SG Ocean Racing Series 2019 - Race 1

Sunday, March 3, 2019 16:30 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Singapore, Singapore
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 63
Timed on: iPhone
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Wednesday, March 6, 2019 10:28 (GMT+8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

SG Ocean Racing Series 2019 - Race 1

  • Long Course - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Daniel PaumanSurfSki MaleM 47:35.8--100%29.93%28.42%12.6
2-Joel SimpsonSurfSki MaleM 47:45.3+0:09.5+0.33%99.67%29.70%28.18%12.6
3-Denes SzaszakSurfSki MaleM 50:33.8+2:58.0+6.23%94.13%25.57%23.96%11.9
4-Nicholas HoSurfSki MaleM 52:27.0+4:51.2+10.20%90.75%22.79%21.12%11.4
5-Grant KerrisonSurfSki MaleM 52:57.6+5:21.8+11.27%89.87%22.04%20.36%11.3
6-Attila KuglerSurfSki MaleM 53:15.7+5:39.9+11.90%89.36%21.59%19.90%11.3
7-Adrian HorsfieldOC-1 MaleM 53:17.2+5:41.4+11.95%89.32%21.56%19.87%11.3
8-Dave FarrellyOC-1 MaleM 55:18.1+7:42.3+16.19%86.07%18.59%16.84%10.8
9-Scott CallenderSurfSki MaleM 55:28.7+7:52.9+16.56%85.79%18.33%16.57%10.8
10-George Miller MolnarSurfSki MaleM 55:40.4+8:04.6+16.97%85.49%18.04%16.28%10.8
11-Wladimir TissenOC-1 MaleM 56:10.4+8:34.6+18.02%84.73%17.31%15.52%10.7
12-Mel KepplerSurfSki FemaleF 56:10.8+8:35.0+18.03%84.72%17.30%15.51%10.7
13-Glenn SimmondsOC-1 MaleM 56:15.3+8:39.5+18.19%84.61%17.19%15.40%10.7
14-Peter GlaserSurfSki MaleM 56:20.2+8:44.4+18.36%84.49%17.07%15.28%10.7
15-Andrew XiaoSurfSki MaleM 57:57.8+10:22.0+21.78%82.12%14.67%12.83%10.4
16-Mathilde BageinSurfSki FemaleF 59:08.8+11:33.0+24.27%80.47%12.93%11.05%10.1
17-Arun VeluswamyOC-1 MaleM 1:00:25.2+12:49.4+26.94%78.78%11.06%9.14%9.9
18-Vishal LakhianiOC-1 MaleM 1:00:37.4+13:01.6+27.37%78.51%10.76%8.83%9.9
19-Kyo TanSurfSki MaleM 1:01:02.2+13:26.4+28.24%77.98%10.15%8.21%9.8
20-Tony SimpsonSurfSki MaleM 1:01:06.3+13:30.5+28.38%77.89%10.05%8.11%9.8
21-FREDERIC CABAYOC-1 MaleM 1:01:09.7+13:33.9+28.50%77.82%9.97%8.02%9.8
22-Uli StellingSurfSki MaleM 1:01:26.6+13:50.8+29.09%77.46%9.55%7.60%9.8
23-Machiko KageyamaSurfSki FemaleF 1:02:10.8+14:35.0+30.64%76.55%8.47%6.49%9.6
24-Benjamin TillmannV1 MaleM 1:02:31.6+14:55.8+31.37%76.12%7.96%5.97%9.6
25-Jessica VranjesOC-1 FemaleF 1:02:46.6+15:10.8+31.89%75.82%7.59%5.59%9.6
26-Donn DacalanioOC-1 MaleM 1:03:09.3+15:33.5+32.69%75.36%7.03%5.03%9.5
27-Craig WinnettOC-1 MaleM 1:03:37.8+16:02.0+33.69%74.80%6.33%4.31%9.4
28-OC2 Graham/HoopsOC-1 MaleM 1:04:30.5+16:54.7+35.53%73.78%5.04%2.99%9.3
