Peterborough Midsummer 10k

Sunday, June 13, 2021 08:46 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running
Location: Peterborough, United Kingdom
Start type: Individual start
Racers: 1193
Updated: Wednesday, June 16, 2021 15:33 (GMT+1)
Organized by: Sublime Racing Ltd.
Race website: www.sublimeracing.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 3
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
3 Alan Dix RENEGADE RUNNERS  Male 50-54 52 M 08:46:40
5 Simon Wallace BIGGLESWADES RUNNERS NEED  Male 45-49 49 M 08:46:40
6 Matthew Bowser LINCOLN WELLINGTON ATHLETIC CLUB  Male 35-39 37 M 08:46:40
9 Adam Hitchcock RENEGADE RUNNERS  Male 35-39 36 M 08:46:40
10 Allister Gage   Male 40-44 41 M 08:46:40
14 Kirk Brawn PETERBOROUGH & NENE VALLEY ATHLETIC CLUB  Male 40-44 44 M 08:46:40
16 Matthew Allingham   Male 35-39 39 M 08:46:40
19 Harry Friend YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male Junior 15 M 08:46:40
20 Michael Branston YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
22 Charles Arnold BIGGLESWADE AC  Male 65-69 65 M 08:46:40
23 Toby Hall PETERBOROUGH & NENE VALLEY ATHLETIC CLUB  Male Senior 26 M 08:46:40
24 Keaton Neacy THORNEY RUNNING CLUB  Male Senior 16 M 08:46:40
26 Mark Crookes   Male 45-49 49 M 08:46:40
31 Simon Hamilton SUBLIME CREW  Male 55-59 59 M 08:46:40
33 Nigel Seale FENLAND RUNNING CLUB  Male 60-64 61 M 08:46:40
34 Adrian Searle FENLAND RUNNING CLUB  Male 45-49 49 M 08:46:40
35 Jack Jackson EYE COMMUNITY RUNNERS  Male Senior 17 M 08:46:40
39 Noel Henderson NEWARK STRIDERS  Male 60-64 62 M 08:46:40
42 James Perry   Male 35-39 38 M 08:46:40
45 Christopher Halliday DERWENT RUNNERS (DERBY)  Male 45-49 48 M 08:46:40
46 Justin Walker RYSTON RUNNERS  Male 45-49 48 M 08:46:40
47 Ross Clubb   Male 40-44 42 M 08:46:40
49 Ian Powell STAMFORD STRIDERS  Male 50-54 54 M 08:46:40
51 Adrian Stone   Male 65-69 67 M 08:46:40
52 Bill Robinson KETTERING TOWN HARRIERS  Male 55-59 57 M 08:46:40
54 Tomasz Kabut ROCKET RUNNERS  Male 35-39 37 M 08:46:40
56 Scott Taber   Male Senior 27 M 08:46:40
57 Matthew Doyle   Male Senior 30 M 08:46:40
59 Daniel Hook STAMFORD STRIDERS  Male Senior 31 M 08:46:40
60 Jack Taylor   Male Senior 28 M 08:46:40
62 Mark Jackson NEWARK STRIDERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
64 Peter Davis NEWARK STRIDERS  Male 65-69 68 M 08:46:40
69 Nikunj Patel   Male 55-59 55 M 08:46:40
71 Mark Moden RENEGADE RUNNERS  Male 45-49 46 M 08:46:40
72 Kevin Walpole NRR  Male 50-54 50 M 08:46:40
75 Mark Nicholls   Male 50-54 54 M 08:46:40
78 Stuart Owen   Male Senior 34 M 08:46:40
82 Peter Ridley EYE COMMUNITY RUNNERS  Male 70+ 74 M 08:46:40
83 Jaroslaw Grabby SQUADRON 304  Male 40-44 44 M 08:46:40
84 Wayne Bradley EYE COMMUNITY RUNNERS  Male 50-54 51 M 08:46:40
85 Graeme Gordon   Male 55-59 59 M 08:46:40
87 Ross Brown WERRINGTON JOGGERS  Male 45-49 46 M 08:46:40
88 Gareth Hunt RYSTON RUNNERS  Male Senior 30 M 08:46:40
91 Andrew Clutton   Male 45-49 47 M 08:46:40
92 Simon Murphy LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 45-49 46 M 08:46:40
98 Krzysztof Rocko   Male 35-39 37 M 08:46:40
99 Joseph Roadhouse   Male Senior 34 M 08:46:40
102 Pullin Shah   Male 45-49 45 M 08:46:40
103 John Pike PETERBOROUGH & NENE VALLEY ATHLETIC CLUB  Male 45-49 46 M 08:46:40
104 Matt Rodaway   Male 45-49 46 M 08:46:40
105 Andy Parkin RETFORD AC  Male 50-54 54 M 08:46:40
106 Jack Ciesla   Male Senior 31 M 08:46:40
107 Ben Jackson YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 35-39 39 M 08:46:40
108 Alan Oliver SLEAFORD STRIDERS AC  Male Senior 32 M 08:46:40
109 Adam Bell   Male Senior 33 M 08:46:40
110 Gareth Marshall   Male 40-44 44 M 08:46:40
111 Peter Hiscock   Male 40-44 42 M 08:46:40
112 Ian Turner HUNTS AC  Male 40-44 43 M 08:46:40
113 James Easton   Male Senior 28 M 08:46:40
114 Daniel Snipe YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 40-44 40 M 08:46:40
117 Ty Farrer HUNTS AC  Male 45-49 47 M 08:46:40
120 Mark Marsh   Male 45-49 49 M 08:46:40
124 Melvin Green THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Male 50-54 52 M 08:46:40
125 Bryan Rootes HAVERHILL RUNNING CLUB  Male 50-54 52 M 08:46:40
129 Daniel Bell STAMFORD STRIDERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
131 Craig Tilley STAMFORD STRIDERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
132 Gary Davies   Male 50-54 51 M 08:46:40
134 Lewis Wiles HUNTS AC  Male Junior 15 M 08:46:40
139 Kevin Ryan BRJ RUN AND TRI  Male 60-64 63 M 08:46:40
140 Terry Lepore   Male 55-59 57 M 08:46:40
141 Jon Priston   Male 45-49 48 M 08:46:40
143 Konstantin Mozgovoi   Male Senior 26 M 08:46:40
146 Darren Ellis YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male Senior 35 M 08:46:40
148 Shane Hunt HUNTS AC  Male 60-64 62 M 08:46:40
149 John Bain LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 60-64 63 M 08:46:40
150 Lee Johnson THREE COUNTIES RUNNING CLUB  Male 35-39 38 M 08:46:40
152 Scott Davis   Male 45-49 46 M 08:46:40
153 Roger Biggs FAIRLANDS VALLEY SPARTANS  Male 70+ 72 M 08:46:40
160 Dave Smith LINCOLN WELLINGTON ATHLETIC CLUB  Male 70+ 70 M 08:46:40
162 Ian Vallance YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
171 Kevin Barwell   Male 35-39 36 M 08:46:40
172 Abid Sayeed EYE COMMUNITY RUNNERS  Male 55-59 56 M 08:46:40
174 Joshua Willmott THORNEY RUNNING CLUB  Male Senior 16 M 08:46:40
178 Andrew Flatters AHPT  Male 55-59 59 M 08:46:40
184 Richard Roberts   Male 65-69 68 M 08:46:40
185 Michael Lambourne   Male 40-44 40 M 08:46:40
186 Paul Humphrey   Male 40-44 41 M 08:46:40
189 Ian Strange   Male 55-59 59 M 08:46:40
190 Jim Haylett   Male 55-59 58 M 08:46:40
192 Luke Brown PANVAC  Male Senior 27 M 08:46:40
195 Graham Mcmillan EYE COMMUNITY RUNNERS  Male 55-59 55 M 08:46:40
202 Gareth Hopkinson OUNDLE CHATTER RUNNERS  Male 40-44 44 M 08:46:40
203 Brian Black   Male 60-64 62 M 08:46:40
204 Paul Smith FETCHEVERYONE RC  Male 35-39 36 M 08:46:40
205 David Briars   Male 50-54 51 M 08:46:40
209 Steven Doyle   Male 50-54 54 M 08:46:40
210 Steven Taylor LINCOLN AND DISTRICT  Male 45-49 48 M 08:46:40
212 Gerard Baker   Male 50-54 50 M 08:46:40
214 Andrew Hooks   Male 50-54 52 M 08:46:40
216 Steve Collis RENEGADE RUNNERS  Male 55-59 55 M 08:46:40
217 Sean Barker HUNTS AC  Male 50-54 54 M 08:46:40
218 Carl Rooney HUNTS AC  Male 40-44 43 M 08:46:40
222 Andy Newton   Male 45-49 49 M 08:46:40
226 David Dunlop   Male Senior 35 M 08:46:40
231 Steve Glencross STAMFORD STRIDERS  Male 45-49 47 M 08:46:40
234 Curt Watkinson LOUTH ATHLETIC CLUB  Male Senior 30 M 08:46:40
235 Stephen Bell   Male 55-59 58 M 08:46:40
236 Stuart Williams   Male Senior 35 M 08:46:40
237 Adam Anker   Male 55-59 56 M 08:46:40
239 Lee Turner   Male 35-39 36 M 08:46:40
241 Scott Cameron   Male Senior 22 M 08:46:40
242 Bruce Webster ONE STEP AT A TIME  Male 50-54 52 M 08:46:40
243 Jon Fuller   Male 45-49 49 M 08:46:40
245 Tommy Napier GRANTHAM RUNNING CLUB  Male 60-64 60 M 08:46:40
248 Andy Burrows   Male 45-49 49 M 08:46:40
249 Daniel Holmes   Male 35-39 36 M 08:46:40
250 James Stocker HUNTS AC  Male 70+ 72 M 08:46:40
254 Derek Gordon   Male 45-49 49 M 08:46:40
256 Connor Smith   Male Senior 25 M 08:46:40
257 Richard Hayne   Male 45-49 45 M 08:46:40
260 Simon Wiggins   Male 35-39 39 M 08:46:40
261 Alexis Wiggins   Male 40-44 40 M 08:46:40
262 Marc Stringer   Male Senior 35 M 08:46:40
264 Richard Guest   Male 35-39 36 M 08:46:40
266 Paul Emery   Male 45-49 46 M 08:46:40
267 Mark Bell   Male 40-44 41 M 08:46:40
271 Graham Prior   Male 55-59 56 M 08:46:40
273 Simon Nicholls   Male 50-54 51 M 08:46:40
274 Nigel Clarke   Male 60-64 60 M 08:46:40
276 Keith Leeson   Male 35-39 36 M 08:46:40
280 David White   Male 60-64 63 M 08:46:40
282 Bryn Jones   Male 55-59 56 M 08:46:40
287 Jon Coombe   Male 45-49 48 M 08:46:40
288 Dean Glenn   Male 45-49 46 M 08:46:40
289 Hugh Burton YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 50-54 52 M 08:46:40
291 Laurent Davesne   Male 50-54 52 M 08:46:40
295 Tim Johnson   Male 45-49 46 M 08:46:40
302 Mohammad Malkera   Male 40-44 42 M 08:46:40
303 James Whitehorn   Male 40-44 42 M 08:46:40
304 Alan Taylor   Male 40-44 41 M 08:46:40
305 Derek Smith   Male 55-59 57 M 08:46:40
306 Joe Leonard   Male Senior 33 M 08:46:40
307 Matthew Slater   Male 35-39 37 M 08:46:40
308 Stuart Stevenson   Male 45-49 49 M 08:46:40
314 Stuart Cook   Male 50-54 51 M 08:46:40
317 Ross Futter   Male 35-39 36 M 08:46:40
318 Daniel Neale   Male 40-44 42 M 08:46:40
319 Ade Mills   Male 50-54 54 M 08:46:40
320 Martin Gibson   Male 45-49 47 M 08:46:40
323 Ross Dennison   Male 40-44 42 M 08:46:40
325 Simon Neville   Male 45-49 45 M 08:46:40
326 Grant Mcclean   Male 35-39 38 M 08:46:40
327 Steven Robinett   Male 35-39 37 M 08:46:40
328 Sam Gregory-Smith   Male 35-39 39 M 08:46:40
340 James Gray   Male Senior 31 M 08:46:40
342 Matthew Monk   Male 40-44 40 M 08:46:40
343 Paul Revell   Male 35-39 39 M 08:46:40
344 Gary Ashby   Male 40-44 41 M 08:46:40
346 Dan Betty   Male 40-44 41 M 08:46:40
350 Mark Nind   Male 55-59 59 M 08:46:40
351 Philip Nind   Male Senior 31 M 08:46:40
352 Alistair Dobson   Male 45-49 45 M 08:46:40
353 David Draycott   Male 40-44 40 M 08:46:40
354 Geoff Owen   Male 55-59 59 M 08:46:40
356 Daniel North   Male 40-44 43 M 08:46:40
359 Gary Dickinson   Male Senior 32 M 08:46:40
360 Sean Smith   Male 35-39 38 M 08:46:40
361 Jonathan Kitching   Male 50-54 54 M 08:46:40
363 Kevin Benton   Male 40-44 44 M 08:46:40
365 David Bell   Male 45-49 49 M 08:46:40
366 Alan Hawkes   Male 65-69 69 M 08:46:40
380 Neil Tween CAMBRIDGE & COLERIDGE AC  Male 35-39 37 M 08:46:40
381 Gavin Osborn RIVERSIDE RUNNERS  Male 45-49 45 M 08:46:40
382 Ben Jacques   Male 40-44 40 M 08:46:40
383 Paul Freeman   Male Senior 34 M 08:46:40
384 Justin Morrison   Male 45-49 47 M 08:46:40
385 Rob Ward   Male Senior 35 M 08:46:40
387 Adrian Atter LINCOLN WELLINGTON ATHLETIC CLUB  Male 45-49 48 M 08:46:40
388 Ian Kirk LINCOLN WELLINGTON ATHLETIC CLUB  Male 45-49 46 M 08:46:40
390 Mark Brockway KETTERING TOWN HARRIERS  Male 55-59 56 M 08:46:40
391 Ian Bielby SLEAFORD STRIDERS AC  Male 60-64 60 M 08:46:40
393 Darren Hillier YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 35-39 37 M 08:46:40
395 Mark Dickins   Male Senior 31 M 08:46:40
396 Stephen Simons   Male 35-39 36 M 08:46:40
397 Mohammad Basharat   Male 40-44 40 M 08:46:40
398 Philip Beldom MARCH AC  Male 50-54 53 M 08:46:40
399 Gary Meakin RIVERSIDE RUNNERS  Male 35-39 38 M 08:46:40
400 Kirk Brawn PETERBOROUGH & NENE VALLEY ATHLETIC CLUB  Male 40-44 44 M 08:46:40
401 Michael Wolstenholme   Male 45-49 48 M 08:46:40
402 Michael Mcgarvey   Male 45-49 49 M 08:46:40
403 Raymond Cooke BEDFORD HARRIERS AC  Male 55-59 56 M 08:46:40
405 Daniel Polojan   Male Senior 35 M 08:46:40
406 David Yu THE STRAGGLERS  Male 40-44 42 M 08:46:40
407 Mark Evans   Male 45-49 45 M 08:46:40
410 Terry Moynihan NORTHBROOK AC  Male 50-54 51 M 08:46:40
413 Paul Wright   Male 45-49 45 M 08:46:40
414 Paul Carrington   Male 55-59 58 M 08:46:40
415 Leonil Mijares   Male 50-54 53 M 08:46:40
418 Robert Kirk SAWTRY WALK TO RUN  Male 65-69 65 M 08:46:40
419 Matthew Barrows BUSHFIELD JOGGERS  Male 40-44 43 M 08:46:40
420 Steven Waters CLAPHAM CHASERS  Male Senior 29 M 08:46:40
422 Stephen Ward   Male 50-54 52 M 08:46:40
424 James Maxey   Male 50-54 52 M 08:46:40
425 David Anton WERRINGTON JOGGERS  Male 50-54 51 M 08:46:40
427 Franco Genovese   Male 50-54 52 M 08:46:40
428 Ian Scantlebury   Male 60-64 60 M 08:46:40
430 Andy Ford LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male Senior 35 M 08:46:40
431 Neil Butler   Male 55-59 57 M 08:46:40
433 Niall Jackson MARCH AC  Male Senior 24 M 08:46:40
434 Keelan Duffy BRJ RUN AND TRI  Male Senior 18 M 08:46:40
436 Mark Green   Male 55-59 57 M 08:46:40
438 Christian Cowell   Male 40-44 44 M 08:46:40
439 Darren Preston HUNTS AC  Male 45-49 46 M 08:46:40
441 Rik Green   Male Senior 32 M 08:46:40
443 Neil Mccoll WHITE HORSE HARRIERS  Male 55-59 58 M 08:46:40
447 Luke Butcher   Male 35-39 36 M 08:46:40
448 Walter Beldom MARCH AC  Male 40-44 44 M 08:46:40
449 Steven Wilson   Male Senior 24 M 08:46:40
453 Edward Brennan   Male Senior 16 M 08:46:40
454 Andrew Kirk LONELY GOATS RUNNING CLUB  Male 50-54 52 M 08:46:40
456 Simon Hearty YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS  Male 35-39 36 M 08:46:40
457 Mark Tyler STILTON STRIDERS  Male 55-59 56 M 08:46:40
458 Daniel Harris   Male 50-54 52 M 08:46:40
459 Ben Marsters BOSTON TRIATHLON CLUB  Male Senior 34 M 08:46:40
461 Matt Cottrell RIVERSIDE RUNNERS  Male Senior 33 M 08:46:40
462 Paul Marlow   Male 55-59 55 M 08:46:40
463 Alan Lusha   Male 50-54 54 M 08:46:40
465 Jack Hart   Male Senior 27 M 08:46:40
467 Ronnie Leishman   Male 40-44 40 M 08:46:40
469 Graham Moore   Male 55-59 59 M 08:46:40
470 Michael Samways   Male 45-49 45 M 08:46:40
471 Dennis Laudick   Male 50-54 52 M 08:46:40
473 Ian Lord   Male 50-54 54 M 08:46:40
476 Chris Sherriff   Male 45-49 48 M 08:46:40
477 Henrik Stoner   Male 45-49 48 M 08:46:40
478 Marc Wall   Male 35-39 39 M 08:46:40
479 Martin Hall   Male Senior 33 M 08:46:40
480 Steve Angus   Male Senior 35 M 08:46:40
481 Ray Mcgrady   Male 50-54 54 M 08:46:40
484 Sam Tait   Male Senior 31 M 08:46:40
485 Matthew Gayton STILTON STRIDERS  Male Senior 31 M 08:46:40
487 Mark Elliott BRJ RUN AND TRI  Male 40-44 40 M 08:46:40
488 Terry Coleman KETTERING TOWN HARRIERS  Male 70+ 75 M 08:46:40
491 George Brown KETTERING TOWN HARRIERS  Male 55-59 56 M 08:46:40
493 Steve Chester KETTERING TOWN HARRIERS  Male 55-59 55 M 08:46:40
494 James Berry RIVERSIDE RUNNERS  Male Senior 33 M 08:46:40
497 David Collin   Male 55-59 57 M 08:46:40
502 Phil Martin   Male 60-64 60 M 08:46:40
503 Tom Saunders SLEAFORD STRIDERS AC  Male Senior 20 M 08:46:40
505 Simon Lumley BRJ RUN AND TRI  Male 60-64 63 M 08:46:40
Page / 3
Racers per page: