Lamma Series #1 2019

Sunday, January 20, 2019 07:56 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Hong Kong, Hong Kong
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 21
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 3.1
Updated: Sunday, January 20, 2019 12:09 (GMT+8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Division 1 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Claudia TarrOpen Surfski 34:38.3--100%13.12%11.58%10.2
2-Paul CollinsOpen OC1 35:41.7+1:03.4+3.05%97.04%10.47%8.89%9.9
3-Jason DabornOpen OC1 36:37.4+1:59.1+5.73%94.58%8.14%6.52%9.7
  • Division 1 - Female OC1
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Setsu NakaiFemale OC1 41:12.7--100%4.60%1.08%8.6
2-Michelle KeyFemale OC1 41:39.7+0:27.0+1.09%98.92%3.55%0.00%8.5
3-Anna DowsonFemale OC1 46:43.1+5:30.4+13.36%88.21%-8.15%-12.14%7.6
  • Division 1 - Female Surfski
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Charlotte DouglasFemale Surfski 38:19.6--100%0.00%0.00%9.2
  • Division 1 - Open OC1
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Paul CollinsOpen OC1 35:41.7--100%9.25%7.02%9.9
2-Jason DabornOpen OC1 36:37.4+0:55.7+2.60%97.47%6.89%4.60%9.7
3-Tom ArmisteadOpen OC1 37:36.0+1:54.3+5.34%94.93%4.41%2.05%9.4
  • Division 1 - Open Surfski
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Claudia TarrOpen Surfski 34:38.3--100%0.00%0.00%10.2
  • Division 2 - Overall
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Jason Daborn SkiOpen Surfski 40:15.8--100%16.52%14.23%8.8
2-Rich KallagherOpen OC1 43:15.3+2:59.5+7.43%93.08%10.32%7.85%8.2
3-Bea GeenenFemale OC1 43:53.6+3:37.8+9.02%91.73%8.99%6.49%8.1
  • Division 2 - Female OC1
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Bea GeenenFemale OC1 43:53.6--100%7.87%5.93%8.1
2-Penny NicolleFemale OC1 44:59.9+1:06.3+2.52%97.54%5.55%3.56%7.9
3-Chloe GrimmettFemale OC1 46:39.7+2:46.1+6.31%94.07%2.06%0.00%7.6
  • Division 2 - Female Surfski
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Nina VoceFemale Surfski 1:03:29.3--100%0.00%0.00%5.6
  • Division 2 - Open OC1
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Rich KallagherOpen OC1 43:15.3--100%7.53%8.40%8.2
2-Matt SteeleOpen OC1 47:13.3+3:58.0+9.17%91.60%-0.95%0.00%7.5
3-Harry ArmisteadOpen OC1 49:51.5+6:36.2+15.27%86.76%-6.58%-5.58%7.1
  • Division 2 - Open Surfski
Place Bib Racer name Category Finish time
1-Jason Daborn SkiOpen Surfski 40:15.8--100%0.00%0.00%8.8