2020 Manawatu Wanganui Road Champs

Saturday, August 22, 2020 11:59 (GMT+12) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Halcombe, New Zealand
Start type: Manual wave start
Wave grouping: By distance
Racers: 107
Updated: Saturday, August 22, 2020 17:14 (GMT+12)

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

2020 Manawatu Wanganui Road Champs

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
4 Hazel Pearson Feilding Moa Harriers  1 U8 1 6 F 0:00
5 Avery Pearson Feilding Moa Harriers  1 U8 1 4 F 0:00
51 Joshua Addenbrooke Feilding Moa Harriers  1 U8 1 7 M 0:00
61 Mya Thirkell Feilding Moa Harriers  1 U8 1 7 F 0:00
170 Phoebe Singleton no club  1 U8 1 5 F 0:00
420 Alexander Wood Wanganui Harriers  1 U8 1 6 M 0:00
12 Joshua Humphreys Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 M 18:34
36 Hazel Duker Feilding Moa Harriers  2 U10 2 9 F 18:34
44 Lewis Ives Feilding Moa Harriers  2 U10 2 9 M 18:34
50 Sophie Addenbrooke Feilding Moa Harriers  2 U12 2 10 F 18:34
58 Katelyn Thirkell Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 F 18:34
59 Sophie Thirkell Feilding Moa Harriers  2 U10 2 9 F 18:34
81 Cohen Newton Feilding Moa Harriers  2 U12 2 10 M 18:34
131 Sophie Crofskey Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 F 18:34
132 Fin Crofskey Feilding Moa Harriers  2 U10 2 8 M 18:34
134 Will Sablerolle-Stone Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 M 18:34
143 Austin Lean Feilding Moa Harriers  2 U10 2 8 M 18:34
144 Oliver Lean Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 M 18:34
147 Millie McLean Feilding Moa Harriers  2 U12 2 11 F 18:34
185 Greer Robinson Palmerston North AHC  2 U10 2 8 F 18:34
189 Cooper Robinson Palmerston North AHC  2 U12 2 11 M 18:34
331 Imogen Singleton no club  2 U10 2 8 F 18:34
345 Grace Fage no club  2 U10 2 9 F 18:34
346 Ella Singleton no club  2 U10 2 9 F 18:34
381 Aiden Billing Wanganui Harriers  2 U10 2 9 M 18:34
33 Eden Duker Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 F 46:10
34 Layla Duker Feilding Moa Harriers  3 U14 3 12 F 46:10
37 Abbie Pettersson Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 F 46:10
82 Hayley Cornwall Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 F 46:10
83 Tayla Cornwall Feilding Moa Harriers  3 U14 3 12 F 46:10
90 Katelin Perkins Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 F 46:10
111 Samuel Tolmie Feilding Moa Harriers  3 U14 3 12 M 46:10
123 William Kenyon Feilding Moa Harriers  3 U14 3 12 M 46:10
130 Jaime Crofskey Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 F 46:10
142 Jacob Lean Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 M 46:10
173 Charlie Hook Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 M 46:10
190 Robin Stephen Levin Harriers  10 Walk 3 69 M 46:10
276 James Burnside Feilding Moa Harriers  10 Walk 3 58 M 46:10
330 Alec Ball Feilding Moa Harriers  3 U14 3 13 M 46:10
334 Alahna Singleton no club  3 U14 3 12 F 46:10
379 Tayler Trow Palmerston North AHC  3 U14 3 12 F 46:10
397 Mark Kennedy Wanganui Harriers  10 Walk 3 62 M 46:10
416 Damien Wood Wanganui Harriers  10 Walk 3 44 M 46:10
419 Morgan Wood Wanganui Harriers  3 U14 3 12 F 46:10
422 Paula Goudie Wanganui Harriers  10 Walk 3 46 F 46:10
3 Isaiah Woodfield   3 U14 3 13 M 46:10
8 Lucy Evans Feilding Moa Harriers  4 U16 4 15 F 1:28:21
10 Debra Arnold Feilding Moa Harriers  5 W55 5 59 F 1:28:21
20 Poppy Rae Feilding Moa Harriers  4 U16 4 13 F 1:28:21
21 Karis Rae Feilding Moa Harriers  5 W45 5 47 F 1:28:21
23 Sharon Rawlinson Feilding Moa Harriers  5 W50 5 54 F 1:28:21
