Aussie Aito 16U

Friday, May 19, 2017 11:58 (GMT+10) - Preliminary results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Mooloolaba, Australia
Start type: Mass start
Racers: 20
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.6
Updated: Monday, October 16, 2017 07:30 (GMT+10)
Organized by: AOCRA South Queensland Zone
Race website: http://www.aocra.com.au/sqzone/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Overall
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12860Cooper BlakeMooloolaba OCC 16UB V1 23:51.1--100%21.17%20.36%
21991Harrison CooperBayside OCC 16UB V1 25:14.7+1:23.6+5.84%94.48%16.56%15.71%
32089Zach CullenBayside OCC 16UB V1 25:59.4+2:08.3+8.97%91.77%14.10%13.22%
42914Joshua HurstCanoe Point OCC 16UB V1 26:45.3+2:54.2+12.17%89.15%11.57%10.67%
52573Awa TunaBayside OCC 16UB V1 27:02.4+3:11.3+13.37%88.21%10.63%9.72%
62226Callum MorrisOutrigger Caloundra Canoe Club 16UB V1 27:34.0+3:42.9+15.58%86.52%8.89%7.96%
72106Ada NebauerNorfolk Island VA A Outrigger Club 16UG V1 28:57.4+5:06.3+21.40%82.37%4.30%3.32%
82315Sarah CooperBayside OCC 16UG V1 29:29.6+5:38.5+23.65%80.87%2.52%1.52%
92913Lucy SaundersCanoe Point Outriggers Club 16UG V1 29:46.1+5:55.0+24.81%80.12%1.61%0.61%
102920Millie SaundersCanoe Point Outriggers Club 16UG V1 29:52.2+6:01.1+25.23%79.85%1.28%0.27%
112585Kianna PaineGold Coast OCC 16UG V1 30:01.8+6:10.7+25.90%79.43%0.75%-0.27%
122086Sophie RixonOutrigger Australia 16UG V1 30:40.8+6:49.7+28.63%77.74%-1.40%-2.44%
132091Curtis EastonGold Coast OCC 16UB V1 31:11.8+7:20.7+30.79%76.46%-3.11%-4.16%
143095Hekemaru KingiMooloolaba OCC 16UB V1 32:12.6+8:21.5+35.04%74.05%-6.46%-7.55%
151846Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 32:41.8+8:50.7+37.08%72.95%-8.06%-9.17%
161845Amber ForbesFraser Coast OCC 16UG V1 32:54.5+9:03.4+37.97%72.48%-8.76%-9.88%
172933Johnson BellMaia OCC 16UB V1 34:41.7+10:50.6+45.46%68.75%-14.67%-15.84%
183039Tre david EketoneScarborough OCC 16UB V1 34:50.1+10:59.0+46.05%68.47%-15.13%-16.31%
192316Freya-Megan CockerBayside OCC 16UG V1 35:01.7+11:10.6+46.86%68.09%-15.77%-16.96%
203101Atawhai PukepukeBayside OCC 16UG V1 36:19.0+12:27.9+52.26%65.68%-20.03%-21.26%
  • 16UB V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12860Cooper BlakeMooloolaba OCC 16UB V1 23:51.1--100%17.58%12.64%
21991Harrison CooperBayside OCC 16UB V1 25:14.7+1:23.6+5.84%94.48%12.76%7.54%
32089Zach CullenBayside OCC 16UB V1 25:59.4+2:08.3+8.97%91.77%10.19%4.81%
42914Joshua HurstCanoe Point OCC 16UB V1 26:45.3+2:54.2+12.17%89.15%7.55%2.01%
52573Awa TunaBayside OCC 16UB V1 27:02.4+3:11.3+13.37%88.21%6.56%0.96%
62226Callum MorrisOutrigger Caloundra Canoe Club 16UB V1 27:34.0+3:42.9+15.58%86.52%4.74%-0.96%
72091Curtis EastonGold Coast OCC 16UB V1 31:11.8+7:20.7+30.79%76.46%-7.80%-14.26%
83095Hekemaru KingiMooloolaba OCC 16UB V1 32:12.6+8:21.5+35.04%74.05%-11.31%-17.97%
92933Johnson BellMaia OCC 16UB V1 34:41.7+10:50.6+45.46%68.75%-19.89%-27.07%
103039Tre david EketoneScarborough OCC 16UB V1 34:50.1+10:59.0+46.05%68.47%-20.38%-27.59%
  • 16UG V1
Place Bib Racer name Affiliation Category Finish time
12106Ada NebauerNorfolk Island VA A Outrigger Club 16UG V1 28:57.4--100%8.29%4.61%
22315Sarah CooperBayside OCC 16UG V1 29:29.6+0:32.2+1.85%98.18%6.59%2.84%
32913Lucy SaundersCanoe Point Outriggers Club 16UG V1 29:46.1+0:48.7+2.80%97.27%5.72%1.93%
42920Millie SaundersCanoe Point Outriggers Club 16UG V1 29:52.2+0:54.8+3.15%96.94%5.40%1.60%
52585Kianna PaineGold Coast OCC 16UG V1 30:01.8+1:04.4+3.71%96.43%4.89%1.07%
62086Sophie RixonOutrigger Australia 16UG V1 30:40.8+1:43.4+5.95%94.38%2.83%-1.07%
71846Taleigha HunterFraser Coast OCC 16UG V1 32:41.8+3:44.4+12.92%88.56%-3.55%-7.71%
81845Amber ForbesFraser Coast OCC 16UG V1 32:54.5+3:57.1+13.65%87.99%-4.22%-8.41%
92316Freya-Megan CockerBayside OCC 16UG V1 35:01.7+6:04.3+20.97%82.67%-10.94%-15.40%
103101Atawhai PukepukeBayside OCC 16UG V1 36:19.0+7:21.6+25.42%79.73%-15.02%-19.64%