Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Sunday, November 4, 2018 12:00 (GMT+0) - Start list

Race info
Sport: Running - cross-country
Location: Lauder, United Kingdom
Start type: Mass start
Racers: 265
Updated: Tuesday, November 12, 2019 22:55 (GMT+0)
Organized by: Borders XC Series
Race website: https://www.facebook.com/bordersxc/

Contact organizer

Use this form to send an email to the organizer.

Your name
Your email address
Confirm email address
Message to organizer
Send

Borders XC Series 18/19: SENIOR - LAUDER

Page / 2
Racers per page:
Bib Racer name
Affiliation
Distance Category Wave Gender Start time
318 Sara Green Gala Harriers  FS F 12:00:00
403 Lisa Macdonald Run Club Dalkeith  FS F 12:00:00
282 Megan Wright Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
118 Claire Ward Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
245 Rhona Anderson Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
40 Gillian Cairns Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
333 Penny Gardiner Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
45 Grace Mackenzie Portobello Running Club  FS F 12:00:00
312 Gillian Duncan Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
212 Emma Kerr Unattached  F40+ F 12:00:00
307 Fiona Shepherd Border Triathletes  F40+ F 12:00:00
381 Jane Jackson Carnethy Hill Racing Club  F40+ F 12:00:00
284 Julia Johnstone Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
294 Alexandra Campbell Gala Harriers  FS F 12:00:00
191 Carole Fortune Gala Harriers  F50+ F 12:00:00
265 Amy Shekleton Carnethy Hill Racing Club  FS F 12:00:00
144 Mairi Eades Lothian Running Club  FJ F 12:00:00
93 Leonie Cairns Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
174 Phyllis O'Brien Hunters Bog Trotters  F50+ F 12:00:00
131 Kate Kitchin Unattached  F40+ F 12:00:00
29 Joanne Gilfillan Jed Joggers Jog Scotland  FS F 12:00:00
128 Sadie Kemp Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
97 Lisa Dalgliesh Jog Scotland Earlston  F40+ F 12:00:00
73 Alison Ridyard Hunters Bog Trotters  F40+ F 12:00:00
150 Eileen Maxwell Gala Harriers  F50+ F 12:00:00
122 Wanda-Jane Field Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
112 Carole Page Alnwick Harriers  F50+ F 12:00:00
70 Gina Allen Gala Harriers  FS F 12:00:00
39 Susan Nisbet Unattached  F40+ F 12:00:00
114 Michelle Douglas Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
391 Suzanne Beattie Musselburgh and District Athletics Club  F50+ F 12:00:00
323 Lucy Oldham Moorfoot Runners  FS F 12:00:00
108 Hilary Spenceley Carnethy Hill Racing Club  F60+ F 12:00:00
15 Emma Fordyce Unattached  F40+ F 12:00:00
228 Laura Jeffrey Tweed Striders  FS F 12:00:00
34 Victoria Pound Portobello Running Club  FS F 12:00:00
135 Sarah Burthe Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
199 Caroline Jack Teviotdale Harriers  FS F 12:00:00
386 Tess Capper Unattached  FS F 12:00:00
341 Anne Hay Dunbar Running Club  F50+ F 12:00:00
60 Anne Duncan Edinburgh Athletics Club  F50+ F 12:00:00
241 Rachel Heathcote Hunters Bog Trotters  FS F 12:00:00
32 Susan Maxwell Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
425 Rachel Mcaleese Lauderdale Limpers Running Club  FS F 12:00:00
399 Rachael Pollitt Musselburgh and District Athletics Club  F40+ F 12:00:00
64 Jill Fairbairn Galavanters  F40+ F 12:00:00
252 Catherine Forrest Carnethy Hill Racing Club  FS F 12:00:00
187 Hannah Millar Unattached  FS F 12:00:00
205 Alison Rowe Edinburgh Running Network  F40+ F 12:00:00
13 Victoria Curry Wooler Running Club  F40+ F 12:00:00
204 Emma Alexander Tweed Striders  FS F 12:00:00
206 Pauline Mcadam Teviotdale Harriers  F60+ F 12:00:00
231 Helen Whitaker Sharp Shufflers  F40+ F 12:00:00
