Na Pali SUP 2018

Sunday, August 5, 2018 11:28 AM (GMT-10) - Final results

Race info
Sport: Paddling - outrigger
Location: Honolulu, HI, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 89
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 2.9.1
Updated: Monday, August 6, 2018 7:03 PM (GMT-10)
Organized by: Kauai Hoe Wa'a
Race website: kauaihoewaa.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Na Pali SUP 2018

  • Race winners

  • right arrow imageClick on a green category name to see full results
 Category Winner Winning time Total racers
 Overall Kai Lenny 1:19:59.8 89
 Female Kanesa Duncan Seraphin 2:55:38.9 18
 3 person mix SUP team Eurielle Blair, Andrea Smith, Patsy N 3:25:22.4 3
 OC-1 30-39 Kristen Foster 3:02:40.8 4
 OC-1 40-49 Lynnette Hazard 3:40:46.8 1
 OC-1 50-59 Robyn Saultry 3:17:57.5 2
 OC-1 60 + Jane Mckee 3:19:21.4 1
 OC-2 Relay Multiple winners 3:12:14.0 2
 Stock Prone 30-39 Liz Hunter 3:32:54.9 2
 SUP 14 30-39 Tammie Hampton 3:57:19.0 1
 SUP 14 40-49 Elizabeth Campos 3:22:27.0 1
 Unlimited Prone 40-49 Kanesa Duncan Seraphin 2:55:38.9 1
 Male Kai Lenny 1:19:59.8 63
 Foil Kai Lenny 1:19:59.8 1
 Holopuni Team Long 1:30:44.0 1
 OC-1 19-29 Bryan Aiwohi 2:46:10.8 3
 OC-1 30-39 Jesse Palumbo 2:39:56.8 8
 OC-1 40-49 Mark Frazier 2:49:50.3 3
 OC-1 50-59 Brandon Krovoza 3:31:07.8 1
 OC-1 60 + Steve Cole 2:55:05.8 6
 OC-2 Kailoa & Waioli Forrest 2:36:04.9 1
 Sailing Canoe Team 24' Kauila Tommy Kai 2:24:20.0 1
 Stock Prone 19-29 Stewart Mclachlan 2:22:23.4 6
 Stock Prone 30-39 Mikey Bruneau 3:10:05.7 3
 Stock Prone 40-49 Josh Comstock 3:30:25.8 1
 Stock Prone 50-59 Scott Shimada 3:04:24.3 1
 Stock Prone U18 Kawai Beeby 3:10:24.8 1
 SUP 14 19-29 Cameron Crook 2:44:35.3 4
 SUP 14 30-39 Chris Pico 3:04:11.2 4
 SUP 14 40-49 Fabio Valongo 2:39:50.0 3
 SUP 14 50-59 Eugene Ancheta 2:48:20.8 6
 SUP 14 60+ Rick Busch 2:59:35.3 2
 Surfski 50+ Jamie Debonet 4:39:18.8 1
 Surfski Open Danny Topfer 2:40:19.5 1
 Unlimited Prone 30-39 Andrew Wood 2:34:01.5 2
 Unlimited SUP 30-39 Ricky Ikeda 2:32:56.2 2
 Unlimited SUP 40-49 Zoltan Bazso 2:52:20.0 1
 Female/Male Marau, Hobey, Ella Beck 1:23:44.2 8
 3 person mix SUP team Paul Zacharias, Kanai Sharsh, Amber 2:40:21.9 3
 Holopuni Marau, Hobey, Ella Beck 1:23:44.2 1
 OC-2 Juan & Pamela Garcia-neveu 3:49:11.6 1
 OC-2 Relay Multiple winners 3:22:46.1 2
 Sailing Canoe Team 24' Jeremy Lloyd/CrystalThornbury/Fermin K 2:17:42.7 1