Race 3 Aito Women 19U - Long Course 16km

Friday, May 17, 2019 10:27 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Mooloolaba, Australia
Start type: Mass start
Racers: 24
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Tuesday, May 21, 2019 07:22 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13422Ky Webb QMooloolaba OCC 19UB V1 1:34:12.7--100%22.01%21.21%
22089Ashton Cullen QMooloolaba OCC 19UB V1 1:41:45.8+7:33.1+8.02%92.58%15.76%14.89%
33215Amanda Wheatley QMooloolaba OCC OW V1 1:42:05.5+7:52.8+8.36%92.28%15.48%14.62%
43814Joshua Hurst QCanoe Point Outriggers Club inc. 19UB V1 1:43:59.8+9:47.1+10.39%90.59%13.91%13.03%
53700Matthew Maher QGold Coast OCC 19UB V1 1:45:55.7+11:43.0+12.44%88.94%12.31%11.41%
62305Zach Cullen QMooloolaba OCC 19UB V1 1:52:42.6+18:29.9+19.63%83.59%6.69%5.74%
73097Ada Nebauer QBayside OCC 19UG V1 1:52:48.6+18:35.9+19.74%83.51%6.61%5.66%
83815Nia Rudolph QRedcliffe OCC MW V1 1:53:58.7+19:46.0+20.98%82.66%5.64%4.68%
93418Tre David Eketone QMooloolaba OCC 19UB V1 1:54:54.4+20:41.7+21.97%81.99%4.88%3.90%
103349Shania Paine QGold Coast OCC OW V1 1:55:28.6+21:15.9+22.57%81.59%4.40%3.43%
113793Vesna RadonichInternational MW V1 1:58:29.4+24:16.7+25.77%79.51%1.91%0.91%
123100Tania Moohin QSunset Bay Outrigger Canoe Club MW V1 2:00:39.3+26:26.6+28.07%78.08%0.12%-0.91%
132590Sarah Cooper QBayside OCC 19UG V1 2:01:58.1+27:45.4+29.46%77.24%-0.97%-2.00%
143697Tegan Carpenter QBayside OCC 19UG V1 2:03:30.5+29:17.8+31.10%76.28%-2.24%-3.29%
152302Jenny Rasmussen QMooloolaba OCC GMW V1 2:05:39.4+31:26.7+33.38%74.98%-4.02%-5.09%
163794Charlene Povey QScarborough Outrigger Canoe Club SMW V1 2:09:17.7+35:05.0+37.24%72.87%-7.04%-8.13%
172922Georgina Pakau QGold Coast OCC GMW V1 2:09:19.4+35:06.7+37.27%72.85%-7.06%-8.15%
183142Jennifer Grahame QThe Lakes OCC SMW V1 2:09:27.7+35:15.0+37.42%72.77%-7.17%-8.27%
191831Sophie Rixon QGold Coast OCC 19UG V1 2:18:46.6+44:33.9+47.30%67.89%-14.88%-16.06%
202581Maria Tetohu QRedcliffe OCC GMW V1 2:26:02.3+51:49.6+55.01%64.51%-20.90%-22.13%
212919Rewiina Mihaere QBurleigh Point OCC MW V1 2:28:06.4+53:53.7+57.21%63.61%-22.61%-23.86%
222913Ingrid JuchemPort Douglas Outrigger Canoe Club Inc. SMW V1 2:28:22.5+54:09.8+57.49%63.50%-22.83%-24.09%
-2940Katerina Epae QGold Coast OCC SMW V1 DNF-----
-3151Cindy Jay Rich QRedcliffe OCC SMW V1 DNF-----
  • 19UB V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13422Ky Webb QMooloolaba OCC 19UB V1 1:34:12.7--100%10.77%10.24%
22089Ashton Cullen QMooloolaba OCC 19UB V1 1:41:45.8+7:33.1+8.02%92.58%3.62%3.05%
33814Joshua Hurst QCanoe Point Outriggers Club inc. 19UB V1 1:43:59.8+9:47.1+10.39%90.59%1.51%0.92%
43700Matthew Maher QGold Coast OCC 19UB V1 1:45:55.7+11:43.0+12.44%88.94%-0.32%-0.92%
52305Zach Cullen QMooloolaba OCC 19UB V1 1:52:42.6+18:29.9+19.63%83.59%-6.75%-7.38%
63418Tre David Eketone QMooloolaba OCC 19UB V1 1:54:54.4+20:41.7+21.97%81.99%-8.83%-9.47%
  • 19UG V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13097Ada Nebauer QBayside OCC 19UG V1 1:52:48.6--100%9.22%8.09%
22590Sarah Cooper QBayside OCC 19UG V1 2:01:58.1+9:09.5+8.12%92.49%1.85%0.63%
33697Tegan Carpenter QBayside OCC 19UG V1 2:03:30.5+10:41.9+9.48%91.34%0.61%-0.63%
41831Sophie Rixon QGold Coast OCC 19UG V1 2:18:46.6+25:58.0+23.02%81.29%-11.68%-13.07%
  • GMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12302Jenny Rasmussen QMooloolaba OCC GMW V1 2:05:39.4--100%6.00%2.84%
22922Georgina Pakau QGold Coast OCC GMW V1 2:09:19.4+3:40.0+2.92%97.16%3.25%0.00%
32581Maria Tetohu QRedcliffe OCC GMW V1 2:26:02.3+20:22.9+16.22%86.04%-9.25%-12.92%
  • MW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13815Nia Rudolph QRedcliffe OCC MW V1 1:53:58.7--100%9.04%4.68%
23793Vesna RadonichInternational MW V1 1:58:29.4+4:30.7+3.96%96.19%5.44%0.91%
33100Tania Moohin QSunset Bay Outrigger Canoe Club MW V1 2:00:39.3+6:40.6+5.86%94.47%3.71%-0.91%
42919Rewiina Mihaere QBurleigh Point OCC MW V1 2:28:06.4+34:07.7+29.94%76.96%-18.19%-23.86%
  • OW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13215Amanda Wheatley QMooloolaba OCC OW V1 1:42:05.5--100%6.15%6.15%
23349Shania Paine QGold Coast OCC OW V1 1:55:28.6+13:23.1+13.11%88.41%-6.15%-6.15%
  • SMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13794Charlene Povey QScarborough Outrigger Canoe Club SMW V1 2:09:17.7--100%4.73%0.13%
23142Jennifer Grahame QThe Lakes OCC SMW V1 2:09:27.7+0:10.0+0.13%99.87%4.60%0.00%
32913Ingrid JuchemPort Douglas Outrigger Canoe Club Inc. SMW V1 2:28:22.5+19:04.8+14.76%87.14%-9.33%-14.61%
-2940Katerina Epae QGold Coast OCC SMW V1 DNF-----
-3151Cindy Jay Rich QRedcliffe OCC SMW V1 DNF-----