140 Charlotte Hendry Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
287 Mairi Brown Carnethy Hill Racing Club  F50+ F 12:00:00
171 Heather Barnes Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
396 Lynne Cowden Edinburgh Running Network  FS F 12:00:00
221 Emma Jones Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
181 Marjorie Kelly Dunbar Running Club  F40+ F 12:00:00
398 Katrona Methven Border Triathletes  F60+ F 12:00:00
297 Shona Beveridge Gala Harriers  F40+ F 12:00:00
165 Claire Simpson Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
227 Lynne Bain Sharp Shufflers  FS F 12:00:00
154 Nicky Campbell Unattached  F40+ F 12:00:00
274 Avril Clark Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
37 Louise Munro Musselburgh and District Athletics Club  F40+ F 12:00:00
267 Sally Vint Unattached  F50+ F 12:00:00
178 Dyane Harvey Unattached  F60+ F 12:00:00
388 Margaret Oliver Penicuik Harriers  F40+ F 12:00:00
384 Caroline Armstrong Wooler Running Club  F50+ F 12:00:00
28 Judith Lane Unattached  F40+ F 12:00:00
44 Emily Black Unattached  F50+ F 12:00:00
84 Nichola Stewart Chirnside Chasers  F40+ F 12:00:00
132 Kate Macgregor Unattached  FS F 12:00:00
249 Ann Aitken Teviotdale Harriers  F40+ F 12:00:00
253 Linda Forrest Unattached  FS F 12:00:00
133 Lisa Hutton Unattached  FS F 12:00:00
365 Hazel Herriot Jog Selkirk  FS F 12:00:00
22 Jenny Schwarz Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
385 Shelagh King Gala Harriers  F60+ F 12:00:00
179 Julie Redburn Unattached  F40+ F 12:00:00
96 Agnes Mcknight Haddington Running Club  F50+ F 12:00:00
55 Jade Mchugh Teviotdale Harriers  FS F 12:00:00
94 Lisa Welsh Teviotdale Harriers  F40+ F 12:00:00
402 Lucy Buchanan Unattached  F40+ F 12:00:00
233 Marion Fairbairn Unattached  F50+ F 12:00:00
169 Val Foggon Jed Joggers Jog Scotland  F40+ F 12:00:00
257 Jaclyn Anderson Unattached  FS F 12:00:00
353 Mirelle Young Jog Selkirk  F40+ F 12:00:00
188 Susan Howlett Tweed Striders  F40+ F 12:00:00
269 Margaret Forrest Carnethy Hill Racing Club  F50+ F 12:00:00
259 Gill Brownlie Tweed Striders  F50+ F 12:00:00
213 Laura Thomson Unattached  F50+ F 12:00:00
320 Susie Arnott Chirnside Chasers  F60+ F 12:00:00
299 Susan Sharp Unattached  F40+ F 12:00:00
47 Judith Thompson Tweed Striders  F40+ F 12:00:00
229 Kathleen Long Unattached  F60+ F 12:00:00
61 Mark Shankey Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
53 Tom Ferrington Corstorphine AAC  M40+ M 12:00:00
11 Oleg Chepelin Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
415 Colin Donnelly Cambuslang Harriers  M50+ M 12:00:00
119 Ray Ward Hunters Bog Trotters  M40+ M 12:00:00
192 Iain Gilmore Carnethy Hill Racing Club  MS M 12:00:00
395 Graham Nash Carnethy Hill Racing Club  M40+ M 12:00:00
418 Alex Mcvey Carnethy Hill Racing Club  MS M 12:00:00
219 Peter Gardner Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
12 Ritchie Thomson Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
56 Rory Andersob Teviotdale Harriers  MS M 12:00:00
180 Fraser Kelly Team East Lothian AC  MJ M 12:00:00
58 Clark Scott Gala Harriers  MS M 12:00:00
71 David Limmer Portobello Running Club  MS M 12:00:00
216 Fraser Clyne Teviotdale Harriers  MJ M 12:00:00
235 James Addie Dunbar Running Club  MS M 12:00:00
134 Tim Darlow Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
264 Nigel Shekleton Carnethy Hill Racing Club  MS M 12:00:00
69 Darin Dougal Moorfoot Runners  M40+ M 12:00:00
330 Nick Williamson Dunbar Running Club  M40+ M 12:00:00
313 Brian Aitchison Gala Harriers  MS M 12:00:00
406 Toby Waterhouse Unattached  MS M 12:00:00
116 Greig Glendinning Cumbernauld Amateur Athletics Club  M40+ M 12:00:00
91 Dean Whiteford Lauderdale Limpers Running Club  M40+ M 12:00:00
137 Scott Mcdonald Moorfoot Runners  M50+ M 12:00:00
81 Colin Welsh Teviotdale Harriers  MS M 12:00:00
90 Roy Mitchell Unattached  M40+ M 12:00:00
72 Julian Warman Hunters Bog Trotters  M40+ M 12:00:00
77 Jamie Mcgowan Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
194 Adam Gray Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
383 Craig O'Donnell Dunbar Running Club  MS M 12:00:00
67 Brian Marshall Haddington Running Club  M40+ M 12:00:00
368 Caspian Richards Dunbar Running Club  M40+ M 12:00:00
103 Colin Smith Unattached  MS M 12:00:00
145 David Eades Lothian Running Club  M50+ M 12:00:00
420 Damon Rodwell Borders Search and Rescue Unit  M50+ M 12:00:00
315 Paul Moseley Dunbar Running Club  M40+ M 12:00:00
331 Michael Mcgovern Moorfoot Runners  M40+ M 12:00:00
101 Iain Williams Teviotdale Harriers  M40+ M 12:00:00
127 Michael Greens Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
273 Colin Williams Moorfoot Runners  M40+ M 12:00:00
50 Noel Tomnay Carnethy Hill Racing Club  M40+ M 12:00:00
361 Murray Peebles Dunbar Running Club  MS M 12:00:00
160 Keith Murray Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
302 George Mcmullan Norham Running Club  M50+ M 12:00:00
342 Stuart Hay Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
256 Derek Wilkie Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
370 Nathan Beard Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
364 Simon Harrison Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
68 Robert Henry Musselburgh and District Athletics Club  M40+ M 12:00:00
193 Neil Gilmore Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
151 Ian Maxwell Gala Harriers  M50+ M 12:00:00
203 John Tullie Teviotdale Harriers  M60+ M 12:00:00
300 Craig Walling Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
209 Paul Slifer Musselburgh and District Athletics Club  M40+ M 12:00:00
230 Neil Purves Unattached  M40+ M 12:00:00
311 James Mercer Gala Harriers  MS M 12:00:00
163 Ian Sills Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
354 Grahame Veitch Unattached  M50+ M 12:00:00
157 Jamie Millar Edinburgh Running Network  MS M 12:00:00
389 Gavin Munn Unattached  M50+ M 12:00:00
25 Eddie Balfour Haddington Running Club  M40+ M 12:00:00
243 Alan Renville Carnethy Hill Racing Club  M40+ M 12:00:00
350 Felix Otton Unattached  M60+ M 12:00:00
14 Scott Lackenby Chirnside Chasers  MS M 12:00:00
172 Neil Christie Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
336 Christopher Watson Teviotdale Harriers  MS M 12:00:00
426 Luis Molero Lauderdale Limpers Running Club  MS M 12:00:00
20 Edmund Rooney Lauderdale Limpers Running Club  M50+ M 12:00:00
285 Jon Rathjen Hunters Bog Trotters  M40+ M 12:00:00
362 Daniel Lavin Carnethy Hill Racing Club  MS M 12:00:00
124 Ben Mitchell Lasswade Athletics Club  M40+ M 12:00:00
412 Richard Dougal Hunters Bog Trotters  MS M 12:00:00
380 Mark Upward Portobello Running Club  M50+ M 12:00:00
214 Gordon Cameron Carnethy Hill Racing Club  M60+ M 12:00:00
382 Alan Elder Moorfoot Runners  M50+ M 12:00:00
5 Chris Henty Carnethy Hill Racing Club  M40+ M 12:00:00
168 Derek Mchugh Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
2 Andrew David Gilmour Unattached  MS M 12:00:00
197 Benjamin Napier Unattached  M40+ M 12:00:00
51 Finn Tomnay Unattached  MJ M 12:00:00
363 Richie Hallinan Portobello Running Club  M40+ M 12:00:00
427 Michael Rogerson Lauderdale Limpers Running Club  MS M 12:00:00
327 Lee Curtis Dunbar Running Club  M40+ M 12:00:00
349 Allan Dunbar Penicuik Harriers  M40+ M 12:00:00
367 Michael Foy Haddington Running Club  M50+ M 12:00:00
258 Craig Hunter Hunters Bog Trotters  M60+ M 12:00:00
