JWSC21 Junior women 5 km F

Friday, February 12, 2021 10:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Skiing - cross-country
Location: Vuokatti, Finland
Start type: Interval start
Racers: 86
Updated: Thursday, February 11, 2021 20:59 (GMT+2)
Organized by: Vuokatti
Race website: https://hiihtoliitto.fi/jwsc2021/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Start list
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Start time
1 Gabija BUCYTE   5.000 km N20 10:00:30
2 Liv COUPAT BESSAT HIVER  5.000 km N20 10:01:00
3 Alexandra LUXMOORE Revelstoke Nordic  5.000 km N20 10:01:30
4 Emilija BUCYTE   5.000 km N20 10:02:00
5 Ieva DAINYTE   5.000 km N20 10:02:30
6 Estere VOLFA CPSS  5.000 km N20 10:03:00
7 Nomunaa BOLORTSETSEG MONGOLIAN SKI FEDERATION  5.000 km N20 10:03:30
8 Nomin-Erdene BARSNYAM MONGOLIAN SKI FEDERATION  5.000 km N20 10:04:00
9 Liva SAHNO Madonas BJSS  5.000 km N20 10:04:30
10 Egle SAVICKAITE Anyksciu KKSC  5.000 km N20 10:05:00
11 Samanta KRAMPE SS Arkadija  5.000 km N20 10:05:30
12 Anastasiia SHABALDINA   5.000 km N20 10:06:00
13 Marianna SEHLIANYK   5.000 km N20 10:06:30
14 Irem DURSUN   5.000 km N20 10:07:00
15 Ava THURSTON Mansfield Nordic Club  5.000 km N20 10:07:30
16 Anastasiia SAVINSKA Kyiv Sport school no.15  5.000 km N20 10:08:00
17 Eliisabet KOOL Sportclub CFC  5.000 km N20 10:08:30
18 Esra AKPINAR   5.000 km N20 10:09:00
19 Barbora HORNIAKOVA MKL Kremnica  5.000 km N20 10:09:30
20 Mariya GERACHSHENKO   5.000 km N20 10:10:00
21 Maria DANIELOVA Sport Rysy klub  5.000 km N20 10:10:30
22 Irina TYATOVA   5.000 km N20 10:11:00
23 Saskia NUERNBERGER Vsc Klingenthal  5.000 km N20 10:11:30
24 Tereza PROKESOVA Dukla Liberec  5.000 km N20 10:12:00
25 Marianna KLEMENTOVA KLNO  5.000 km N20 10:12:30
26 Waverly GEBHARDT   5.000 km N20 10:13:00
27 Eliska SIBRAVOVA Dukla Liberec  5.000 km N20 10:13:30
28 Nina SEEMANN Craftsbury Nordic Ski Club  5.000 km N20 10:14:00
29 Ozlem Ceren DURSUN Gerede Esentepe spor kulubu  5.000 km N20 10:14:30
30 Hilla NIEMELA Ikaalisten Urheilijat  5.000 km N20 10:15:00
31 Hanna MACHAKHINA   5.000 km N20 10:15:30
32 Iris DE MARTIN PINTER C.S. CARABINIERI SEZ. SCI  5.000 km N20 10:16:00
33 Lucia ISONNI S.C. SCHILPARIO A.D.  5.000 km N20 10:16:30
34 Liliane GAGNON Club Skibec Leviski La Balade  5.000 km N20 10:17:00
35 Nela PUBALOVA Dukla Liberec  5.000 km N20 10:17:30
36 Fatma YAVUZ   5.000 km N20 10:18:00
37 Lucija MEDJA TSK BLED  5.000 km N20 10:18:30
38 Molly MILLER Black Jack Ski Club  5.000 km N20 10:19:00
39 Hanna POPKO Uks Hubal  5.000 km N20 10:19:30
40 Moa HANSSON Landsbro If sk  5.000 km N20 10:20:00
41 Daria SZKURAT KS CHOCHOLOW  5.000 km N20 10:20:30
42 Lara DELLIT Wsv Asbach  5.000 km N20 10:21:00
43 Jolanta BYRTUS FENIX SKI TEAM Jesenik  5.000 km N20 10:21:30
44 Kristina SIVOKOVA Lk Ski team jase latky  5.000 km N20 10:22:00
45 Jasmine DROLET Black Jack Ski Club  5.000 km N20 10:22:30
46 Vilma RYYTTY Iisalmen Visa  5.000 km N20 10:23:00
47 Daryna KOVALOVA   5.000 km N20 10:23:30
48 Veronica SILVESTRI A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO  5.000 km N20 10:24:00
49 Klara MALI Tsk Triglav kranj  5.000 km N20 10:24:30
50 Sigrid Leseth FOEYEN Kjelsaas Il  5.000 km N20 10:25:00
51 Karolina KUKUCZKA Mks Istebna  5.000 km N20 10:25:30
52 Ida HAAPALA Espoon Hiihtoseura  5.000 km N20 10:26:00
53 Emma Kirkeberg MOERK Drammens Ballklubb  5.000 km N20 10:26:30
54 Sara HUTTER G.S. FIAMME ORO MOENA  5.000 km N20 10:27:00
55 Laura KINYBAEYEVA   5.000 km N20 10:27:30
56 Alexiane GAUTHIER C.S la feclaz  5.000 km N20 10:28:00
57 Maelle VEYRE Sc Montgenevre val claree  5.000 km N20 10:28:30
58 Nodoka TOCHITANI Nihon Univ.  5.000 km N20 10:29:00
59 Maria Hartz MELLING Konnerud Il  5.000 km N20 10:29:30
60 Magdalena SCHERZ I. sportvereinigung hohe wand  5.000 km N20 10:30:00
61 Maria IGLESIAS Anec  5.000 km N20 10:30:30
62 Lisa INGESSON Stroemnaes Gif  5.000 km N20 10:31:00
63 Johanna UDRAS Voru Skiclub  5.000 km N20 10:31:30
64 Anna KOZHINOVA   5.000 km N20 10:32:00
65 Siiri KAIJANSINKKO Lappeen Riento  5.000 km N20 10:32:30
66 Margrethe BERGANE Konnerud Il  5.000 km N20 10:33:00
67 Aisha RAKISHEVA   5.000 km N20 10:33:30
68 Helen HOFFMANN Wsv Oberhof 05 e.V.  5.000 km N20 10:34:00
69 Sara JAZBEC Tsk Triglav kranj  5.000 km N20 10:34:30
70 Hana MAZI JAMNIK Skike klub Slovenija  5.000 km N20 10:35:00
71 Linda SCHUMACHER Ssv Geyer  5.000 km N20 10:35:30
72 Karolina KALETA Lks Markam wisniowa osieczany  5.000 km N20 10:36:00
73 Kaidy KAASIKU Ambla Sportclub  5.000 km N20 10:36:30
74 Keidy KAASIKU Ambla Sportclub  5.000 km N20 10:37:00
75 Marina KAELIN Alpina St. Moritz  5.000 km N20 10:37:30
76 Witta-Luisa WALCHER WSV Ramsau-Steiermark  5.000 km N20 10:38:00
77 Julie PIERREL Sc Le grand bornand  5.000 km N20 10:38:30
78 Olga ZHOLUDEVA   5.000 km N20 10:39:00
79 Evgeniya KRUPITSKAYA   5.000 km N20 10:39:30
80 Veronika STEPANOVA   5.000 km N20 10:40:00
81 Maerta ROSENBERG Duveds If  5.000 km N20 10:40:30
82 Dinigeer YILAMUJIANG   5.000 km N20 10:41:00
83 Tilde BAANGMAN Offerdals Sk  5.000 km N20 10:41:30
84 Siri WIGGER Am Bachtel  5.000 km N20 10:42:00
85 Nadja KAELIN Alpina St. Moritz  5.000 km N20 10:42:30
86 Anja WEBER Am Bachtel  5.000 km N20 10:43:00