2013 Skirennen

Saturday, January 19, 2013 9:48 AM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Leavenworth, WA, United States
Start type: Manual wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 118
Updated: Tuesday, January 16, 2018 1:57 PM (GMT-8)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2013 Skirennen

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
8 David Tveten Leavenworth, WA  2k M 12-13 2k 09:48:48
33 Lauren Richardson Leavenworth, WA  2k F 12-13 2k 09:48:48
23 Stephen Tveten Leavenworth, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
6 Cobey Clark Leavenworth, WA  2k M 12-13 2k 09:48:48
17 Lucas Jobe Wenatchee, WA  2k M 12-13 2k 09:48:48
9 Derek Richardson Leavenworth, WA  2k M 9-under 2k 09:48:48
19 Maya Velazquez Wenatchee, WA  2k F 12-13 2k 09:48:48
11 Halla Hafermann Leavenworth, WA  2k F 12-13 2k 09:48:48
25 Will Piers Peshastin, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
14 Jerome Jerome Leavenworth, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
22 Stella Johnson Leavenworth, WA  2k F 10-11 2k 09:48:48
12 Isaak Walker Leavenworth, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
10 Gabe Velazquez Wenatchee, WA  2k M 9-under 2k 09:48:48
18 Luke Hafermann Leavenworth, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
1 Alice Eifert Wenatchee, WA  2k F 10-11 2k 09:48:48
40 Isaac Tveten   2k M 9-under 2k 09:48:48
5 Claire Evans Issaquah, WA  2k F 10-11 2k 09:48:48
2 Anna Russell Leavenworth, WA  2k F 10-11 2k 09:48:48
13 Jake Finegold Wenatchee, WA  2k M 10-11 2k 09:48:48
4 Cadel Velazquez Wenatchee, WA  2k M 9-under 2k 09:48:48
3 Bijou Zehm Leavenworth, WA  2k F 9-under 2k 09:48:48
21 Sarah Butruille Leavvenworth, WA  2k F 10-11 2k 09:48:48
44 Ella Loewen   2k F 9-under 2k 09:48:48
34 Madeline Gillespie   2k F 9-under 2k 09:48:48
41 Elise Foot   2k F 9-under 2k 09:48:48
16 Lily Keziah Leavenworth, WA  2k F 9-under 2k 09:48:48
45 Aiden Hol   2k M 9-under 2k 09:48:48
38 Evan Butrille   2k M 9-under 2k 09:48:48
37 Nicolas Dietzman   2k M 9-under 2k 09:48:48
29 Coco Zehm Leavenworth, WA  2k F 9-under 2k 09:48:48
15 Kaston Dillon Leavenworth, WA  2k M 9-under 2k 09:48:48
43 Bella Fox   2k F 9-under 2k 09:48:48
35 Quentin Farrell Leavenworth, WA  2k M 9-under 2k 09:48:48
26 Zoe Boggs Leavenworth, WA  2k F 9-under 2k 09:48:48
30 Heath Jordan   2k M 9-under 2k 09:48:48
42 Luke Fox   2k M 9-under 2k 09:48:48
112 Nathan Wells Leavenworth, WA  5k M 14-15 5k 10:14:52
111 Moses Lurbur Wenatchee, WA  5k M 12-13 5k 10:14:52
109 Lydia Youkey Leavenworth, WA  5k F 14-15 5k 10:14:52
104 Daniel Tveten Leavenworth, WA  5k M 14-15 5k 10:14:52
106 Ivy Spiegel Ostrom Leavenworth, WA  5k F 14-15 5k 10:14:52
103 Cole Loomis East Wenatchee, WA  5k M 14-15 5k 10:14:52
117 Timothy Wells Leavenworth, WA  5k M 12-13 5k 10:14:52
101 Bettye Eifert Wenatchee, WA  5k F 16-17 5k 10:14:52
110 Mccaleb Eifert Wenatchee, WA  5k F 14-15 5k 10:14:52
118 Anthony Evans Issaquah, WA  5k M 12-13 5k 10:14:52
107 Kieran Ringel Leavenworth, WA  5k F 12-13 5k 10:14:52
115 Sam Keziah Leavenworth, WA  5k M 12-13 5k 10:14:52
105 Hadassah Lurbur Wenatchee, WA  5k F 12-13 5k 10:14:52
114 Raquel Thody Wenatchee, WA  5k F 16-17 5k 10:14:52
116 Sophie Marshall Wenatchee, WA  5k F 14-15 5k 10:14:52
113 Perry Keziah Leavenworth, WA  5k F 16-17 5k 10:14:52
121 Erika Enloe   5k F 40-49 5k 10:14:52
122 Leanne Jordan   5k F 30-39 5k 10:14:52
102 Charlotte Eifert Wenatchee, WA  5k F 12-13 5k 10:14:52
120 Keely Gordon-pratt   5k F 10-11 5k 10:14:52
236 Kent Murdoch   10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
219 Kevin Farrell Leavenworth, WA  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
221 Loren Hanson Leavenworth, WA  10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
230 Todd Eastman   10k Expert M 50-59 10k Expert M 10:19:52
210 James Evans Issaquah, WA  10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
226 Pete Wier Chelan, WA  10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
242 Blakely Browne   10k Expert M 16-17 10k Expert 10:19:52
213 Jeff Clarke Wenatchee, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
216 Jim Dahl Wenatchee, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
209 Heidi Loewen Wenatchee, WA  10k Expert F 30-39 10k Expert 10:19:52
240 Jim Peot   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
224 Mark Hanson Sammamish, WA  10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
212 Jason Loewen Wenatchee, WA  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
237 Luke Astell   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
235 Daniel Kavet   10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
232 Mark Rinehart   10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
215 Jim Cahill Olympia, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
207 Geoffrey Crofoot Seattle, WA  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
220 Klev Schoening Woodinville, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
218 Kelly Gillespie Leavenworth, WA  10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
163 George Velazquez   10k Citizen M 40-49 10k Expert 10:19:52
222 Lynda Finegold Wenatchee, WA  10k Expert F 40-49 10k Expert 10:19:52
206 Gabe Hanson Seattle  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
214 Jeff Mcgrew Woodinville, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
228 Rocky Crocker Wenatchee, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
227 Rebecca Wells Leavenworth, WA  10k Expert F 16-17 10k Expert 10:19:52
217 Julia Burnham Cashmere, WA  10k Expert F 14-15 10k Expert 10:19:52
204 Bryan Schaeffer Seattle, WA  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
200 Andi Zontek Wenatchee, WA  10k Expert F 16-17 10k Expert 10:19:52
225 Nancy Bywater Leavenworth, WA  10k Expert F 40-49 10k Expert 10:19:52
233 Craig Hetherington   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
239 Brandon Tveten   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
229 Tim Burnham Cashmere, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
202 Bert Pschunder Redmond, WA  10k Expert M 50-59 10k Expert 10:19:52
234 Carl Haberberger   10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
211 James Thompson Steamboat Springs, CO  10k Expert M 30-39 10k Expert 10:19:52
238 Lane Wilkinson   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
205 Elise Stacy Seattle, WA  10k Expert F 16-17 10k Expert 10:19:52
201 Becky Schoening Woodinville, WA  10k Expert F 50-59 10k Expert 10:19:52
231 Tammy Trippel   10k Expert F 50-59 10k Expert 10:19:52
223 Maria Balsamo Bellevue, WA  10k Expert F 50-59 10k Expert 10:19:52
208 Caitie Velazquez Wenatchee, WA  10k Expert F 40-49 10k Expert 10:19:52
203 Bob Fallon Leavenworth, WA  10k Expert M 60-69 10k Expert 10:19:52
241 Ryan Perlman   10k Expert M 40-49 10k Expert 10:19:52
154 Lance Jobe Wenatchee, WA  10k Citizen M 40-49 10k Citizen 10:21:52
168 Robert Campbell   10k Citizen M 40-49 10k Citizen 10:21:52
151 Brad Piers Peshastin, WA  10k Citizen M 40-49 10k Citizen 10:21:52
160 Gabe Stefanides   10k Citizen M 18-19 10k Citizen 10:21:52
150 Bob Stoehr Wenatchee, WA  10k Citizen M 50-59 10k Citizen 10:21:52
166 Patrick Walker   10k Citizen M 40-49 10k Citizen 10:21:52
153 Kevin Hall Wenatchee, WA  10k Citizen M 50-59 10k Citizen 10:21:52
152 Catherine Willard Manson, WA  10k Citizen F 40-49 10k Citizen 10:21:52
167 Allison Haug   10k Citizen F 40-49 10k Citizen 10:21:52
165 Dale Bohm   10k Citizen M 50-59 10k Citizen 10:21:52
155 Mark Jobson Olympia, WA  10k Citizen M 60-69 10k Citizen 10:21:52
158 Scott Sell Snoqualmie, WA  10k Citizen M 50-59 10k Citizen 10:21:52
157 Robin Stacy Seattle, WA  10k Citizen F 40-49 10k Citizen 10:21:52
156 Rachael Evans Issaquah, WA  10k Citizen F 40-49 10k Citizen 10:21:52
159 Steve Godfrey Cashmere, WA  10k Citizen M 50-59 10k Citizen 10:21:52
162 Emily Norland   10k Citizen F 30-39 10k Citizen 10:21:52
161 Sheryl Melvin Leavenworth, WA  10k Citizen F 50-59 10k Citizen 10:21:52
164 Susie Main   10k Citizen F 40-49 10k Citizen 10:21:52