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1964F 1:29:50.9+4:01.3+4.69%95.52%6.13%8.48%08:06:02.9
3506Anne WargerWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:32:41.0+6:51.4+7.99%92.60%3.17%5.59%08:06:02.9
4502Deb BuchanNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1957F 1:38:10.4+12:20.8+14.39%87.42%-2.57%0.00%08:06:02.9
5505Robyn BingleNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1961F 1:39:12.8+13:23.2+15.60%86.51%-3.65%-1.06%08:06:02.9
6507Lisanne EdgarSA 55-64 W K/SKI (15.2km)1962F 1:41:26.3+15:36.7+18.19%84.61%-5.98%-3.33%08:06:02.9
7501Elisabeth Woodhart O'farrellNSW/ACT 55-64 W K/SKI (15.2km)1954F 1:42:49.6+17:00.0+19.81%83.47%-7.43%-4.74%08:06:02.9
-509Maya ElstonWA 55-64 W K/SKI (15.2km)1962F DNF-----08:06:02.9
  • Masters (Non Selection) - 55-64 W K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1516Judy DARBYSHIREWA 55-64 W K1 (15.2km)1954F 1:29:30.3--100%0.00%0.00%08:06:02.9
  • Masters (Non Selection) - 60-64 M K/SKI (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1428Peter CurrieVIC 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:34:29.9--100%13.08%15.30%08:04:53.7
2429Peter LiddleWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1959M 1:40:20.5+5:50.6+6.18%94.18%7.71%10.06%08:04:53.7
3426David BerglundWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:40:37.7+6:07.8+6.49%93.91%7.45%9.80%08:04:53.7
4427Jeff BuchanNSW/ACT 60-64 M K/SKI (18.9km)1958M 1:45:32.3+11:02.4+11.68%89.54%2.93%5.40%08:04:53.7
5430Ross BurdettWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1959M 1:51:33.8+17:03.9+18.06%84.70%-2.61%0.00%08:04:53.7
6422Robin JacobWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M 1:52:48.2+18:18.3+19.37%83.77%-3.75%-1.11%08:04:53.7
7424Doug HodsonWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1956M 1:53:35.0+19:05.1+20.20%83.20%-4.47%-1.81%08:04:53.7
8425Ross BingleNSW/ACT 60-64 M K/SKI (18.9km)1957M 1:58:08.0+23:38.1+25.01%79.99%-8.65%-5.89%08:04:53.7
9423David GriffithsWA 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M 2:01:25.4+26:55.5+28.49%77.83%-11.68%-8.84%08:04:53.7
-421Neil TattersallVIC 60-64 M K/SKI (18.9km)1955M DNF-----08:04:53.7
  • Masters (Non Selection) - 65-69 M K/SKI (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1602Terry PooleVIC 65-69 M K/SKI (15.2km)1951M 1:22:36.3--100%12.21%12.21%08:08:46.0
2601Patrick IrwinWA 65-69 M K/SKI (15.2km)1950M 1:45:35.0+22:58.7+27.82%78.24%-12.21%-12.21%08:08:46.0
  • Masters (Non Selection) - 70-74 M K/SKI (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1615Johan DreyerWA 70-74 M K/SKI (15.2km)1947M 1:26:59.3--100%0.04%0.04%08:08:46.0
2614Lloyd NoelWA 70-74 M K/SKI (15.2km)1947M 1:27:03.3+0:04.0+0.08%99.92%-0.04%-0.04%08:08:46.0
  • Masters (Non Selection) - 75-79 M K/SKI (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1703Joe WilsonWA 75-79 M K/SKI (11.5km)1942M 1:09:47.4--100%11.07%11.07%08:09:31.9
2702Ray E SmithWA 75-79 M K/SKI (11.5km)1940M 1:27:09.8+17:22.4+24.89%80.07%-11.07%-11.07%08:09:31.9
  • Masters (Recreational) - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1623Des CobbledickWA 70-74 M REC1 (15.2km)1949M 1:37:02.7--100%0.00%0.00%08:08:46.0
  • Masters (Recreational) - 70-74 M REC1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1623Des CobbledickWA 70-74 M REC1 (15.2km)1949M 1:37:02.7--100%0.00%0.00%08:08:46.0
  • Masters (Selection) - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1701Ann Lloyd-GreenNSW/ACT 70-74 W K1 (11.5km)1949F 1:09:50.2--100%32.21%31.19%08:09:31.9
2613Tony BondVIC 65-74 M C1 (11.5km)1953M 1:15:11.8+5:21.6+7.68%92.87%27.01%25.91%08:08:46.0
3706John SimsWA 75-79 M K1 (11.5km)1941M 1:20:52.2+11:02.0+15.80%86.36%21.50%20.32%08:09:31.9
4611Allan NewhouseNSW/ACT 65-74 M C1 (11.5km)1946M 1:21:00.9+11:10.7+16.01%86.20%21.36%20.18%08:08:46.0
5604Peter PawlowWA 65-69 M K1 (15.2km)1953M 1:21:27.2+11:37.0+16.63%85.74%20.93%19.75%08:08:46.0
6606Ron ClarkeWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:21:31.2+11:41.0+16.73%85.67%20.87%19.68%08:08:46.0
