Penguin Island Classic Swim

Saturday, March 14, 2020 10:26 (GMT+11) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Hawley Beach, Australia
Start type: Interval wave start
Wave grouping: By distance or category
Racers: 45
Updated: Saturday, March 14, 2020 20:27 (GMT+11)
Organized by: Don Marsh
Race website: http://www.carltonparkslsc.com.au

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Distance Category Wave Age Gender Start time
2 ARMITSTEAD, Seth 2000m Junior Male 500m-Junior Male 12 M 0:00
4 MACKINNON, Lachie 2000m Junior Male 500m-Junior Male 14 M 0:00
7 ASKEW, Dylan 2000m Junior Male 500m-Junior Male 15 M 0:00
8 ARMITSTEAD, Jonte 2000m Junior Male 500m-Junior Male 16 M 0:00
9 LITTLER, Je Joon 2000m Junior Male 500m-Junior Male 16 M 0:00
10 ASKEY-DORAN, Sam 2000m Junior Male 500m-Junior Male 16 M 0:00
12 STRETTON, Ethan 2000m Open Male 500m-Open Male 17 M 0:00
19 O'MALLEY, Joe 2000m Masters Male 500m-Masters Male 40 M 0:00
21 WEBB, Matthew 2000m Masters Male 500m-Masters Male 41 M 0:00
25 HORSHAM, Matthew 2000m Masters Male 500m-Masters Male 45 M 0:00
28 QUARRY, Andrew 2000m Masters Male 500m-Masters Male 48 M 0:00
29 KILE, Rohan 2000m Masters Male 500m-Masters Male 48 M 0:00
30 WATTON, Matt 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 50 M 0:00
31 DOWLING, David 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 50 M 0:00
32 FISCHER, Andrew 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 51 M 0:00
35 LITTLER, David 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 53 M 0:00
36 NEWTON, Craig 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 55 M 0:00
38 CHILCOTT, Tim 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 56 M 0:00
39 PARSONS, Benny 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 64 M 0:00
40 MARSH, Donald 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 69 M 0:00
41 CHILCOTT, Mark 2000m Masters Male 500m-Masters Male 46 M 0:00
45 DOBBIE, Callum 2000m Junior Male 500m-Junior Male 14 M 0:00
48 CROSS, Nathan 2000m Masters Male 500m-Masters Male 29 M 0:00
49 ROBERTS, Tom 2000m Open Male 500m-Open Male 19 M 0:00
50 BURBURY, Ben 2000m Masters Male 500m-Masters Male 48 M 0:00
51 TAYLOR, Damien 2000m Masters Male 500m-Masters Male 36 M 0:00
52 COOK, Oliver 2000m Masters Male 500m-Masters Male 29 M 0:00
53 CHILD, Jade 2000m Masters Male 500m-Masters Male 33 M 0:00
54 OLINNE, Nick 2000m Masters Male 500m-Masters Male 46 M 0:00
55 HART, Ben 2000m Masters Male 500m-Masters Male 44 M 0:00
57 CRANTOCK, Paul 2000m Senior Masters Male 500m-Senior Masters Male 58 M 0:00
3 HORSHAM, Rachel 2000m Junior Female 500m-Junior Female 13 F 1:05
6 POTTER, Jessalyn 2000m Junior Female 500m-Junior Female 14 F 1:05
11 SCOTT, Brooke 2000m Junior Female 500m-Junior Female 16 F 1:05
14 MCNEIL, Elizabeth 2000m Open Female 500m-Open Female 23 F 1:05
15 WOOD, Laura 2000m Open Female 500m-Open Female 24 F 1:05
16 BEGUELY, Lucy 2000m Open Female 500m-Open Female 25 F 1:05
24 SARGISON, Jane 2000m Masters Female 500m-Masters Female 44 F 1:05
26 SARGENT, Anna 2000m Masters Female 500m-Masters Female 46 F 1:05
27 MILLHOUSE, Shelley 2000m Masters Female 500m-Masters Female 46 F 1:05
34 NOTHROP, Anita 2000m Senior Masters Female 500m-Senior Masters Female 52 F 1:05
37 WRIGHT, Cass 2000m Senior Masters Female 500m-Senior Masters Female 56 F 1:05
42 RALPH, Jardene 2000m Open Female 500m-Open Female 21 F 1:05
43 SAVAGE, Chelsea 2000m Open Female 500m-Open Female 16 F 1:05
46 BURBURY, Amelia 2000m Junior Female 500m-Junior Female 13 F 1:05