29-Finn TellerSurfSki MaleM 1:06:18.2+18:42.4+39.30%71.79%2.40%0.29%9.0
30-Asia EytonOC-1 FemaleF 1:06:41.4+19:05.6+40.11%71.37%1.83%-0.29%9.0
31-Kevin RobertsonV1 MaleM 1:07:47.2+20:11.4+42.42%70.22%0.21%-1.94%8.9
32-Sharon .CSurfSki FemaleF 1:07:55.6+20:19.8+42.71%70.07%0.01%-2.15%8.8
33-Jeremy TaylorOC-1 MaleM 1:09:43.6+22:07.8+46.49%68.26%-2.64%-4.86%8.6
34-Sulynn ChuangSurfSki FemaleF 1:09:48.4+22:12.6+46.66%68.18%-2.76%-4.98%8.6
35-Chris BoxOC-1 MaleM 1:09:51.9+22:16.1+46.79%68.13%-2.85%-5.07%8.6
36-Michael FernandezOC-1 MaleM 1:10:12.1+22:36.3+47.49%67.80%-3.34%-5.57%8.5
37-Leeanne BeveridgeOC-1 FemaleF 1:11:42.3+24:06.5+50.65%66.38%-5.56%-7.83%8.4
38-April HuSurfSki FemaleF 1:12:43.7+25:07.9+52.80%65.44%-7.06%-9.37%8.2
39-Linsay TanOC-1 FemaleF 1:13:02.7+25:26.9+53.47%65.16%-7.53%-9.85%8.2
40-Rebecca DempsterOC-1 FemaleF 1:13:48.6+26:12.8+55.07%64.49%-8.65%-11.00%8.1
41-Christophe BodenreiderOC-1 MaleM 1:14:08.5+26:32.7+55.77%64.20%-9.14%-11.50%8.1
42-Kathryn TsibulskyOC-1 FemaleF 1:14:14.1+26:38.3+55.97%64.12%-9.28%-11.64%8.1
43-Jennifer GrahameV1 FemaleF 1:14:30.0+26:54.2+56.52%63.89%-9.67%-12.04%8.1
44-Joy TampiOC-1 FemaleF 1:16:16.0+28:40.2+60.24%62.41%-12.27%-14.69%7.9
45-Ling Yin NgOC-1 FemaleF 1:18:08.6+30:32.8+64.18%60.91%-15.03%-17.51%7.7
46-Kazuma TokuzawaSUP MaleM 1:19:38.5+32:02.7+67.33%59.76%-17.24%-19.77%7.5
47-Patrice ValereV1 FemaleF 1:19:48.8+32:13.0+67.69%59.63%-17.49%-20.03%7.5
48-Rina VossOC-1 FemaleF 1:20:12.2+32:36.4+68.51%59.34%-18.07%-20.61%7.5
49-Dick WynbergOC-1 MaleM 1:21:20.0+33:44.2+70.88%58.52%-19.73%-22.31%7.4
50-Zack ChenV1 MaleM 1:21:28.0+33:52.2+71.16%58.42%-19.93%-22.51%7.4
51-Pam OomsV1 FemaleF 1:22:55.0+35:19.2+74.21%57.40%-22.06%-24.69%7.2
52-Irene CooperOC-1 FemaleF 1:23:44.2+36:08.4+75.93%56.84%-23.27%-25.93%7.2
53-Alec WingSurfSki MaleM 1:23:51.1+36:15.3+76.17%56.76%-23.44%-26.10%7.2
54-Manfred AlbrechtV1 MaleM 1:26:27.4+38:51.6+81.64%55.05%-27.27%-30.02%6.9
55-Arnauld Le CallonnecSUP MaleM 1:28:23.4+40:47.6+85.71%53.85%-30.12%-32.92%6.8
56-Joy RobertsonV1 FemaleF 1:28:25.7+40:49.9+85.79%53.83%-30.17%-32.98%6.8
57-Petra SchulerV1 FemaleF 1:35:53.5+48:17.7+101.47%49.64%-41.16%-44.21%6.3
58-Daojia NgSUP MaleM 1:40:03.0+52:27.2+110.20%47.57%-47.28%-50.46%6.0
--Andy AuSurfSki MaleM DNF------
--Gwenne ChenOC-1 FemaleF DNF------
  • Long Course Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mel KepplerSurfSki FemaleF 56:10.8--100%23.89%23.89%10.7
2-Mathilde BageinSurfSki FemaleF 59:08.8+2:58.0+5.28%94.98%19.87%19.87%10.1