166 Sandy Wallace Haddington Running Club  M60+ M 12:00:00
377 Paul Thompson Unattached  MS M 12:00:00
224 David Nightingale Gala Harriers  M60+ M 12:00:00
292 Andrew Gibson Teviotdale Harriers  MS M 12:00:00
83 Mike Bell Tweed Striders  MS M 12:00:00
286 Chris Falconer Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
82 Keith Martin Harmeny AC  M50+ M 12:00:00
215 Digby Maass Carnethy Hill Racing Club  M60+ M 12:00:00
155 Brian Harper Teviotdale Harriers  M40+ M 12:00:00
75 Keith Wilson Galavanters  M40+ M 12:00:00
36 Charlie Crawford Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
6 Stephen Ball Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
33 Oliver Pound Portobello Running Club  MS M 12:00:00
411 Frank Mcpartland Haddington Running Club  M60+ M 12:00:00
404 Tim Macdonald Run Club Dalkeith  MS M 12:00:00
225 Iain Pugh Dunbar Running Club  M40+ M 12:00:00
328 Brian Davidson Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
9 Steven Brown Unattached  M50+ M 12:00:00
244 Michael Yule Teviotdale Harriers  M40+ M 12:00:00
161 William Dickson Penicuik Harriers  M50+ M 12:00:00
268 Craig Rutherford NHOB Kelso  M40+ M 12:00:00
279 Jonathan Antrobus Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
123 Devrim Turkay Chirnside Chasers  M40+ M 12:00:00
31 Rick Davie Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
263 Steve Aitchison Lauderdale Limpers Running Club  M40+ M 12:00:00
27 Sean Mcdonald Unattached  M50+ M 12:00:00
95 Gregor Welsh Teviotdale Harriers  M40+ M 12:00:00
113 Robert Baddeley Alnwick Harriers  M50+ M 12:00:00
23 Brian Pendreigh Hunters Bog Trotters  M60+ M 12:00:00
86 Paul Brothwood Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
211 Stuart Birkett Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
250 Paul Lockie Teviotdale Harriers  M50+ M 12:00:00
246 Andrew Anderson Dunbar Running Club  M50+ M 12:00:00
251 Ian Forrest Penicuik Harriers  M60+ M 12:00:00
422 Jim Skelt Edinburgh Running Network  M50+ M 12:00:00
360 Jonathan Morton Lauderdale Limpers Running Club  MS M 12:00:00
210 Norman Brown Edinburgh Running Network  M50+ M 12:00:00
100 Allan Latona Portobello Running Club  M40+ M 12:00:00
416 Alistair Douglas Unattached  M50+ M 12:00:00
417 Hamish Macdonald Unattached  M40+ M 12:00:00
1 Michael Millar Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
80 Gav Brown Gala Harriers  M40+ M 12:00:00
105 Stuart Deans Unattached  MS M 12:00:00
289 Gordon Eadie Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
156 Michael Wilkinson Carnethy Hill Racing Club  M50+ M 12:00:00
222 Peter Caddick Unattached  M50+ M 12:00:00
65 Andy Tharme Gala Harriers  M50+ M 12:00:00
10 Gordon Johnston Chirnside Chasers  M40+ M 12:00:00
42 Simon Curry Wooler Running Club  M40+ M 12:00:00
321 Craig Scott Lauderdale Limpers Running Club  M40+ M 12:00:00
332 Steven Flook Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
340 Andrew Douglas Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
198 Robin Murray Gala Harriers  M60+ M 12:00:00
177 Chris Downie Penicuik Harriers  M50+ M 12:00:00
26 John Good Haddington Running Club  M50+ M 12:00:00
19 Matthew Purves Unattached  M40+ M 12:00:00
240 Adam Stafford Unattached  MS M 12:00:00
130 Brian Hood Lasswade Athletics Club  M50+ M 12:00:00
143 David Lauckner Tweed Striders  M60+ M 12:00:00
41 Antony Yates Unattached  M50+ M 12:00:00
126 Daniel Greens Penicuik Harriers  MS M 12:00:00
345 Andre Ferri Chirnside Chasers  M50+ M 12:00:00
62 Garry Fraser Unattached  MS M 12:00:00
239 Allan Gordon Hunters Bog Trotters  M70+ M 12:00:00
30 Will Mcdermott Tweed Striders  M50+ M 12:00:00
63 Paul Cathrow Unattached  M40+ M 12:00:00
Page / 2
Racers per page: