Two Tunnels - Aug 2020

Sunday, August 16, 2020 08:03 (GMT+1) - Start list

Race info
Sport: Running - trail
Location: Bath, United Kingdom
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 203
Updated: Thursday, August 20, 2020 13:47 (GMT+1)
Organized by: Relish The Great Outdoors Ltd
Race website: www.RelishRunningRaces.com

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
5501 Rich Ayling City of Salisbury ARC  10km Male (20-39) Wave 1 M 30:00
5502 Symon Murphy Pontypridd Roadents  10km Male (20-39) Wave 2 M 30:30
5503 Darren Tremble Royal Air Force Athletics  10km Male (20-39) Wave 3 M 31:00
5504 Alice Burch   10km Female (20-39) Wave 4 F 31:30
5505 Simon Knight   10km Male (40-49) Wave 5 M 32:00
5506 Jay Russell Tewkesbury running club  10km Male (40-49) Wave 6 M 32:30
5507 Ben Gait Somer AC  10km Male (40-49) Wave 7 M 33:00
5508 Rebekah Carrivick Avon valley runners  10km Female (20-39) Wave 8 F 33:30
5509 Simon Rands   10km Male (50-59) Wave 9 M 34:03
5510 Katie Nimmo Lonely Goat  10km Female (40-49) Wave 10 F 34:30
5511 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 11 M 35:00
5512 Andrew Moss North Dorset Triathlon Club  10km Male (20-39) Wave 12 M 35:30
5513 Rory Bateman Nailsworth Trotters  10km Male (20-39) Wave 13 M 36:00
5514 Dominic Vickers   10km Male (50-59) Wave 14 M 36:30
5515 Louise Wade GWR  10km Female (20-39) Wave 15 F 37:00
5516 Marie Vinolo-Young Corsham Running Club  10km Female (40-49) Wave 16 F 37:30
5517 Oliver Riley   10km Male (20-39) Wave 17 M 38:00
5518 Adam Eldridge   10km Male (20-39) Wave 18 M 38:30
5519 Emily Dye Avon valley runners  10km Female (20-39) Wave 19 F 39:00
5520 Edd Wright   10km Male (20-39) Wave 20 M 39:30
5521 James Harman   10km Male (20-39) Wave 21 M 40:00
5522 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 22 M 40:30
5523 Matt West   10km Male (50-59) Wave 23 M 41:00
5524 sean bosworth   10km Male (20-39) Wave 24 M 41:30
5525 Pippa Whitaker   10km Female (20-39) Wave 26 F 42:30
5526 Phil Whitaker   10km Male (50-59) Wave 26 M 42:30
5527 Andy Millard Pont-y-pwl & District Runners  10km Male (50-59) Wave 27 M 43:00
5528 Douglas Watkinson   10km Male (40-49) Wave 28 M 43:30
5529 Roger Petrie   10km Male (40-49) Wave 29 M 44:00
5530 Simon hurd   10km Male (40-49) Wave 30 M 44:30
5531 Joanna Rothwell   10km Female (20-39) Wave 31 F 45:00
5532 Sian Phillips   10km Female (50-59) Wave 32 F 45:30
5533 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 33 M 46:00
5534 David Rothwell   10km Male (20-39) Wave 34 M 46:30
5535 Matthew Watts   10km Male (20-39) Wave 35 M 47:00
5536 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 36 M 47:30
5537 Janet Gubbin   10km Female (40-49) Wave 37 F 48:00
5538 Cliff Dye Avon valley runners  10km Male (40-49) Wave 38 M 48:30
5539 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 39 M 49:00
5540 Hayley Wragg   10km Female (20-39) Wave 40 F 49:30
5541 Peter Barber Run Redbourn  10km Male (50-59) Wave 41 M 50:00
5542 Matthew Stewart   10km Male (20-39) Wave 42 M 50:30
5543 Rob Boardman Bitton Road Runners  10km Male (50-59) Wave 43 M 51:00
5544 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 44 M 51:30
5545 Andrew Sharratt Avon valley runners  10km Male (60-69) Wave 45 M 52:00
5546 Mike Collins   10km Male (50-59) Wave 46 M 52:30
5547 Lisa Crossman AMPT training  10km Female (40-49) Wave 47 F 53:00
5548 Geoff Astle   10km Male (50-59) Wave 48 M 53:30
5549 Max Scoging   10km Male (20-39) Wave 49 M 54:00
5550 Claire Petrie   10km Female (40-49) Wave 50 F 54:30
5551 Victoria Smale Southville  10km Female (20-39) Wave 51 F 55:00
5552 Frank Clark   10km Male (20-39) Wave 52 M 55:30
5553 Gemma Kennedy   10km Female (20-39) Wave 53 F 56:00
5554 Julie Hill Llantwit Fardre Ladies RC  10km Female (20-39) Wave 54 F 56:30
5555 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 55 M 57:00
5556 Lee Godfrey   10km Male (40-49) Wave 56 M 57:30
5557 Mark Carpenter Emerson's Green Running Club  10km Male (50-59) Wave 57 M 58:00
5558 Stephen Milne   10km Male (40-49) Wave 58 M 58:30
5559 Lucy Jenner Bath Amphibians Triathlon Club  10km Female (20-39) Wave 59 F 59:00
5560 Fynn Honeyman   10km Junior Male (U20) Wave 60 M 59:30
5561 Gemma Parry   10km Female (20-39) Wave 61 F 1:00:00
5562 Clare Knighton   10km Female (20-39) Wave 62 F 1:00:30
5563 Danielle Lloyd   10km Female (20-39) Wave 63 F 1:01:00
5564 Simon Bennett   10km Male (50-59) Wave 64 M 1:01:30
5565 Emma Meredith Lonely Goat RC  10km Female (40-49) Wave 65 F 1:02:00
5566 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 66 M 1:02:30
5567 John Wright Army Triathlon Association  10km Male (50-59) Wave 67 M 1:03:00
5568 Mark Whitelaw   10km Male (50-59) Wave 68 M 1:03:30
5569 Dave Plummer South West Veterans AC  10km Male (60-69) Wave 69 M 1:04:00
5570 Joanna Ridley   10km Female (50-59) Wave 70 F 1:04:30
5571 Luke Peppard   10km Male (20-39) Wave 71 M 1:05:00
5572 Sue Bateman Harley Wood Trotters  10km Female (60-69) Wave 72 F 1:05:30
5573 simon dunk   10km Male (70+) Wave 73 M 1:06:00
5574 Rebecca Jemmett   10km Female (20-39) Wave 74 F 1:06:30
5575 Suzanne Williams Lonely Goat  10km Female (40-49) Wave 75 F 1:07:00
5576 Beth Greer Southville Running Club  10km Female (20-39) Wave 76 F 1:07:30
5577 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 77 M 1:08:00
5578 Anna Patrick   10km Female (20-39) Wave 78 F 1:08:30
5579 Cooks Roelofse   10km Female (20-39) Wave 80 F 1:09:30
5580 Charles Roodt   10km Male (40-49) Wave 80 M 1:09:30
5581 Stephen Uncles   10km Male (50-59) Wave 81 M 1:10:00
5582 Nick Rice   10km Male (40-49) Wave 82 M 1:10:30
5583 David Vernalls   10km Male (40-49) Wave 83 M 1:11:00
5584 John Johnstone   10km Male (60-69) Wave 84 M 1:11:30
5585 Martyn Bowden   10km Male (20-39) Wave 85 M 1:12:00
5586 Julia Davis sellick   10km Female (50-59) Wave 87 F 1:13:00
5587 Gary Cullimore-Pike   10km Male (60-69) Wave 87 M 1:13:00
5588 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 88 M 1:13:30
5589 Kim Ellis-Coleman   10km Female (20-39) Wave 89 F 1:14:00
5590 Jen Shepherd Lonely Goat RC  10km Female (20-39) Wave 90 F 1:14:30
5591 Dany Mitchell   10km Male (50-59) Wave 91 M 1:15:00
5592 Amy Pilgrim   10km Female (20-39) Wave 92 F 1:15:30
5593 Kevin keely   10km Male (20-39) Wave 93 M 1:16:00
5594 Zoe Almond   10km Female (40-49) Wave 94 F 1:16:30
5595 Hannah Jones   10km Female (40-49) Wave 95 F 1:17:00
5596 Andrew Delves   10km Male (50-59) Wave 96 M 1:17:30
5597 Kate Mitchell Sole Sisters  10km Female (20-39) Wave 97 F 1:18:00
5598 Jodie Andrews   10km Female (20-39) Wave 98 F 1:18:30
5599 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 99 M 1:19:00
