Helsinki Halloween Run 2020

Saturday, October 31, 2020 17:00 (GMT+2) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Helsingfors, Finland
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 333
Updated: Saturday, October 31, 2020 16:37 (GMT+2)
Organized by: Runners High
Race website: https://www.halloweenrun.fi/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Michelle Ball   5k Women 5k (17:00) F 0:00
2 Emma Bogue   5k Women 5k (17:00) F 0:00
3 Kreeta Burakowski 🎃🎉 40v 🎉🎃  5k Women 5k (17:00) F 0:00
4 Sharon Campbell   5k Women 5k (17:00) F 0:00
5 Daria Catalui   5k Women 5k (17:00) F 0:00
6 Laura Chamak   5k Women 5k (17:00) F 0:00
7 Geeta Chandak   5k Women 5k (17:00) F 0:00
8 Sean Christensen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
9 Stela Coutinho   5k Women 5k (17:00) F 0:00
10 Estelle Dalez Team Crazy Avocado  5k Women 5k (17:00) F 0:00
11 Laila De Paulis   5k Women 5k (17:00) F 0:00
12 Anni Eloranta   5k Women 5k (17:00) F 0:00
13 Päivi Enden   5k Women 5k (17:00) F 0:00
14 Petri Enden   5k Men 5k (17:00) M 0:00
15 Emil Enden   5k Men 5k (17:00) M 0:00
16 Julia Eymann   5k Women 5k (17:00) F 0:00
17 Hailley Felter   5k Women 5k (17:00) F 0:00
18 Ainsley Felter   5k Women 5k (17:00) F 0:00
19 Daisy Friman   5k Women 5k (17:00) F 0:00
20 Sabrina Galasso   5k Women 5k (17:00) F 0:00
21 Rachel Gisselquist   5k Women 5k (17:00) F 0:00
22 Vilija Gvildiene Origami runners  5k Women 5k (17:00) F 0:00
23 Elina Haapala Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
24 Jari Hanhisuanto Femur Mortis  5k Men 5k (17:00) M 0:00
25 Aleksi Harkko Jokkari  5k Men 5k (17:00) M 0:00
26 Jukka-Pekka Hassinen Runner’s Club  5k Men 5k (17:00) M 0:00
27 Kristiina Heinonen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
28 Kirsi Holmberg Arabian VauhtiVeikot  5k Women 5k (17:00) F 0:00
29 Sanna Huldén   5k Women 5k (17:00) F 0:00
30 Tyne Iverson   5k Women 5k (17:00) F 0:00
31 Brandon Iverson   5k Men 5k (17:00) M 0:00
32 Johanna Jalava Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
33 Johanna Järviaho   5k Women 5k (17:00) F 0:00
34 Jip Jonkman   5k Men 5k (17:00) M 0:00
35 Seppo Jylhäaho Teraset.net  5k Men 5k (17:00) M 0:00
36 Niina Kalinainen Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
37 Sari Kangasniemi Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
38 Kirsi Kankaanpää Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
39 Rukshna Kapadia   5k Women 5k (17:00) F 0:00
40 Tea Karjalainen Espoon Eläinsairaala  5k Women 5k (17:00) F 0:00
41 Tuisku Kärkkäinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
42 Mika Kiiskinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
43 Aapo Kinnunen Runner's Club  5k Men 5k (17:00) M 0:00
44 Kristiina Klami Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
45 Mika Koivisto   5k Men 5k (17:00) M 0:00
46 Milla Koskenniemi Helsinki United  5k Women 5k (17:00) F 0:00
47 Kari Koski   5k Men 5k (17:00) M 0:00
48 Iina Koskinen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
49 Hanna-Leena Kuisma   5k Women 5k (17:00) F 0:00
50 Mikko Kuivalainen Femur Mortis  5k Men 5k (17:00) M 0:00
51 Noora Kuronen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
52 Anna-Maria Lahesmaa-Korpinen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
53 Markus Lammi   5k Men 5k (17:00) M 0:00
54 Kajsa Lampén Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
55 Anni Lappela RC Eemeli  5k Women 5k (17:00) F 0:00
56 Anu Lehikko   5k Women 5k (17:00) F 0:00
57 Sari Lehtonen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
