30-01-2020 Results Thurs Sea Swim

Thursday, January 30, 2020 18:13 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 101
Updated: Friday, February 7, 2020 13:44 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
1 Denis Cooper   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 18:59
12 Jonathan Linyard   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 18:59
28 Stuart Hebberd   Long Course 70+ Long 1 Fastest white cap 71 M 18:59
34 Kerry Mathieson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 51 F 18:59
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 F 18:59
38 Dean Boote   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 24 M 18:59
57 Steve Bryant non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 18:59
61 Ben Van Dyke   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 69 M 18:59
65 Simon Bloomberg   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 61 M 18:59
90 Matthew Hansen   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 42 M 18:59
96 Stephen Clements   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 18:59
97 Maggy Johnston   Long Course 60+ Long 1 Fastest white cap 65 F 18:59
100 Luke Kelly   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 22 M 18:59
104 Hayden Squance   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 21 M 18:59
106 Dick Bennison   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 66 M 18:59
120 Andrew Martin   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 57 M 18:59
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 F 18:59
139 Barry Thomas   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 60 M 18:59
147 Wayne Leighton   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 59 M 18:59
167 Sierra Thomas   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 18:59
201 Josh Barber   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 M 18:59
220 Terry Bone   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 47 M 18:59
235 Ben Marshall non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 34 M 18:59
246 Matt Pemberton non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 36 M 18:59
249 Roger Matheson   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 58 M 18:59
297 Alan Bryson   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 42 M 18:59
300 Mark Smale   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 48 M 18:59
339 Abbey Smale   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 18:59
343 Sophie Alexander   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F 18:59
415 Lucy Barron   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 F 18:59
474 Oxford Bayley   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 18:59
501 Fergus Drummond non-wetsuit  Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 18:59
504 Bendi Kepess   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 18:59
526 Alec Swan non-wetsuit  Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 M 18:59
2 Brian McGurk   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 20:01
3 Charlie Squance   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 M 20:01
6 Mark Bryant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 59 M 20:01
7 Kay McPherson non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F 20:01
13 Steve Malthus non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 20:01
20 Bruce Bosselmann   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 20:01
26 Peter Gibbs   Long Course 70+ Long 2 Mid Green cap 71 M 20:01
27 Marina Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 53 F 20:01
45 Stu Cottam   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M 20:01
48 Jacqui Maitland   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F 20:01
53 Paul Thornton   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 20:01
55 Stefano Parvoli   Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 36 M 20:01
58 Cheryl De Lange non-wetsuit  Long Course 60+ Long 2 Mid Green cap 60 F 20:01
59 Karen Nancarrow   Long Course 60+ Long 2 Mid Green cap 62 F 20:01
74 Hamish Crook   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 M 20:01
77 Peter Thomas non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 65 M 20:01
78 Sean Walker   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 65 M 20:01
92 Peter Burrell   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 24 M 20:01
95 Geoff Lart non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 56 M 20:01
125 Ben Knight   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 42 M 20:01
127 Rob Boomer   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 40 M 20:01
146 Jane Orbell   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 F 20:01
149 Katie Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 23 F 20:01
151 Lisa Gant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 F 20:01
171 Alice Sagar non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 39 F 20:01
194 Jude Vincent non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 F 20:01
207 Eric Wylde   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 58 M 20:01
209 Doug Robinson non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 44 M 20:01
211 Ian Fahy   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 M 20:01
224 Francesca Harris   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 29 F 20:01
290 Rachael Queree   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 44 F 20:01
337 Liam Hegarty   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 M 20:01
361 Alex Cameron   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 26 M 20:01
362 Jane Alloway   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F 20:01
365 Brian Mills   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 M 20:01
374 Ed Tappenden   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 45 M 20:01
383 Stuart Hague   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 61 M 20:01
397 James Coleman   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 48 M 20:01
421 Graeme Sellars   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 M 20:01
425 Jessica Bryant   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 42 F 20:01
455 Angus Perham   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 M 20:01
500 Hugh Morrison   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 58 M 20:01
595 Martin Nichols   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 49 M 20:01
737 Ellinor Hine   Long Course U16 Long 2 Mid Green cap 14 F 20:01
751 Gareth Cashin   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 M 20:01
843 Grace Haack non-wetsuit  Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 27 F 20:01
845 Victoria Charles   Long Course U16 Long 2 Mid Green cap 12 F 20:01
846 Renato Melo   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 44 M 20:01
17 David Orsbourn   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 60 M 21:01
30 David MARRIOTT non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 60 M 21:01
42 Victoria Martin   Long Course 60+ Long 3 Slowest Red cap 63 F 21:01
134 Ralph Hetzel   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M 21:01
177 Jill Bann   Long Course 60+ Long 3 Slowest Red cap 63 F 21:01
198 Les Le Bas   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 75 M 21:01
199 Stephanie Gray   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F 21:01
221 Erin O'Connor   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 43 F 21:01
242 Liz Coke   Long Course 60+ Long 3 Slowest Red cap 61 F 21:01
251 Rob Cant   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 56 M 21:01
281 Odette Llewellin   Long Course 60+ Long 3 Slowest Red cap 67 F 21:01
286 Sally Albrecht   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F 21:01
296 Carolyn Squance   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 53 F 21:01
312 Nevin Price   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 47 M 21:01
317 Jan Thompson   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 59 F 21:01
324 Tom Dunn   Long Course 70+ Long 3 Slowest Red cap 76 M 21:01
338 Becky Wilson   Long Course 20-29 Long 3 Slowest Red cap 22 F 21:01
443 Annabelle Clark non-wetsuit  Long Course 30-39 Long 3 Slowest Red cap 38 F 21:01
459 Sean Trengrove   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 61 M 21:01