Winter Series Race 2

Saturday, April 20, 2013 13:55 (GMT+8) - Final results

Race info
Sport: Paddling
Location: Perth, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Distance: 10.7 Km
Racers: 59
Timed on: iPad
Timed with: Webscorer PRO 1.5
Team scoring: Total time
Teams: 6
Updated: Tuesday, June 4, 2013 19:28 (GMT+8)
Race notes
Woohoo first triangular race done and dusted. Thanks to all of you for making it such a great event. The leader board will be updated and emailed out by Tuesday.
Show more Show less

Winter Series Race 2

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Place Team name Team members Total time
1 Trigg Island
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 1
  • 201
  • David Graham
  • 50:36.0
  • 7
  • 405
  • Dean Papineau
  • 56:45.0
  • 15
  • 500
  • Brad Hibben
  • (1:02:17.0)
  • 27
  • 401
  • Carl Meyers
  • (1:05:48.7)
  • 30
  • 410
  • Mark Mulvay
  • (1:06:06.0)
  • 43
  • 202
  • Luke Hibben
  • (1:13:17.2)
1:47:21.0 --
2 Public
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 2
  • 306
  • Adam Bloomfield
  • 53:36.6
  • 4
  • 300
  • Andrew Crothers
  • 54:47.3
  • 14
  • 515
  • Ron Younger
  • (1:01:26.2)
  • 17
  • 304
  • Raffaele Brotzu
  • (1:02:27.1)
  • 33
  • 416
  • Rohan Davies Moore
  • (1:08:06.5)
  • 35
  • 504
  • Dave Reynolds
  • (1:09:04.1)
  • 36
  • 409
  • Karl Purton
  • (1:09:07.5)
  • 40
  • 411
  • Mat Pantony
  • (1:10:52.6)
  • 42
  • 413
  • Pete Gill
  • (1:13:12.7)
  • 44
  • 501
  • Bruce Muir
  • (1:13:28.2)
  • 49
  • 32
  • Bae Hooper
  • (1:19:57.5)
  • 53
  • 510
  • Pete Fannon
  • (1:22:42.6)
1:48:23.9 +1:02.9+0.98%
3 IOP
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 3
  • 203
  • Peter Hinds
  • 54:33.3
  • 8
  • 34
  • RUTH HIGHMAN
  • 57:00.0
  • 10
  • 422
  • Walter Chalupsky
  • (59:03.0)
  • 11
  • 506
  • Kim Bingham
  • (59:30.8)
  • 12
  • 415
  • Phil Seaton
  • (59:42.0)
  • 16
  • 514
  • Rod Bennett
  • (1:02:21.0)
  • 18
  • 402
  • Craig Sands
  • (1:03:18.4)
  • 19
  • 200
  • Alex Tennant
  • (1:03:39.0)
  • 20
  • 420
  • Todd Vladich
  • (1:03:50.0)
  • 21
  • 502
  • Damien Kelly
  • (1:03:58.3)
  • 24
  • 302
  • Jeremy Mulcahy
  • (1:04:19.0)
  • 25
  • 517
  • Stuart Tennant
  • (1:04:39.3)
  • 29
  • 518
  • Warren Southwell
  • (1:05:57.5)
  • 37
  • 301
  • Hamish Excell
  • (1:09:13.1)
  • 41
  • 406
  • Gary Maughan
  • (1:10:53.1)
  • 45
  • 33
  • Emily Chetwin
  • (1:14:01.2)
  • 46
  • 511
  • Ric Yeates
  • (1:14:13.1)
  • 47
  • 303
  • Rafael Avigad
  • (1:16:38.5)
  • 51
  • 421
  • Tony Delorenzo
  • (1:21:07.7)
1:51:33.3 +4:12.3+3.92%
4 Sorrento SLSC
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 6
  • 305
  • Richard Elderfield
  • 56:31.6
  • 22
  • 419
  • Stephen Coda
  • 1:04:08.8
  • 23
  • 507
  • Leslie Goodliffe
  • (1:04:18.0)
  • 28
  • 417
  • Ross Lewin
  • (1:05:49.9)
  • 34
  • 407
  • Guy Burnett
  • (1:09:02.3)
  • 39
  • 50
  • Leanne Lewis
  • (1:09:25.2)
  • 48
  • 31
  • Amanda Bowman
  • (1:19:05.7)
  • 50
  • 53
  • Sandra Herbert
  • (1:20:56.2)
  • 52
  • 54
  • Wendy Goodlife
  • (1:21:14.3)
  • 54
  • 600
  • David Norton
  • (1:28:28.2)
  • 55
  • 41
  • Sylvia Haile
  • (1:35:53.5)
  • 56
  • 52
  • Rita Berry
  • (1:36:42.7)
  • 57
  • 51
  • Nicole Jahn
  • (1:46:23.0)
2:00:40.4 +13:19.4+12.41%
5 Ascot Kayak Club
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 13
  • 404
  • David Martin
  • 1:00:15.0
  • 26
  • 508
  • Mark Lawson
  • 1:05:06.0
2:05:21.0 +18:00.0+16.77%
6 IOP/City SLSC
Show all team members Show
  • Place
  • Bib
  • Racer name
  • Time
  • 31
  • 412
  • John Contessi
  • 1:06:20.2
  • 32
  • 42
  • Tricia Gilbert
  • 1:06:31.6
2:12:51.8 +25:30.8+23.77%