2016 Sunnyside Challenge unofficial 2

Saturday, January 2, 2016 10:00 AM (GMT-8) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Bend, OR, United States
Start type: Interval start
Racers: 134
Updated: Saturday, January 2, 2016 10:16 PM (GMT-8)
Organized by: Mt Bachelor Sports Education Foundation
Race website: Mbsef.org

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
203 Greene, Marshall XC Oregon  M1-4 M 0:00
205 Hashimoto, Jeff Kongsberger  M1-4 M 0:00
202 Tedrow, Jason XC Oregon  M1-4 M 0:00
206 Rodhouse, Tom MBSEF  M1-4 M 0:00
209 Verheyden, James r   M1-4 M 0:00
220 Edic, David X-C Oregon  M5-7 M 0:00
208 Burnham, Tim LWSC  M5-7 M 0:00
210 Kresl, Steve Teacup Nordic  M5-7 M 0:00
280 Waichler, Scott Methow Valley Nordic Team  M5-8 M 0:00
201 Sherr, Len   M8/9 M 0:00
211 Holm, Bjarne   M8/9 M 0:00
28 Wescott, Tanner BEA  U12 M 0:00
21 Micek, Henry MBSEF  U12 M 0:00
24 Verheyden, Eric   U12 M 0:00
13 Hall, Walker Methow Valley Nordic Team  U14 M 0:00
17 Klein, Cooper Momentum Northwest  U14 M 0:00
26 Christensen, Jacob Bend Endurance Academy  U14 M 0:00
18 DeLong, Ian Methow Valley Nordic Team  U14 M 0:00
15 Strome, Zane Methow Valley Nordic Team  U14 M 0:00
12 Olander, Jacob Bend Endurance Academy  U14 M 0:00
27 Grialo, Travis MVNT  U14 M 0:00
29 Fasset, Jack MBSEF  U14 M 0:00
19 Whitelaw, Aidan MBSEF  U14 M 0:00
11 Strang, Jack MBSEF  U14 M 0:00
20 Micek, Anton MBSEF  U14 M 0:00
22 Bert, Jeffrey MBSEF  U14 M 0:00
16 Nye, Maximus MBSEF  U14 M 0:00
14 Powers, Sameer Spokane Noedic  U14 M 0:00
10 Scofield, Oliver MBSEF  U14 M 0:00
25 Whyte, Andrei Momentum Northwest  U14 M 0:00
78 Schoderbek, Sam Bend Endurance Academy  U16 M 0:00
76 Alison, Trevor BEA  U16 M 0:00
82 McColgan, Jack MBSEF  U16 M 0:00
89 Worrell, Emerson Methow Valley Nordic Team  U16 M 0:00
83 Aspholm, Peter Methow Valley Nordic Team  U16 M 0:00
87 Lange, Will MBSEF  U16 M 0:00
88 Greene, Hunter MBSEF  U16 M 0:00
84 Korus, Patrick Spokane Nordic  U16 M 0:00
77 Jackson, Cooper Momentum Northwest  U16 M 0:00
85 Schlichting, Elin Spencer Butte/SEHS  U16 M 0:00
92 Schaaf, Brooks Spokane Nordic  U16 M 0:00
74 Voorhees, Blair Momentum Northwest  U16 M 0:00
100 Truax, Connor Teacup Nordic  U16 M 0:00
86 Henson, Nate MBSEF  U16 M 0:00
75 Sunderman, Evan Spokane Nordic  U16 M 0:00
96 Emmons, Muir   U16 M 0:00
97 Rossow, Bjorn Spokane Nordic  U16 M 0:00
79 Mott, Michael Methow Valley Nordic Team  U16 M 0:00
80 D'Atre, Dawson Plain Valley Nordic Team  U16 M 0:00
90 Jacobson, peder   U16 M 0:00
94 Verheyden, James Summit high  U16 M 0:00
95 Kellar, Reed BEA  U16 M 0:00
98 Walker, Forrest Plain Valley Nordic Team  U16 M 0:00
91 Campbell, Skye   U16 M 0:00
93 Christoffersen, Wayan   U16 M 0:00
186 Schoderbek, Tom BEA  U18 M 0:00
196 Nielsen, Eli Methow Valley Nordic Team  U18 M 0:00
184 Ingman, Erik Bend Endurance Academy  U18 M 0:00
197 iraggi, damon BEA  U18 M 0:00
215 Martin, Alex Summit  U18 M 0:00
194 Ford, Brett Spokane Nordic  U18 M 0:00
193 Lurbur, Moses LWSC  U18 M 0:00
198 Wiley, Jesse Teacup Nordic  U18 M 0:00
187 Fuller, Cole BEA/BSHS  U18 M 0:00
212 Bergstrom, Leif Teacup Nordic  U18 M 0:00
182 Voorhees, Liam Momentum Northwest  U18 M 0:00
181 Schlichting_Robinson, Kimbert South Eugene High School  U18 M 0:00
219 Wulfman, Gabriel LWSC  U18 M 0:00
185 Taylor, Justin Momentum Northwest  U18 M 0:00
183 Lund-Andersen, Peik Sandpoint Nordic  U18 M 0:00
192 Shannon, Casey MBSEF  U20 M 0:00
190 Potyk, Andrew Spokane Nordic  U20 M 0:00
188 Wells, Nathan LWSC  U20 M 0:00
191 McCarthy, Ian Spokane Nordic  U20 M 0:00
218 Wolfenden, Imran OSU Cascades  U20 M 0:00
200 Widmer, Teddy Bend Endurance Academy  U20 M 0:00
195 Potyk, Joel Spokane Nordic  U20 M 0:00
213 engbersen, nils Teacup Nordic  U20 M 0:00
216 Sukovaty, Geza   U20 M 0:00
214 Ackerman, Ethan   U20 M 0:00
199 Millslagle, Max Bates College  U23 M 0:00
217 McCarthy, Colin Whitman  U23 M 0:00