JWSC21 Junior men 10 km F

Friday, February 12, 2021 11:20 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Vuokatti, Finland
Start type: Interval start
Racers: 97
Updated: Thursday, February 11, 2021 21:03 (GMT+2)
Organized by: Vuokatti
Race website: https://hiihtoliitto.fi/jwsc2021/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Andreas KOPPA Sportclub CFC  10.000 km M20 11:20:30
2 Kasparas MISIUNAS   10.000 km M20 11:21:00
3 Nerijus DIKAS VMSC  10.000 km M20 11:21:30
4 Ganbayar BAYARSAIKHAN Bulgan Province  10.000 km M20 11:22:00
5 Nicolas LAZO USM  10.000 km M20 11:22:30
6 Ernest TRETJAKOV SK STARTAS  10.000 km M20 11:23:00
7 Tomas DIAZ USM  10.000 km M20 11:23:30
8 Juan Luis UBERUAGA USM  10.000 km M20 11:24:00
9 Edijs EIDUKS Aizkraukles NSS  10.000 km M20 11:24:30
10 Ruslan DENYSENKO   10.000 km M20 11:25:00
11 James SLIMON Highland Nordic  10.000 km M20 11:25:30
12 Zolbayar OTGONLKHAGVA Bulgan Province  10.000 km M20 11:26:00
13 Remi BOURDIN Sc Frasne drugeon  10.000 km M20 11:26:30
14 Krystof ZATLOUKAL Lk Slovan karlovy vary  10.000 km M20 11:27:00
15 Izidor KARNICAR Tsk Triglav kranj  10.000 km M20 11:27:30
16 Denis TILESCH MKL KREMNICA  10.000 km M20 11:28:00
17 Miquel AULADELL Pec  10.000 km M20 11:28:30
18 Jachym CENEK Fenix Ski Team Jesenik  10.000 km M20 11:29:00
19 Jakub STROUHAL Fenix Ski Team Jesenik  10.000 km M20 11:29:30
20 Jan STOELBEN SK Wunderthausen  10.000 km M20 11:30:00
21 Volodymyr AKSIUTA   10.000 km M20 11:30:30
22 Edvinas SIMONUTIS Anyksciu KKSC  10.000 km M20 11:31:00
23 Nils BERGSTROEM Rehns BK  10.000 km M20 11:31:30
24 Gabriel GLEDHILL Strathcona Nordic Ski Club  10.000 km M20 11:32:00
25 Alexander BRANDNER Wsv Bischofswiesen  10.000 km M20 11:32:30
26 Oguzhan AYYILDIZ   10.000 km M20 11:33:00
27 Micha BUECHEL Nordic Club Liechtenstein  10.000 km M20 11:33:30
28 Mikita BUBEN   10.000 km M20 11:34:00
29 Kilian KOLLER Tsv Buchenberg  10.000 km M20 11:34:30
30 Ramil SHAMSUTDINOV   10.000 km M20 11:35:00
31 Yusuf TALAY Mus Kartanesi spor kulubu  10.000 km M20 11:35:30
32 Mehmet TURUN   10.000 km M20 11:36:00
33 Lauris KAPARKALEJS Madonas BJSS  10.000 km M20 11:36:30
34 Bostjan KOROSEC SD Bohinj  10.000 km M20 11:37:00
35 Bartosz CIELNIAK Mulks Grupa oscar  10.000 km M20 11:37:30
36 Erik ENGEL   10.000 km M20 11:38:00
37 Marko SKENDER TSK Ravnogorac  10.000 km M20 11:38:30
38 Sebastian BRYJA Uks Regle koscielisko  10.000 km M20 11:39:00
39 Aleksander TAMM Tartu Skiclub  10.000 km M20 11:39:30
40 Fabio LONGO G.S. FIAMME ORO MOENA  10.000 km M20 11:40:00
41 Anze GROS Skike klub Slovenija  10.000 km M20 11:40:30
42 Kaspar PAARSON Sportclub CFC  10.000 km M20 11:41:00
43 Thomas STEPHEN Foothills Nordic  10.000 km M20 11:41:30
44 Daniel PESHKOV SK Panichishte 2009  10.000 km M20 11:42:00
45 Robin FROMMELT Nordic Club Liechtenstein  10.000 km M20 11:42:30
46 Lukasz GAZUREK Nks Trojwies beskidzka  10.000 km M20 11:43:00
47 Ikuya TAKIZAWA Tookamachi Senior High School  10.000 km M20 11:43:30
48 Robert BUGARA Uks Regle koscielisko  10.000 km M20 11:44:00
49 Matias HYVONEN Lahden Hiihtoseura  10.000 km M20 11:44:30
50 Jost MULEJ Sd Gorje  10.000 km M20 11:45:00
51 Martin KOCANDRLE Sport Club plzen  10.000 km M20 11:45:30
52 Abdullah YILMAZ   10.000 km M20 11:46:00
53 Iliyas ISSABEK   10.000 km M20 11:46:30
54 Vitalii KOLUPAIKO   10.000 km M20 11:47:00
55 Felix-Olivier MOREAU Club Nordique mont st anne  10.000 km M20 11:47:30
56 Oleksandr LISOHOR   10.000 km M20 11:48:00
57 Temirlan TOLEGENOV   10.000 km M20 11:48:30
58 Niko ANTTOLA Visa Ski Team Kemi  10.000 km M20 11:49:00
59 Niclas STEIGER Piz Ot Samedan  10.000 km M20 11:49:30
60 Wally MAGILL Steamboat Springs winter sports clu  10.000 km M20 11:50:00
61 Simon PAVLASEK Fischer Ski klub sumava vimperk  10.000 km M20 11:50:30
62 Aleksandar OGNYANOV ASK Aleksandar Logistiks  10.000 km M20 11:51:00
63 Kanta SAKAI Tookamachi Senior High School  10.000 km M20 11:51:30
64 Didar KASSENOV   10.000 km M20 11:52:00
65 George ERSSON If Strategen  10.000 km M20 11:52:30
66 Kosei KOBAYASHI Chuo Univ.  10.000 km M20 11:53:00
67 Elia BARP GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE  10.000 km M20 11:53:30
68 Satoshi KIKUCHI Nihon Univ.  10.000 km M20 11:54:00
69 Eemil HELANDER Keuruun Kisailijat  10.000 km M20 11:54:30
70 Jinbok LEE   10.000 km M20 11:55:00
71 Luca SCLISIZZO C.S. ESERCITO  10.000 km M20 11:55:30
72 Will KOCH University of Colorado Ski Team  10.000 km M20 11:56:00
73 Edvin ANGER Aasarna IK  10.000 km M20 11:56:30
74 Emil DANIELSSON Hoegbo Gif  10.000 km M20 11:57:00
75 Philip WIESER   10.000 km M20 11:57:30
76 Edvard SANDVIK Kjelsaas Il  10.000 km M20 11:58:00
77 Nicolo CUSINI A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO  10.000 km M20 11:58:30
78 Florin Robert DOLHASCU Css Dinamo rasnov  10.000 km M20 11:59:00
79 Jaume PUEYO Cefuc  10.000 km M20 11:59:30
80 Xavier MCKEEVER Foothills Nordic ski club  10.000 km M20 12:00:00
81 Alexander STAHLBERG Norrvalla Ski team  10.000 km M20 12:00:30
82 Olivier LEVEILLE Club de ski de fond Orford  10.000 km M20 12:01:00
83 Antonin SAVARY Riaz  10.000 km M20 12:01:30
84 Saveliy KOROSTELEV   10.000 km M20 12:02:00
85 Julien ARNAUD Sc Montgenevre val claree  10.000 km M20 12:02:30
86 Nikita DENISOV   10.000 km M20 12:03:00
87 Florian PEREZ S.C MONTGENEVRE VAL CLAREE  10.000 km M20 12:03:30
88 Cla-Ursin NUFER Sedrun-Tujetsch  10.000 km M20 12:04:00
89 Jan-Friedrich DOERKS SWV Goldlauter  10.000 km M20 12:04:30
90 Zanden MCMULLEN APU Nordic Ski Center  10.000 km M20 12:05:00
91 Jonas VIKA Mjoesski  10.000 km M20 12:05:30
92 Alexander IVSHIN   10.000 km M20 12:06:00
93 Pavel SOLOVIEV   10.000 km M20 12:06:30
94 Lars Agnar HJELMESET Gjelleraasen If  10.000 km M20 12:07:00
95 Johnny HAGENBUCH Sun Valley Ski Education Foundation  10.000 km M20 12:07:30
96 Gaspard ROUSSET C.S la feclaz  10.000 km M20 12:08:00
97 Martin Kirkeberg MOERK Drammens Ballklubb  10.000 km M20 12:08:30