NATACION

Sunday, December 18, 2016 08:00 (GMT-6) - Start list

Race info
Sport: Triathlon
Location: Celaya, Mexico
Start type: Mass start
Racers: 135
Updated: Friday, December 23, 2016 09:54 (GMT-6)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
86 Carlos Castillo Sabido   JV 14 - 15 M 08:00:00
111 Joshua Badillo Celaya  JV 14 - 15 M 08:00:00
117 Andrea Coll Gomez Queretaro  JF 14 - 15 F 08:00:00
104 Gerardo Lozada Torres   JV 14 - 15 M 08:00:00
106 Angel Ramirez Celaya  JV 14 - 15 M 08:00:00
47 Regina Martinez Valencia Queretaro  JF 14 - 15 F 08:00:00
118 Seteffanie Ochsenbaueer Motta Queretaro  JF 14 - 15 F 08:00:00
20 Diego Rodriguez Fernandez Queretaro  JV 14 - 15 M 08:00:00
71 Joel Ortiz Peniche Queretaro  JV 14 - 15 M 08:00:00
148 Jose Alejandro Campos Nieto   JV 14 - 15 M 08:00:00
54 Maria Jose Ochoa   JF 14 - 15 F 08:00:00
72 Jair Zacarias Nicasio LEON  JV 14 - 15 M 08:00:00
154 Villafuerte   JV 14 - 15 F 08:00:00
142 William Aguilera Gomez ABASOLO  JV 14 - 15 M 08:00:00
113 Ma Jose Badillo Pescador Celaya  JF 14 - 15 F 08:00:00
155 Martin Villafuerte   JF 14 - 15 M 08:00:00
123 Daniel Sanchez Urzua LEON  JV 14 - 15 M 08:00:00
127 Guillermo Ruiz Tome LEON  SA 16 - 19 M 08:00:00
153 Rogelio Casado De La Torre   SA 16 - 19 M 08:00:00
9 Luis Eduardo Gonzalez Celaya  SB 20 - 29 M 08:00:00
34 Daniel Hernandez Celaya  SA 16 - 19 M 08:00:00
134 Luis Garcia Sanchez Juventino Rosas  SA 16 - 19 M 08:00:00
41 Rafael Rodriguez Fernandez Celaya  SA 16 - 19 M 08:00:00
87 Alfredo Urbina Ponce   SG 50 y mayores M 08:00:00
130 Jared Chavez P Morelia  SA 16 - 19 M 08:00:00
102 Benito Lozada Torres   SA 16 - 19 M 08:00:00
105 Ivan Galvan Morales   SA 16 - 19 M 08:00:00
52 Carime Flores   SO 20 - 29 F 08:00:00
49 Luis Xavier Contreras Resendiz Queretaro  SA 16 - 19 M 08:00:00
93 Isael Uriel Madrigal Sanchez Queretaro  SA 16 - 19 M 08:00:00
40 Francisco Nestor Garcia Romero Queretaro  SB 20 - 29 M 08:00:00
124 David Antonio Gomez ABASOLO  SE 40 - 49 M 08:00:00
143 Abril Gomez Artega   SO 20 - 29 F 08:00:00
28 Arturo Orozco Resendiz Morelia  SC 30 - 39 M 08:00:00
36 Luciano Figueroa Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
3 Enrique Benavente Espinoza San Luis Potosi  SC 30 - 39 M 08:00:00
151 Luis Mejia Lujan   SG 50 y mayores M 08:00:00
12 Paulino Campos   SE 40 - 49 M 08:00:00
83 Juan Castillo Ortiz   SE 40 - 49 M 08:00:00
13 Moises Fernando San Juan Aguirre   SC 30 - 39 M 08:00:00
37 Manuel Corrales Cazares Celaya  SC 30 - 39 M 08:00:00
77 Raul Rios Vazquez   SB 20 - 29 M 08:00:00
5 Antonio Hernandez Cazorla San Luis Potosi  SB 20 - 29 M 08:00:00
7 Luis Gonzalez Parada Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
55 Juan Manual Ochoa   SA 16 - 19 M 08:00:00
112 Kei Ishida Celaya  SO 20 - 29 F 08:00:00
150 Luis Manuel Hernandez Vazquez   RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
90 Daniel Antonio Rios Gutierrez   SB 20 - 29 M 08:00:00
69 Maria Isabel Zarate Queretaro  SP 30 - 39 F 08:00:00
119 Alejandro Chavez Martinez   SB 20 - 29 M 08:00:00
80 Tadeo Butanda Tovar   SC 30 - 39 M 08:00:00
107 Fernando Francisco Montoya Celaya  SC 30 - 39 M 08:00:00
85 Daniela Castillo Sabido   SO 20 - 29 F 08:00:00
179 Ivone Vazquez   SR 40 y mayores F 08:00:00
57 Jose Baez Cortes Queretaro  SE 40 - 49 M 08:00:00
75 Hector Adrian Contreras Avila Queretaro  SE 40 - 49 M 08:00:00
58 Miguel Solis Campos   SC 30 - 39 M 08:00:00
74 Gerardo Alberto Rojano Gálvan   SC 30 - 39 M 08:00:00
59 Juntin Fossorier   SB 20 - 29 M 08:00:00
128 Henry Arzate Juventino Rosas  SE 40 - 49 M 08:00:00
116 Isaac Garcia Rangel Queretaro  RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
62 Arturo Javier Rico Hernandez   SE 40 - 49 M 08:00:00
137 Oscar Aguilar Sanchez Celaya  SC 30 - 39 M 08:00:00
88 Mariana Tramer Fernandez   SO 20 - 29 F 08:00:00
46 Bernardo Izquierdo D.F.  SB 20 - 29 M 08:00:00
2 Genaro Daniel Alvarez Ramirez Celaya  RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
125 David Gustavo Aguilar Paz Celaya  SC 30 - 39 M 08:00:00
131 Josue Longoria Perez Celaya  SG 50 y mayores M 08:00:00
100 Emmanuel Alvarez Vazquez Juventino Rosas  SC 30 - 39 M 08:00:00
97 Raúl Guerrero Arellano Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
53 Ricardo Alferez   SE 40 - 49 M 08:00:00
31 Marco Antonio Trujillo Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
32 Giancarlo Aguilar   SC 30 - 39 M 08:00:00
68 Yorlen Villa Moreno Celaya  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
81 Sergio Jair Nara Salgado   SG 50 y mayores M 08:00:00
121 Cesar Aguilar Camacho Celaya  SG 50 y mayores M 08:00:00
141 Sebastian Lopez Leon Juventino Rosas  SB 20 - 29 M 08:00:00
140 Sebas Ayala Estrada Aguascalientes  SE 40 - 49 M 08:00:00
139 Rodrigo Fernandez Teuscher Queretaro  SE 40 - 49 M 08:00:00
103 Benito Lozada Quintana   SE 40 - 49 M 08:00:00
158 Juan Carlos Morales   RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
50 Miguel Angel Millan Dorado D.F.  SB 20 - 29 M 08:00:00
126 Gabriela Mancilla Gonzalez Guanajuato  SP 30 - 39 F 08:00:00
84 Ingrid Sabido Malda   SR 40 y mayores F 08:00:00
10 Fermïn Alejandro Moreno Celaya  SB 20 - 29 M 08:00:00
16 Juan Carlos Viveros   SC 30 - 39 M 08:00:00
25 Gabriela Sanchez Martinez   RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
44 Guadalupe Valencia Rico Juventino Rosas  SO 20 - 29 F 08:00:00
70 Ximena ortiz Peniche Queretaro  SO 20 - 29 F 08:00:00
159 Bianca Alejandro Ramirez   SO 20 - 29 F 08:00:00
145 Fermin Aguilar Montoya   SG 50 y mayores M 08:00:00
114 MaFer Ishida Cazares Celaya  SP 30 - 39 F 08:00:00
120 Carlos Alberto Mejia Ugalde Queretaro  SE 40 - 49 M 08:00:00
8 Diego Gonzalez Correa Celaya  SB 20 - 29 M 08:00:00
22 Jose Miguel Perez Morales IRAPUATO  SC 30 - 39 M 08:00:00
109 Claudia Mariana Pescador Celaya  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
94 Jose Luis Gomez Ocadiz Queretaro  SC 30 - 39 M 08:00:00
156 Felipe Arias Gutierrez   SA 16 - 19 M 08:00:00
164 Vanesa Mendoza Servín   RM RELEVO MIXTO F 08:00:00
95 Berenice Ponce Robledo Queretaro  SP 30 - 39 F 08:00:00
60 Marysol Mendoza Servin SALAMANCA  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
82 Franz Zamudio Nieto   SC 30 - 39 M 08:00:00
122 Cesar Vieyra Garcia Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
29 Oscar Osornio Velazquez D.F  SC 30 - 39 M 08:00:00
138 Oscar Alfredo Perez Gomez ABASOLO  SB 20 - 29 M 08:00:00
4 Mariana Ramirez Ortiz San Luis Potosi  SP 30 - 39 F 08:00:00
91 Santiago Zarate Zuñiga   SG 50 y mayores M 08:00:00
76 Mariana Edith Vazquez Hernandez   SR 40 y mayores F 08:00:00
157 Isabella Flores   RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
180 Marcela Regina Esparza SALAMANCA  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
110 Esperanza Pescador Espitia Celaya  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
92 Eduardo Badillo España   RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
146 Fernando Lopez Diaz   SC 30 - 39 M 08:00:00
132 Leon Jaime Garcia Lopez DF  SG 50 y mayores M 08:00:00
136 Martha Ivet Castro SALAMANCA  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
19 Denise Mendoza Servin SALAMANCA  SP 30 - 39 F 08:00:00
129 J Fco G Gonzalez Queretaro  RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
38 Monica Hinojosa Ruiz de Chavez Queretaro  SP 30 - 39 F 08:00:00
65 Carolina Cristina Dominguez Garcia   SO 20 - 29 F 08:00:00
45 Fernando Cuevas Celaya  SG 50 y mayores M 08:00:00
61 Nancy Veronica Rico Banda   SO 20 - 29 F 08:00:00
133 Luis Ernesto Garcia IRAPUATO  SA 16 - 19 M 08:00:00
63 Elias Alejandro Guerrero   RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
64 Jorge Guerrero   RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
89 Ma. Guadalupe Gonzalez Torres   RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
21 Maria Mercedes Abrego Guerrero Valle de Santiago  SP 30 - 39 F 08:00:00
48 Carlos Enrique Millan D.F.  SB 20 - 29 M 08:00:00
56 Derek Yair Curtidor Contreras Cortazar  RV RELEVO VARONIL M 08:00:00
1 Andres Ortega Cabrera   SC 30 - 39 M 08:00:00
73 Maria Carolina Uribe Ferrari   SR 40 y mayores F 08:00:00
144 Beatriz Perez Yañez   SR 40 y mayores F 08:00:00
67 Ismael Perez Ordaz Celaya  RM RELEVO MIXTO F/M 08:00:00
14 Gabriel Morales Gomez Celaya  SE 40 - 49 M 08:00:00
35 Adriana Conde Celaya  SP 30 - 39 F 08:00:00
165 Maria Reneé Laclette Loustalot Celaya  SP 30 - 39 F 08:00:00