58 Katriina Leigh Deadly Glamorous  5k Women 5k (17:00) F 0:00
59 Timo Leppäkorpi KU-58  5k Men 5k (17:00) M 0:00
60 Marita Lindqvist Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
61 Tuuli Lindroos Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
62 Laura Lipponen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
63 Pasi Lohi DealDash  5k Men 5k (17:00) M 0:00
64 Mikaela Lövgren   5k Women 5k (17:00) F 0:00
65 Juha Luukkola   5k Men 5k (17:00) M 0:00
66 Anne Lyytinen Runner's Club  5k Women 5k (17:00) F 0:00
67 Rosa Mai Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
68 Silva Maisi   5k Women 5k (17:00) F 0:00
69 Saimi Maisi   5k Women 5k (17:00) F 0:00
70 Saara Malinen Runner's Club  5k Women 5k (17:00) F 0:00
71 Marianne Malm Pinkovat Taidokat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
72 Sara Malmberg   5k Women 5k (17:00) F 0:00
73 Suvi Malste   5k Women 5k (17:00) F 0:00
74 Sirkku Mäntynen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
75 Zara McDoom   5k Women 5k (17:00) F 0:00
76 Ville Mellgen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
77 Rebecka Mellgren   5k Women 5k (17:00) F 0:00
78 Nina Miettinen Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
79 Monika Milczarek   5k Women 5k (17:00) F 0:00
80 Alicja Milczarek   5k Women 5k (17:00) F 0:00
81 Helena Morbin Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
82 Mischa Moss IF Sibbo-Vargarna  5k Men 5k (17:00) M 0:00
83 Hui-Ju Niinimäki   5k Women 5k (17:00) F 0:00
84 Maria Nordgren   5k Women 5k (17:00) F 0:00
85 Jussi Noronen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
86 Nina Nummela   5k Women 5k (17:00) F 0:00
87 Aki Nummela Runner's High  5k Men 5k (17:00) M 0:00
88 Tarja Oinonen KPK 24/7  5k Women 5k (17:00) F 0:00
89 Karlina Ozolina   5k Women 5k (17:00) F 0:00
90 Antti Pääkkönen Otavan Ompeluseura  5k Men 5k (17:00) M 0:00
91 Juhani Pietarinen KU-58  5k Men 5k (17:00) M 0:00
92 Aino Pihlava   5k Women 5k (17:00) F 0:00
93 Ann Pilviö Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
94 Anne Pink SK Jooksupartner  5k Women 5k (17:00) F 0:00
95 Maja Pitiot   5k Women 5k (17:00) F 0:00
96 Billy Pitiot   5k Men 5k (17:00) M 0:00
97 Riina Pitkänen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
98 Hayley Poutianen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
99 Trian Angga Pradipta   5k Men 5k (17:00) M 0:00
100 Karoliina Puolakka Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
101 Chandra Shekar Rangavajjula   5k Men 5k (17:00) M 0:00
102 Mirva Rantanen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
103 Shiela Riezqia   5k Women 5k (17:00) F 0:00
104 Dominic Rinkinen Deadly Glamorous  5k Men 5k (17:00) M 0:00
105 Sanna Ryhänen Eltsu SloMo  5k Women 5k (17:00) F 0:00
106 Henri Ryhänen Eltsu SloMo  5k Men 5k (17:00) M 0:00
107 Miikka Salminen Juoksukerho  5k Men 5k (17:00) M 0:00
108 Markku Sand   5k Men 5k (17:00) M 0:00
109 Larissa Säntti Still running team  5k Women 5k (17:00) F 0:00
110 Maarit Sarkkinen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
111 Kristiina Savonsaari   5k Women 5k (17:00) F 0:00
112 Karolina Shelepaev   5k Women 5k (17:00) F 0:00
113 Alexey Shelepaev   5k Men 5k (17:00) M 0:00
114 Shashank Shukla   5k Men 5k (17:00) M 0:00
115 Man Singh   5k Men 5k (17:00) M 0:00
116 Astrid Snäll   5k Women 5k (17:00) F 0:00
117 Igor Soroka Soroka Tech  5k Men 5k (17:00) M 0:00
118 Sharon Spiteri Enden   5k Women 5k (17:00) F 0:00
119 Mia-Maria Sten Min Taxi  5k Women 5k (17:00) F 0:00
120 Eric Stilgenbauer   5k Men 5k (17:00) M 0:00
121 Tytti Strengell Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