7705Kevin NettleNSW/ACT 75-79 M K1 (11.5km)1940M 1:21:39.9+11:49.7+16.94%85.52%20.73%19.54%08:09:31.9
8605Terry BollandWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:22:37.2+12:47.0+18.30%84.53%19.80%18.60%08:08:46.0
9617Robert RollWA 70-74 M K1 (15.2km)1946M 1:23:13.0+13:22.8+19.16%83.92%19.22%18.01%08:08:46.0
10610Paul GenovesiWA 65-69 M K1 (15.2km)1954M 1:23:41.5+13:51.3+19.84%83.45%18.76%17.54%08:08:46.0
11608Peter A. MARTINWA 65-69 M K1 (15.2km)1953M 1:24:30.4+14:40.2+21.01%82.64%17.97%16.74%08:08:46.0
12607Neil ThomsonSA 65-69 M K1 (15.2km)1952M 1:25:14.1+15:23.9+22.05%81.93%17.26%16.02%08:08:46.0
13514Margi BohmNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1960F 1:25:57.5+16:07.3+23.08%81.24%16.56%15.31%08:06:02.9
14616David EnglandSA 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:29:14.9+19:24.7+27.80%78.25%13.37%12.07%08:08:46.0
15603John DinuciWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:29:37.3+19:47.1+28.33%77.92%13.01%11.70%08:08:46.0
16417Darren LeeNSW/ACT 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:29:50.3+20:00.1+28.64%77.74%12.80%11.48%08:04:53.7
17618Jan Van MaanenWA 70-74 M K1 (15.2km)1947M 1:30:00.3+20:10.1+28.88%77.59%12.63%11.32%08:08:46.0
18619Rob HardyNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1947M 1:30:22.5+20:32.3+29.41%77.27%12.27%10.96%08:08:46.0
19621Geoffery HorsnellNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:30:27.9+20:37.7+29.54%77.20%12.19%10.87%08:08:46.0
20612Roger FrenchSA 65-74 M C1 (11.5km)1953M 1:31:47.8+21:57.6+31.44%76.08%10.89%9.56%08:08:46.0
21418Dominic ScarfeVIC 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:32:58.5+23:08.3+33.13%75.11%9.75%8.39%08:04:53.7
22419Mark LawsonWA 55-64 M K1 (18.9km)1958M 1:33:03.5+23:13.3+33.25%75.05%9.67%8.31%08:04:53.7
23513Patricia AshtonNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1960F 1:34:02.4+24:12.2+34.66%74.26%8.72%7.35%08:06:02.9
24411Marc BrehinSA 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:34:55.8+25:05.6+35.93%73.57%7.85%6.47%08:04:53.7
25416Barry HaydenSA 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:35:07.0+25:16.8+36.20%73.42%7.67%6.28%08:04:53.7
26620Russell WalkerNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1948M 1:35:09.8+25:19.6+36.27%73.39%7.63%6.24%08:08:46.0
27410Darryl LongWA 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:35:15.6+25:25.4+36.40%73.31%7.53%6.14%08:04:53.7
28409John YoungVIC 55-64 M K1 (18.9km)1961M 1:35:23.5+25:33.3+36.59%73.21%7.40%6.01%08:04:53.7
29511Lorraine Harper-HorakNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1958F 1:35:24.7+25:34.5+36.62%73.20%7.39%5.99%08:06:02.9
30407Rick FinchQLD 55-64 M K1 (18.9km)1960M 1:35:42.9+25:52.7+37.06%72.96%7.09%5.69%08:04:53.7
31414Paul PaardekooperWA 55-64 M K1 (18.9km)1963M 1:36:41.9+26:51.7+38.46%72.22%6.14%4.73%08:04:53.7
32420Kim HarkerNZ 55-64 M K1 (18.9km)1958M 1:37:55.3+28:05.1+40.22%71.32%4.95%3.52%08:04:53.7
33408John HiltonWA 55-64 M K1 (18.9km)1961M 1:38:07.8+28:17.6+40.51%71.17%4.75%3.32%08:04:53.7
34412Stuart BrysonQLD 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:40:03.3+30:13.1+43.27%69.80%2.88%1.42%08:04:53.7
35413Euan CameronWA 55-64 M K1 (18.9km)1963M 1:40:44.5+30:54.3+44.25%69.32%2.21%0.74%08:04:53.7
36512Shylie DavidsonSA 55-64 W K1 (15.2km)1959F 1:40:47.4+30:57.2+44.32%69.29%2.16%0.69%08:06:02.9
37302Laura LeeNSW/ACT 35-44 W K1 (18.9km)1979F 1:40:52.8+31:02.6+44.45%69.23%2.08%0.61%08:04:03.2
38217Brett GreenwoodNSW/ACT 50-54 M K1 (22.6km)1964M 1:42:06.6+32:16.4+46.21%68.39%0.88%-0.61%08:03:13.5
39303Amanda BowmanWA 35-44 W K1 (18.9km)1980F 1:42:50.8+33:00.6+47.27%67.90%0.17%-1.33%08:04:03.2
40112William LeeWA 40-44 M K1 (22.6km)1976M 1:43:06.9+33:16.7+47.65%67.73%-0.09%-1.60%08:02:14.7
41311Daniela Angela TorreNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1968F 1:43:15.2+33:25.0+47.85%67.64%-0.23%-1.73%08:04:03.2
42313Rain MetsojaQLD 35-44 M C1 (18.9km)1972M 1:43:36.4+33:46.2+48.36%67.41%-0.57%-2.08%08:04:03.2
43114BRAD HAGANQLD 40-44 M K1 (22.6km)1977M 1:45:23.4+35:33.2+50.91%66.26%-2.30%-3.84%08:02:14.7
44622Geoff BaggettNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:45:32.1+35:41.9+51.12%66.17%-2.44%-3.98%08:08:46.0
45221Brett McDonaldWA 50-54 M K1 (22.6km)1969M 1:48:27.6+38:37.4+55.31%64.39%-5.28%-6.86%08:03:13.5
46211Mark AldersonWA 45-49 M K1 (22.6km)1973M 1:49:53.7+40:03.5+57.36%63.55%-6.67%-8.28%08:03:13.5
47301Cathy VenningSA 35-44 W K1 (18.9km)1975F 1:49:59.4+40:09.2+57.50%63.49%-6.77%-8.37%08:04:03.2
48207Kelby MurrayWA 45-49 M K1 (22.6km)1970M 1:50:10.8+40:20.6+57.77%63.38%-6.95%-8.56%08:03:13.5
49219Glenn MuirheadNZ 50-54 M K1 (22.6km)1968M 1:51:08.9+41:18.7+59.15%62.83%-7.89%-9.51%08:03:13.5
50113Dmytro MedvedyevNSW/ACT 40-44 M K1 (22.6km)1976M 1:52:30.1+42:39.9+61.09%62.08%-9.20%-10.84%08:02:14.7
51101Andy HeartcliffeWA 35-39 M K1 (22.6km)1980M 1:52:30.7+42:40.5+61.11%62.07%-9.21%-10.85%08:02:14.7
52102Michael LaloliWA 35-39 M K1 (22.6km)1983M 1:52:32.0+42:41.8+61.14%62.06%-9.23%-10.88%08:02:14.7
53304Fifi TanWA 35-44 W K1 (18.9km)1981F 1:52:39.5+42:49.3+61.32%61.99%-9.36%-11.00%08:04:03.2
54206Garth CivilWA 45-49 M K1 (22.6km)1970M 1:53:47.6+43:57.4+62.94%61.37%-10.46%-12.12%08:03:13.5
55310Alanna EwinNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1966F 1:54:11.3+44:21.1+63.51%61.16%-10.84%-12.51%08:04:03.2
56208Gary ClarkeWA 45-49 M K1 (22.6km)1971M 1:55:32.4+45:42.2+65.44%60.44%-12.15%-13.84%08:03:13.5
57119Matthew ArcherNZ 40-44 M K1 (22.6km)1978M 1:55:48.5+45:58.3+65.83%60.30%-12.41%-14.10%08:02:14.7
58218Trevor LongwoodWA 50-54 M K1 (22.6km)1968M 1:57:12.7+47:22.5+67.84%59.58%-13.78%-15.49%08:03:13.5
59222Matt WindonNSW/ACT 50-54 M K1 (22.6km)1969M 1:57:13.6+47:23.4+67.86%59.57%-13.79%-15.50%08:03:13.5
60111Spencer KingWA 40-44 M K1 (22.6km)1975M 1:58:00.6+48:10.4+68.98%59.18%-14.55%-16.27%08:02:14.7
61314Jason BinghamWA 35-44 M C1 (18.9km)1978M 1:59:28.6+49:38.4+71.08%58.45%-15.97%-17.72%08:04:03.2
62312Leanne McKenzieSA 45-54 W K1 (18.9km)1972F 1:59:33.0+49:42.8+71.19%58.42%-16.05%-17.79%08:04:03.2
63205Tom KennanVIC 45-49 M K1 (22.6km)1970M 2:00:53.4+51:03.2+73.10%57.77%-17.35%-19.11%08:03:13.5
64220Joe DowseWA 50-54 M K1 (22.6km)1968M 2:00:54.4+51:04.2+73.13%57.76%-17.36%-19.13%08:03:13.5
65415Marshall Hollister-JonesNZ 55-64 M K1 (18.9km)1963M 2:01:11.4+51:21.2+73.53%57.63%-17.64%-19.40%08:04:53.7
66115Matthew DynonVIC 40-44 M K1 (22.6km)1977M 2:01:24.9+51:34.7+73.86%57.52%-17.86%-19.63%08:02:14.7
67103Nathan JamiesonWA 35-39 M K1 (22.6km)1984M 2:03:04.8+53:14.6+76.24%56.74%-19.47%-21.27%08:02:14.7
68118Sung Tae KimWA 40-44 M K1 (22.6km)1978M 2:03:21.8+53:31.6+76.65%56.61%-19.75%-21.55%08:02:14.7
69116Steven StasiukWA 40-44 M K1 (22.6km)1977M 2:05:36.6+55:46.4+79.86%55.60%-21.93%-23.76%08:02:14.7
70210Matthew JonesWA 45-49 M K1 (22.6km)1972M 2:06:18.7+56:28.5+80.87%55.29%-22.61%-24.45%08:03:13.5
71309Julia OngNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1965F 2:08:35.7+58:45.5+84.14%54.31%-24.83%-26.70%08:04:03.2
72305Lucinda RemiltonSA 35-44 W K1 (18.9km)1984F 2:09:48.0+59:57.8+85.86%53.80%-25.99%-27.89%08:04:03.2
73117Kristopher SMITHWA 40-44 M K1 (22.6km)1978M 2:17:40.3+1:07:50.1+97.13%50.73%-33.64%-35.64%08:02:14.7
74209Simon O'SullivanWA 45-49 M K1 (22.6km)1972M 2:17:41.7+1:07:51.5+97.17%50.72%-33.66%-35.67%08:03:13.5
-212Scott TyersNSW/ACT 45-49 M K1 (22.6km)1974M DNF-----08:03:13.5
-515Elizabeth PrattNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1963F DNF-----08:06:02.9
  • Masters (Selection) - 35-39 M K1 (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1101Andy HeartcliffeWA 35-39 M K1 (22.6km)1980M 1:52:30.7--100%3.04%0.02%08:02:14.7
2102Michael LaloliWA 35-39 M K1 (22.6km)1983M 1:52:32.0+0:01.3+0.02%99.98%3.02%0.00%08:02:14.7
3103Nathan JamiesonWA 35-39 M K1 (22.6km)1984M 2:03:04.8+10:34.1+9.39%91.41%-6.07%-9.37%08:02:14.7
  • Masters (Selection) - 35-44 M C1 (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1313Rain MetsojaQLD 35-44 M C1 (18.9km)1972M 1:43:36.4--100%7.11%7.11%08:04:03.2