26 Wendy Cottrell-Teahan Feilding Moa Harriers  5 W50 5 50 F 1:28:21
32 Reuben Duker Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 M 1:28:21
42 Bella Ives Feilding Moa Harriers  5 U18 5 16 F 1:28:21
43 Abby Ives Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 F 1:28:21
71 Kate Wasley Feilding Moa Harriers  5 U18 5 16 F 1:28:21
94 Mary Hasegawa Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 F 1:28:21
110 Jemma Tolmie Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 F 1:28:21
116 Tamara Reed Feilding Moa Harriers  5 W35 5 37 F 1:28:21
117 Lucas Reed Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 M 1:28:21
125 Robyn Roy Feilding Moa Harriers  5 W50 5 51 F 1:28:21
128 Jo Speary Feilding Moa Harriers  5 W60 5 62 F 1:28:21
148 Lucy McLean Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 F 1:28:21
171 Adelaide Roper Feilding Moa Harriers  5 U18 5 17 F 1:28:21
184 Dale McMillan Palmerston North AHC  5 W50 5 53 F 1:28:21
194 Stephanie Walker Feilding Moa Harriers  5 U20 5 18 F 1:28:21
195 Cameron Walker Feilding Moa Harriers  4 U16 4 15 M 1:28:21
323 Montana Doorey Feilding Moa Harriers  4 U16 4 14 F 1:28:21
328 Dorota Starzak Feilding Moa Harriers  5 W35 5 37 F 1:28:21
333 Angela Jukes Palmerston North AHC  5 U18 5 16 F 1:28:21
402 Sarah Matthews Wanganui Harriers  5 U20 5 18 F 1:28:21
404 Di Matthews Wanganui Harriers  5 W55 5 56 F 1:28:21
405 Rachel Richmond Wanganui Harriers  5 W40 5 44 F 1:28:21
417 Dargen Wood Wanganui Harriers  4 U16 4 14 M 1:28:21
1 Robert Dabb Feilding Moa Harriers  10 M60 10 61 M 2:14:58
2 Kevin Rolls Feilding Moa Harriers  8 M65 8 68 M 2:14:58
6 Mark Evans Feilding Moa Harriers  10 M40 10 42 M 2:14:58
11 Kelly Humphreys Feilding Moa Harriers  10 M45 10 49 M 2:14:58
15 Josh Dunstan-Brown Feilding Moa Harriers  10 Senior 10 27 M 2:14:58
16 Adam Duker Feilding Moa Harriers  10 M40 10 41 M 2:14:58
17 Colin Clark Feilding Moa Harriers  8 M70 8 74 M 2:14:58
19 Darren Parlato Feilding Moa Harriers  10 M50 10 53 M 2:14:58
22 Craig Jarrett Feilding Moa Harriers  6 M45 10 49 M 2:14:58
35 David Moir Feilding Moa Harriers  10 M50 10 54 M 2:14:58
41 Michael Ives Feilding Moa Harriers  10 M45 10 46 M 2:14:58
46 Nick Johnston Feilding Moa Harriers  10 Senior 10 32 M 2:14:58
52 Peter Turner Feilding Moa Harriers  10 M55 10 59 M 2:14:58
72 Paul Wasley Feilding Moa Harriers  10 M50 10 51 M 2:14:58
73 Samuel Stichbury Feilding Moa Harriers  6 U18 6 16 M 2:14:58
89 William Twiss Feilding Moa Harriers  10 M50 10 52 M 2:14:58
95 Luke Scott Feilding Moa Harriers  6 U20 8 19 M 2:14:58
113 Dave Scott Feilding Moa Harriers  10 M55 10 58 M 2:14:58
115 Matthew Schipper Feilding Moa Harriers  10 M55 10 58 M 2:14:58
149 Andrew McLean Feilding Moa Harriers  10 M50 10 50 M 2:14:58
167 Shane Reed Feilding Moa Harriers  10 M45 10 47 M 2:14:58
169 Kin Yat Au-Yeung no club  10 Senior 10 22 M 2:14:58
180 Thomas Harding Feilding Moa Harriers  6 U18 6 17 M 2:14:58
187 Neil Mayo Wanganui Harriers  10 M55 10 59 M 2:14:58
196 Terry Walker Feilding Moa Harriers  10 M50 10 50 M 2:14:58
214 Enrico Ortolani Palmerston North AHC  10 M35 10 37 M 2:14:58
279 Tony Jury Feilding Moa Harriers  10 M55 10 57 M 2:14:58
304 Sam Parry Feilding Moa Harriers  6 U18 6 17 M 2:14:58
310 Amara Rae Feilding Moa Harriers  10 Senior 10 23 F 2:14:58
317 Daniel Pinkney Palmerston North AHC  10 Senior 10 29 M 2:14:58
377 Mark Searle Palmerston North AHC  10 Senior 10 32 M 2:14:58
382 Graham Doull Manawatu Striders  8 M70 8 72 M 2:14:58
406 Chris Lines Wanganui Harriers  10 Senior 10 27 M 2:14:58