02-01-2020 Results Thurs Sea Swim

Thursday, January 2, 2020 18:16 (GMT+13) - Start list

Race info
Sport: Swimming - open water
Location: Nelson, New Zealand
Start type: Interval wave start
Wave grouping: Custom
Racers: 88
Updated: Friday, January 3, 2020 18:06 (GMT+13)
Organized by: Nelson Triathlon Club
Race website: https://www.nelsontriclub.co.nz

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Age Gender Start time
36 Christina Harris   Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 56 F +19:01
68 Kim Turner   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 32 F +19:01
97 Maggy Johnston   Long Course 60-69 Long 1 Fastest white cap 65 F +19:01
102 Julia Cree non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 1 Fastest white cap 52 F +19:01
110 Mackenzie Mogan   Long Course U16 Long 1 Fastest white cap 15 F +19:01
116 Amy Phillips   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 24 F +19:01
130 Wendy Healey   Long Course 40-49 Long 1 Fastest white cap 45 F +19:01
167 Sierra Thomas   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
252 Ruth Thomas   Long Course 30-39 Long 1 Fastest white cap 39 F +19:01
310 Zara Aydon   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
339 Abbey Smale   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
343 Sophie Alexander   Long Course 16-19 Long 1 Fastest white cap 16 F +19:01
415 Lucy Barron   Long Course 20-29 Long 1 Fastest white cap 27 F +19:01
7 Kay McPherson non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F +20:16
27 Marina Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 53 F +20:16
48 Jacqui Maitland   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 54 F +20:16
58 Cheryl De Lange non-wetsuit  Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 60 F +20:16
59 Karen Nancarrow   Long Course 60-69 Long 2 Mid Green cap 62 F +20:16
117 Eileen Searle   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 58 F +20:16
119 Helen Churchman   Long Course 30-39 Long 2 Mid Green cap 37 F +20:16
149 Katie Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 23 F +20:16
151 Lisa Gant non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 50 F +20:16
194 Jude Vincent non-wetsuit  Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 57 F +20:16
215 Libby Malthus   Long Course 20-29 Long 2 Mid Green cap 22 F +20:16
425 Jessica Bryant   Long Course 40-49 Long 2 Mid Green cap 42 F +20:16
810 Gianna Buonocore   Long Course 50-59 Long 2 Mid Green cap 55 F +20:16
11 Paula Meer non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 47 F +21:16
98 Laura Harding   Long Course 20-29 Long 3 Slowest Red cap 22 F +21:16
111 Tegan Hetzel-Dobhins non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 43 F +21:16
161 Monique Day non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F +21:16
199 Stephanie Gray   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F +21:16
221 Erin O'Connor   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 43 F +21:16
281 Odette Llewellin   Long Course 60-69 Long 3 Slowest Red cap 67 F +21:16
286 Sally Albrecht   Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 44 F +21:16
296 Carolyn Squance   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 53 F +21:16
317 Jan Thompson   Long Course 50-59 Long 3 Slowest Red cap 59 F +21:16
443 Annabelle Clark   Long Course 30-39 Long 3 Slowest Red cap 38 F +21:16
458 Sophie Best non-wetsuit  Long Course 40-49 Long 3 Slowest Red cap 42 F +21:16