PQ PCMS Race 2 - Sandgate Paddling Club

Sunday, June 13, 2021 09:18 (GMT+10) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Shorncliffe, Australia
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 97
Timed on: LENOVO 81EK
Timed with: Webscorer PRO 4.7
Updated: Sunday, June 13, 2021 12:13 (GMT+10)
Organized by: Paddle Queensland
Race website: qld.paddle.org.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Short (6km) - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1213Samantha BlanchardDiv 2: 10 - 12 kphF 32:59.0--100%30.53%27.91%09:41:33.4
2212Ben EdwardsDiv 2: 10 - 12 kphM 34:05.4+1:06.4+3.36%96.75%28.20%25.49%09:41:33.4
3521Electra JensenDiv 3: 8 - 10 kphF 37:03.8+4:04.8+12.37%88.99%21.94%18.99%09:41:33.4
4524Euan GordonDiv 3: 8 - 10 kphM 37:15.6+4:16.6+12.97%88.52%21.53%18.56%09:41:33.4
5522Ella DicksonDiv 3: 8 - 10 kphF 41:22.4+8:23.4+25.44%79.72%12.86%9.57%09:41:33.4
6255Luka StylianouDiv 4: 6 - 8 kphM 43:37.4+10:38.4+32.26%75.61%8.13%4.66%09:41:33.4
7526Matthew MasonDiv 3: 8 - 10 kphM 44:47.8+11:48.8+35.82%73.63%5.65%2.09%09:41:33.4
8520Caitlin MasonDiv 3: 8 - 10 kphF 45:00.4+12:01.4+36.45%73.29%5.21%1.63%09:41:33.4
9251Joelie EneverDiv 4: 6 - 8 kphF 45:04.3+12:05.3+36.65%73.18%5.08%1.49%09:41:33.4
10249Donna McAndrewDiv 4: 6 - 8 kphF 45:45.2+12:46.2+38.72%72.09%3.64%0.00%09:41:33.4
11256Peter BeamesDiv 4: 6 - 8 kphM 46:19.7+13:20.7+40.46%71.19%2.43%-1.26%09:41:33.4
12254Liam McLoughlinDiv 4: 6 - 8 kphM 53:14.3+20:15.3+61.41%61.95%-12.12%-16.36%09:41:33.4
13252Julieanne WhiteSUP 6KM Div 4 6-8F 53:14.5+20:15.5+61.42%61.95%-12.13%-16.37%09:18:28.9
14257Sallyanne GardnerDiv 4: 6 - 8 kphF 53:26.3+20:27.3+62.02%61.72%-12.54%-16.80%09:41:33.4
15250Jason HolderSUP 6KM Div 4 6-8M 53:27.5+20:28.5+62.08%61.70%-12.59%-16.84%09:18:28.9
16523Emma SalterSUP 6KM Div 3 8-10F 53:58.8+20:59.8+63.66%61.10%-13.69%-17.98%09:18:28.9
17258Samuel MeehanDiv 4: 6 - 8 kphM 54:02.8+21:03.8+63.86%61.03%-13.83%-18.13%09:41:33.4
18248Camden LawsonDiv 4: 6 - 8 kphM 1:02:40.0+29:41.0+89.99%52.63%-31.98%-36.97%09:41:33.4
19253Kim HolderSUP 6KM Div 4 6-8F 1:04:44.0+31:45.0+96.26%50.95%-36.33%-41.48%09:18:28.9
  • Short (6km) Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1213Samantha BlanchardDiv 2: 10 - 12 kphF 32:59.0--100%30.22%27.37%09:41:33.4
2521Electra JensenDiv 3: 8 - 10 kphF 37:03.8+4:04.8+12.37%88.99%21.58%18.39%09:41:33.4
3522Ella DicksonDiv 3: 8 - 10 kphF 41:22.4+8:23.4+25.44%79.72%12.46%8.89%09:41:33.4
4520Caitlin MasonDiv 3: 8 - 10 kphF 45:00.4+12:01.4+36.45%73.29%4.78%0.89%09:41:33.4
5251Joelie EneverDiv 4: 6 - 8 kphF 45:04.3+12:05.3+36.65%73.18%4.64%0.75%09:41:33.4
6249Donna McAndrewDiv 4: 6 - 8 kphF 45:45.2+12:46.2+38.72%72.09%3.20%-0.75%09:41:33.4
7252Julieanne WhiteSUP 6KM Div 4 6-8F 53:14.5+20:15.5+61.42%61.95%-12.65%-17.24%09:18:28.9
8257Sallyanne GardnerDiv 4: 6 - 8 kphF 53:26.3+20:27.3+62.02%61.72%-13.06%-17.67%09:41:33.4
9523Emma SalterSUP 6KM Div 3 8-10F 53:58.8+20:59.8+63.66%61.10%-14.21%-18.87%09:18:28.9
10253Kim HolderSUP 6KM Div 4 6-8F 1:04:44.0+31:45.0+96.26%50.95%-36.96%-42.55%09:18:28.9
  • Short (6km) Female - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1213Samantha BlanchardDiv 2: 10 - 12 kphF 32:59.0--100%0.00%0.00%09:41:33.4
  • Short (6km) Female - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1521Electra JensenDiv 3: 8 - 10 kphF 37:03.8--100%9.93%10.42%09:41:33.4
2522Ella DicksonDiv 3: 8 - 10 kphF 41:22.4+4:18.6+11.63%89.58%-0.55%0.00%09:41:33.4
3520Caitlin MasonDiv 3: 8 - 10 kphF 45:00.4+7:56.6+21.43%82.35%-9.38%-8.78%09:41:33.4
  • Short (6km) Female - Div 4: 6 - 8 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1251Joelie EneverDiv 4: 6 - 8 kphF 45:04.3--100%6.27%1.49%09:41:33.4
2249Donna McAndrewDiv 4: 6 - 8 kphF 45:45.2+0:40.9+1.51%98.51%4.85%0.00%09:41:33.4
3257Sallyanne GardnerDiv 4: 6 - 8 kphF 53:26.3+8:22.0+18.56%84.34%-11.13%-16.80%09:41:33.4
  • Short (6km) Female - SUP 6KM Div 3 8-10
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1523Emma SalterSUP 6KM Div 3 8-10F 53:58.8--100%0.00%0.00%09:18:28.9
  • Short (6km) Female - SUP 6KM Div 4 6-8
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1252Julieanne WhiteSUP 6KM Div 4 6-8F 53:14.5--100%9.74%9.74%09:18:28.9
2253Kim HolderSUP 6KM Div 4 6-8F 1:04:44.0+11:29.5+21.58%82.25%-9.74%-9.74%09:18:28.9
  • Short (6km) Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1212Ben EdwardsDiv 2: 10 - 12 kphM 34:05.4--100%28.57%26.42%09:41:33.4
2524Euan GordonDiv 3: 8 - 10 kphM 37:15.6+3:10.2+9.30%91.49%21.92%19.57%09:41:33.4
3255Luka StylianouDiv 4: 6 - 8 kphM 43:37.4+9:32.0+27.97%78.15%8.59%5.84%09:41:33.4
4526Matthew MasonDiv 3: 8 - 10 kphM 44:47.8+10:42.4+31.41%76.10%6.13%3.31%09:41:33.4
5256Peter BeamesDiv 4: 6 - 8 kphM 46:19.7+12:14.3+35.90%73.58%2.92%0.00%09:41:33.4
6254Liam McLoughlinDiv 4: 6 - 8 kphM 53:14.3+19:08.9+56.17%64.03%-11.56%-14.92%09:41:33.4
7250Jason HolderSUP 6KM Div 4 6-8M 53:27.5+19:22.1+56.82%63.77%-12.02%-15.39%09:18:28.9
8258Samuel MeehanDiv 4: 6 - 8 kphM 54:02.8+19:57.4+58.54%63.08%-13.25%-16.66%09:41:33.4
9248Camden LawsonDiv 4: 6 - 8 kphM 1:02:40.0+28:34.6+83.83%54.40%-31.31%-35.27%09:41:33.4
  • Short (6km) Male - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1212Ben EdwardsDiv 2: 10 - 12 kphM 34:05.4--100%0.00%0.00%09:41:33.4
  • Short (6km) Male - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1524Euan GordonDiv 3: 8 - 10 kphM 37:15.6--100%9.18%9.18%09:41:33.4
2526Matthew MasonDiv 3: 8 - 10 kphM 44:47.8+7:32.2+20.23%83.18%-9.18%-9.18%09:41:33.4
  • Short (6km) Male - Div 4: 6 - 8 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1255Luka StylianouDiv 4: 6 - 8 kphM 43:37.4--100%16.08%18.06%09:41:33.4
2256Peter BeamesDiv 4: 6 - 8 kphM 46:19.7+2:42.3+6.20%94.16%10.87%12.98%09:41:33.4
3254Liam McLoughlinDiv 4: 6 - 8 kphM 53:14.3+9:36.9+22.04%81.94%-2.42%0.00%09:41:33.4
4258Samuel MeehanDiv 4: 6 - 8 kphM 54:02.8+10:25.4+23.89%80.71%-3.97%-1.52%09:41:33.4
5248Camden LawsonDiv 4: 6 - 8 kphM 1:02:40.0+19:02.6+43.65%69.61%-20.56%-17.71%09:41:33.4
  • Short (6km) Male - SUP 6KM Div 4 6-8
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1250Jason HolderSUP 6KM Div 4 6-8M 53:27.5--100%0.00%0.00%09:18:28.9
  • Medium (12km) - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1409Grant CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:00:32.6--100%18.67%15.28%09:35:40.0
2538Matthew Ramke-MeyerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:09.9+1:37.3+2.68%97.39%16.49%13.01%09:35:40.0
3106Neiva & Justin WrightDiv 1: 12+ kphF/M 1:02:17.5+1:44.9+2.89%97.19%16.32%12.84%09:35:40.0
4200Mark GreerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:29.3+1:56.7+3.21%96.89%16.06%12.56%09:35:40.0
5105Jack McDonaldDiv 1: 12+ kphM 1:02:39.2+2:06.6+3.49%96.63%15.84%12.33%09:35:40.0
6545Old RobbersDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:32.1+2:59.5+4.94%95.29%14.65%11.10%09:35:40.0
7543Chris BarnesDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:36.4+3:03.8+5.06%95.18%14.56%11.00%09:35:40.0
8540Bryn DavisDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:49.1+3:16.5+5.41%94.87%14.27%10.70%09:35:40.0
9415Jake HudsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:04:04.2+3:31.6+5.83%94.50%13.93%10.35%09:35:40.0
10414Andrew BennetDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:18.1+4:45.5+7.86%92.71%12.28%8.62%09:35:40.0
11417Joshua ParkinsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:36.3+5:03.7+8.36%92.28%11.87%8.20%09:35:40.0
12140Delia West / John SmallwoodDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:06:44.8+6:12.2+10.25%90.71%10.34%6.60%09:39:21.3
13418GlpcDiv 2: 10 - 12 kphM 1:06:57.0+6:24.4+10.58%90.43%10.06%6.32%09:35:40.0
14408Phillip MakingsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:05.6+6:33.0+10.82%90.24%9.87%6.12%09:35:40.0
15400Mark KreutzDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:08.1+6:35.5+10.89%90.18%9.82%6.06%09:35:40.0
16550Stephen AlexanderDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:10.5+6:37.9+10.95%90.13%9.76%6.00%09:35:40.0
17416Colin PalmerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:13.8+6:41.2+11.04%90.05%9.69%5.92%09:35:40.0
18151Md MorganDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:07:23.5+6:50.9+11.31%89.84%9.47%5.70%09:39:21.3
19541Mathieu CataldoDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:04.5+7:31.9+12.44%88.94%8.55%4.74%09:35:40.0
20404Celeste / Thomas PringleDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:11.0+7:38.4+12.62%88.79%8.41%4.59%09:35:40.0
21401Paul SageDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:14.3+7:41.7+12.71%88.72%8.33%4.51%09:35:40.0
22546Judi Jater / WayneDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:17.1+7:44.5+12.79%88.66%8.27%4.45%09:35:40.0
23549Peter BrownDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:36.6+8:04.0+13.32%88.24%7.83%3.99%09:35:40.0
24403Pierrick CartierDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:28.2+8:55.6+14.74%87.15%6.68%2.79%09:35:40.0
25539Darryl StenlakeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:33.2+9:00.6+14.88%87.05%6.57%2.67%09:35:40.0
26406Jenny TheissDiv 2: 10 - 12 kphF 1:10:19.5+9:46.9+16.16%86.09%5.53%1.59%09:35:40.0
27410John KavanaghDiv 2: 10 - 12 kphM 1:10:23.4+9:50.8+16.26%86.01%5.44%1.50%09:35:40.0
28143Graeme HudsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:03.2+10:30.6+17.36%85.21%4.55%0.57%09:39:21.3
29134Adam CottrellDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:07.6+10:35.0+17.48%85.12%4.45%0.47%09:39:21.3
30548Mark HalingDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:26.0+10:53.4+17.99%84.76%4.04%0.04%09:35:40.0
31155Russell LuttonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:29.7+10:57.1+18.09%84.68%3.96%-0.04%09:39:21.3
32237Ray BrandtDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:59.0+11:26.4+18.90%84.11%3.30%-0.73%09:35:40.0
33547Chris GirdlerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:12:32.9+12:00.3+19.83%83.45%2.54%-1.52%09:35:40.0
34154Peter KiralyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:12:58.3+12:25.7+20.53%82.97%1.98%-2.11%09:39:21.3
35413Chris MacRaeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:13:09.1+12:36.5+20.83%82.76%1.73%-2.36%09:35:40.0
36152Nicola DonaldsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:15:03.3+14:30.7+23.97%80.67%-0.82%-5.02%09:39:21.3
37146John MurphyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:15:12.7+14:40.1+24.23%80.50%-1.03%-5.24%09:39:21.3
38156Samuel WongDiv 3: 8 - 10 kphM 1:16:41.3+16:08.7+26.67%78.95%-3.02%-7.31%09:39:21.3
39150Marilyn DrynanDiv 3: 8 - 10 kphF 1:16:52.1+16:19.5+26.96%78.76%-3.26%-7.56%09:39:21.3
40157Steven OzolinsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:17:36.1+17:03.5+28.18%78.02%-4.24%-8.59%09:39:21.3
41136BumblebeesDiv 3: 8 - 10 kphF 1:19:31.3+18:58.7+31.35%76.13%-6.82%-11.27%09:39:21.3
42147John RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:19:40.4+19:07.8+31.60%75.99%-7.03%-11.49%09:39:21.3
43144Joe WillsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:20:55.0+20:22.4+33.65%74.82%-8.70%-13.23%09:39:21.3
44149Linda RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:21:04.0+20:31.4+33.90%74.68%-8.90%-13.44%09:39:21.3
45135Andrew SeymourDiv 3: 8 - 10 kphM 1:22:20.9+21:48.3+36.02%73.52%-10.62%-15.23%09:39:21.3
46153Paula RidgeDiv 3: 8 - 10 kphF 1:23:16.2+22:43.6+37.54%72.71%-11.86%-16.52%09:39:21.3
47412Katrina HetarakaDiv 2: 10 - 12 kphF 1:23:18.3+22:45.7+37.60%72.68%-11.91%-16.57%09:35:40.0
48160Keith DalyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:24:45.7+24:13.1+40.00%71.43%-13.86%-18.61%09:39:21.3
49245Sandra FentonDiv 4: 6 - 8 kphF 1:24:53.5+24:20.9+40.22%71.32%-14.04%-18.79%09:39:21.3
50238Catalina StylianouDiv 2: 10 - 12 kphF 1:24:57.3+24:24.7+40.32%71.27%-14.12%-18.88%09:35:40.0
51243Kim AnkenbauerDiv 4: 6 - 8 kphF 1:25:05.8+24:33.2+40.55%71.15%-14.31%-19.08%09:39:21.3
52142Frances WhiteDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:21.2+24:48.6+40.98%70.93%-14.66%-19.44%09:39:21.3
53137Carmen QueDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:31.5+24:58.9+41.26%70.79%-14.89%-19.68%09:39:21.3
54138Chris BarrySUP 12km Div 3 8-10M 1:25:35.0+25:02.4+41.36%70.74%-14.97%-19.76%09:18:28.9
55145John BattersbyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:29:20.1+28:47.5+47.56%67.77%-20.01%-25.01%09:39:21.3
56247Trish WestSUP 12km Div 4 6-8F 1:31:46.0+31:13.4+51.57%65.98%-23.27%-28.41%09:18:28.9
57244Paula StubbsDiv 4: 6 - 8 kphF 1:32:54.0+32:21.4+53.44%65.17%-24.79%-30.00%09:39:21.3
58241Glenn WilliamsSUP 12km Div 4 6-8M 1:33:33.5+33:00.9+54.53%64.71%-25.68%-30.92%09:18:28.9
59242Karlene McCormickDiv 4: 6 - 8 kphF 1:33:56.8+33:24.2+55.17%64.44%-26.20%-31.46%09:39:21.3
60246Tracey MouqueSUP 12km Div 4 6-8F 1:34:38.1+34:05.5+56.31%63.98%-27.13%-32.42%09:18:28.9
  • Medium (12km) Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1406Jenny TheissDiv 2: 10 - 12 kphF 1:10:19.5--100%15.87%17.16%09:35:40.0
2547Chris GirdlerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:12:32.9+2:13.4+3.16%96.94%13.21%14.54%09:35:40.0
3152Nicola DonaldsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:15:03.3+4:43.8+6.73%93.70%10.21%11.59%09:39:21.3
4150Marilyn DrynanDiv 3: 8 - 10 kphF 1:16:52.1+6:32.6+9.30%91.49%8.04%9.45%09:39:21.3
5136BumblebeesDiv 3: 8 - 10 kphF 1:19:31.3+9:11.8+13.08%88.44%4.87%6.33%09:39:21.3
6149Linda RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:21:04.0+10:44.5+15.27%86.75%3.02%4.51%09:39:21.3
7153Paula RidgeDiv 3: 8 - 10 kphF 1:23:16.2+12:56.7+18.41%84.45%0.38%1.91%09:39:21.3
8412Katrina HetarakaDiv 2: 10 - 12 kphF 1:23:18.3+12:58.8+18.46%84.42%0.34%1.87%09:35:40.0
9245Sandra FentonDiv 4: 6 - 8 kphF 1:24:53.5+14:34.0+20.71%82.84%-1.56%0.00%09:39:21.3
10238Catalina StylianouDiv 2: 10 - 12 kphF 1:24:57.3+14:37.8+20.80%82.78%-1.63%-0.07%09:35:40.0
11243Kim AnkenbauerDiv 4: 6 - 8 kphF 1:25:05.8+14:46.3+21.00%82.64%-1.80%-0.24%09:39:21.3
12142Frances WhiteDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:21.2+15:01.7+21.37%82.39%-2.11%-0.54%09:39:21.3
13137Carmen QueDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:31.5+15:12.0+21.61%82.23%-2.31%-0.75%09:39:21.3
14247Trish WestSUP 12km Div 4 6-8F 1:31:46.0+21:26.5+30.49%76.63%-9.78%-8.10%09:18:28.9
15244Paula StubbsDiv 4: 6 - 8 kphF 1:32:54.0+22:34.5+32.10%75.70%-11.14%-9.43%09:39:21.3
16242Karlene McCormickDiv 4: 6 - 8 kphF 1:33:56.8+23:37.3+33.59%74.86%-12.39%-10.67%09:39:21.3
17246Tracey MouqueSUP 12km Div 4 6-8F 1:34:38.1+24:18.6+34.57%74.31%-13.21%-11.48%09:18:28.9
  • Medium (12km) Female - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1406Jenny TheissDiv 2: 10 - 12 kphF 1:10:19.5--100%9.59%9.75%09:35:40.0
2547Chris GirdlerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:12:32.9+2:13.4+3.16%96.94%6.73%6.90%09:35:40.0
3412Katrina HetarakaDiv 2: 10 - 12 kphF 1:23:18.3+12:58.8+18.46%84.42%-7.10%-6.90%09:35:40.0
4238Catalina StylianouDiv 2: 10 - 12 kphF 1:24:57.3+14:37.8+20.80%82.78%-9.22%-9.02%09:35:40.0
  • Medium (12km) Female - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1152Nicola DonaldsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:15:03.3--100%7.28%7.42%09:39:21.3
2150Marilyn DrynanDiv 3: 8 - 10 kphF 1:16:52.1+1:48.8+2.42%97.64%5.04%5.18%09:39:21.3
3136BumblebeesDiv 3: 8 - 10 kphF 1:19:31.3+4:28.0+5.95%94.38%1.77%1.91%09:39:21.3
4149Linda RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphF 1:21:04.0+6:00.7+8.01%92.58%-0.14%0.00%09:39:21.3
5153Paula RidgeDiv 3: 8 - 10 kphF 1:23:16.2+8:12.9+10.95%90.13%-2.86%-2.72%09:39:21.3
6142Frances WhiteDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:21.2+10:17.9+13.72%87.93%-5.44%-5.29%09:39:21.3
7137Carmen QueDiv 3: 8 - 10 kphF 1:25:31.5+10:28.2+13.95%87.76%-5.65%-5.50%09:39:21.3
  • Medium (12km) Female - Div 4: 6 - 8 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1245Sandra FentonDiv 4: 6 - 8 kphF 1:24:53.5--100%4.84%4.61%09:39:21.3
2243Kim AnkenbauerDiv 4: 6 - 8 kphF 1:25:05.8+0:12.3+0.24%99.76%4.61%4.38%09:39:21.3
3244Paula StubbsDiv 4: 6 - 8 kphF 1:32:54.0+8:00.5+9.43%91.38%-4.14%-4.38%09:39:21.3
4242Karlene McCormickDiv 4: 6 - 8 kphF 1:33:56.8+9:03.3+10.67%90.36%-5.31%-5.56%09:39:21.3
  • Medium (12km) Female - SUP 12km Div 4 6-8
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1247Trish WestSUP 12km Div 4 6-8F 1:31:46.0--100%1.54%1.54%09:18:28.9
2246Tracey MouqueSUP 12km Div 4 6-8F 1:34:38.1+2:52.1+3.13%96.97%-1.54%-1.54%09:18:28.9
  • Medium (12km) Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1409Grant CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:00:32.6--100%15.19%12.90%09:35:40.0
2538Matthew Ramke-MeyerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:09.9+1:37.3+2.68%97.39%12.91%10.57%09:35:40.0
3200Mark GreerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:29.3+1:56.7+3.21%96.89%12.46%10.10%09:35:40.0
4105Jack McDonaldDiv 1: 12+ kphM 1:02:39.2+2:06.6+3.49%96.63%12.23%9.87%09:35:40.0
5545Old RobbersDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:32.1+2:59.5+4.94%95.29%11.00%8.60%09:35:40.0
6543Chris BarnesDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:36.4+3:03.8+5.06%95.18%10.90%8.49%09:35:40.0
7540Bryn DavisDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:49.1+3:16.5+5.41%94.87%10.60%8.19%09:35:40.0
8415Jake HudsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:04:04.2+3:31.6+5.83%94.50%10.25%7.83%09:35:40.0
9414Andrew BennetDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:18.1+4:45.5+7.86%92.71%8.52%6.06%09:35:40.0
10417Joshua ParkinsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:36.3+5:03.7+8.36%92.28%8.10%5.62%09:35:40.0
11418GlpcDiv 2: 10 - 12 kphM 1:06:57.0+6:24.4+10.58%90.43%6.21%3.69%09:35:40.0
12408Phillip MakingsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:05.6+6:33.0+10.82%90.24%6.01%3.48%09:35:40.0
13400Mark KreutzDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:08.1+6:35.5+10.89%90.18%5.95%3.42%09:35:40.0
14550Stephen AlexanderDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:10.5+6:37.9+10.95%90.13%5.90%3.36%09:35:40.0
15416Colin PalmerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:13.8+6:41.2+11.04%90.05%5.82%3.28%09:35:40.0
16541Mathieu CataldoDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:04.5+7:31.9+12.44%88.94%4.64%2.07%09:35:40.0
17401Paul SageDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:14.3+7:41.7+12.71%88.72%4.41%1.83%09:35:40.0
18549Peter BrownDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:36.6+8:04.0+13.32%88.24%3.89%1.30%09:35:40.0
19403Pierrick CartierDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:28.2+8:55.6+14.74%87.15%2.68%0.06%09:35:40.0
20539Darryl StenlakeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:33.2+9:00.6+14.88%87.05%2.56%-0.06%09:35:40.0
21410John KavanaghDiv 2: 10 - 12 kphM 1:10:23.4+9:50.8+16.26%86.01%1.39%-1.26%09:35:40.0
22143Graeme HudsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:03.2+10:30.6+17.36%85.21%0.46%-2.22%09:39:21.3
23134Adam CottrellDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:07.6+10:35.0+17.48%85.12%0.36%-2.32%09:39:21.3
24548Mark HalingDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:26.0+10:53.4+17.99%84.76%-0.07%-2.76%09:35:40.0
25155Russell LuttonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:29.7+10:57.1+18.09%84.68%-0.16%-2.85%09:39:21.3
26237Ray BrandtDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:59.0+11:26.4+18.90%84.11%-0.84%-3.56%09:35:40.0
27154Peter KiralyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:12:58.3+12:25.7+20.53%82.97%-2.22%-4.98%09:39:21.3
28413Chris MacRaeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:13:09.1+12:36.5+20.83%82.76%-2.48%-5.24%09:35:40.0
29146John MurphyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:15:12.7+14:40.1+24.23%80.50%-5.36%-8.20%09:39:21.3
30156Samuel WongDiv 3: 8 - 10 kphM 1:16:41.3+16:08.7+26.67%78.95%-7.43%-10.32%09:39:21.3
31157Steven OzolinsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:17:36.1+17:03.5+28.18%78.02%-8.71%-11.64%09:39:21.3
32147John RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:19:40.4+19:07.8+31.60%75.99%-11.61%-14.62%09:39:21.3
33144Joe WillsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:20:55.0+20:22.4+33.65%74.82%-13.35%-16.41%09:39:21.3
34135Andrew SeymourDiv 3: 8 - 10 kphM 1:22:20.9+21:48.3+36.02%73.52%-15.36%-18.47%09:39:21.3
35160Keith DalyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:24:45.7+24:13.1+40.00%71.43%-18.74%-21.94%09:39:21.3
36138Chris BarrySUP 12km Div 3 8-10M 1:25:35.0+25:02.4+41.36%70.74%-19.89%-23.12%09:18:28.9
37145John BattersbyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:29:20.1+28:47.5+47.56%67.77%-25.15%-28.52%09:39:21.3
38241Glenn WilliamsSUP 12km Div 4 6-8M 1:33:33.5+33:00.9+54.53%64.71%-31.06%-34.59%09:18:28.9
  • Medium (12km) Male - Div 1: 12+ kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1105Jack McDonaldDiv 1: 12+ kphM 1:02:39.2--100%0.00%0.00%09:35:40.0
  • Medium (12km) Male - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1409Grant CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:00:32.6--100%9.44%9.82%09:35:40.0
2538Matthew Ramke-MeyerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:09.9+1:37.3+2.68%97.39%7.01%7.40%09:35:40.0
3200Mark GreerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:02:29.3+1:56.7+3.21%96.89%6.53%6.92%09:35:40.0
4545Old RobbersDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:32.1+2:59.5+4.94%95.29%4.96%5.36%09:35:40.0
5543Chris BarnesDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:36.4+3:03.8+5.06%95.18%4.86%5.26%09:35:40.0
6540Bryn DavisDiv 2: 10 - 12 kphM 1:03:49.1+3:16.5+5.41%94.87%4.54%4.94%09:35:40.0
7415Jake HudsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:04:04.2+3:31.6+5.83%94.50%4.16%4.57%09:35:40.0
8414Andrew BennetDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:18.1+4:45.5+7.86%92.71%2.32%2.73%09:35:40.0
9417Joshua ParkinsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:05:36.3+5:03.7+8.36%92.28%1.87%2.28%09:35:40.0
10418GlpcDiv 2: 10 - 12 kphM 1:06:57.0+6:24.4+10.58%90.43%-0.14%0.28%09:35:40.0
11408Phillip MakingsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:05.6+6:33.0+10.82%90.24%-0.36%0.06%09:35:40.0
12400Mark KreutzDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:08.1+6:35.5+10.89%90.18%-0.42%0.00%09:35:40.0
13550Stephen AlexanderDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:10.5+6:37.9+10.95%90.13%-0.48%-0.06%09:35:40.0
14416Colin PalmerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:07:13.8+6:41.2+11.04%90.05%-0.56%-0.14%09:35:40.0
15541Mathieu CataldoDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:04.5+7:31.9+12.44%88.94%-1.83%-1.40%09:35:40.0
16401Paul SageDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:14.3+7:41.7+12.71%88.72%-2.07%-1.64%09:35:40.0
17549Peter BrownDiv 2: 10 - 12 kphM 1:08:36.6+8:04.0+13.32%88.24%-2.63%-2.20%09:35:40.0
18403Pierrick CartierDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:28.2+8:55.6+14.74%87.15%-3.91%-3.48%09:35:40.0
19539Darryl StenlakeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:09:33.2+9:00.6+14.88%87.05%-4.04%-3.60%09:35:40.0
20410John KavanaghDiv 2: 10 - 12 kphM 1:10:23.4+9:50.8+16.26%86.01%-5.29%-4.85%09:35:40.0
21548Mark HalingDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:26.0+10:53.4+17.99%84.76%-6.85%-6.40%09:35:40.0
22237Ray BrandtDiv 2: 10 - 12 kphM 1:11:59.0+11:26.4+18.90%84.11%-7.67%-7.22%09:35:40.0
23413Chris MacRaeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:13:09.1+12:36.5+20.83%82.76%-9.42%-8.96%09:35:40.0
  • Medium (12km) Male - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1143Graeme HudsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:03.2--100%8.63%7.90%09:39:21.3
2134Adam CottrellDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:07.6+0:04.4+0.10%99.90%8.54%7.80%09:39:21.3
3155Russell LuttonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:11:29.7+0:26.5+0.62%99.38%8.06%7.32%09:39:21.3
4154Peter KiralyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:12:58.3+1:55.1+2.70%97.37%6.16%5.41%09:39:21.3
5146John MurphyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:15:12.7+4:09.5+5.85%94.47%3.28%2.51%09:39:21.3
6156Samuel WongDiv 3: 8 - 10 kphM 1:16:41.3+5:38.1+7.93%92.65%1.38%0.59%09:39:21.3
7157Steven OzolinsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:17:36.1+6:32.9+9.22%91.56%0.21%-0.59%09:39:21.3
8147John RobinsonDiv 3: 8 - 10 kphM 1:19:40.4+8:37.2+12.13%89.18%-2.45%-3.28%09:39:21.3
9144Joe WillsDiv 3: 8 - 10 kphM 1:20:55.0+9:51.8+13.88%87.81%-4.05%-4.89%09:39:21.3
10135Andrew SeymourDiv 3: 8 - 10 kphM 1:22:20.9+11:17.7+15.90%86.28%-5.89%-6.74%09:39:21.3
11160Keith DalyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:24:45.7+13:42.5+19.29%83.83%-9.00%-9.87%09:39:21.3
12145John BattersbyDiv 3: 8 - 10 kphM 1:29:20.1+18:16.9+25.73%79.54%-14.88%-15.80%09:39:21.3
  • Medium (12km) Male - SUP 12km Div 3 8-10
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1138Chris BarrySUP 12km Div 3 8-10M 1:25:35.0--100%0.00%0.00%09:18:28.9
  • Medium (12km) Male - SUP 12km Div 4 6-8
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1241Glenn WilliamsSUP 12km Div 4 6-8M 1:33:33.5--100%0.00%0.00%09:18:28.9
  • Medium (12km) Female/Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1106Neiva & Justin WrightDiv 1: 12+ kphF/M 1:02:17.5--100%6.44%7.57%09:35:40.0
2140Delia West / John SmallwoodDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:06:44.8+4:27.3+7.15%93.33%-0.25%0.96%09:39:21.3
3151Md MorganDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:07:23.5+5:06.0+8.19%92.43%-1.22%0.00%09:39:21.3
4404Celeste / Thomas PringleDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:11.0+5:53.5+9.46%91.36%-2.41%-1.17%09:35:40.0
5546Judi Jater / WayneDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:17.1+5:59.6+9.62%91.22%-2.56%-1.33%09:35:40.0
  • Medium (12km) Female/Male - Div 1: 12+ kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1106Neiva & Justin WrightDiv 1: 12+ kphF/M 1:02:17.5--100%0.00%0.00%09:35:40.0
  • Medium (12km) Female/Male - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1404Celeste / Thomas PringleDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:11.0--100%0.07%0.07%09:35:40.0
2546Judi Jater / WayneDiv 2: 10 - 12 kphF/M 1:08:17.1+0:06.1+0.15%99.85%-0.07%-0.07%09:35:40.0
  • Medium (12km) Female/Male - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1140Delia West / John SmallwoodDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:06:44.8--100%0.48%0.48%09:39:21.3
2151Md MorganDiv 3: 8 - 10 kphF/M 1:07:23.5+0:38.7+0.97%99.04%-0.48%-0.48%09:39:21.3
  • Long (18km) - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1100Andrew BavageDiv 1: 12+ kphM 1:25:33.3--100%12.79%9.38%09:33:58.9
2101Jason KeatingDiv 1: 12+ kphM 1:28:40.6+3:07.3+3.65%96.48%9.61%6.07%09:33:58.9
3102Ross FountainDiv 2: 10 - 12 kphM 1:28:45.8+3:12.5+3.75%96.39%9.52%5.98%09:33:58.9
4103Rick FinchDiv 1: 12+ kphM 1:30:11.9+4:38.6+5.43%94.85%8.06%4.46%09:33:58.9
5218Gavin CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:17.7+6:44.4+7.88%92.70%5.92%2.24%09:33:58.9
6104Shaun CavenDiv 1: 12+ kphM 1:32:24.0+6:50.7+8.00%92.59%5.82%2.13%09:33:58.9
7228Vance MurphyDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:26.4+6:53.1+8.05%92.55%5.77%2.08%09:33:58.9
8227Stuart ThomsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:12.0+7:38.7+8.94%91.80%5.00%1.28%09:33:58.9
9226Stuart BrysonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:30.1+7:56.8+9.29%91.50%4.69%0.96%09:33:58.9
10223Sam WillsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:35:18.8+9:45.5+11.41%89.76%2.85%-0.96%09:33:58.9
11217Bevan DittbernerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:02.9+12:29.6+14.60%87.26%0.06%-3.86%09:33:58.9
12215Andrew BurkeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:18.4+12:45.1+14.90%87.03%-0.21%-4.13%09:33:58.9
13220Kat BakerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:39:30.4+13:57.1+16.31%85.98%-1.43%-5.40%09:33:58.9
14221Luke RussellDiv 2: 10 - 12 kphM 1:42:51.0+17:17.7+20.22%83.18%-4.84%-8.94%09:33:58.9
15225Steve FoxDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:01.2+17:27.9+20.41%83.05%-5.01%-9.12%09:33:58.9
16219Jamie BoyleDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:56.6+18:23.3+21.49%82.31%-5.95%-10.10%09:33:58.9
17127William WildDiv 3: 8 - 10 kphM 1:57:36.6+32:03.3+37.47%72.74%-19.88%-24.58%09:33:58.9
18126Nathan Van De BeltSUP Div 3 8-10M 2:10:16.2+44:42.9+52.26%65.68%-32.79%-37.99%09:18:28.9
  • Long (18km) Female - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1220Kat BakerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:39:30.4--100%0.00%0.00%09:33:58.9
  • Long (18km) Female - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1220Kat BakerDiv 2: 10 - 12 kphF 1:39:30.4--100%0.00%0.00%09:33:58.9
  • Long (18km) Male - Overall
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1100Andrew BavageDiv 1: 12+ kphM 1:25:33.3--100%12.72%8.50%09:33:58.9
2101Jason KeatingDiv 1: 12+ kphM 1:28:40.6+3:07.3+3.65%96.48%9.53%5.16%09:33:58.9
3102Ross FountainDiv 2: 10 - 12 kphM 1:28:45.8+3:12.5+3.75%96.39%9.45%5.07%09:33:58.9
4103Rick FinchDiv 1: 12+ kphM 1:30:11.9+4:38.6+5.43%94.85%7.98%3.53%09:33:58.9
5218Gavin CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:17.7+6:44.4+7.88%92.70%5.84%1.29%09:33:58.9
6104Shaun CavenDiv 1: 12+ kphM 1:32:24.0+6:50.7+8.00%92.59%5.74%1.18%09:33:58.9
7228Vance MurphyDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:26.4+6:53.1+8.05%92.55%5.70%1.14%09:33:58.9
8227Stuart ThomsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:12.0+7:38.7+8.94%91.80%4.92%0.32%09:33:58.9
9226Stuart BrysonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:30.1+7:56.8+9.29%91.50%4.61%0.00%09:33:58.9
10223Sam WillsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:35:18.8+9:45.5+11.41%89.76%2.76%-1.94%09:33:58.9
11217Bevan DittbernerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:02.9+12:29.6+14.60%87.26%-0.03%-4.86%09:33:58.9
12215Andrew BurkeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:18.4+12:45.1+14.90%87.03%-0.29%-5.14%09:33:58.9
13221Luke RussellDiv 2: 10 - 12 kphM 1:42:51.0+17:17.7+20.22%83.18%-4.92%-10.00%09:33:58.9
14225Steve FoxDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:01.2+17:27.9+20.41%83.05%-5.10%-10.18%09:33:58.9
15219Jamie BoyleDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:56.6+18:23.3+21.49%82.31%-6.04%-11.17%09:33:58.9
16127William WildDiv 3: 8 - 10 kphM 1:57:36.6+32:03.3+37.47%72.74%-19.98%-25.78%09:33:58.9
17126Nathan Van De BeltSUP Div 3 8-10M 2:10:16.2+44:42.9+52.26%65.68%-32.90%-39.32%09:18:28.9
  • Long (18km) Male - Div 1: 12+ kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1100Andrew BavageDiv 1: 12+ kphM 1:25:33.3--100%4.09%4.34%09:33:58.9
2101Jason KeatingDiv 1: 12+ kphM 1:28:40.6+3:07.3+3.65%96.48%0.60%0.85%09:33:58.9
3103Rick FinchDiv 1: 12+ kphM 1:30:11.9+4:38.6+5.43%94.85%-1.11%-0.85%09:33:58.9
4104Shaun CavenDiv 1: 12+ kphM 1:32:24.0+6:50.7+8.00%92.59%-3.58%-3.31%09:33:58.9
  • Long (18km) Male - Div 2: 10 - 12 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1102Ross FountainDiv 2: 10 - 12 kphM 1:28:45.8--100%8.03%6.87%09:33:58.9
2218Gavin CookDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:17.7+3:31.9+3.98%96.17%4.37%3.17%09:33:58.9
3228Vance MurphyDiv 2: 10 - 12 kphM 1:32:26.4+3:40.6+4.14%96.02%4.22%3.01%09:33:58.9
4227Stuart ThomsonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:12.0+4:26.2+5.00%95.24%3.44%2.22%09:33:58.9
5226Stuart BrysonDiv 2: 10 - 12 kphM 1:33:30.1+4:44.3+5.34%94.93%3.12%1.90%09:33:58.9
6223Sam WillsDiv 2: 10 - 12 kphM 1:35:18.8+6:33.0+7.38%93.13%1.25%0.00%09:33:58.9
7217Bevan DittbernerDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:02.9+9:17.1+10.46%90.53%-1.59%-2.87%09:33:58.9
8215Andrew BurkeDiv 2: 10 - 12 kphM 1:38:18.4+9:32.6+10.75%90.29%-1.85%-3.14%09:33:58.9
9221Luke RussellDiv 2: 10 - 12 kphM 1:42:51.0+14:05.2+15.87%86.30%-6.56%-7.91%09:33:58.9
10225Steve FoxDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:01.2+14:15.4+16.06%86.16%-6.74%-8.09%09:33:58.9
11219Jamie BoyleDiv 2: 10 - 12 kphM 1:43:56.6+15:10.8+17.10%85.40%-7.69%-9.05%09:33:58.9
  • Long (18km) Male - Div 3: 8 - 10 kph
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1127William WildDiv 3: 8 - 10 kphM 1:57:36.6--100%0.00%0.00%09:33:58.9
  • Long (18km) Male - SUP Div 3 8-10
Place Bib Racer name Category Gender Finish time
1126Nathan Van De BeltSUP Div 3 8-10M 2:10:16.2--100%0.00%0.00%09:18:28.9