Helsinki Twilight Run & Walk 2020

Saturday, August 1, 2020 20:30 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Helsinki, Finland
Start type: Mass start
Racers: 246
Updated: Saturday, August 1, 2020 20:12 (GMT+3)
Organized by: Runners High
Race website: https://www.twilightrun.fi/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Josefina Aalto Runner's high challenge  10k Women F
2 Heidi Aaltonen   10k Women F
3 Matti Aaltonen Visma  10k Men M
4 Dunia Abdo   10k Women F
5 Heli Ahokas   10k Women F
6 Ella Ahti   10k Women F
7 Jyri Ahti   10k Men M
8 Ida Åkerblom   10k Women F
9 Karin Akrong Springflickona  10k Women F
10 Salli Alanko   10k Women F
11 Aarni Alasaarela Underground  10k Men M
12 Matias Alderin Helsinki  10k Men M
13 Reija Antila   10k Women F
14 Julia Avenido   10k Women F
15 Christian Bergman   10k Men M
16 Jan Beyeler   10k Men M
17 Laura Bosco 10k Women F
18 Bruno Carteron   10k Men M
19 Arthur Estevenson Codod   10k Men M
20 Kukka Corander   10k Women F
21 Ann-Marie Dahlqvist   10k Women F
22 Mia Derichs   10k Women F
23 Maxim Enckell   10k Men M
24 Ville Fagerholm Ski or Die  10k Men M
25 Amine FARAJ   10k Men M
26 Heidi Florström   10k Women F
27 Kaj Florström   10k Men M
28 Nina-Maria Fredriksson   10k Women F
29 Juan Sebastian Garcia   10k Men M
30 Sara Juliana Garcia   10k Women F
31 Will Graham Remedy Entertainment  10k Men M
32 Tea Grönfors   10k Women F
33 Simone Güntert   10k Women F
34 Marjo Haapala   10k Women F
35 Oona Haavisto   10k Women F
36 Arttu Haglund Amazement  10k Men M
37 Johanna Haiko   10k Women F
38 Theo Halomoan Underground  10k Men M
39 Helen Hänninen   10k Women F
40 Dominick Hardy Eye Community Runners  10k Men M
41 Ia Harjunpää   10k Women F
42 Pinja Harjunpää   10k Women F
43 Aleksi Harkko Jokkari  10k Men M
44 Heidi Härmälä   10k Women F
45 Kauko Harteva TeamRaju  10k Men M
46 Anu Heikkilä   10k Women F
47 Jussi Heikkilä   10k Men M
48 Helinä Heino   10k Women F
49 Laura Helander-Tuomi   10k Women F
50 Henna Hellstén   10k Women F
51 Sari Herranen Runner's High Juoksuklubi  10k Women F
52 Aino Himanen   10k Women F
53 Markus Himanen   10k Men M
54 Jonna Hirvonen   10k Women F
55 Sanna Hirvonen Kansallisgallerian Kiito  10k Women F
56 Anniina Hjelt   10k Women F
57 Patrick Hofmann Remedy Entertainment  10k Men M
58 Ralf Holmberg Ekenäs Tennisklubb  10k Men M
59 Timo Holopainen   10k Men M
60 Antti Honkimaa   10k Men M
61 Sirpa Horppu Kestävyyttä pintakaasulla KPK 24/7  10k Women F
62 Nathalie Huber NaPe Team  10k Women F
63 Sara Huhtinen   10k Women F
64 Raisa Huotari Yle Run  10k Women F
65 Maija Hyle   10k Women F
66 Tiina Hyttinen   10k Women F
67 Hanna Ikonen   10k Women F
68 Jenny Illman   10k Women F
69 Nea Inkinen   10k Women F
70 Sanna Jolanda Jaatinen   10k Women F
71 Jonna Jalassola   10k Women F
72 Nelli Jalassola   10k Women F
73 Pauliina Jalonen   10k Women F
74 Taina Jäppinen   10k Women F
75 Katja Järvenpää   10k Women F
76 Marja Järvinen   10k Women F
77 Lisa Jokinen   10k Women F
78 Sami Jokinen   10k Men M
79 Johan Jokisaari ei  10k Men M
80 Petri Joutsi   10k Men M
81 Elias Jungman PItäjänmäen Luuserit  10k Men M
82 Ville Jungman PItäjänmäen Luuserit  10k Men M
83 Mervi Juuti Kurjala Sunrise Runners  10k Women F
84 Heli Juutinen Siiat  10k Women F
85 Seppo Jylhäaho Runner's high challenge  10k Men M
86 Nikita Kalashnikov   10k Men M
87 Nea Kallio   10k Women F
88 Anne-Mari Kangas   10k Women F
89 Raisa Kardin Itä-Helsingin Kunnon Nartut  10k Women F
90 Risto Karinkanta   10k Men M
91 Riikka Karvonen   10k Women F
92 Katja Keiho-Lintula   10k Women F
93 Sari Kellokumpu   10k Women F
94 Jaakko Keskiväli Brokeback Kalkkinen Runners  10k Men M
95 Anna Kilpinen Hämeenlinnan lentopallokerho  10k Women F
96 Harriet Kinnari   10k Women F
97 Aapo Kinnunen Runner's Club  10k Men M
98 Joni Kiurunen Masalan lenkkiryhmä  10k Men M
99 Jaakko Knuutila   10k Men M
100 Mariam Kojo   10k Women F
101 Petra Korkiakoski   10k Women F
102 Anu Kostiainen   10k Women F
103 Tuula Kuha 10k Women F
104 Heini Kuivanen   10k Women F
105 Aki Kutvonen Kuvansin Kuohu  10k Men M
106 Henni Kuusisto   10k Women F
107 Anastasiia Kuzmina   10k Women F
108 Jussi Laitila   10k Men M
109 Anna-Kaisa Lampela   10k Women F
110 Riitta Lampela Meriuimarit ry.  10k Women F
111 Vilma Lappi Siiat  10k Women F
112 Eeva Laukkanen   10k Women F
113 Timo Lauronen   10k Men M
114 Christel Lehtinen   10k Women F
115 Kari Lehtinen   10k Men M
116 Niklas Lehtinen   10k Men M
117 Sara Lehtolainen   10k Women F
118 Piia Lehtonen   10k Women F
119 Juho Lehtoviita Musta Neliö  10k Men M
120 Tatu Leppämäki   10k Men M
121 Junalyn Lim   10k Women F
122 Emilia Lindberg   10k Women F
123 Cecilia Linnanen   10k Women F
124 Juha Linnanen   10k Men M
125 Petri Lintula   10k Men M
126 Jenna Louhela   10k Women F
127 Mikaela Lövgren   10k Women F
128 Kertu Luht   10k Women F
129 Petri Lujanen Masalan lenkkiryhmä  10k Men M
130 Juha Luoto   10k Men M
131 Tuuli Luoto   10k Women F
132 Anne Lyytinen Runner's Club  10k Women F
133 Minna Maasilta Runner's Club  10k Women F
134 Shital Mahajan NA  10k Women F
135 Tapio Mäkelä Helsingin Jyry  10k Men M
136 Outi Mäkinen   10k Women F
137 Miika Makkonen   10k Men M
138 Jani Malin Sähy ry  10k Men M
139 Mikko Malm Espoon Tapiot  10k Men M
140 Sara Malmberg   10k Women F
141 Noora Mannerheimo   10k Women F
142 Peter Mashkilleyson   10k Men M
143 Saara Mehto   10k Women F
144 Ibai Mendia Iztueta JäPy  10k Men M
145 Jaana Miettinen   10k Women F
146 Mirella Miiluvaara   10k Women F
147 Vilho Moilanen   10k Men M
148 Merja Moliis   10k Women F
149 Thom Monckton   10k Men M
150 Sofia Muinonen Espoon Tapiot  10k Women F
151 Kaisa Murdoch   10k Women F
152 Soile Näppi Sähy ry  10k Women F
153 Naoko Nousiainen   10k Women F
154 Timo Nurminen Kansallisgallerian Kiito  10k Men M
155 Olena Obi   10k Women F
156 Rinja Oksanen   10k Women F
157 Jussi Omaheimo   10k Men M
158 Marika Paananen   10k Women F
159 Cintia Pacchiano   10k Women F
160 Eetu Paju   10k Men M
161 Hanna Pakkala   10k Women F
162 Olli Pakonen   10k Men M
163 Lydia Palo   10k Women F
164 Lauri Palsa   10k Men M
165 Johanna Parisi   10k Women F
166 Kaisa Parker   10k Women F
167 Kari Parrott   10k Women F
168 Karoliina Pekkala   10k Women F
169 Krista Pekkarinen   10k Women F
170 Suvi Peltomäki Solita Oy  10k Women F
171 Henna Perätalo   10k Women F
172 Chiara Perazzolo   10k Women F
173 Tea Perttula Sähy ry  10k Women F
174 Emilia Perttunen   10k Women F
175 Annaliina Pesonen   10k Women F
176 Henri Pesonen   10k Men M
177 Anastasia Petrenko   10k Women F
178 Amnuaychai Poosri Underground  10k Men M
179 Jenni Pyöttiälä   10k Women F
180 Piia Rajakallio   10k Women F
181 Esa Rauhala RRIF  10k Men M
182 Benoit Renault   10k Men M
183 Merja Reunanen   10k Women F
184 Claudia Rimondo   10k Women F
185 Tuukka Rintala Runner’s Club  10k Men M
186 Niklas Rönnqvist Sähy ry  10k Men M
187 Richard Roos   10k Men M
188 Satu Ruutiainen   10k Women F
189 Taina Rytkönen   10k Women F
190 Linda Sainio Sähy ry  10k Women F
191 Milla Sallinen   10k Women F
192 Johan Salmelin   10k Men M
193 Josefiina Salmén   10k Women F
194 Suvi Salmevaara   10k Women F
195 Salla Salokanto   10k Women F
196 Minna Salorinne RH juoksuklubi  10k Women F
197 Tuomas Salovaara   10k Men M
198 Mia Sandell   10k Women F
199 Sebastian Sandell   10k Men M
200 Larissa Säntti Still Running Team  10k Women F
201 Kristiina Savonsaari Kopse  10k Women F
202 Chris Schmitz Remedy Entertainment  10k Men M
203 Joanna Scott   10k Women F
204 Jenni Seise   10k Women F
205 Kristian Seppänen HARALD PIHL Ab  10k Men M
206 Kirsi Siika-Aho   10k Women F
207 Aimo Sinkkonen Karjalan Uimarit Triathlon  10k Men M
208 Ronda Sjöblom   10k Women F
209 Tomas Sjödahl   10k Men M
210 Anna Sjölund   10k Women F
211 Jarkko Soikkeli Runner's Club  10k Men M
212 Igor Soroka Soroka Tech  10k Men M
213 Mika Suokas   10k Men M
214 Niklas Tallqvist   10k Men M
215 Piritta Tanila   10k Women F
216 Julia Tarvainen Runner's high challenge  10k Women F
217 Rosa Thurman   10k Women F
218 Arttu Tiainen   10k Men M
219 Totti Toivonen   10k Men M
220 Van Truong   10k Women F
221 Leevi Turklin   10k Men M
222 Tanja Turpeinen   10k Women F
223 Tommy Uhtio   10k Men M
224 Petri Uronen NaPe Team  10k Men M
225 Pia Valkama   10k Women F
226 Riku Valtasola Mikkeller Running Club Helsinki  10k Men M
227 Anastasiia Vasileva   10k Women F
228 Georgios Venos   10k Men M
229 Meri Verho TriathlonSuomi  10k Women F
230 Olli Vesanto Ärvinge utegym  10k Men M
231 Anne Vilppula   10k Women F
232 Henri Wahlman   10k Men M
233 Rosa Waris   10k Women F
234 Satu Wennberg   10k Women F
235 Liisa Säkkinen   10k Women F
236 Teija Rauhala Espoon Tapiot Juoksuklubi  10k Women F
237 Kätlin Mei   10k Women F
238 Janne Kalliomäki   10k Men M
239 Seija Finnilä   10k Women F
240 Jonas Tufvesson   10k Men M
241 Ilppo Kaukola   10k Men M
242 Karoliina Puolakka   10k Women F
243 Tommi Teräsalo   10k Men M
244 Jouni Heinäharju   10k Men M
245 Omar El-Begawy   10k Men M
246 Pia Valkama.   10k Women F