Twilight 18/19 Round11 14/02/2019

Thursday, February 14, 2019 18:21 (GMT+11) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: North Tamworth, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By category
Racers: 25
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Wednesday, March 6, 2019 20:31 (GMT+11)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Twilight 18/19 Round11 14/02/2019

  • Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1302Lisa RobertsC GradeF 46:05.05--100%0.00%0.00%
2340Eliza ShawJunior EliteF -1 lap4-----
314Alyssa RoganEliteF -3 laps2-----
4407Julie-Anne WilliamsRecreationalF -4 laps1-----
513Ann BuchanEliteF -4 laps1-----
  • Female - C Grade
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1302Lisa RobertsC GradeF 46:05.05--100%0.00%0.00%
  • Female - Elite
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
114Alyssa RoganEliteF 54:46.42-----
213Ann BuchanEliteF -1 lap1-----
  • Female - Junior Elite
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1340Eliza ShawJunior EliteF 49:41.64--100%0.00%0.00%
  • Female - Recreational
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1407Julie-Anne WilliamsRecreationalF 14:46.61--100%0.00%0.00%
  • Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1333Lachlan ButtersC GradeM 47:18.55--100%0.00%0.00%
2236Ross AylwinB GradeM -1 lap4-----
3226Nathan SharplesB GradeM -1 lap4-----
4339Ben ShawJunior EliteM -1 lap4-----
5344Jock BarwickJunior EliteM -1 lap4-----
6311Adam ArndellC GradeM -2 laps3-----
7114Eddie WillisA GradeM -2 laps3-----
8113Terry WorboysA GradeM -2 laps3-----
916Michael CrummyEliteM -2 laps3-----
104Chris ShawEliteM -2 laps3-----
11313Kevin McIntyreC GradeM -3 laps2-----
12209Jeff BensonB GradeM -3 laps2-----
13104Martin SiddonsA GradeM -3 laps2-----
14106Craig RobertsA GradeM -3 laps2-----
151Steven RobertsEliteM -3 laps2-----
16325Richard WilliamsC GradeM -3 laps2-----
175Justin RobertsEliteM -3 laps2-----
18350Leon HystekJunior EliteM -4 laps1-----
1915Conor NoonanEliteM -4 laps1-----
-205Terry BallaB GradeM DNF0-----
  • Male - A Grade
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1114Eddie WillisA GradeM 45:22.33--100%2.41%2.41%
2113Terry WorboysA GradeM 47:36.53+2:14.2+4.93%95.30%-2.41%-2.41%
3104Martin SiddonsA GradeM -1 lap2-----
4106Craig RobertsA GradeM -1 lap2-----
  • Male - B Grade
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1236Ross AylwinB GradeM 46:24.64--100%1.23%1.23%
2226Nathan SharplesB GradeM 47:34.24+1:09.6+2.50%97.56%-1.23%-1.23%
3209Jeff BensonB GradeM -2 laps2-----
-205Terry BallaB GradeM DNF0-----
  • Male - C Grade
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1333Lachlan ButtersC GradeM 47:18.55--100%0.00%0.00%
2311Adam ArndellC GradeM -2 laps3-----
3313Kevin McIntyreC GradeM -3 laps2-----
4325Richard WilliamsC GradeM -3 laps2-----
  • Male - Elite
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
116Michael CrummyEliteM 53:46.93--100%0.17%0.17%
24Chris ShawEliteM 53:57.73+0:10.8+0.33%99.67%-0.17%-0.17%
31Steven RobertsEliteM -1 lap2-----
45Justin RobertsEliteM -1 lap2-----
515Conor NoonanEliteM -2 laps1-----
  • Male - Junior Elite
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1339Ben ShawJunior EliteM 51:36.44--100%0.01%0.01%
2344Jock BarwickJunior EliteM 51:37.14+0:00.7+0.02%99.98%-0.01%-0.01%
3350Leon HystekJunior EliteM -3 laps1-----