3-Machiko KageyamaSurfSki FemaleF 1:02:10.8+6:00.0+10.68%90.35%15.76%15.76%9.6
4-Jessica VranjesOC-1 FemaleF 1:02:46.6+6:35.8+11.74%89.49%14.95%14.95%9.6
5-Asia EytonOC-1 FemaleF 1:06:41.4+10:30.6+18.71%84.24%9.65%9.65%9.0
6-Sharon .CSurfSki FemaleF 1:07:55.6+11:44.8+20.91%82.71%7.98%7.97%8.8
7-Sulynn ChuangSurfSki FemaleF 1:09:48.4+13:37.6+24.26%80.48%5.43%5.42%8.6
8-Leeanne BeveridgeOC-1 FemaleF 1:11:42.3+15:31.5+27.63%78.35%2.86%2.85%8.4
9-April HuSurfSki FemaleF 1:12:43.7+16:32.9+29.46%77.25%1.47%1.47%8.2
10-Linsay TanOC-1 FemaleF 1:13:02.7+16:51.9+30.02%76.91%1.04%1.04%8.2
11-Rebecca DempsterOC-1 FemaleF 1:13:48.6+17:37.8+31.38%76.11%0.01%0.00%8.1
12-Kathryn TsibulskyOC-1 FemaleF 1:14:14.1+18:03.3+32.14%75.68%-0.57%-0.58%8.1
13-Jennifer GrahameV1 FemaleF 1:14:30.0+18:19.2+32.61%75.41%-0.93%-0.93%8.1
14-Joy TampiOC-1 FemaleF 1:16:16.0+20:05.2+35.75%73.66%-3.32%-3.33%7.9
15-Ling Yin NgOC-1 FemaleF 1:18:08.6+21:57.8+39.09%71.89%-5.86%-5.87%7.7
16-Patrice ValereV1 FemaleF 1:19:48.8+23:38.0+42.07%70.39%-8.13%-8.13%7.5
17-Rina VossOC-1 FemaleF 1:20:12.2+24:01.4+42.76%70.05%-8.65%-8.66%7.5
18-Pam OomsV1 FemaleF 1:22:55.0+26:44.2+47.59%67.75%-12.33%-12.34%7.2
19-Irene CooperOC-1 FemaleF 1:23:44.2+27:33.4+49.05%67.09%-13.44%-13.45%7.2
20-Joy RobertsonV1 FemaleF 1:28:25.7+32:14.9+57.40%63.53%-19.80%-19.81%6.8
21-Petra SchulerV1 FemaleF 1:35:53.5+39:42.7+70.69%58.59%-29.91%-29.92%6.3
--Gwenne ChenOC-1 FemaleF DNF------
  • Long Course Female - OC-1 Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jessica VranjesOC-1 FemaleF 1:02:46.6--100%15.24%15.19%9.6
2-Asia EytonOC-1 FemaleF 1:06:41.4+3:54.8+6.23%94.13%9.95%9.91%9.0
3-Leeanne BeveridgeOC-1 FemaleF 1:11:42.3+8:55.7+14.22%87.55%3.18%3.13%8.4
4-Linsay TanOC-1 FemaleF 1:13:02.7+10:16.1+16.36%85.94%1.37%1.32%8.2
5-Rebecca DempsterOC-1 FemaleF 1:13:48.6+11:02.0+17.58%85.05%0.34%0.29%8.1
6-Kathryn TsibulskyOC-1 FemaleF 1:14:14.1+11:27.5+18.25%84.56%-0.23%-0.29%8.1
7-Joy TampiOC-1 FemaleF 1:16:16.0+13:29.4+21.49%82.31%-2.98%-3.03%7.9
8-Ling Yin NgOC-1 FemaleF 1:18:08.6+15:22.0+24.48%80.34%-5.51%-5.57%7.7
9-Rina VossOC-1 FemaleF 1:20:12.2+17:25.6+27.76%78.27%-8.29%-8.35%7.5
10-Irene CooperOC-1 FemaleF 1:23:44.2+20:57.6+33.39%74.97%-13.06%-13.12%7.2
--Gwenne ChenOC-1 FemaleF DNF------
  • Long Course Female - SurfSki Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mel KepplerSurfSki FemaleF 56:10.8--100%13.12%13.64%10.7
2-Mathilde BageinSurfSki FemaleF 59:08.8+2:58.0+5.28%94.98%8.53%9.08%10.1
3-Machiko KageyamaSurfSki FemaleF 1:02:10.8+6:00.0+10.68%90.35%3.84%4.42%9.6
4-Sharon .CSurfSki FemaleF 1:07:55.6+11:44.8+20.91%82.71%-5.05%-4.42%8.8
5-Sulynn ChuangSurfSki FemaleF 1:09:48.4+13:37.6+24.26%80.48%-7.96%-7.31%8.6
6-April HuSurfSki FemaleF 1:12:43.7+16:32.9+29.46%77.25%-12.48%-11.80%8.2
  • Long Course Female - V1 Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Jennifer GrahameV1 FemaleF 1:14:30.0--100%11.64%10.15%8.1
2-Patrice ValereV1 FemaleF 1:19:48.8+5:18.8+7.13%93.34%5.33%3.74%7.5
3-Pam OomsV1 FemaleF 1:22:55.0+8:25.0+11.30%89.85%1.65%0.00%7.2
4-Joy RobertsonV1 FemaleF 1:28:25.7+13:55.7+18.70%84.25%-4.88%-6.65%6.8
5-Petra SchulerV1 FemaleF 1:35:53.5+21:23.5+28.71%77.69%-13.74%-15.65%6.3
  • Long Course Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Daniel PaumanSurfSki MaleM 47:35.8--100%26.31%22.18%12.6
2-Joel SimpsonSurfSki MaleM 47:45.3+0:09.5+0.33%99.67%26.07%21.92%12.6
3-Denes SzaszakSurfSki MaleM 50:33.8+2:58.0+6.23%94.13%21.72%17.33%11.9
4-Nicholas HoSurfSki MaleM 52:27.0+4:51.2+10.20%90.75%18.80%14.24%11.4
5-Grant KerrisonSurfSki MaleM 52:57.6+5:21.8+11.27%89.87%18.01%13.41%11.3
6-Attila KuglerSurfSki MaleM 53:15.7+5:39.9+11.90%89.36%17.54%12.92%11.3
7-Adrian HorsfieldOC-1 MaleM 53:17.2+5:41.4+11.95%89.32%17.50%12.88%11.3
8-Dave FarrellyOC-1 MaleM 55:18.1+7:42.3+16.19%86.07%14.38%9.58%10.8
9-Scott CallenderSurfSki MaleM 55:28.7+7:52.9+16.56%85.79%14.11%9.29%10.8
10-George Miller MolnarSurfSki MaleM 55:40.4+8:04.6+16.97%85.49%13.81%8.97%10.8
11-Wladimir TissenOC-1 MaleM 56:10.4+8:34.6+18.02%84.73%13.03%8.16%10.7
12-Glenn SimmondsOC-1 MaleM 56:15.3+8:39.5+18.19%84.61%12.91%8.02%10.7
13-Peter GlaserSurfSki MaleM 56:20.2+8:44.4+18.36%84.49%12.78%7.89%10.7
14-Andrew XiaoSurfSki MaleM 57:57.8+10:22.0+21.78%82.12%10.26%5.23%10.4
15-Arun VeluswamyOC-1 MaleM 1:00:25.2+12:49.4+26.94%78.78%6.46%1.21%9.9
16-Vishal LakhianiOC-1 MaleM 1:00:37.4+13:01.6+27.37%78.51%6.14%0.88%9.9
17-Kyo TanSurfSki MaleM 1:01:02.2+13:26.4+28.24%77.98%5.50%0.20%9.8
18-Tony SimpsonSurfSki MaleM 1:01:06.3+13:30.5+28.38%77.89%5.40%0.09%9.8
19-FREDERIC CABAYOC-1 MaleM 1:01:09.7+13:33.9+28.50%77.82%5.31%0.00%9.8
20-Uli StellingSurfSki MaleM 1:01:26.6+13:50.8+29.09%77.46%4.87%-0.46%9.8
21-Benjamin TillmannV1 MaleM 1:02:31.6+14:55.8+31.37%76.12%3.20%-2.23%9.6
22-Donn DacalanioOC-1 MaleM 1:03:09.3+15:33.5+32.69%75.36%2.22%-3.26%9.5
23-Craig WinnettOC-1 MaleM 1:03:37.8+16:02.0+33.69%74.80%1.49%-4.04%9.4
24-OC2 Graham/HoopsOC-1 MaleM 1:04:30.5+16:54.7+35.53%73.78%0.13%-5.47%9.3
25-Finn TellerSurfSki MaleM 1:06:18.2+18:42.4+39.30%71.79%-2.65%-8.41%9.0
26-Kevin RobertsonV1 MaleM 1:07:47.2+20:11.4+42.42%70.22%-4.95%-10.83%8.9
27-Jeremy TaylorOC-1 MaleM 1:09:43.6+22:07.8+46.49%68.26%-7.95%-14.00%8.6
28-Chris BoxOC-1 MaleM 1:09:51.9+22:16.1+46.79%68.13%-8.16%-14.23%8.6
29-Michael FernandezOC-1 MaleM 1:10:12.1+22:36.3+47.49%67.80%-8.69%-14.78%8.5
30-Christophe BodenreiderOC-1 MaleM 1:14:08.5+26:32.7+55.77%64.20%-14.79%-21.22%8.1
31-Kazuma TokuzawaSUP MaleM 1:19:38.5+32:02.7+67.33%59.76%-23.30%-30.22%7.5
32-Dick WynbergOC-1 MaleM 1:21:20.0+33:44.2+70.88%58.52%-25.92%-32.98%7.4
33-Zack ChenV1 MaleM 1:21:28.0+33:52.2+71.16%58.42%-26.13%-33.20%7.4
34-Alec WingSurfSki MaleM 1:23:51.1+36:15.3+76.17%56.76%-29.82%-37.10%7.2
35-Manfred AlbrechtV1 MaleM 1:26:27.4+38:51.6+81.64%55.05%-33.85%-41.36%6.9
36-Arnauld Le CallonnecSUP MaleM 1:28:23.4+40:47.6+85.71%53.85%-36.84%-44.52%6.8
37-Daojia NgSUP MaleM 1:40:03.0+52:27.2+110.20%47.57%-54.90%-63.58%6.0
--Andy AuSurfSki MaleM DNF------
  • Long Course Male - OC-1 Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Adrian HorsfieldOC-1 MaleM 53:17.2--100%16.72%15.63%11.3
2-Dave FarrellyOC-1 MaleM 55:18.1+2:00.9+3.78%96.36%13.57%12.44%10.8
3-Wladimir TissenOC-1 MaleM 56:10.4+2:53.2+5.42%94.86%12.21%11.05%10.7
4-Glenn SimmondsOC-1 MaleM 56:15.3+2:58.1+5.57%94.72%12.08%10.93%10.7
5-Arun VeluswamyOC-1 MaleM 1:00:25.2+7:08.0+13.39%88.19%5.57%4.33%9.9
6-Vishal LakhianiOC-1 MaleM 1:00:37.4+7:20.2+13.77%87.90%5.25%4.01%9.9
7-FREDERIC CABAYOC-1 MaleM 1:01:09.7+7:52.5+14.78%87.12%4.41%3.16%9.8
8-Donn DacalanioOC-1 MaleM 1:03:09.3+9:52.1+18.52%84.37%1.30%0.00%9.5
9-Craig WinnettOC-1 MaleM 1:03:37.8+10:20.6+19.41%83.74%0.56%-0.75%9.4
10-OC2 Graham/HoopsOC-1 MaleM 1:04:30.5+11:13.3+21.06%82.60%-0.82%-2.14%9.3
11-Jeremy TaylorOC-1 MaleM 1:09:43.6+16:26.4+30.85%76.42%-8.97%-10.41%8.6
12-Chris BoxOC-1 MaleM 1:09:51.9+16:34.7+31.11%76.27%-9.19%-10.62%8.6
13-Michael FernandezOC-1 MaleM 1:10:12.1+16:54.9+31.74%75.91%-9.71%-11.16%8.5
14-Christophe BodenreiderOC-1 MaleM 1:14:08.5+20:51.3+39.14%71.87%-15.87%-17.40%8.1
15-Dick WynbergOC-1 MaleM 1:21:20.0+28:02.8+52.63%65.52%-27.11%-28.78%7.4
  • Long Course Male - SUP Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Kazuma TokuzawaSUP MaleM 1:19:38.5--100%10.88%9.90%7.5
2-Arnauld Le CallonnecSUP MaleM 1:28:23.4+8:44.9+10.98%90.10%1.09%0.00%6.8
3-Daojia NgSUP MaleM 1:40:03.0+20:24.5+25.63%79.60%-11.96%-13.19%6.0
  • Long Course Male - SurfSki Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Daniel PaumanSurfSki MaleM 47:35.8--100%17.35%14.51%12.6
2-Joel SimpsonSurfSki MaleM 47:45.3+0:09.5+0.33%99.67%17.07%14.22%12.6
3-Denes SzaszakSurfSki MaleM 50:33.8+2:58.0+6.23%94.13%12.19%9.18%11.9
4-Nicholas HoSurfSki MaleM 52:27.0+4:51.2+10.20%90.75%8.92%5.79%11.4
5-Grant KerrisonSurfSki MaleM 52:57.6+5:21.8+11.27%89.87%8.03%4.87%11.3
6-Attila KuglerSurfSki MaleM 53:15.7+5:39.9+11.90%89.36%7.51%4.33%11.3
7-Scott CallenderSurfSki MaleM 55:28.7+7:52.9+16.56%85.79%3.66%0.35%10.8
8-George Miller MolnarSurfSki MaleM 55:40.4+8:04.6+16.97%85.49%3.32%0.00%10.8
9-Peter GlaserSurfSki MaleM 56:20.2+8:44.4+18.36%84.49%2.17%-1.19%10.7
10-Andrew XiaoSurfSki MaleM 57:57.8+10:22.0+21.78%82.12%-0.66%-4.11%10.4
11-Kyo TanSurfSki MaleM 1:01:02.2+13:26.4+28.24%77.98%-5.99%-9.63%9.8
12-Tony SimpsonSurfSki MaleM 1:01:06.3+13:30.5+28.38%77.89%-6.11%-9.76%9.8
13-Uli StellingSurfSki MaleM 1:01:26.6+13:50.8+29.09%77.46%-6.70%-10.36%9.8
14-Finn TellerSurfSki MaleM 1:06:18.2+18:42.4+39.30%71.79%-15.14%-19.09%9.0
15-Alec WingSurfSki MaleM 1:23:51.1+36:15.3+76.17%56.76%-45.61%-50.61%7.2
--Andy AuSurfSki MaleM DNF------
  • Long Course Male - V1 Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Benjamin TillmannV1 MaleM 1:02:31.6--100%16.14%16.21%9.6
2-Kevin RobertsonV1 MaleM 1:07:47.2+5:15.6+8.41%92.24%9.08%9.17%8.9
3-Zack ChenV1 MaleM 1:21:28.0+18:56.4+30.29%76.75%-9.26%-9.17%7.4
4-Manfred AlbrechtV1 MaleM 1:26:27.4+23:55.8+38.27%72.32%-15.96%-15.85%6.9
  • Short Course - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Alan SmithOC-1 MaleM 33:30.2--100%22.05%29.73%7.2
2-Cindy LeeSUP FemaleF 47:40.7+14:10.5+42.31%70.27%-10.92%0.00%5.0
3-Mark PhillipsSUP MaleM 47:46.0+14:15.8+42.57%70.14%-11.13%-0.19%5.0
  • Short Course Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Cindy LeeSUP FemaleF 47:40.7--100%0.00%0.00%5.0
  • Short Course Female - SUP Female
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Cindy LeeSUP FemaleF 47:40.7--100%0.00%0.00%5.0
  • Short Course Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Alan SmithOC-1 MaleM 33:30.2--100%17.55%17.55%7.2
2-Mark PhillipsSUP MaleM 47:46.0+14:15.8+42.57%70.14%-17.55%-17.55%5.0
  • Short Course Male - OC-1 Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Alan SmithOC-1 MaleM 33:30.2--100%0.00%0.00%7.2
  • Short Course Male - SUP Male
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1-Mark PhillipsSUP MaleM 47:46.0--100%0.00%0.00%5.0