2314Jason BinghamWA 35-44 M C1 (18.9km)1978M 1:59:28.6+15:52.2+15.32%86.72%-7.11%-7.11%08:04:03.2
  • Masters (Selection) - 35-44 W K1 (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1302Laura LeeNSW/ACT 35-44 W K1 (18.9km)1979F 1:40:52.8--100%9.31%8.28%08:04:03.2
2303Amanda BowmanWA 35-44 W K1 (18.9km)1980F 1:42:50.8+1:58.0+1.95%98.09%7.54%6.49%08:04:03.2
3301Cathy VenningSA 35-44 W K1 (18.9km)1975F 1:49:59.4+9:06.6+9.03%91.72%1.12%0.00%08:04:03.2
4304Fifi TanWA 35-44 W K1 (18.9km)1981F 1:52:39.5+11:46.7+11.68%89.55%-1.28%-2.43%08:04:03.2
5305Lucinda RemiltonSA 35-44 W K1 (18.9km)1984F 2:09:48.0+28:55.2+28.67%77.72%-16.69%-18.01%08:04:03.2
  • Masters (Selection) - 40-44 M K1 (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1112William LeeWA 40-44 M K1 (22.6km)1976M 1:43:06.9--100%12.69%12.62%08:02:14.7
2114BRAD HAGANQLD 40-44 M K1 (22.6km)1977M 1:45:23.4+2:16.5+2.21%97.84%10.76%10.69%08:02:14.7
3113Dmytro MedvedyevNSW/ACT 40-44 M K1 (22.6km)1976M 1:52:30.1+9:23.2+9.10%91.66%4.74%4.67%08:02:14.7
4119Matthew ArcherNZ 40-44 M K1 (22.6km)1978M 1:55:48.5+12:41.6+12.31%89.04%1.94%1.87%08:02:14.7
5111Spencer KingWA 40-44 M K1 (22.6km)1975M 1:58:00.6+14:53.7+14.45%87.38%0.07%0.00%08:02:14.7
6115Matthew DynonVIC 40-44 M K1 (22.6km)1977M 2:01:24.9+18:18.0+17.75%84.93%-2.81%-2.89%08:02:14.7
7118Sung Tae KimWA 40-44 M K1 (22.6km)1978M 2:03:21.8+20:14.9+19.64%83.59%-4.46%-4.54%08:02:14.7
8116Steven StasiukWA 40-44 M K1 (22.6km)1977M 2:05:36.6+22:29.7+21.82%82.09%-6.36%-6.44%08:02:14.7
9117Kristopher SMITHWA 40-44 M K1 (22.6km)1978M 2:17:40.3+34:33.4+33.51%74.90%-16.57%-16.66%08:02:14.7
  • Masters (Selection) - 45-49 M K1 (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1211Mark AldersonWA 45-49 M K1 (22.6km)1973M 1:49:53.7--100%7.80%4.89%08:03:13.5
2207Kelby MurrayWA 45-49 M K1 (22.6km)1970M 1:50:10.8+0:17.1+0.26%99.74%7.56%4.64%08:03:13.5
3206Garth CivilWA 45-49 M K1 (22.6km)1970M 1:53:47.6+3:53.9+3.55%96.57%4.52%1.51%08:03:13.5
4208Gary ClarkeWA 45-49 M K1 (22.6km)1971M 1:55:32.4+5:38.7+5.14%95.11%3.06%0.00%08:03:13.5
5205Tom KennanVIC 45-49 M K1 (22.6km)1970M 2:00:53.4+10:59.7+10.01%90.90%-1.43%-4.63%08:03:13.5
6210Matthew JonesWA 45-49 M K1 (22.6km)1972M 2:06:18.7+16:25.0+14.94%87.00%-5.98%-9.32%08:03:13.5
7209Simon O'SullivanWA 45-49 M K1 (22.6km)1972M 2:17:41.7+27:48.0+25.30%79.81%-15.53%-19.18%08:03:13.5
-212Scott TyersNSW/ACT 45-49 M K1 (22.6km)1974M DNF-----08:03:13.5
  • Masters (Selection) - 45-54 W K1 (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1311Daniela Angela TorreNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1968F 1:43:15.2--100%11.29%11.65%08:04:03.2
2310Alanna EwinNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1966F 1:54:11.3+10:56.1+10.59%90.42%1.90%2.29%08:04:03.2
3312Leanne McKenzieSA 45-54 W K1 (18.9km)1972F 1:59:33.0+16:17.8+15.78%86.37%-2.71%-2.29%08:04:03.2
4309Julia OngNSW/ACT 45-54 W K1 (18.9km)1965F 2:08:35.7+25:20.5+24.54%80.29%-10.48%-10.03%08:04:03.2
  • Masters (Selection) - 50-54 M K1 (22.6km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1217Brett GreenwoodNSW/ACT 50-54 M K1 (22.6km)1964M 1:42:06.6--100%9.51%10.57%08:03:13.5
2221Brett McDonaldWA 50-54 M K1 (22.6km)1969M 1:48:27.6+6:21.0+6.22%94.15%3.88%5.01%08:03:13.5
3219Glenn MuirheadNZ 50-54 M K1 (22.6km)1968M 1:51:08.9+9:02.3+8.85%91.87%1.50%2.66%08:03:13.5
4218Trevor LongwoodWA 50-54 M K1 (22.6km)1968M 1:57:12.7+15:06.1+14.79%87.12%-3.87%-2.66%08:03:13.5
5222Matt WindonNSW/ACT 50-54 M K1 (22.6km)1969M 1:57:13.6+15:07.0+14.80%87.10%-3.88%-2.67%08:03:13.5
6220Joe DowseWA 50-54 M K1 (22.6km)1968M 2:00:54.4+18:47.8+18.41%84.45%-7.15%-5.89%08:03:13.5
  • Masters (Selection) - 55-64 M K1 (18.9km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1417Darren LeeNSW/ACT 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:29:50.3--100%7.99%5.98%08:04:53.7
2418Dominic ScarfeVIC 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:32:58.5+3:08.2+3.49%96.63%4.78%2.70%08:04:53.7
3419Mark LawsonWA 55-64 M K1 (18.9km)1958M 1:33:03.5+3:13.2+3.58%96.54%4.70%2.61%08:04:53.7
4411Marc BrehinSA 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:34:55.8+5:05.5+5.67%94.64%2.78%0.65%08:04:53.7
5416Barry HaydenSA 55-64 M K1 (18.9km)1964M 1:35:07.0+5:16.7+5.88%94.45%2.59%0.46%08:04:53.7
6410Darryl LongWA 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:35:15.6+5:25.3+6.03%94.31%2.44%0.31%08:04:53.7
7409John YoungVIC 55-64 M K1 (18.9km)1961M 1:35:23.5+5:33.2+6.18%94.18%2.31%0.17%08:04:53.7
8407Rick FinchQLD 55-64 M K1 (18.9km)1960M 1:35:42.9+5:52.6+6.54%93.86%1.98%-0.17%08:04:53.7
9414Paul PaardekooperWA 55-64 M K1 (18.9km)1963M 1:36:41.9+6:51.6+7.64%92.91%0.97%-1.20%08:04:53.7
10420Kim HarkerNZ 55-64 M K1 (18.9km)1958M 1:37:55.3+8:05.0+9.00%91.75%-0.28%-2.48%08:04:53.7
11408John HiltonWA 55-64 M K1 (18.9km)1961M 1:38:07.8+8:17.5+9.23%91.55%-0.50%-2.70%08:04:53.7
12412Stuart BrysonQLD 55-64 M K1 (18.9km)1962M 1:40:03.3+10:13.0+11.37%89.79%-2.47%-4.71%08:04:53.7
13413Euan CameronWA 55-64 M K1 (18.9km)1963M 1:40:44.5+10:54.2+12.14%89.18%-3.17%-5.43%08:04:53.7
14415Marshall Hollister-JonesNZ 55-64 M K1 (18.9km)1963M 2:01:11.4+31:21.1+34.90%74.13%-24.11%-26.83%08:04:53.7
  • Masters (Selection) - 55-64 W K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1514Margi BohmNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1960F 1:25:57.5--100%8.60%9.26%08:06:02.9
2513Patricia AshtonNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1960F 1:34:02.4+8:04.9+9.40%91.41%0.01%0.72%08:06:02.9
3511Lorraine Harper-HorakNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1958F 1:35:24.7+9:27.2+11.00%90.09%-1.45%-0.72%08:06:02.9
4512Shylie DavidsonSA 55-64 W K1 (15.2km)1959F 1:40:47.4+14:49.9+17.25%85.28%-7.17%-6.40%08:06:02.9
-515Elizabeth PrattNSW/ACT 55-64 W K1 (15.2km)1963F DNF-----08:06:02.9
  • Masters (Selection) - 65-69 M K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1604Peter PawlowWA 65-69 M K1 (15.2km)1953M 1:21:27.2--100%3.14%2.67%08:08:46.0
2606Ron ClarkeWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:21:31.2+0:04.0+0.08%99.92%3.06%2.59%08:08:46.0
3605Terry BollandWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:22:37.2+1:10.0+1.43%98.59%1.75%1.28%08:08:46.0
4610Paul GenovesiWA 65-69 M K1 (15.2km)1954M 1:23:41.5+2:14.3+2.75%97.33%0.48%0.00%08:08:46.0
5608Peter A. MARTINWA 65-69 M K1 (15.2km)1953M 1:24:30.4+3:03.2+3.75%96.39%-0.49%-0.97%08:08:46.0
6607Neil ThomsonSA 65-69 M K1 (15.2km)1952M 1:25:14.1+3:46.9+4.64%95.56%-1.36%-1.84%08:08:46.0
7603John DinuciWA 65-69 M K1 (15.2km)1951M 1:29:37.3+8:10.1+10.03%90.89%-6.57%-7.09%08:08:46.0
  • Masters (Selection) - 65-74 M C1 (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1613Tony BondVIC 65-74 M C1 (11.5km)1953M 1:15:11.8--100%9.04%7.18%08:08:46.0
2611Allan NewhouseNSW/ACT 65-74 M C1 (11.5km)1946M 1:21:00.9+5:49.1+7.74%92.82%2.00%0.00%08:08:46.0
3612Roger FrenchSA 65-74 M C1 (11.5km)1953M 1:31:47.8+16:36.0+22.08%81.92%-11.04%-13.31%08:08:46.0
  • Masters (Selection) - 70-74 M K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1617Robert RollWA 70-74 M K1 (15.2km)1946M 1:23:13.0--100%9.55%7.92%08:08:46.0
2616David EnglandSA 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:29:14.9+6:01.9+7.25%93.24%2.99%1.25%08:08:46.0
3618Jan Van MaanenWA 70-74 M K1 (15.2km)1947M 1:30:00.3+6:47.3+8.16%92.46%2.17%0.41%08:08:46.0
4619Rob HardyNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1947M 1:30:22.5+7:09.5+8.60%92.08%1.77%0.00%08:08:46.0
5621Geoffery HorsnellNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:30:27.9+7:14.9+8.71%91.99%1.67%-0.10%08:08:46.0
6620Russell WalkerNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1948M 1:35:09.8+11:56.8+14.36%87.45%-3.44%-5.30%08:08:46.0
7622Geoff BaggettNSW/ACT 70-74 M K1 (15.2km)1949M 1:45:32.1+22:19.1+26.82%78.85%-14.71%-16.77%08:08:46.0
  • Masters (Selection) - 70-74 W K1 (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1701Ann Lloyd-GreenNSW/ACT 70-74 W K1 (11.5km)1949F 1:09:50.2--100%0.00%0.00%08:09:31.9
  • Masters (Selection) - 75-79 M K1 (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1706John SimsWA 75-79 M K1 (11.5km)1941M 1:20:52.2--100%0.49%0.49%08:09:31.9