5600 Steve Till Bmhact8!  10km Male (60-69) Wave 100 M 1:19:30
5601 Rachel Adams   10km Female (50-59) Wave 101 F 1:20:00
5602 Isabel Adams   10km Female (20-39) Wave 102 F 1:20:30
5603 Harry Till   10km Male (20-39) Wave 103 M 1:21:00
5604 Sharon Dorling Somer AC  10km Female (40-49) Wave 104 F 1:21:30
5605 Sarah Cotterill   10km Female (40-49) Wave 105 F 1:22:00
5606 David Nelson Almost Athletes  10km Male (20-39) Wave 106 M 1:22:30
5607 Denise von Roretz City of Salisbury Athletic and Running C  10km Female (60-69) Wave 107 F 1:23:00
5608 Vicki Gait Somer AC  10km Female (40-49) Wave 108 F 1:23:30
5609 Andrew Ranson Lonely Goat Running Club  10km Male (20-39) Wave 109 M 1:24:00
5610 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 110 M 1:24:30
5611 Fiona Chesterton None  10km Female (40-49) Wave 111 F 1:25:00
5612 Rhian Drinkwater   10km Female (20-39) Wave 112 F 1:25:30
5613 Ian Hampson   10km Male (20-39) Wave 113 M 1:26:00
5614 Caron Finn Emersons Green Running Club  10km Female (40-49) Wave 114 F 1:26:30
5615 Deb Farrell Emersons Green Running Club  10km Female (50-59) Wave 115 F 1:27:00
5616 Thomas Green   10km Male (20-39) Wave 116 M 1:27:30
5617 Emma Wilkes   10km Female (40-49) Wave 117 F 1:28:00
5618 Nigel Osborne Team Bath AC  10km Male (50-59) Wave 119 M 1:29:00
5619 Jack Osborne   10km Male (20-39) Wave 119 M 1:29:00
5620 Jo Burden Kingsway Runners  10km Female (40-49) Wave 120 F 1:29:30
5621 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 121 M 1:30:00
5622 Amanda Haines   10km Female (40-49) Wave 122 F 1:30:30
5623 Donald Jones Lonely Goat RC  10km Male (50-59) Wave 124 M 1:31:30
5624 Izzy Jones Run Mummy Run  10km Female (20-39) Wave 124 F 1:31:30
5625 Andy Booth Road Runners Club  10km Male (60-69) Wave 125 M 1:32:00
5626 Kathy Doyle Swindon Shin Splints  10km Female (50-59) Wave 126 F 1:32:30
5627 Catharine Cooksley   10km Female (40-49) Wave 127 F 1:33:00
5628 Kate Rose   10km Female (20-39) Wave 128 F 1:33:30
5629 Joanne Griffiths   10km Female (20-39) Wave 129 F 1:34:00
5630 amy curtis   10km Female (20-39) Wave 130 F 1:34:30
5631 Jayne Hutton Shepton Shufflers  10km Female (50-59) Wave 131 F 1:35:00
5632 Space Holder   10km Male (20-39) Wave 132 M 1:35:30
5633 Julia Charnock   10km Female (40-49) Wave 133 F 1:36:00
5634 Alexandra ELSON   10km Female (20-39) Wave 135 F 1:37:00
5635 Zoe Oliver   10km Female (40-49) Wave 135 F 1:37:00
5636 Bethany Vowles   10km Female (20-39) Wave 136 F 1:37:30
5637 Rachel Riley   10km Female (20-39) Wave 137 F 1:38:00
5638 spare spare   10km Female (20-39) Wave 138 F 1:38:30
5639 spare spare   10km Female (20-39) Wave 139 F 1:39:00
5640 spare spare   10km Female (20-39) Wave 140 F 1:39:30
5641 spare spare   10km Female (20-39) Wave 141 F 1:40:00
5642 spare spare   10km Female (20-39) Wave 142 F 1:40:30
5700 Ben Butler-Madden Pontypridd Roadents  10km Male (20-39) Wave 348 M 8:00:00
5701 Steven Crutchley   10km Male (20-39) Wave 349 M 8:00:30
5702 Allan McKinnon Muddy Runner  10km Male (40-49) Wave 350 M 8:01:00
5703 Cadie Hibberd Stratford athletics club  10km Female (20-39) Wave 351 F 8:01:30
5704 Martin Sell Poole Athletics  10km Male (50-59) Wave 352 M 8:02:00
5705 Phil Blundell Newmarket Joggers  10km Male (40-49) Wave 353 M 8:02:30
5706 Rob Robertson   10km Male (20-39) Wave 354 M 8:03:00
