Pittwater Challenge Re-run

Saturday, August 15, 2020 08:14 (GMT+10) - Start list

Race info
Sport: Paddling
Location: Bayview, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 114
Updated: Sunday, August 16, 2020 15:33 (GMT+10)
Organized by: PaddleNSW Harbour Series
Race website: www.paddlensw.org.au
Race notes
Final Results with Time Corrections applied where necessary.

Email admin@paddlensw.org.au if any queries
Show more Show less

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave 2nd Start
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1501 Andrew Grisewood SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1502 Andy Evans SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1503 Ben Wicks SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1504 Brett Baber SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1505 Chris Beaumont SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1506 Simon Abud Sydney Paddle Surfing Club SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1507 Christopher Ting SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1508 Jason Kennett SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1510 Lee Johnson Surfing NSW  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1511 Mariano Castaneda SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1512 Mark Dixon Rosehill  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1513 Mark Faunt SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1514 Mike Hayes JPP & SUP 5.0  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1515 Rick Murray SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1516 Rob Hooton Sydney Paddle Surfing Club  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1517 Stephen Howard SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1518 Tony Strang Sydney Paddle Surfing Club  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1519 Dave Kissane SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start M 5:00
1601 Isabel Braga SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start F 5:00
1602 Traci Dostalek SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start F 5:00
1603 Amy Blakemore SPSC  Short Course SUP All Ages 2nd Start F 5:00