02-01-2020 Results Thurs Sea Swim

Thursday, January 2, 2020 18:16 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 119
Updated: Friday, January 3, 2020 18:06 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

  • Summary »
  • All racers : Wave Short Orange cap
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
10 Marcell Kepess   Short Course U16 Short Orange cap 10 M 0:00
14 Ruth Leckey   Short Course Open Woman Short Orange cap 53 F 0:00
50 Ross Sneddon   Short Course Open Man Short Orange cap 56 M 0:00
52 Bridget Cassidy   Short Course Open Woman Short Orange cap 44 F 0:00
85 Olivia Huata - Findlay   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
103 Samantha Wilson   Short Course U16 Short Orange cap 13 F 0:00
122 Kirsten Smale   Short Course U16 Short Orange cap 11 F 0:00
124 Mayah Dooney   Short Course U16 Short Orange cap 13 F 0:00
126 Robert Worrell   Short Course Open Man Short Orange cap 19 M 0:00
129 Ashlin Urieli   Short Course Open Man Short Orange cap 25 M 0:00
131 David Hine   Short Course Open Man Short Orange cap 53 M 0:00
141 Jo Loveridge non-wetsuit  Short Course Open Woman Short Orange cap 57 F 0:00
142 Ruby Wilson   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F 0:00
150 Pauline Shoemack   Short Course Open Woman Short Orange cap 60 F 0:00
186 Ariah Bayley   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
300 Mark Smale   Short Course Open Man Short Orange cap 48 M 0:00
306 Mia Langley   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F 0:00
373 Charlotte Tappenden   Short Course Open Woman Short Orange cap 16 F 0:00
385 Fiona Young   Short Course Open Woman Short Orange cap 56 F 0:00
391 Sam Edens   Short Course U16 Short Orange cap 14 M 0:00
394 Corey Tremblay   Short Course U16 Short Orange cap 12 M 0:00
417 Stuart Edens   Short Course Open Man Short Orange cap 54 M 0:00
429 Noah Brehaut   Short Course U16 Short Orange cap 11 M 0:00
558 Caitlin Alexander   Short Course U16 Short Orange cap 14 F 0:00
584 Steve Granger   Short Course Open Man Short Orange cap 71 M 0:00
737 Ellinor Hine   Short Course U16 Short Orange cap 14 F 0:00
834 Andrea Campbell   Short Course Open Woman Short Orange cap 50 F 0:00
844 Lilly Claridge   Short Course U16 Short Orange cap 12 F 0:00
849 Tom Edens   Short Course U16 Short Orange cap 12 M 0:00
850 Sarah Allen   Short Course Open Woman Short Orange cap 44 F 0:00
852 Jasper Sneddon   Short Course U16 Short Orange cap 11 M 0:00