Aussie Aito 16U 6kms

Friday, May 18, 2018 09:09 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Buddina, Australia
Start type: Mass start
Racers: 14
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9
Updated: Friday, May 18, 2018 09:48 (GMT+10)
Organized by: AOCRA National
Race website: www.aocra.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12315Callum MorrisMooloolaba OCC 16UB V1 28:46.8--100%11.27%6.15%
21932Joshua HurstCanoe Point Outriggers Club inc. 16UB V1 28:54.6+0:07.8+0.45%99.55%10.87%5.72%
32933Jordan BirtwistleOutrigger Australia 16UB V1 29:18.6+0:31.8+1.84%98.19%9.64%4.42%
43107Zane MatengaMaia Outrigger Canoe Club 16UB V1 29:27.3+0:40.5+2.35%97.71%9.19%3.95%
52208Thomas LunnBayside OCC 16UB V1 29:52.8+1:06.0+3.82%96.32%7.88%2.56%
62573Awa TunaMooloolaba OCC 16UB V1 30:28.3+1:41.5+5.88%94.45%6.06%0.63%
72916Hayden BrightCanoe Point Outriggers Club inc. 16UB V1 30:31.5+1:44.7+6.06%94.28%5.89%0.46%
82913Ada NebauerNorfolk Island WA' A Outrigger Club Inc 16UG V1 30:48.3+2:01.5+7.04%93.43%5.03%-0.46%
92302Tre David EketoneMooloolaba OCC 16UB V1 31:30.7+2:43.9+9.49%91.33%2.85%-2.76%
102919Natalie RixonGold Coast OCC 16UG V1 34:57.8+6:11.0+21.48%82.31%-7.79%-14.02%
112934Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 35:26.6+6:39.8+23.15%81.20%-9.27%-15.58%
122915Maximus MaririBayside OCC 16UB V1 36:18.4+7:31.6+26.15%79.27%-11.93%-18.40%
132093Kloe SmithBurrum District OCC 16UG V1 38:34.0+9:47.2+34.01%74.62%-18.90%-25.77%
141845Laura KeyFraser Coast OCC 16UG V1 39:10.4+10:23.6+36.11%73.47%-20.77%-27.75%
  • 16UB V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12315Callum MorrisMooloolaba OCC 16UB V1 28:46.8--100%5.86%3.68%
21932Joshua HurstCanoe Point Outriggers Club inc. 16UB V1 28:54.6+0:07.8+0.45%99.55%5.44%3.25%
32933Jordan BirtwistleOutrigger Australia 16UB V1 29:18.6+0:31.8+1.84%98.19%4.13%1.91%
43107Zane MatengaMaia Outrigger Canoe Club 16UB V1 29:27.3+0:40.5+2.35%97.71%3.65%1.42%
52208Thomas LunnBayside OCC 16UB V1 29:52.8+1:06.0+3.82%96.32%2.26%0.00%
62573Awa TunaMooloolaba OCC 16UB V1 30:28.3+1:41.5+5.88%94.45%0.33%-1.98%
72916Hayden BrightCanoe Point Outriggers Club inc. 16UB V1 30:31.5+1:44.7+6.06%94.28%0.15%-2.16%
82302Tre David EketoneMooloolaba OCC 16UB V1 31:30.7+2:43.9+9.49%91.33%-3.07%-5.46%
92915Maximus MaririBayside OCC 16UB V1 36:18.4+7:31.6+26.15%79.27%-18.76%-21.51%
  • 16UG V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12913Ada NebauerNorfolk Island WA' A Outrigger Club Inc 16UG V1 30:48.3--100%13.93%13.09%
22919Natalie RixonGold Coast OCC 16UG V1 34:57.8+4:09.5+13.50%88.11%2.31%1.35%
32934Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 35:26.6+4:38.3+15.06%86.91%0.97%0.00%
42093Kloe SmithBurrum District OCC 16UG V1 38:34.0+7:45.7+25.20%79.87%-7.76%-8.81%
51845Laura KeyFraser Coast OCC 16UG V1 39:10.4+8:22.1+27.17%78.64%-9.45%-10.52%