1A Copa ACME 2021

Sunday, May 2, 2021 10:16 (GMT-7) - Final results

Race info
Sport: Cycling - mtn cross-country
Location: Ensenada, Mexico
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 246
Timed on: Dell Latitude E7440
Timed with: Webscorer PRO 4.7
Chip timing: RFID - LLRP
Updated: Tuesday, May 4, 2021 18:57 (GMT-7)
Organized by: Bajadventours Timing Solutions

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Race winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 2V Winner Winning time Total racers Progress view Lap times
 Overall Dilan Gael Rivera G. 34:33.2 85  Race review  Lap times
 Female Karla Fernanda Mora 41:31.5 19  Race review  Lap times
 FA-JUVENIL A FEM. Karla Fernanda Mora 41:31.5 6  Race review  Lap times
 L-PRINC. FEMENIL ESMERALDA NAVARRO 43:49.3 5  Race review  Lap times
 ZL-PRINC. FEM. 40+ Cristina Salayandia 1:05:51.4 2  Race review  Lap times
 Z-PRINC. FEM. MAYOR Jaqueline Guevara Medina 53:21.6 6  Race review  Lap times
 Male Dilan Gael Rivera G. 34:33.2 66  Race review  Lap times
 A-JUVENIL A VAR. Gustavo J Marquez 34:36.1 9  Race review  Lap times
 K-ZUMO Jorge A. Martinez Pinuras 48:07.3 6  Race review  Lap times
 P-PRINCIP. VAR. MENOR Dilan Gael Rivera G. 34:33.2 13  Race review  Lap times
 U-VARONIL 60 Arturo Ayala 41:43.4 5  Race review  Lap times
 W-PRINCIP. VAR. MAYOR Juan Carlos Bodo K 38:07.4 33  Race review  Lap times
 3V Winner Winning time Total racers Progress view Lap times
 Overall Yoshua Leonel Huerta Monge 49:10.0 119  Race review  Lap times
 Female Ana Lucia Carrillo 1:04:30.3 19  Race review  Lap times
 FC-JUVENIL C FEM. Aylin Alexandra Vazquez Rosas 1:05:28.1 4  Race review  Lap times
 F-FEMENIL 30 Ana Lucia Carrillo 1:04:30.3 6  Race review  Lap times
 G-FEMENIL 40 Marely Atocha Pena Dagnino 1:06:37.6 3  Race review  Lap times
 GM-FEMENIL 50 Elizabeth Verdi 1:40:02.5 1  Race review  Lap times
 H-FEMENIL 19+ Kenya E. Orozco Diaz 1:07:21.0 5  Race review  Lap times
 Male Yoshua Leonel Huerta Monge 49:10.0 100  Race review  Lap times
 B-JUVENIL B VAR. Yoshua Leonel Huerta Monge 49:10.0 9  Race review  Lap times
 C-JUVENIL C VAR. Oscar Andre Cain Vazquez 51:09.2 7  Race review  Lap times
 I-INTERM. MENOR LEONARDO REYES 54:40.7 11  Race review  Lap times
 IM-INTERM. MAYOR Teo Lopez 53:59.8 19  Race review  Lap times
 J-VARONIL 40 GUILLERMO GONZALEZ AVALOS 53:17.9 9  Race review  Lap times
 O-VARONIL 50-59 OCIEL MANUEL PEREZ 52:34.5 12  Race review  Lap times
 Q-AVANZADOS 40 ORLANDO GASTELUM 54:00.0 19  Race review  Lap times
 R-AVANZADOS 50-59 Miguel Angel Garcia Munoz 1:03:14.9 14  Race review  Lap times
 4V Winner Winning time Total racers Progress view Lap times
 Overall Angel Rodrigo Barraza Monge 1:00:30.9 29  Race review  Lap times
 Female ARITZIA OCAMPO 1:19:27.0 2  Race review  Lap times
 Y-FEMENIL ELITE ARITZIA OCAMPO 1:19:27.0 2  Race review  Lap times
 Male Angel Rodrigo Barraza Monge 1:00:30.9 27  Race review  Lap times
 D-VARONIL 20 CRISTIAN LEONEL OSUNA 1:20:31.2 2  Race review  Lap times
 E-AVANZADOS 30 Julio Malagamba 1:08:40.5 7  Race review  Lap times
 M-VARONIL 30 Arturo Ayala Alvarez 1:06:40.2 7  Race review  Lap times
 T-AVANZADOS AA Orlando Baltazar T. 1:05:43.9 7  Race review  Lap times
 V-JUVENIL EXPERTOS Angel Rodrigo Barraza Monge 1:00:30.9 4  Race review  Lap times
 5V Winner Winning time Total racers Progress view Lap times
 Overall Emilio Azcona 1:12:30.4 13  Race review  Lap times
 Male Emilio Azcona 1:12:30.4 13  Race review  Lap times
 S-SUB 23 VARONIL Brandon Garcia Martinez 1:14:19.3 4  Race review  Lap times
 X-ELITE VARONIL Emilio Azcona 1:12:30.4 9  Race review  Lap times