Helsinki Central Park Run 2020

Friday, June 26, 2020 18:00 (GMT+3) - Start list

Race info
Sport: Running - road
Location: Helsinki, Finland
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 331
Updated: Saturday, June 27, 2020 13:26 (GMT+3)
Organized by: Runners High
Race website: www.helsinkicentralparkrun.fi

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
1 Mika Bergman HHM lähettiläs  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
2 Lloyd Davis   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
3 Ville Glad   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
4 Teemu Junkkaala Laatusetti FC  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
5 Tomi Kavander   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
6 Aapo Kinnunen Runner's Club  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
7 Jani Koskinen   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
8 Janne Lehtonen Esbo IF  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
9 Teppo Malinen TriathlonSuomi  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
10 Timi Malinen TriathlonSuomi - Team Cervelo  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
11 Aleksi Nokkanen Viipurin Urheilijat  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
12 Aki Nummela Runner's High  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
13 Tero Paasu   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
14 Markku Pehkonen   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
15 Jani Pekkola Routa Racing  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
16 Juhani Pietarinen Kenttäurheilijat-58  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
17 Tuukka Rintala Runner's Club  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
18 Miikka Salminen Juoksukerho  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
19 Laura Soininen   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
20 Igor Soroka Soroka Run  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
21 Aapo Suhonen   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
22 Tuomas Suni Helsingin Kisa-Veikot  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
23 Niklas Tallqvist   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
24 Ilari Talman HKV  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
25 Jukka Uitto VSVU  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
26 Janne Väisänen Team Wassu  5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
27 Josefina Aalto Runner's High challenge / elite  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
28 Anni Eloranta   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
29 Virpi Göös Runners club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
30 Emma Haka-Risku TriVA team Nokia  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
31 Pauliina Hermunen   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
32 Laura Hievanen Runner’s Club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
33 Anne Hoffren   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
34 Pihla Hokkanen Kuopion Reipas  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
35 Riina Kuuselo   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
36 Anni Länsilahti   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
37 Anne Lyytinen Runner's Club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
38 Saara Malinen Runner's Club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
39 Armi Niemelä Runners´ Club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
40 Tanja Piha   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
41 Iris Rasenberg   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
42 Heidi Sajo   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
43 Elisa Sihvola Runner’s High  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
44 Johanna Toivanen Team M&J  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
45 Matleena Toivanen Team M&J  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
46 Laura Tolonen   5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
47 Mari Ulkuniemi Runners club  5k Women 5k1 (18.00) F +0:00
102 Joni Järvi   5k Men 5k1 (18.00) M +0:00
61 Ari Ala-Kokko   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
62 Marko Kituniemi   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
63 Jari Lehtonen   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
64 Erkki Leppälä   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
65 Jorma Lindström   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
66 Toni Palkamo   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
67 Denys Prymakin   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
68 Ville Schalin   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
69 Tommy Uhtio   5k Men 5k2 (18.05) M +5:00
70 Kristiina Astahova Wine girls  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
71 Patricia Fröjdman Wine girls  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
72 Natalia Gerasina DB SCHENKER  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
73 Tuuli Hokkanen   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
74 Jenni Höykinpuro Wine girls  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
75 Sanna Huldén   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
76 Marja Järvinen   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
77 Katariina Karjalainen Ruoritien Pullistus  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
78 Siba Khojah   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
79 Tiina Kituniemi   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
80 Noora Lahtela   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
81 Sari Lindeberg   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
82 Sophia Lindeberg   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
83 Rebecka Mellgren   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
84 Viivi Palkamo   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
85 Sandra-Carina Paukku   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
86 Nora Paulasto   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
87 Ingrit Pohjala   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
88 Olesia Prymakina   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
89 Elina Remes Wine girls  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
90 Jenny Belle Rodis   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
91 Minna Rönnberg   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
92 Minna Saarinen   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
93 Maria Saario   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
94 Minna Salorinne RH juoksuklubi  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
95 Tuula Schalin   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
96 Emilee Ann Tingala PwC  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
97 Marika Tuovinen Wine girls  5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
98 Laura Typpö   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
99 Anne Vilppula   5k Women 5k2 (18.05) F +5:00
101 Petri Tegelberg HUS Urheiluseura  5k M50 5k2 (18.05) M +5:00
201 Dmitrii Aleksandrov   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
202 Mikhail Goloulnikov   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
203 Robert Granfelt   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
204 Markus Hämäläinen Espoon Tapiot  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
205 Magnus Hellström Sjundeå IF  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
206 Tapio Hietanen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
207 Kalle Hollmén IK Tunnelpojkarna  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
208 Harri Holma 1970  10k M50 10k1 (18.15) M +15:00
209 Valera Hudoborodov Espoo  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
210 Pyry Ilmarinen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
211 Petri Juuti Kenttäurheilijat-58  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
212 Janne Kallio Finntriathlon masters  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
213 Kimmo Keinänen   10k M50 10k1 (18.15) M +15:00
214 Petteri Kilpinen Helsingin Kisa-Veikot  10k M50 10k1 (18.15) M +15:00
215 Pekka Kokko Samba Trail Running Club  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
216 Juho Lehtoviita Musta Neliö  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
217 Jaakko Leikko Runner’s High  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
218 Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
219 Péter Lövei EIT Digital  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
220 Timo Lunttila Saarijärven Pullistus  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
221 Mikko Mäkelä Downtown 65  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
222 Tuomas Mansikka   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
223 Ibai Mendia Iztueta Järvenpään pyöräilijät  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
224 Abdulkarim Neri   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
225 Antti Nokelainen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
226 Markku Orispää   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
227 Pekko Paajanen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
228 Mirko Pennanen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
229 Antti Perälä Häjyt  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
230 Topias Pyykkönen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
231 Tuukka Rantanen HKV  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
232 Jyrki Ruohomäki Helsinki Triathlon  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
233 Hannu Rytkönen   10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
234 Carry Saluste Kouvolan putkityö oy  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
235 Thomas Schreven Swimrunners Finland  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
236 Timo Vesterinen Vantaa  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
237 Vincent Weeda Dutch men lost in Finland  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
238 Jasmina Glad-Schreven Swimrunners Finland  10k Women 10k1 (18.15) F +15:00
239 Päivi Kauppinen   10k Women 10k1 (18.15) F +15:00
240 Helena Knaapi Vasa IS  10k Women 10k1 (18.15) F +15:00
241 Lotta Purola   10k Women 10k1 (18.15) F +15:00
290 Norman Zielke TriathlonSuomi ry  10k Men 10k1 (18.15) M +15:00
261 Christoph Beier Helsingin Yliopisto  10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
262 Jaakko Eteläaho   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
263 Ville Fagerholm Ski or Die  10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
264 Mitch Gibbs   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
265 Ville Hakola   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
266 Esa Hakulinen   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
267 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi  10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
268 Mikael Heikinheimo   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
269 Jouni Heinäharju   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
270 Timo Holopainen   10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
271 Markku Hyvönen Lynx  10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
272 Henri Jääskeläinen   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
273 Janne Juhala   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
274 Mikko Kaila   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
275 Alexey Karpechko   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
276 Jari Kohtamäki New Balance  10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
277 Juho Kuokkanen Runner's High  10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
278 Juha Luukkola   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
279 Erkki Mäntyharju Valtiovarainministeriö  10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
280 Mikko Orivuori   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
281 Matti Pitkänen Tikkurilan tiikerit  10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
282 Sampsa Raipala   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
283 Andres Salgado   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
284 Antti Tapiola Laaksolahden leopardit  10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
285 Carlos Tejada   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
286 Heikki Timonen   10k M50 10k2 (18:20) M +20:00
287 Olli Tuovinen   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
288 Magnus Valkama   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
289 Timo Ylikangas   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
291 Kaarina Bäck Runner’s High Juoksuklubi  10k W50 10k2 (18:20) F +20:00
292 Lilja Grönroos Helsingin Juoksijat  10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
293 Sini Halme   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
294 Miia Heliö   10k W50 10k2 (18:20) F +20:00
295 Sara Jukko Ikaalisten Urheilijat  10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
296 Julia Kekkonen Triathlon Vantaa  10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
297 Hannamari Koivula   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
298 Katarzyna Leskinen   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
299 Saija Mutka   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
300 Maarit Ridal Urheiluvalmennus M. Halonen  10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
301 Laura Sunila Runner’s Club  10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
302 Jenni Turunen   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
303 Saila Vihtari   10k W50 10k2 (18:20) F +20:00
304 Anastassia Viio   10k Women 10k2 (18:20) F +20:00
427 Olli Andström   10k Men 10k2 (18:20) M +20:00
321 Juha Alanen   10k M50 10k3 (18.25) M +25:00
322 Jukka Blomberg   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
323 Jukka-Pekka Hänninen   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
324 Riku Heinilehto   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
325 Tapani Ilkka Toivalan Dynamo  10k M50 10k3 (18.25) M +25:00
326 Petri Joutsi   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
327 Juha-Pekka Kanto   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
328 Keijo Karhu   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
329 Jaakko Lankila   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
330 Marko Malinen Runner's High  10k M50 10k3 (18.25) M +25:00
331 Eero Mänty EsAk  10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
332 Jarkko Pekki   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
333 Aimo Riikonen   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
334 Noa Rönkkö   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
335 Alexey Shelepaev   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
336 Peter Szabo   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
337 Joel Tammivuori   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
338 Antti Tammivuori   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
339 Timo Telsavaara   10k M50 10k3 (18.25) M +25:00
340 Toivo Venäläinen Vihdin Urheiluveteraanit  10k M50 10k3 (18.25) M +25:00
341 Angela Carpenter   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
342 Elizabeth Ernst   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
343 Hanna Forsten   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
344 Erika Gröhn   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
345 Riikka Gröhn   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
346 Paula Haikonen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
347 Tiina Henriksson Runners High Juoksuklubi  10k W50 10k3 (18.25) F +25:00
348 Sari Herranen Runner's High  10k W50 10k3 (18.25) F +25:00
349 Marianne Horppu   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
350 Hanna Ikonen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
351 Marika Kapiainen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
352 Jenni Kotakorpi   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
353 Noora Lahtinen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
354 Maiju Laitinen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
355 Mari Leppämäki Runner´s High Juoksuklubi  10k W50 10k3 (18.25) F +25:00
356 Anne Mankki   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
357 Jana Moritz   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
358 Susanna Nikkanen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
359 Mari Orpana   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
360 Petra Rautavuoma Helsingin Juoksijat  10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
361 Sanna Reunanen Sports and Sparkling  10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
362 Satu Ruutiainen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
363 Liisa Säkkinen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
364 Susanna Savolainen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
365 Nora Steiner-Forsberg   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
366 Miriam Torres-Miralles   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
367 Sari Tuominen   10k W50 10k3 (18.25) F +25:00
368 Anne Tverin   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
369 Niina Uimonen   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
370 Ulla Westermarck   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
424 Henrik Hinders   10k Men 10k3 (18.25) M +25:00
425 Mailis Orakoski   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
426 Larissa Säntti   10k Women 10k3 (18.25) F +25:00
381 Keijo Autio   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
382 Juan Paolo Conchas   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
383 Omar El-Begawy HiQ Finland  10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
384 Nimish Godbole   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
385 Hannu Helisalo Wanhat Kaakit  10k M50 10k4 (18.30) M +30:00
386 Séamus Holohan   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
387 Antti Honka Kokkilan lossi  10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
388 Jukka Jämsä Wanhat Kaakit  10k M50 10k4 (18.30) M +30:00
389 Ville Jormakka   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
390 Elias Kettunen   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
391 Petri Kotiranta Wanhat Kaakit  10k M50 10k4 (18.30) M +30:00
392 Mikko Lappalainen   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
393 Nicanor Ngo   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
394 Jussi Omaheimo   10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
395 Antti Tajasvuo   10k M50 10k4 (18.30) M +30:00
396 Petri Tuominen Runner's High maraklubi  10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
397 Atte Wahlström Tekniikka elämää palvelemaan ry  10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
398 Qian Xie KIMAF  10k Men 10k4 (18.30) M +30:00
399 Ida Alexeeva 10k Women 10k4 (18.30) F +30:00
400 Erika Almgren 1980  10k Women 10k4 (18.30) F +30:00
401 Susanna Forssell   10k Women 10k4 (18.30) F +30:00
402 Anu Grönlund TNT Helsinki  10k Women 10k4 (18.30) F +30:00
403 Mervi Halonen   10k Women 10k4 (18.30) F +30:00
Page / 2
Racers per page: