JWSC U23 Women 10 km F

Friday, February 12, 2021 13:15 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Vuokatti, Finland
Start type: Interval start
Racers: 58
Updated: Thursday, February 11, 2021 21:06 (GMT+2)
Organized by: Vuokatti
Race website: https://hiihtoliitto.fi/jwsc2021/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Tereza BERANOVA Olfin Ski Team Trutnov  10.000 km N23 13:15:30
2 Daria RUBLOVA   10.000 km N23 13:16:00
3 Elizabeth ELLIOTT Revelstoke Nordic  10.000 km N23 13:16:30
4 Anna MELNIK   10.000 km N23 13:17:00
5 Renae ANDERSON Loppet Nordic racing  10.000 km N23 13:17:30
6 Lena KECK Tsv Buchenberg  10.000 km N23 13:18:00
7 Beth GRANSTROM Revelstoke Nordic  10.000 km N23 13:18:30
8 Seher KACMAZ   10.000 km N23 13:19:00
9 Natalia AYALA Usdemont  10.000 km N23 13:19:30
10 Josefiina BOOK Jamin Janne  10.000 km N23 13:20:00
11 Valeryia DAVYDZENKA   10.000 km N23 13:20:30
12 Hannah MEHAIN Sovereign Lake  10.000 km N23 13:21:00
13 Siiri SAALO Keravan Urheilijat  10.000 km N23 13:21:30
14 Annika RICHARDSON Hollyburn Cross Country  10.000 km N23 13:22:00
15 Ebba STENMAN Aelvsby If sk  10.000 km N23 13:22:30
16 Sviatlana ANDRYIUK   10.000 km N23 13:23:00
17 Nora SANNESS Kjelsaas Il  10.000 km N23 13:23:30
18 Nadezhda STEPASHKINA   10.000 km N23 13:24:00
19 Alexandra LAWSON Middlebury College ski team  10.000 km N23 13:24:30
20 Zuzana HOLIKOVA Wikov Ski skuhrov nad belou  10.000 km N23 13:25:00
21 Mariel Merlii PULLES Karupesa Team  10.000 km N23 13:25:30
22 Kamila MAKHMUTOVA   10.000 km N23 13:26:00
23 Aysenur DUMAN   10.000 km N23 13:26:30
24 Nina RIEDENER Nordic Club liechtenstein  10.000 km N23 13:27:00
25 Neza ZERJAV Nd Ratece - planica  10.000 km N23 13:27:30
26 Hanna ABRAHAMSSON Ulricehamns IF  10.000 km N23 13:28:00
27 Adela NOVAKOVA SPORT CLUB PLZEN  10.000 km N23 13:28:30
28 Magdalena KOBIELUSZ SSR LZS Sokol Szczyrk  10.000 km N23 13:29:00
29 Eliza RUCKA AZS AWF Katowice  10.000 km N23 13:29:30
30 Jasmin KAHARA Mikkelin Hiihtajat  10.000 km N23 13:30:00
31 Chiara DE ZOLT PONTE C.S. CARABINIERI SEZ. SCI  10.000 km N23 13:30:30
32 Hanna KARALIOVA   10.000 km N23 13:31:00
33 Emmi LAMSA Visa Ski Team Kemi  10.000 km N23 13:31:30
34 Bayani JIALIN   10.000 km N23 13:32:00
35 Nicole MONSORNO GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE  10.000 km N23 13:32:30
36 Melissa GAL S.C NORDIQUE PAYS ROCHOIS  10.000 km N23 13:33:00
37 Sophia LAUKLI Middlebury College ski team  10.000 km N23 13:33:30
38 Louise LINDSTROEM Falun Borlaenge SK  10.000 km N23 13:34:00
39 Carola VILA OBIOLS NEC  10.000 km N23 13:34:30
40 Anja MANDELJC TSK Triglav Kranj  10.000 km N23 13:35:00
41 Anna GRUKHVINA   10.000 km N23 13:35:30
42 Synne ARNESEN Tromsoe SK  10.000 km N23 13:36:00
43 Chika KOBAYASHI Waseda Unv.  10.000 km N23 13:36:30
44 Kseniya SHALYGINA   10.000 km N23 13:37:00
45 Shiori YOKOHAMA Nihon Unv.  10.000 km N23 13:37:30
46 Tiril Liverud KNUDSEN Konnerud Il  10.000 km N23 13:38:00
47 Zhanna MENSHOVA   10.000 km N23 13:38:30
48 Amelie HOFMANN Wsv Isny  10.000 km N23 13:39:00
49 Hristina MATSOKINA   10.000 km N23 13:39:30
50 Martina DI CENTA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI  10.000 km N23 13:40:00
51 Hedda Oestberg AMUNDSEN Asker Skiklubb  10.000 km N23 13:40:30
52 Maya YAKUNINA   10.000 km N23 13:41:00
53 Desiree STEINER Davos  10.000 km N23 13:41:30
54 Lisa LOHMANN Wsv Oberhof  10.000 km N23 13:42:00
55 Flora DOLCI A.S edelweiss  10.000 km N23 13:42:30
56 Izabela MARCISZ SS Przadki Ski  10.000 km N23 13:43:00
57 Patricija EIDUKA Aizkraukle  10.000 km N23 13:43:30
58 Hailey SWIRBUL Alaska Pacific University Nordic Sk  10.000 km N23 13:44:00