2705Kevin NettleNSW/ACT 75-79 M K1 (11.5km)1940M 1:21:39.9+0:47.7+0.98%99.03%-0.49%-0.49%08:09:31.9
  • Juniors (U10-U16) - Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11203Beau JacobWA U10 M K1 (4.1km)2010M 39:11.1--100%46.69%48.07%08:13:30.3
21204Kai BulnerWA U10 M K1 (4.1km)2010M 39:13.5+0:02.4+0.10%99.90%46.64%48.01%08:13:30.3
31206Hayley DunbarNSW/ACT U10 W K1 (4.1km)2009F 40:33.2+1:22.1+3.49%96.63%44.83%46.25%08:13:30.3
41201Rhys MacRaeWA U10 M K1 (4.1km)2009M 41:17.9+2:06.8+5.39%94.88%43.82%45.27%08:13:30.3
51211Asia BoothWA U10 W K1 (4.1km)2010F 41:29.6+2:18.5+5.89%94.44%43.55%45.01%08:13:30.3
61205Ruth CampbellWA U10 W K1 (4.1km)2009F 42:01.6+2:50.5+7.25%93.24%42.83%44.30%08:13:30.3
71207Felicity O'CallaghanWA U10 W K1 (4.1km)2009F 44:48.9+5:37.8+14.37%87.44%39.03%40.61%08:13:30.3
81210Juliet KingWA U10 W K1 (4.1km)2010F 56:26.3+17:15.2+44.03%69.43%23.22%25.20%08:13:30.3
91209Isabella FlorissonWA U10 W K1 (4.1km)2010F 57:02.1+17:51.0+45.55%68.70%22.41%24.41%08:13:30.3
101208Amelia BoldyWA U10 W K1 (4.1km)2009F 57:02.7+17:51.6+45.58%68.69%22.40%24.40%08:13:30.3
111202Jacob BeesleyWA U10 M K1 (4.1km)2009M 58:30.7+19:19.6+49.32%66.97%20.40%22.45%08:13:30.3
121001Guy RobinsonNSW/ACT U14 M K1 (11.5km)2005M 1:00:23.6+21:12.5+54.12%64.88%17.84%19.96%08:12:06.2
131006Michael DunbarNSW/ACT U14 M K1 (11.5km)2006M 1:02:50.0+23:38.9+60.35%62.36%14.52%16.73%08:12:06.2
141002Aidan HanVIC U14 M K1 (11.5km)2005M 1:05:13.1+26:02.0+66.44%60.08%11.28%13.56%08:12:06.2
151003Botond KaplanWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:06:31.5+27:20.4+69.77%58.90%9.50%11.83%08:12:06.2
161107Gabrielle O'CallaghanWA U14 W K1 (11.5km)2006F 1:08:03.8+28:52.7+73.70%57.57%7.41%9.79%08:12:42.9
171105Emma StegmannWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:08:08.2+28:57.1+73.88%57.51%7.31%9.70%08:12:42.9
181005Julian McKinnonWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:09:01.5+29:50.4+76.15%56.77%6.10%8.52%08:12:06.2
191007Hunter FlorissonWA U14 M K1 (11.5km)2006M 1:09:05.1+29:54.0+76.30%56.72%6.02%8.44%08:12:06.2
201101Femke NegusWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:09:55.3+30:44.2+78.44%56.04%4.88%7.33%08:12:42.9
211212Gabriel StevensWA U12 M K1 (7.8km)2007M 1:10:58.3+31:47.2+81.12%55.21%3.45%5.94%08:13:30.3
221215Connor JacobWA U12 M K1 (7.8km)2008M 1:11:00.0+31:48.9+81.19%55.19%3.41%5.90%08:13:30.3
231103Olivia CampbellWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:13.8+33:02.7+84.33%54.25%1.74%4.27%08:12:42.9
241102Madeleine BlairWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:32.2+33:21.1+85.11%54.02%1.32%3.87%08:12:42.9
251106Emma MurrayVIC U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:49.4+33:38.3+85.84%53.81%0.93%3.49%08:12:42.9
261218Scarlett FlorissonWA U12 W K1 (7.8km)2008F 1:14:02.4+34:51.3+88.95%52.92%-0.72%1.87%08:13:30.3
271214Botond NeveriWA U12 M K1 (7.8km)2007M 1:15:27.2+36:16.1+92.56%51.93%-2.65%0.00%08:13:30.3
281216Leia WelkerWA U12 W K1 (7.8km)2007F 1:16:08.3+36:57.2+94.30%51.47%-3.58%-0.91%08:13:30.3
291217Miriam O'CallaghanWA U12 W K1 (7.8km)2007F 1:16:22.1+37:11.0+94.89%51.31%-3.89%-1.21%08:13:30.3
30808Noah BoldyWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:16:50.4+37:39.3+96.10%51.00%-4.53%-1.84%08:10:43.3
31810George PankhurstWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:16:53.3+37:42.2+96.22%50.96%-4.60%-1.90%08:10:43.3
32803Matthew DunbarNSW/ACT U16 M K1 (15.2km)2003M 1:16:55.8+37:44.7+96.33%50.94%-4.65%-1.96%08:10:43.3
33805Joshua LeeNSW/ACT U16 M K1 (15.2km)2003M 1:18:07.0+38:55.9+99.35%50.16%-6.27%-3.53%08:10:43.3
34804Kylan JegorowWA U16 M K1 (15.2km)2003M 1:19:37.6+40:26.5+103.21%49.21%-8.32%-5.53%08:10:43.3
35907Angelina Good-GerneWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:21:40.5+42:29.4+108.43%47.98%-11.11%-8.25%08:11:23.6
361219Anna SawickiWA U12 W K1 (7.8km)2010F 1:22:09.1+42:58.0+109.65%47.70%-11.76%-8.88%08:13:30.3
37801Nathan JonesVIC U16 M K1 (15.2km)2003M 1:22:22.0+43:10.9+110.20%47.57%-12.05%-9.16%08:10:43.3
38806Kane CodySA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:22:22.2+43:11.1+110.21%47.57%-12.06%-9.17%08:10:43.3
391104Abigail SchneebergerVIC U14 W K1 (11.5km)2005F 1:24:06.1+44:55.0+114.63%46.59%-14.41%-11.46%08:12:42.9
40903Harriet BrownWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:24:19.2+45:08.1+115.18%46.47%-14.71%-11.75%08:11:23.6
41902Sabriel DenehyWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:25:38.4+46:27.3+118.55%45.76%-16.50%-13.50%08:11:23.6
42910Hana VanekWA U16 W K1 (15.2km)2004F 1:26:04.7+46:53.6+119.67%45.52%-17.10%-14.08%08:11:23.6
43905Gabby WalkerVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:26:07.7+46:56.6+119.80%45.50%-17.17%-14.15%08:11:23.6
441004Lucas WelkerWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:27:26.8+48:15.7+123.16%44.81%-18.96%-15.90%08:12:06.2
45809Morgan BoldyWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:29:13.5+50:02.4+127.70%43.92%-21.38%-18.25%08:10:43.3
46904Eleanor DisselkoenWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:30:06.4+50:55.3+129.95%43.49%-22.58%-19.42%08:11:23.6
47812Blake SheridanWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:31:20.3+52:09.2+133.10%42.90%-24.26%-21.05%08:10:43.3
48908Abbey MajorWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:34:10.8+54:59.7+140.35%41.61%-28.12%-24.82%08:11:23.6
49811Callan BakerVIC U16 M K1 (15.2km)2004M 1:36:20.3+57:09.2+145.86%40.67%-31.06%-27.68%08:10:43.3
50906Cynthia MullalyVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:38:08.7+58:57.6+150.47%39.93%-33.52%-30.07%08:11:23.6
51901Grace GarriockVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:42:06.9+1:02:55.8+160.60%38.37%-38.92%-35.34%08:11:23.6
52911Tullia SandsVIC U16 W K1 (15.2km)2004F 1:51:20.5+1:12:09.4+184.14%35.19%-51.47%-47.56%08:11:23.6
53909Tara LaveryVIC U16 W K1 (15.2km)2004F 1:54:05.3+1:14:54.2+191.15%34.35%-55.20%-51.20%08:11:23.6
  • Juniors (U10-U16) - U10 M K1 (4.1km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11203Beau JacobWA U10 M K1 (4.1km)2010M 39:11.1--100%12.05%2.67%08:13:30.3
21204Kai BulnerWA U10 M K1 (4.1km)2010M 39:13.5+0:02.4+0.10%99.90%11.96%2.57%08:13:30.3
31201Rhys MacRaeWA U10 M K1 (4.1km)2009M 41:17.9+2:06.8+5.39%94.88%7.31%-2.57%08:13:30.3
41202Jacob BeesleyWA U10 M K1 (4.1km)2009M 58:30.7+19:19.6+49.32%66.97%-31.32%-45.33%08:13:30.3
  • Juniors (U10-U16) - U10 W K1 (4.1km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11206Hayley DunbarNSW/ACT U10 W K1 (4.1km)2009F 40:33.2--100%16.36%9.51%08:13:30.3
21211Asia BoothWA U10 W K1 (4.1km)2010F 41:29.6+0:56.4+2.32%97.73%14.42%7.41%08:13:30.3
31205Ruth CampbellWA U10 W K1 (4.1km)2009F 42:01.6+1:28.4+3.63%96.49%13.32%6.22%08:13:30.3
41207Felicity O'CallaghanWA U10 W K1 (4.1km)2009F 44:48.9+4:15.7+10.51%90.49%7.57%0.00%08:13:30.3
51210Juliet KingWA U10 W K1 (4.1km)2010F 56:26.3+15:53.1+39.17%71.85%-16.40%-25.94%08:13:30.3
61209Isabella FlorissonWA U10 W K1 (4.1km)2010F 57:02.1+16:28.9+40.64%71.10%-17.63%-27.27%08:13:30.3
71208Amelia BoldyWA U10 W K1 (4.1km)2009F 57:02.7+16:29.5+40.67%71.09%-17.65%-27.29%08:13:30.3
  • Juniors (U10-U16) - U12 M K1 (7.8km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11212Gabriel StevensWA U12 M K1 (7.8km)2007M 1:10:58.3--100%2.07%0.04%08:13:30.3
21215Connor JacobWA U12 M K1 (7.8km)2008M 1:11:00.0+0:01.7+0.04%99.96%2.04%0.00%08:13:30.3
31214Botond NeveriWA U12 M K1 (7.8km)2007M 1:15:27.2+4:28.9+6.31%94.06%-4.11%-6.27%08:13:30.3
  • Juniors (U10-U16) - U12 W K1 (7.8km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11218Scarlett FlorissonWA U12 W K1 (7.8km)2008F 1:14:02.4--100%4.06%2.90%08:13:30.3
21216Leia WelkerWA U12 W K1 (7.8km)2007F 1:16:08.3+2:05.9+2.83%97.24%1.34%0.15%08:13:30.3
31217Miriam O'CallaghanWA U12 W K1 (7.8km)2007F 1:16:22.1+2:19.7+3.14%96.95%1.04%-0.15%08:13:30.3
41219Anna SawickiWA U12 W K1 (7.8km)2010F 1:22:09.1+8:06.7+10.96%90.13%-6.45%-7.74%08:13:30.3