122 Jani Strömsholm If sibbo vargarna  5k Men 5k (17:00) M 0:00
123 Aapo Suhonen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
124 Matias Takala   5k Men 5k (17:00) M 0:00
125 Minna Takalo Pinkovat Taidokat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
126 Mikko Talvensaari   5k Men 5k (17:00) M 0:00
127 Francine Tchoumi   5k Women 5k (17:00) F 0:00
128 Neo Tchoumi   5k Men 5k (17:00) M 0:00
129 Kirsi Thessman   5k Women 5k (17:00) F 0:00
130 Pirkko Timonen Vihtijärven Uhka  5k Women 5k (17:00) F 0:00
131 Johanna Toivanen Team M&J  5k Women 5k (17:00) F 0:00
132 Matleena Toivanen Team M&J  5k Women 5k (17:00) F 0:00
133 Päivi Toivola   5k Women 5k (17:00) F 0:00
134 Kaisa Tuominen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
135 Petri Tuominen Runner's High Maraklubi  5k Men 5k (17:00) M 0:00
136 Andrew Ullom   5k Men 5k (17:00) M 0:00
137 Emmi Vähämäki Team Ees  5k Women 5k (17:00) F 0:00
138 Jari Välikorpi The Devil's Chase  5k Men 5k (17:00) M 0:00
139 Taimi Vallinoja Helsingin Kisa-Veikot  5k Women 5k (17:00) F 0:00
140 Mirra Valtola   5k Women 5k (17:00) F 0:00
141 Anu Varjonen Femur Mortis  5k Women 5k (17:00) F 0:00
142 Jaakko Vesander Arabian VauhtiVeikot  5k Men 5k (17:00) M 0:00
143 Sanna Vikla   5k Women 5k (17:00) F 0:00
144 Jyri Virtanen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
145 Pia Vuorio Martat  5k Women 5k (17:00) F 0:00
146 Lisa Wagner   5k Women 5k (17:00) F 0:00
147 Chad Wagner   5k Men 5k (17:00) M 0:00
148 Johanna Wiik HelTri  5k Women 5k (17:00) F 0:00
149 Erly Wijayani   5k Women 5k (17:00) F 0:00
150 Tiina Wright Team Espoon Eläinsairaala  5k Women 5k (17:00) F 0:00
151 Juuso Yrjöläa TRV  5k Men 5k (17:00) M 0:00
152 Irwin Yustiansyah   5k Men 5k (17:00) M 0:00
154 Esa Hakulinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
153 Paula Jääskeläinen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
155 Hongyu Su   5k Men 5k (17:00) M 0:00
156 Pauliina Louhiala-Hänninen   5k Women 5k (17:00) F 0:00
157 Matti Hänninen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
158 Frida Schelander   5k Women 5k (17:00) F 0:00
159 Jack Beresford   5k Men 5k (17:00) M 0:00
160 Masi Rinkinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
161 Seppo Borenius   5k M50 5k (17:00) M 0:00
162 Timi Malinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
163 Teppo Malinen   5k Men 5k (17:00) M 0:00
164 Iiris Kivikari   5k Women 5k (17:00) F 0:00
201 Ossi Ahto   10k Men 10k (17:03) M 3:00
202 Olli Andström Still running team  10k Men 10k (17:03) M 3:00
203 Arttu Arstila   10k Men 10k (17:03) M 3:00
204 Timo Autio   10k Men 10k (17:03) M 3:00
205 Tapio Behrndt   10k Men 10k (17:03) M 3:00
206 Christian Bergman   10k Men 10k (17:03) M 3:00
207 Michael Brown   10k Men 10k (17:03) M 3:00
208 Johannes Brunila Bruno's Physique Club  10k Men 10k (17:03) M 3:00
209 Seona Candy   10k Women 10k (17:03) F 3:00
210 Ekaterina Chernyaeva   10k Women 10k (17:03) F 3:00
211 Andrew Cresswell   10k Men 10k (17:03) M 3:00
212 Vanessa Dalez Team Crazy Avocado  10k Women 10k (17:03) F 3:00
213 Chris Denholm Helsinki Rugby Club  10k Men 10k (17:03) M 3:00
214 Omar El-Begawy   10k Men 10k (17:03) M 3:00
215 Heike Endemann   10k W50 10k (17:03) F 3:00
216 Krista Eskeli   10k Women 10k (17:03) F 3:00
217 Lari Eteläniemi Hitaat juoksijat ry  10k Men 10k (17:03) M 3:00
218 Keith Felter   10k M50 10k (17:03) M 3:00
219 Grayson Felter   10k Men 10k (17:03) M 3:00
220 Awel Eshetu Fentaw   10k Men 10k (17:03) M 3:00
221 Zoe Ferrari Dagrada   10k Women 10k (17:03) F 3:00
