Aussie Aito Short Course 6kms

Friday, May 18, 2018 10:47 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Mooloolaba, Australia
Start type: Mass start
Racers: 26
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Friday, May 18, 2018 11:38 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12925Leigh PaineGold Coast OCC MM V1 28:59.7--100%18.51%18.14%
23417Glenn BaynesGold Coast OCC MM V1 29:52.2+0:52.5+3.02%97.07%16.05%15.67%
32130Phillip Kelly MatengaMaia Outrigger Canoe Club MM V1 31:37.5+2:37.8+9.07%91.68%11.12%10.71%
43349Shania PaineGold Coast OCC OW V1 32:16.0+3:16.3+11.28%89.86%9.31%8.90%
52927Quentin HillRedcliffe OCC OM V1 32:26.5+3:26.8+11.89%89.38%8.82%8.41%
63097Michelle SmallMooloolaba OCC MW V1 32:59.8+4:00.1+13.80%87.87%7.26%6.84%
72939Suzanne MAKSANMooloolaba OCC SMW V1 33:08.5+4:08.8+14.30%87.49%6.85%6.43%
82924Tony SaundersKoa Kai Outrigger Canoe Club MM V1 33:19.5+4:19.8+14.93%87.01%6.34%5.91%
93347Deborah CormackMooloolaba OCC MW V1 33:20.3+4:20.6+14.98%86.97%6.30%5.87%
102840Charlene PoveyScarborough Outrigger Canoe Club SMW V1 33:21.4+4:21.7+15.04%86.92%6.25%5.82%
112843Melissa WetereSurfers Paradise OCC MW V1 34:14.5+5:14.8+18.10%84.68%3.76%3.32%
123095Ronona CuffeMooloolaba OCC SMW V1 35:00.9+6:01.2+20.76%82.81%1.59%1.14%
132915Peter CarrAdelaide Outriggers GMM V1 35:17.7+6:18.0+21.73%82.15%0.80%0.35%
142093Zorian TarnawskyBurrum District OCC PMM V1 35:32.6+6:32.9+22.58%81.58%0.10%-0.35%
152916Sosefo InokePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club GMM V1 36:19.7+7:20.0+25.29%79.81%-2.10%-2.57%
162913Kenneth PringleAdelaide Outriggers GMM V1 36:21.8+7:22.1+25.41%79.74%-2.20%-2.67%
172921John WattsSurfers Paradise OCC PMM V1 36:30.9+7:31.2+25.94%79.41%-2.63%-3.09%
182919Rewiina MihaereTweed Coast OCC MW V1 36:56.7+7:57.0+27.42%78.48%-3.84%-4.31%
191843Jannette LanskeyTweed Coast OCC SMW V1 37:12.0+8:12.3+28.30%77.94%-4.55%-5.03%
203133Jesse HinsonPanamuna OCC SMM V1 38:13.5+9:13.8+31.83%75.85%-7.43%-7.92%
213089Kerri-Anne HodgeRedcliffe OCC SMW V1 38:34.5+9:34.8+33.04%75.17%-8.42%-8.91%
221374Diane ArbuckleNoosa OCC PMW V1 38:36.6+9:36.9+33.16%75.10%-8.52%-9.01%
238862Ted BakerNoosa OCC GMM V1 39:41.1+10:41.4+36.87%73.06%-11.54%-12.04%
243057Cindy Jay RichRedcliffe OCC MW V1 40:31.1+11:31.4+39.74%71.56%-13.88%-14.40%
252923James Douglas CampbellMooloolaba OCC PMM V1 40:48.9+11:49.2+40.77%71.04%-14.71%-15.23%
261847Peter MckenzieBurrum District OCC PMM V1 43:51.4+14:51.7+51.26%66.11%-23.26%-23.82%
  • GMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12915Peter CarrAdelaide Outriggers GMM V1 35:17.7--100%4.40%2.89%
22916Sosefo InokePolynesian Va`a-alo Outrigger Canoe Club GMM V1 36:19.7+1:02.0+2.93%97.16%1.60%0.05%
32913Kenneth PringleAdelaide Outriggers GMM V1 36:21.8+1:04.1+3.03%97.06%1.50%-0.05%
48862Ted BakerNoosa OCC GMM V1 39:41.1+4:23.4+12.44%88.94%-7.50%-9.19%
  • MM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12925Leigh PaineGold Coast OCC MM V1 28:59.7--100%6.33%5.70%
23417Glenn BaynesGold Coast OCC MM V1 29:52.2+0:52.5+3.02%97.07%3.50%2.85%
32130Phillip Kelly MatengaMaia Outrigger Canoe Club MM V1 31:37.5+2:37.8+9.07%91.68%-2.17%-2.85%
42924Tony SaundersKoa Kai Outrigger Canoe Club MM V1 33:19.5+4:19.8+14.93%87.01%-7.66%-8.38%
  • MW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13097Michelle SmallMooloolaba OCC MW V1 32:59.8--100%7.33%3.64%
23347Deborah CormackMooloolaba OCC MW V1 33:20.3+0:20.5+1.04%98.98%6.37%2.64%
32843Melissa WetereSurfers Paradise OCC MW V1 34:14.5+1:14.7+3.77%96.36%3.84%0.00%
42919Rewiina MihaereTweed Coast OCC MW V1 36:56.7+3:56.9+11.97%89.31%-3.75%-7.89%
53057Cindy Jay RichRedcliffe OCC MW V1 40:31.1+7:31.3+22.80%81.44%-13.79%-18.33%
  • OM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12927Quentin HillRedcliffe OCC OM V1 32:26.5--100%0.00%0.00%
  • OW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13349Shania PaineGold Coast OCC OW V1 32:16.0--100%0.00%0.00%
  • PMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12093Zorian TarnawskyBurrum District OCC PMM V1 35:32.6--100%9.29%8.07%
22921John WattsSurfers Paradise OCC PMM V1 36:30.9+0:58.3+2.73%97.34%6.81%5.56%
32923James Douglas CampbellMooloolaba OCC PMM V1 40:48.9+5:16.3+14.83%87.08%-4.17%-5.56%
41847Peter MckenzieBurrum District OCC PMM V1 43:51.4+8:18.8+23.39%81.04%-11.93%-13.43%
  • PMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
11374Diane ArbuckleNoosa OCC PMW V1 38:36.6--100%0.00%0.00%
  • SMM V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
13133Jesse HinsonPanamuna OCC SMM V1 38:13.5--100%0.00%0.00%
  • SMW V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12939Suzanne MAKSANMooloolaba OCC SMW V1 33:08.5--100%6.53%5.35%
22840Charlene PoveyScarborough Outrigger Canoe Club SMW V1 33:21.4+0:12.9+0.65%99.36%5.93%4.74%
33095Ronona CuffeMooloolaba OCC SMW V1 35:00.9+1:52.4+5.65%94.65%1.25%0.00%
41843Jannette LanskeyTweed Coast OCC SMW V1 37:12.0+4:03.5+12.25%89.09%-4.91%-6.24%
53089Kerri-Anne HodgeRedcliffe OCC SMW V1 38:34.5+5:26.0+16.39%85.91%-8.79%-10.17%