  • Juniors (U10-U16) - U14 M K1 (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11001Guy RobinsonNSW/ACT U14 M K1 (11.5km)2005M 1:00:23.6--100%12.02%9.22%08:12:06.2
21006Michael DunbarNSW/ACT U14 M K1 (11.5km)2006M 1:02:50.0+2:26.4+4.04%96.12%8.47%5.55%08:12:06.2
31002Aidan HanVIC U14 M K1 (11.5km)2005M 1:05:13.1+4:49.5+7.99%92.60%4.99%1.96%08:12:06.2
41003Botond KaplanWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:06:31.5+6:07.9+10.15%90.78%3.09%0.00%08:12:06.2
51005Julian McKinnonWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:09:01.5+8:37.9+14.29%87.49%-0.55%-3.76%08:12:06.2
61007Hunter FlorissonWA U14 M K1 (11.5km)2006M 1:09:05.1+8:41.5+14.39%87.42%-0.64%-3.85%08:12:06.2
71004Lucas WelkerWA U14 M K1 (11.5km)2005M 1:27:26.8+27:03.2+44.80%69.06%-27.39%-31.45%08:12:06.2
  • Juniors (U10-U16) - U14 W K1 (11.5km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
11107Gabrielle O'CallaghanWA U14 W K1 (11.5km)2006F 1:08:03.8--100%6.18%5.77%08:12:42.9
21105Emma StegmannWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:08:08.2+0:04.4+0.11%99.89%6.08%5.67%08:12:42.9
31101Femke NegusWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:09:55.3+1:51.5+2.73%97.34%3.62%3.20%08:12:42.9
41103Olivia CampbellWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:13.8+4:10.0+6.12%94.23%0.43%0.00%08:12:42.9
51102Madeleine BlairWA U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:32.2+4:28.4+6.57%93.83%0.01%-0.42%08:12:42.9
61106Emma MurrayVIC U14 W K1 (11.5km)2005F 1:12:49.4+4:45.6+6.99%93.46%-0.38%-0.82%08:12:42.9
71104Abigail SchneebergerVIC U14 W K1 (11.5km)2005F 1:24:06.1+16:02.3+23.56%80.93%-15.93%-16.44%08:12:42.9
  • Juniors (U10-U16) - U16 M K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1808Noah BoldyWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:16:50.4--100%7.43%5.13%08:10:43.3
2810George PankhurstWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:16:53.3+0:02.9+0.06%99.94%7.37%5.07%08:10:43.3
3803Matthew DunbarNSW/ACT U16 M K1 (15.2km)2003M 1:16:55.8+0:05.4+0.12%99.88%7.32%5.02%08:10:43.3
4805Joshua LeeNSW/ACT U16 M K1 (15.2km)2003M 1:18:07.0+1:16.6+1.66%98.37%5.89%3.56%08:10:43.3
5804Kylan JegorowWA U16 M K1 (15.2km)2003M 1:19:37.6+2:47.2+3.63%96.50%4.07%1.69%08:10:43.3
6801Nathan JonesVIC U16 M K1 (15.2km)2003M 1:22:22.0+5:31.6+7.19%93.29%0.77%-1.69%08:10:43.3
7806Kane CodySA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:22:22.2+5:31.8+7.20%93.29%0.76%-1.70%08:10:43.3
8809Morgan BoldyWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:29:13.5+12:23.1+16.12%86.12%-7.49%-10.16%08:10:43.3
9812Blake SheridanWA U16 M K1 (15.2km)2004M 1:31:20.3+14:29.9+18.87%84.13%-10.04%-12.77%08:10:43.3
10811Callan BakerVIC U16 M K1 (15.2km)2004M 1:36:20.3+19:29.9+25.38%79.76%-16.06%-18.94%08:10:43.3
  • Juniors (U10-U16) - U16 W K1 (15.2km)
Place Bib Racer name Affiliation Category Year of birth Gender Finish time
1907Angelina Good-GerneWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:21:40.5--100%13.10%9.36%08:11:23.6
2903Harriet BrownWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:24:19.2+2:38.7+3.24%96.86%10.28%6.42%08:11:23.6
3902Sabriel DenehyWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:25:38.4+3:57.9+4.85%95.37%8.88%4.96%08:11:23.6
4910Hana VanekWA U16 W K1 (15.2km)2004F 1:26:04.7+4:24.2+5.39%94.88%8.41%4.47%08:11:23.6
5905Gabby WalkerVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:26:07.7+4:27.2+5.45%94.83%8.36%4.42%08:11:23.6
6904Eleanor DisselkoenWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:30:06.4+8:25.9+10.32%90.64%4.12%0.00%08:11:23.6
7908Abbey MajorWA U16 W K1 (15.2km)2003F 1:34:10.8+12:30.3+15.31%86.72%-0.21%-4.52%08:11:23.6
8906Cynthia MullalyVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:38:08.7+16:28.2+20.17%83.22%-4.43%-8.92%08:11:23.6
9901Grace GarriockVIC U16 W K1 (15.2km)2003F 1:42:06.9+20:26.4+25.03%79.98%-8.65%-13.33%08:11:23.6
10911Tullia SandsVIC U16 W K1 (15.2km)2004F 1:51:20.5+29:40.0+36.32%73.36%-18.47%-23.57%08:11:23.6
11909Tara LaveryVIC U16 W K1 (15.2km)2004F 1:54:05.3+32:24.8+39.69%71.59%-21.39%-26.61%08:11:23.6