5707 James Tonkin   10km Male (20-39) Wave 355 M 8:03:30
5741 Andrew Spencer   10km Male (50-59) Wave 357 M 8:04:30
5709 Maria Vitale Good Gym  10km Female (20-39) Wave 358 F 8:05:00
5710 Paul Callow   10km Male (40-49) Wave 359 M 8:05:30
5711 Michael Dalton   10km Male (20-39) Wave 360 M 8:06:00
5712 Tim Wright Lliswerry Runners  10km Male (50-59) Wave 361 M 8:06:30
5713 Rachel Kerry   10km Female (40-49) Wave 362 F 8:07:00
5714 Craig Butler   10km Male (40-49) Wave 363 M 8:07:30
5715 Laurence Tallack   10km Male (50-59) Wave 364 M 8:08:00
5716 Sophia Slayden   10km Female (20-39) Wave 365 F 8:08:30
5717 Rebecca Silvester   10km Female (40-49) Wave 366 F 8:09:00
5718 Sam Purnell   10km Male (40-49) Wave 367 M 8:09:30
5719 Paula Church   10km Female (40-49) Wave 368 F 8:10:00
5708 Marianna Cordon   10km Female (20-39) Wave 369 F 8:10:30
5720 Martin Evans BOK  10km Male (50-59) Wave 369 M 8:10:30
5721 Colin Woodward Calne RC  10km Male (40-49) Wave 370 M 8:11:00
5722 Jon Jacobs   10km Male (50-59) Wave 371 M 8:11:30
5723 Zoe Markham-Lee Running somewhere else -Cirencester  10km Female (20-39) Wave 372 F 8:12:00
5724 Terri Dampier Shepton Shufflers  10km Female (20-39) Wave 373 F 8:12:30
5725 Penny Maisey   10km Female (40-49) Wave 375 F 8:13:30
5726 Geraldine Blake Brecon  10km Female (50-59) Wave 375 F 8:13:30
5727 Jackie Bemmer Somer AC  10km Female (60-69) Wave 376 F 8:14:00
5728 Sam Lo   10km Male (20-39) Wave 377 M 8:14:30
5729 Sarah Whitehead   10km Female (20-39) Wave 378 F 8:15:00
5730 Sarah Warren   10km Female (20-39) Wave 379 F 8:15:30
5731 Sarah Withers Shepton shuffles  10km Female (40-49) Wave 380 F 8:16:00
5732 Lois McPherson Calne RC  10km Female (50-59) Wave 381 F 8:16:30
5733 Hana Barrett   10km Female (20-39) Wave 382 F 8:17:00
5734 Tammy Frias-Robles Poole Athletics  10km Female (40-49) Wave 383 F 8:17:30
5735 Jon Ball Verwood Runners  10km Male (50-59) Wave 384 M 8:18:00
5736 Barry hames   10km Male (20-39) Wave 385 M 8:18:30
5737 Katrina Hames   10km Female (20-39) Wave 386 F 8:19:00
5738 pauline woodhall   10km Female (40-49) Wave 387 F 8:19:30
5739 Michael Stanley Team Bath AC  10km Male (60-69) Wave 388 M 8:20:00
5740 Lisa Clarke Shepton Shufflers  10km Female (20-39) Wave 389 F 8:20:30
5742 James Catley Day   10km Male (20-39) Wave 390 M 8:21:00
5743 John Hewson 10   10km Male (40-49) Wave 391 M 8:21:30
5744 Ania Ciolet 10   10km Female (40-49) Wave 392 F 8:22:00
5745 Sarah Pontin 2   10km Female (40-49) Wave 393 F 8:22:30
5746 Andy Carr   10km Male (50-59) Wave 394 M 8:23:00
5747 new signup   10km Female (20-39) Wave 395 F 8:23:30
5748 new signup   10km Female (20-39) Wave 396 F 8:24:00
5749 new signup   10km Female (20-39) Wave 397 F 8:24:30
5750 new signup   10km Female (20-39) Wave 398 F 8:25:00
5751 new signup   10km Female (20-39) Wave 399 F 8:25:30
5752 new signup   10km Female (20-39) Wave 400 F 8:26:00
5753 new signup   10km Female (20-39) Wave 401 F 8:26:30
5754 new signup   10km Female (20-39) Wave 402 F 8:27:00
5755 new signup   10km Female (20-39) Wave 403 F 8:27:30
5756 new signup   10km Female (20-39) Wave 404 F 8:28:00
5757 new signup   10km Female (20-39) Wave 405 F 8:28:30
5758 new signup   10km Female (20-39) Wave 406 F 8:29:00
5759 new signup   10km Female (20-39) Wave 407 F 8:29:30
5760 new signup   10km Female (20-39) Wave 408 F 8:30:00