222 Miguel Ferreira Siilitie Runners  10k Men 10k (17:03) M 3:00
223 Hanna Forsten   10k Women 10k (17:03) F 3:00
224 Johanna Francis   10k Women 10k (17:03) F 3:00
225 Sébastien Garcia French Flair Running  10k Men 10k (17:03) M 3:00
226 Virpi Göös Runner’s Club  10k Women 10k (17:03) F 3:00
227 Patrik Grönfors   10k Men 10k (17:03) M 3:00
228 Kira Häkkinen   10k Women 10k (17:03) F 3:00
230 Annukka Hämäläinen   10k W50 10k (17:03) F 3:00
231 Joonas Harjamäki HKV  10k Men 10k (17:03) M 3:00
232 Lani Hartikainen DtGtB  10k Women 10k (17:03) F 3:00
903 Jan Hebelka Vícebojaři Blansko  10k Men 10k (17:03) M 3:00
233 Jaani Heikkilä   10k Men 10k (17:03) M 3:00
234 Ilka Helo Vegaanijuoksijat  10k Men 10k (17:03) M 3:00
235 Tiina Henriksson Runner's High Juoksuklubi  10k W50 10k (17:03) F 3:00
236 Tauri Hietanen   10k Men 10k (17:03) M 3:00
237 Ralf Holmberg Ekenäs Tennisklubb  10k M50 10k (17:03) M 3:00
238 Raisa Huotari Yle Run  10k W50 10k (17:03) F 3:00
239 Esa Hyttinen MaRa  10k Men 10k (17:03) M 3:00
240 Markku Hyvönen Lynx  10k M50 10k (17:03) M 3:00
241 Marita Iskala   10k Women 10k (17:03) F 3:00
242 Michal Izdebski   10k Men 10k (17:03) M 3:00
243 Katja Aliisa Jääskeläinen Helsinki  10k Women 10k (17:03) F 3:00
244 Panu Jantunen HKV  10k Men 10k (17:03) M 3:00
245 Ville Jungman   10k Men 10k (17:03) M 3:00
246 Teemu Junkkaala Laatusetti FC  10k Men 10k (17:03) M 3:00
247 Marko Kahilainen Väkisin Työntäjät  10k Men 10k (17:03) M 3:00
248 Teemu Kalvas RC Eemeli  10k Men 10k (17:03) M 3:00
249 Marika Kapiainen Running midwives  10k Women 10k (17:03) F 3:00
250 Tuulia Kärkkäinen   10k W50 10k (17:03) F 3:00
251 Mohammed Kassab Helsinki Rugby Club  10k Men 10k (17:03) M 3:00
252 Anastasiia Kazmiruk   10k Women 10k (17:03) F 3:00
253 Pawel Kiczko   10k Men 10k (17:03) M 3:00
254 Lauri Kilpiö   10k Men 10k (17:03) M 3:00
255 Nina Kimmo   10k W50 10k (17:03) F 3:00
256 Nelli Kniivilä Agente  10k Women 10k (17:03) F 3:00
257 Eini Koivisto   10k Women 10k (17:03) F 3:00
258 Niklas Koski   10k Men 10k (17:03) M 3:00
259 Jenni Kulo Tassunautit  10k W50 10k (17:03) F 3:00
260 Soila Kuuluvainen   10k Women 10k (17:03) F 3:00
261 Eetu Lahdenperä Bruno's Physique Club  10k Men 10k (17:03) M 3:00
262 Sonja Lahtinen   10k Women 10k (17:03) F 3:00
263 Kirsi Lamminen   10k Women 10k (17:03) F 3:00
264 Martha Cecilia Largaespada Roque   10k Women 10k (17:03) F 3:00
265 Päivi Laurila   10k W50 10k (17:03) F 3:00
266 Jaakko Laurila   10k Men 10k (17:03) M 3:00
267 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto  10k Men 10k (17:03) M 3:00
268 Mikko Lehtiniemi Helsinki  10k Men 10k (17:03) M 3:00
269 Lasse Lehtonen   10k Men 10k (17:03) M 3:00
270 Juho Lehtoviita Musta Neliö  10k Men 10k (17:03) M 3:00
271 Elise Lemaire   10k Women 10k (17:03) F 3:00
272 Pentti Lenz Tiger Woods is back  10k Men 10k (17:03) M 3:00
273 Mari Leppämäki Runner´s High Juoksuklubi  10k W50 10k (17:03) F 3:00
274 Ying Li   10k Women 10k (17:03) F 3:00
275 Janne Lintilä   10k Men 10k (17:03) M 3:00
276 Iina Lohvasuu   10k Women 10k (17:03) F 3:00
277 Kalle Lotta Runner's High  10k Men 10k (17:03) M 3:00
278 Hanna Lunttila   10k Women 10k (17:03) F 3:00
279 Timo Lunttila   10k Men 10k (17:03) M 3:00
280 Antti Maisi   10k M50 10k (17:03) M 3:00
281 Amalia Majaharju-Janson   10k Women 10k (17:03) F 3:00
282 Tero Mäkinen   10k Men 10k (17:03) M 3:00
283 Lotta Malmivaara Runner's Club  10k Women 10k (17:03) F 3:00
284 Harri Mäntynen   10k M50 10k (17:03) M 3:00
285 Oliver Mäntynen   10k Men 10k (17:03) M 3:00
286 Katriina Meszka   10k Women 10k (17:03) F 3:00
Page / 2
Racers per page: